Skocz do zawartości




Zdjęcie

Pytania I Odpowiedzi


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raven Graphic Contest

Raven Graphic Contest

    Użytkownik Konkursowy

  • RavenGraphicContest
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 July 2010 - 22:21

W tym temacie można zadawać pytanie dotyczące konkursu, a odpowiedzi na nie będą udzielane przez osoby kompetentne w możliwie szybkim czasie.

#2 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 August 2010 - 10:18

Jaka powinna być wielkość projektu do druku w mm (bądź cm) ?
Podane rozmiary w regulaminie mają się nijak do rzeczywistości, bez podania nominalnej rozdzielczości do druku. Jeśli zakładać że jest to 300dpi, wyjdą z tego projekty na deski dla dzieci, a dla wartości domyślnej bitmapy - dechy dla tytanów :jupi2:

Zakładając że więcej jak 3 rozmiarów danego modelu nie będzie, warto byłoby chociaż podać wymiary prostokątów projektowych.

Raz już kreśliłem projekt dechy na konkurs bodaj 44-snowboards. Nie dość że największa ściema z tego wyszła, to i tak nic nie było wiadomo, przez co projekty odpadały jeden po drugim.



Abstrahując od powyższego, ilość projektów na konkurs jest ograniczona ? :hahaha2:
There's a natural mystic blowing through the air ...

#3 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 August 2010 - 12:52

Abstrahując od powyższego, ilość projektów na konkurs jest ograniczona ? :hahaha2:



POSTANOWIENIA OGÓLNE REGULAMINU DRUGIEJ EDYCJI KONKURSU

5. Każdy uczestnik może przesłać na konkurs dowolną ilość prac.

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#4 Raven Graphic Contest

Raven Graphic Contest

    Użytkownik Konkursowy

  • RavenGraphicContest
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 August 2010 - 17:00

Do druku wystarczy 150dpi, 300dpi mile widziane. Wszystkie długości będą wycinane z jednej grafiki. Rozpiętość grafik to raptem 10cm, więc nie będzie z tym raczej problemu.
Mile widziane są projekty robione na warstwach, wtedy istnieje możliwość wykonania grafik na sitodruku co na desce zdecydowanie ciekawiej wygląda niż druk cyfrowy (barwy są ostre, wyraźne). Dodatkowo sitodruk umożliwia tworzenie grafik pokazujących rdzeń deski.
Technika wykonania projektu nie ma żadnego wpływu na ocenę pracy. Nasi graficy dostosują projekt do potrzeb produkcji.

Jaka powinna być wielkość projektu do druku w mm (bądź cm) ?
Podane rozmiary w regulaminie mają się nijak do rzeczywistości, bez podania nominalnej rozdzielczości do druku. Jeśli zakładać że jest to 300dpi, wyjdą z tego projekty na deski dla dzieci, a dla wartości domyślnej bitmapy - dechy dla tytanów :jupi2:

Zakładając że więcej jak 3 rozmiarów danego modelu nie będzie, warto byłoby chociaż podać wymiary prostokątów projektowych.

Raz już kreśliłem projekt dechy na konkurs bodaj 44-snowboards. Nie dość że największa ściema z tego wyszła, to i tak nic nie było wiadomo, przez co projekty odpadały jeden po drugim.



Abstrahując od powyższego, ilość projektów na konkurs jest ograniczona ? :hahaha2:



#5 sqlim

sqlim

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 November 2010 - 15:29

czy na projekcie mają się pojawić jakieś napisy (Raven Snowboards, czy cokolwiek?) Albo czy mogą się pojawić jakieś dowolne "pierdoły" (wynikające z treści projektu:) Zajmujemy się tylko górą, tak?

#6 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 November 2010 - 17:25

czy na projekcie mają się pojawić jakieś napisy (Raven Snowboards, czy cokolwiek?) Albo czy mogą się pojawić jakieś dowolne "pierdoły" (wynikające z treści projektu:) Zajmujemy się tylko górą, tak?


Jak się nie znajdą, to brygada grafików ravena swoje dołoży ;)
A czy tylko górą, to imo jak uważasz.
Tłoczony ślizg z przezroczystym wypełnieniem bez problemu uwidacznia grafikę na spodzie blatu.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#7 no cze

no cze

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2010 - 11:19

no właśnie, robimy tylko górę deski, czy górę i ślizg?

#8 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2010 - 20:03

Po pierwsze, mam pytanie związane z tym punktem regulaminu:
7. W przypadku zwycięstwa autor pracy automatycznie przekazuje prawa autorskie do swojej pracy właścicielowi marki Raven....
...co jeśli ktoś zajmie II lub III miejsce – też oddaje prawa do swojej grafiki mimo, że nie zostanie ona umieszczona na desce ? (podejrzewam, że słowo "zwycięzca" dotyczy tylko zajęcia I miejsca ? ).

