Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ramzova


118 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 January 2010 - 14:46

No wiec tak z tego co widze byłem na Ramzovej ale mam dziure w głowie i tylko zdjęcia ale chyba zle nie było ale ponoc ladna glebe mialem, jak siedowiem ja bylo dam znac

#22 bugol

bugol

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2010 - 14:58

A od czego ta dziura ? :D

#23 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 January 2010 - 15:08

Stary nie wiem , wiem ze 2 dni ostatnich nie pamietam warunki byly spoko, ale wiecej ci nie poweim bo jak wyrznalem tak teraz cos funkcjonuje.

#24 bugol

bugol

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2010 - 15:10

Ok ;D Nie wnikam :D

Jeżeli ktoś jeszcze tam dzisiaj zabawiał to proszę o informację. Będę wdzięczny  ;D

#25 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2010 - 15:20

Za dużo Ryba Alko :D

#26 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 January 2010 - 17:42

Sorry za wczesniej ale mialem ostra glebe, ponoc ktos mi wjechal pod deche jakos wykrecilem i wyryłem łbem. Warunki nawet nawet ale naprawde malo pamietam ledwo wstalem, łeb mi peka :)

#27 snoww

snoww

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2010 - 17:45

Przed chwilą wrócilam z Ramzovej - warunki nie są zle (bywalo lepiej), ale poezdzic sie da. Nasniezyli troche sztucznie jak byl mróz, teraz troche dopadalo i jest ok. Spokojnie mozna jechac, ale jutro napewno bedzie dużo ludzi , skoro dzisiaj juz byla masa.  :)  No chyba ze rano sie wybierasz to wtedy nie bedzie kolejek, bo jak my przyjechalismy okolo 12-tej to potem byly juz takie kolejki do wyciagow (stalo sie nawet po 15 minut) :D

#28 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 January 2010 - 18:20

Dobrze wiedziec bo za cholere nie pamietam . . .  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/rolleyes.gif/cry.gif' class='bbc_emoticon' alt=':' />)' />

#29 bugol

bugol

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 17:58

A więc byłem dzisiaj na Ramzovej http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif
Warunki jak dla mnie znośne, po południu zaczęło się pojawiać coraz więcej nie przyjemnego lodu, ale za to wyszło słoneczko. Na stoku ludzi dużo, ale sęk w tym że bardzo dużo było początkujących.

Pozdrawiam http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/wink.gif

#30 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 01:42

Wracałem dzisiaj przez czerwonohorskie siodło. Wczoraj sypał śnieg, na stokach w koute nad desnou widziałem że armaty wszystkie waliły pełną parą.
Dzisiaj pogoda miód: -6°, słoneczko, nic nie pada ... a ja k**** do tej smętnej polski musiałem wracać.

Ja się z ramzovej wyleczyłem w zeszłym sezonie. Tam nigdy nie widziałem ratraka w ruchu, a teraz to już pewnie rdzewieją w nich nawet gumowe gąsienice. Od 3 sezonów ledwo śnieg tam mają, z bonusowym lodowcem pod nim, szaro, buro, zimno i wieje.
Tak na marginesie to jest czerwona trasa a 2/3 ludzi których tam widywałem pierdziała ze strachu mając śmierć w oczach.
Ja się nie boję o siebie, ale pewnego razu mogę nie zdążyć wyhamować na lodzie, a tym bardziej mam lęki żeby się we mnie nikt nie wtarabanił, bo dostać krawędzią w żebra oznacza 3miechy z życiorysu.

Ci którzy tam byli, wiedzą że na wysokości połowy pierwszego podjazdu jest po lewej stronie płot (ciągnie się aż do końca lasu). Jak zobaczyłem 2 deskarzy którzy zjeżdżają trzymając się tego płotu, to po prostu zbladłem.

50m dalej jest zielono-niebieski stok o nazwie bila. Strzelam - ma chyba z 300 metrów, bo byłem tam 4 lata temu. Jest zawsze wyratrakowany, ma za***iste bandy po bokach, na których można próbować transferów czy innych machinacji. Jak już ramzova, to wolę 300m zabawy na śniegu, niż 1km walki o życie.

Na razie mam zajawkę na czerwone siodełko bo ma jeszcze w miarę normalne ceny.
Kilkanaście km dalej jest nowy ośrodek o nazwie premyslav. Ale 360korun za 3.5-4h jazdy w czechach to jest o 6 dyszek za dużo.



Może wy macie jakieś niusy odnośnie obniżek cen na słowacji. Bo szumnie zapowiadali o obniżkach, ale do opolszczyzny nic nie dotarło.

#31 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 02:12

Z 1km dalej od Ramzovej jest Petrikov podobno tam jest fajny snowpark tak słyszałem, a z 5km wcześniej jest jeszcze Miroslav Ski łatwiejsze trasy ale za to mniej ludzi do tego bym tam jakiś mini snowpark jakaś chopka poręcz etc. właściwie Miroslav jest po drugiej stronie góry.

