Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jakie Buty?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 nojbi

nojbi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 18 August 2010 - 10:55

Witam zastanawiam sie nad zakupem butow, mam do wyboru kilka modeli i nie moge sie zdecydowac. Wiec;
- 32 lashed/prime
- Vans Hi Standard
- Celsius Cirrus
- Rome Bodega/Folsom

Ktory z tych butow jest najlepszy? Propozycje innych modeli rowniez mile widziane.
Maja to byc buty glownie do jazdy, dobrze komponujace sie z deska ENDV Live.

#2 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 August 2010 - 11:17

Musisz wszystkie te buty przymierzyć i najlepsze będą te, w których będzie Ci najwygodniej Dołączona grafika

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#3 Johnny_

Johnny_

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 August 2010 - 11:26

sluchajcioe ja tez mam taki problem bo che buty kupic przez internet...noge w domu zmierzylem i wyszlo 290mm....a znalazlem gdzies taka adnotacje ze po zmierzeniu nogi trzeba dodac do wyniku 5mm i takie buty kupic czyli w moim przypadku by wychodzilo 295....
nie jestem pewny tego troche...
Snowboard is number one! Snowboard is everywhere! Snowboard is my life!

#4 nojbi

nojbi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 18 August 2010 - 11:43

sluchajcioe ja tez mam taki problem bo che buty kupic przez internet...noge w domu zmierzylem i wyszlo 290mm....a znalazlem gdzies taka adnotacje ze po zmierzeniu nogi trzeba dodac do wyniku 5mm i takie buty kupic czyli w moim przypadku by wychodzilo 295....
nie jestem pewny tego troche...

Johnny. Ale ten post to nie jest miejsce na takie pytania.

#5 Johnny_

Johnny_

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 August 2010 - 13:31

Johnny. Ale ten post to nie jest miejsce na takie pytania.

okey wybacz;]
Snowboard is number one! Snowboard is everywhere! Snowboard is my life!

#6 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 August 2010 - 13:33

Witam zastanawiam sie nad zakupem butow, mam do wyboru kilka modeli i nie moge sie zdecydowac. Wiec;
- 32 lashed/prime
- Vans Hi Standard
- Celsius Cirrus
- Rome Bodega/Folsom

Ktory z tych butow jest najlepszy? Propozycje innych modeli rowniez mile widziane.
Maja to byc buty glownie do jazdy, dobrze komponujace sie z deska ENDV Live.


Marki dobre więc chyba różnicy w jakości nie będzie zbyt dużej ale najważniejsze tak jak mówił Sav to dopasować buta do stopy
Prawdopodbnie w każdym z tych butów będzie ci sie inaczej układała stopa, niektóre będą uwierały inne nie
Wszsystko sprowadza sie do "obmacania" i mierzenia

sluchajcioe ja tez mam taki problem bo che buty kupic przez internet...noge w domu zmierzylem i wyszlo 290mm....a znalazlem gdzies taka adnotacje ze po zmierzeniu nogi trzeba dodac do wyniku 5mm i takie buty kupic czyli w moim przypadku by wychodzilo 295....
nie jestem pewny tego troche...


Nie kupuj przez internet lepiej podjechać do jakiegoś sklepu zmierzyć i dopiero wtedy ewentualnie zamówić jeśli jest taniej
Kupując przez neta możesz sie w kopać z butkami a jest to najważniejsza część sprzętu

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#7 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 August 2010 - 11:50

Użytkuje 32 lashed od 1 sezonu i złego słowa o nich nie powiem jak narazie. Żadnego skapcenia buta, żadnych rozdarć, rozpruć, podeszwa dalej jak nowa. Trzymanie nogi rewelacyjne, but ultra lekki i wygodny, i co mi się jeszcze podoba to to że skorupa jest bardzo mała. Dodam jeszcze że jeżdże na desce bardzo często, jak czas pozwala to nawet kilka razy w tygodniu przez cały sezon. A na wiosne backcountry w tatrach więc buty można powiedzieć są bardziej eksploatowane ponieważ na takich wypadach buty SNB zastępują trekkingowe więc test wytrzymałości dla nich jest dwa razy większy.
Polecam:)

#8 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 August 2010 - 12:58

Jak dla mnie z tego co mogę powiedzieć 32prime są raczej na szerszą stopę i rozmiarówka jakby nieco zawyżona (czyli nie dodajesz 0.5), Vansy ogólnie na wąskie stopy i niskie podbicie. reszty nie mierzyłem. Ale rozmiar rozmiarem a najlepiej przymierzyć, Np w deeluxach miałeś takie heelholdery że raczej trza było odejmować niż dodawać do rozmiaru stopy.

#9 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 30 August 2010 - 17:40

osobiscie skłanialbym sie do cirrusow celciusa bo sa to swietnie wykonane buty i bardzo wygodne,do tego w bardzo przystepnych cenach.kwestia tylko rozmiaru,bo buty musisz dopasowac idealnie,bo najlepsze buty zle dopasowane beda najslabszym ogniwem w sprzecie.
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#10 gr3gor69

gr3gor69

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 August 2010 - 09:48

- 32 lashed/prime


"Dla mnie lashed to typowy fs, bardziej miekkie i mocniej sie rozbijaja w porównaniu primow."
(Tez sie nad nimi zastanawialem ale cos w ten deseń odpowiedzial mi zaawansowany instruktor.)