A poza tym chciałbym ponowić pytania już zawarte w tym poście:
– Czy musi pojawić się na grafice jakieś logo, nazwa firmy itd. ? Jeśli tak to wolę to wstawić sam i jakoś z sensem zaplanować i wkomponować to w swój projekt.
– Czy "pod ślizgiem" też będzie widać projektowaną grafikę ?

Pozdrawiam.

#9 Raven Graphic Contest

Raven Graphic Contest

    Użytkownik Konkursowy

  • RavenGraphicContest
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2010 - 20:53

Po pierwsze, mam pytanie związane z tym punktem regulaminu:
7. W przypadku zwycięstwa autor pracy automatycznie przekazuje prawa autorskie do swojej pracy właścicielowi marki Raven....
...co jeśli ktoś zajmie II lub III miejsce – też oddaje prawa do swojej grafiki mimo, że nie zostanie ona umieszczona na desce ? (podejrzewam, że słowo "zwycięzca" dotyczy tylko zajęcia I miejsca ? ).

A poza tym chciałbym ponowić pytania już zawarte w tym poście:
– Czy musi pojawić się na grafice jakieś logo, nazwa firmy itd. ? Jeśli tak to wolę to wstawić sam i jakoś z sensem zaplanować i wkomponować to w swój projekt.
– Czy "pod ślizgiem" też będzie widać projektowaną grafikę ?

Pozdrawiam.


Tylko praca osoby, która zajmie I miejsce zostanie umieszczona na desce. Może się zdarzyć, tak jak było w ubiegłym roku, że będą dwa pierwsze miejsca. Przekazanie praw autorskich dotyczy wyłącznie osoby, której praca znajdzie się na desce.

Na grafice może, lecz nie musi znaleźć się logo i nazwa, choć przynajmniej nazwa marki jest mile widziana.

Sprawa ze ślizgiem jest bardziej skomplikowana. Technicznie nie mamy możliwości cyfrowego druku pełnokolorowego. Na ślizg potrzebna jest grafika przeznaczona na sitodruk, czyli każdy kolor na oddzielnej warstwie. Ze względu na duży koszt sit liczba kolorów ograniczona jest do 3. Można robić przezroczyste "okienka" przez które widoczny jest rdzeń. Jeśli ktoś nie chce wykonać grafiki na ślizg, to zrobi to grafik. Grafikę na top deski również polecam robić z każdym kolorem na oddzielnej warstwie. Wtedy można zastosować przezroczysty laminat i stworzyć coś takiego jak tu: http://i243.photobuc...er/top_1024.jpg Oczywiście druk pełnokolorowy również jest możliwy, ale wtedy top drukowany jest na drukarce cyfrowej i kolory nie są tak żywe.

#10 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 November 2010 - 18:53

Sprawa ze ślizgiem jest bardziej skomplikowana. Technicznie nie mamy możliwości cyfrowego druku pełnokolorowego. Na ślizg potrzebna jest grafika przeznaczona na sitodruk, czyli każdy kolor na oddzielnej warstwie. Ze względu na duży koszt sit liczba kolorów ograniczona jest do 3. [..]Grafikę na top deski również polecam robić z każdym kolorem na oddzielnej warstwie.[..] Wtedy można zastosować przezroczysty laminat i stworzyć coś takiego jak tu: http://i243.photobuc...er/top_1024.jpg Oczywiście druk pełnokolorowy również jest możliwy, ale wtedy top drukowany jest na drukarce cyfrowej i kolory nie są tak żywe.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, jeśli mowa o trzech kolorach tzn. że nie możliwe jest uzyskanie przejść tonalnych (czyli np. płynne przejście z białego w czarny, żółtego w pomarańczowy i czerwony itd.), czyli taka grafika umownie mówiąc - wektorowa ?
Bo np. w tym linku podanym jako przykład zielone końcówki z lewej strony deski zanikają płynnie.

I w tym kontekście, czy grafika pod ślizgiem tej deski jest dwukolorowa (umownie: czarny i biały) czy ze względu na cieniowania, przejścia tonalne (czyli wiele różnych odcieni szarości) - jest wielokolorowa?
Dołączona grafika

#11 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 November 2010 - 18:59

ale przejscia tonalne to także sito. zadziej robione otworki na farbe powoduja ze wyglada jakby był gradient

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#12 Raven Graphic Contest

Raven Graphic Contest

    Użytkownik Konkursowy

  • RavenGraphicContest
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 November 2010 - 22:22

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, jeśli mowa o trzech kolorach tzn. że nie możliwe jest uzyskanie przejść tonalnych (czyli np. płynne przejście z białego w czarny, żółtego w pomarańczowy i czerwony itd.), czyli taka grafika umownie mówiąc - wektorowa ?
Bo np. w tym linku podanym jako przykład zielone końcówki z lewej strony deski zanikają płynnie.