#32 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 02:29

Z 1km dalej od Ramzovej jest Petrikov podobno tam jest fajny snowpark tak słyszałem, a z 5km wcześniej jest jeszcze Miroslav Ski łatwiejsze trasy ale za to mniej ludzi do tego bym tam jakiś mini snowpark jakaś chopka poręcz etc. właściwie Miroslav jest po drugiej stronie góry.


Stoki są praktycznie naokoło całego czerwonohorskiego siodła :)

Miroslav polecał mój znajomek bo był jakoś takośw święta.
Ale mówi że tam odwaliło czechom z cenami.

Generalnie ich pop**** z cenami karnetów w całym kraju przy kursie ~16gr za koronę.



Apropo snowparków, to nawet te 200-300m stoki posiadają często kilka przeszkód :)
Tutaj nieco pojeździłem (pierwsze podrygi stawiałem tam lata temu), ale za mało było śniegu na przeszkodach
www.letni-atrakce.cz

#33 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 03:07

Zgadza się, że dookoła tego jest w ciastko z dziurką i jeszcze więcej ale ten Miroslav tak jakoś mi utkwił ponieważ zawsze tam było taniej niż na Ramzovej i mniej ludzi, ale skoro teraz drożej to nic Ramzova ogień ew. Czarna Góra/Zieleniec.

#34 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 03:22

Zgadza się, że dookoła tego jest w ciastko z dziurką i jeszcze więcej ale ten Miroslav tak jakoś mi utkwił ponieważ zawsze tam było taniej niż na Ramzovej i mniej ludzi, ale skoro teraz drożej to nic Ramzova ogień ew. Czarna Góra/Zieleniec.


Ceny na ramzovej to już inna para kaloszy.
W zeszłym sezonie targali afair 240kc za jazdę do południa.
Teraz widzę 280 korun ściągają. Ale o cenę po południu to już chyba z diabłem paktowali.
Stówa więcej :)/

6 dych to ja uważam że w polsce jest nieporozumienie za 3-4h, ale tam to już przegięcie pały po prostu. Nawet 300m stoki targają po 280k za 4h jazdy.
Kilka lat temu nie dość że pół taniej jak w polsce, to jeszcze dbali o stoki ratrakując je codziennie.
A od 2-3 lat h*j na to, niech się wszyscy pozabijają.


Ja się zastanawiam komu kraść z portfela normalnie.
Bo konkurencja w odwożeniu wózków w supermarketach jest już za duża.

#35 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2010 - 11:02

Miroslav jest bardzo fajny taki hmm lightowy, ale od jakis 2 lat nie bylem wiec nie wiem co sie zmienilo. Dobrą alternatywą jest jeszcze Brenna za ramzovą i za ostrużną. NA petrikovie zaraz przy parkingu jest mały tani stok ale z railami  chyba 2ma kickerami taki for fun. Przy wjezdzie na Czerwonohorskie jest stok filipowice, szczerze to nie wiem jak tam jest, z tego co sie orientuję jest snowpark.

Tak na marginesie to jest czerwona trasa a 2/3 ludzi których tam widywałem pierdziała ze strachu mając śmierć w oczach.


NA Ramzovej czy na Czerwonohorskim?

#36 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 14:18

Filipowice jest trochę wcześniej jak Miroslav też po lewej? Jeżeli tak to byłem tam kiedyś na nocnej jeździe i bdb wspominam.

#37 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2010 - 14:29

nie nie, tamto wczesniej nie wime jak sie zwie a filipowice sa za Domaszowem przy wjezdzie na Cervonohorskie ;)

#38 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 18:43

Tak na marginesie to jest czerwona trasa a 2/3 ludzi których tam widywałem pierdziała ze strachu mając śmierć w oczach.

NA Ramzovej czy na Czerwonohorskim?


Na ramzovej. Górna trasa powinna być oznaczona nawet jako czarna, bo tam puściłem się raz w życiu i jazda po grudach lodu wielkości pięści (i większych) i lodowcu pod śniegiem zniesmaczyła mnie ostatecznie.

#39 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2010 - 18:46

A na Czerwonohorskim byłeś? dużo śniegu jest bo jakoś nie mam zaufanio co tdo Czerwonohorskiego na holiday.cz.

#40 snoww

snoww

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 19:06


Tak na marginesie to jest czerwona trasa a 2/3 ludzi których tam widywałem pierdziała ze strachu mając śmierć w oczach.

NA Ramzovej czy na Czerwonohorskim?


Na ramzovej. Górna trasa powinna być oznaczona nawet jako czarna, bo tam puściłem się raz w życiu i jazda po grudach lodu wielkości pięści (i większych) i lodowcu pod śniegiem zniesmaczyła mnie ostatecznie.



Tam jeden odcinek jest oznaczony jako czarna trasa, chyba ze chodzi ci o ten jeszcze wyżej ==> na samej górze)