I w tym kontekście, czy grafika pod ślizgiem tej deski jest dwukolorowa (umownie: czarny i biały) czy ze względu na cieniowania, przejścia tonalne (czyli wiele różnych odcieni szarości) - jest wielokolorowa?


Tak jak napisał Shrek - przejścia tonalne na sicie się zrobi.
Przykład z rastrem to zielony, rozjaśniający się motyw na dole deski: Dołączona grafika
Z tego co wiem to np. Photoshop potrafi sam rozseparować kolory i przygotować plik pod sitodruk.

Użytkownik Raven Graphic Contest edytował ten post 19 November 2010 - 22:23


#13 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 November 2010 - 23:07

dodam tylko ze metoda sitorduku mozna drukowac full color przy rozbiciu CMYK

nadal jest to jedna z najlepszych i najtrwalszych metod drukowania


pzdr


JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#14 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 November 2010 - 00:46

To ja w takim razie z mostu: w jakim stylu projekty mają największą szansę na wygraną ?
Naprojektowałem się już kilka niszowych rzeczy, które nigdy nie miały szans na spodobanie się na rynku.
Dlatego szczerze mówiąc szkoda czasu, zwłaszcza że znaczna jego część schodziła zawsze przy kombinowaniu aby to wszystko dało się wydrukować albo nanieść na dane podłoże.

A z drugiej strony maźnięcie kilku rastrowych kształtów nie bacząc na to, że tego się w ogóle nie będzie dało wyprodukować, jest bardzo kuszące :D

Dlatego cynk o gustach jury mile widziany ;D
There's a natural mystic blowing through the air ...

#15 Raven Graphic Contest

Raven Graphic Contest

    Użytkownik Konkursowy

  • RavenGraphicContest
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2010 - 15:04

To ja w takim razie z mostu: w jakim stylu projekty mają największą szansę na wygraną ?
Naprojektowałem się już kilka niszowych rzeczy, które nigdy nie miały szans na spodobanie się na rynku.
Dlatego szczerze mówiąc szkoda czasu, zwłaszcza że znaczna jego część schodziła zawsze przy kombinowaniu aby to wszystko dało się wydrukować albo nanieść na dane podłoże.

A z drugiej strony maźnięcie kilku rastrowych kształtów nie bacząc na to, że tego się w ogóle nie będzie dało wyprodukować, jest bardzo kuszące :D

Dlatego cynk o gustach jury mile widziany ;D


Każda grafika ma szansę - w kolekcji znajdują się zawsze klasyczne grafiki (np. męskie czarne) ale i też bardziej odjechane jak przykład wklejony trzy posty wyżej.

#16 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 18:06

Popytałem trochę (ponieważ jestem absolutnym laikiem jeśli chodzi o DTP) i wrócę jeszcze raz do tematu przygotowania sitodruku.
Większość ludzi, których pytałem (którzy powiedzmy wiedzieli o DTP więcej niż ja :) ) - dochodziła do tego, że aby tak 'odseparować' kolory to trzeba przerzucić do Corela albo Illustratora, a w Photoshopie nie wiedzą jak to zrobić :|

1. Czy nie można by zwiększyć liczby kolorów do 4 co pozwalało by na zrobienie grafiki w trybie CMYK, a wtedy (jak napisał kolega wcześniej) dostępna jest "pełna" paleta barw ? Tzn. skoro są możliwe łagodne przejścia tonalne, to można też mieszać ze sobą kolory (jeden jest 'rzadziej' a pod nim drugi jest 'intensywniej' i wizualnie jakby się mieszały) ?

2. A może, żebym nie szukał po kątach - ktoś z Państwa firmy mógł by przedstawić taką procedurę krok po kroku, aby jak najbardziej przypasować Państwa wymaganiom technicznym ? Wiele by to uprościło .... przynajmniej mi :)

#17 Crossik

Crossik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 December 2010 - 14:53

Czyli rozumiem, że ślizg można wykonać w skali szarości?

#18 Joakim7734

Joakim7734

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 01 January 2011 - 18:34

Czyli trzeba zrobić grafikę na top i ślizg , sam top czy sam ślizg i czy top i ślizg mają być w jednym pliku ??