Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jaki Flex?


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 July 2010 - 15:56

Jaki flex ma być żeby deska nadawała się do jazdy na railach ,boxach itd.? (oczywiście wiem że musi to być deska FS)
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#2 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 July 2010 - 16:17

deska musi być miękka, bo to ułatwia "czucie" deski co jest bardzo ważne na railach... więc im bardziej miękka deska tym teoretycznie lepiej się nadaje na raile... flex 2-4, ale i na 5 da się jeździć... Oprócz samego flexu ważna jest także szerokość deski, przydają się też "super patenty" jak krawędzie odchylone o 3st od płaszczyzny (Rome) Scoop (Burton) ślizg 3d (omatic, contract) itd... no i rocker który ułatwia wiele tricków...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#3 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 July 2010 - 17:20

deska musi być miękka, bo to ułatwia "czucie" deski co jest bardzo ważne na railach... więc im bardziej miękka deska tym teoretycznie lepiej się nadaje na raile... flex 2-4, ale i na 5 da się jeździć... Oprócz samego flexu ważna jest także szerokość deski, przydają się też "super patenty" jak krawędzie odchylone o 3st od płaszczyzny (Rome) Scoop (Burton) ślizg 3d (omatic, contract) itd... no i rocker który ułatwia wiele tricków...

No dzisiaj spróbowałem. Ubrałem buty, zapiąłem dechę i stanąłem na subwoofer od kompa o szerokości ok. 19 cm i myślałem że będę miał po desce (straszny zgrzyt) i myślałem że połamie się wpół bo taki dźwięk wydała,zreszta deskę mam chyba dosyć twardą bo ledwo ją od ziemi mogę odgiąć a widziałem na stokach jak kolesie tak wyginają deski że stoją tylko na jednej nodze. W każdym razie bałbym się skoczyć moją dechą na raila albo boxa bo bałbym się że się połamie ;D
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#4 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 July 2010 - 17:43

Nie słyszałem jeszcze żeby deska skrzypiała bo to by znaczyło że jest rozwarstwiona a takie rzeczy to już chyba zupełnie są niemożliwe przy dzisiejszej technice klejenia żeby deska się od środka zaczeła rozklejać... Może to subwoofer wydał taki dźwięk? Co do twardości desek to powinieneś raczej bez problemu oderwać jedną nogę i stanąć na nosie czy tailu nawet na twardej desce jeśli nie jest na czymś śliskim np na dywanie... jeśli miałeś deskę położoną na panelach np to ciężko nawet miękką wygiąć bo deska "jedzie" po podłodze...
A co do kolesi na railach wiadomo mają miękkie deski ale ich super wygięcie osiągają techniką i prędkością... wiadomo że jak jedziesz posiadasz pewnien pęd a wtedy masz znacznie większą siłę nacisku itd... A co do strachu o wytrzymałość deski, wiadomo raile są metalowe i deska nie ma szans na dłuższą metę ale uwierz jeśli masz 100% sprawną deskę (nie jest pękniętea rozwarstiona itp) wcześniej połamiesz się Ty niż ona:)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#5 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 July 2010 - 18:13

Nie słyszałem jeszcze żeby deska skrzypiała bo to by znaczyło że jest rozwarstwiona a takie rzeczy to już chyba zupełnie są niemożliwe przy dzisiejszej technice klejenia żeby deska się od środka zaczeła rozklejać... Może to subwoofer wydał taki dźwięk? Co do twardości desek to powinieneś raczej bez problemu oderwać jedną nogę i stanąć na nosie czy tailu nawet na twardej desce jeśli nie jest na czymś śliskim np na dywanie... jeśli miałeś deskę położoną na panelach np to ciężko nawet miękką wygiąć bo deska "jedzie" po podłodze...
A co do kolesi na railach wiadomo mają miękkie deski ale ich super wygięcie osiągają techniką i prędkością... wiadomo że jak jedziesz posiadasz pewnien pęd a wtedy masz znacznie większą siłę nacisku itd... A co do strachu o wytrzymałość deski, wiadomo raile są metalowe i deska nie ma szans na dłuższą metę ale uwierz jeśli masz 100% sprawną deskę (nie jest pękniętea rozwarstiona itp) wcześniej połamiesz się Ty niż ona:)

No żeby potem nie było że mi się decha połamie ;) Ale to dopiero za kilka miesięcy jak zimka przyjdzie ;)
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#6 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 July 2010 - 18:23

I tak pewnie zaczniesz od boxów więc nie powinno być problemu... i nie powiedziałem, że nie ma szans, że złamiesz deskę, bo deski do jibbingu nie należą do długowiecznych, szczególnie jeśli je mocno eksploatujesz (pamiętam że czytałem kiedyś wywaid z Wojtkiem Pawlusiakiem to na pytanie ile desek zużywa w trakcie sezonu stwierdził że czasem to nawet jedną na dzień... ;) ), ale tak jak Ci napisałem przy nauce prędzej Ty się połamiesz w kontaktach z railem niż Twoja deska ;) a po drugie jeśli zaczniesz jeździć po rurkach, może jakąś street sesję zaliczysz to wcześniej zedrzesz ślizg, uszkodzisz laminat, sidewall itp :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#7 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 July 2010 - 19:28

I tak pewnie zaczniesz od boxów więc nie powinno być problemu... i nie powiedziałem, że nie ma szans, że złamiesz deskę, bo deski do jibbingu nie należą do długowiecznych, szczególnie jeśli je mocno eksploatujesz (pamiętam że czytałem kiedyś wywaid z Wojtkiem Pawlusiakiem to na pytanie ile desek zużywa w trakcie sezonu stwierdził że czasem to nawet jedną na dzień... ;) ), ale tak jak Ci napisałem przy nauce prędzej Ty się połamiesz w kontaktach z railem niż Twoja deska :) a po drugie jeśli zaczniesz jeździć po rurkach, może jakąś street sesję zaliczysz to wcześniej zedrzesz ślizg, uszkodzisz laminat, sidewall itp :)

Nie ja tylko chcę obadać jak to skakanie wygląda jak mi się uda i spodoba to może coś brdziej zacznę się "kształcić " w tym kierunku... zima daleko ;)
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#8 wazuuup

wazuuup

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 18 August 2010 - 07:09

Nie ja tylko chcę obadać jak to skakanie wygląda jak mi się uda i spodoba to może coś brdziej zacznę się "kształcić " w tym kierunku... zima daleko :D

Ja kiedys jezdzilem po railach i boxach na desce do nauki typowej AM twardej jak lupiny orzecha włoskiego ;D i się nie połamała , a za to rok temu model fs technine przy złym lądowaniu z hopy poszedł w drzazgi hehehe nie ma reguły ale osobiście nie widziałem aby na railu lub boxie komukolwiek deska się złamała.

#9 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 August 2010 - 09:56

Ja kiedys jezdzilem po railach i boxach na desce do nauki typowej AM twardej jak lupiny orzecha włoskiego :D i się nie połamała , a za to rok temu model fs technine przy złym lądowaniu z hopy poszedł w drzazgi hehehe nie ma reguły ale osobiście nie widziałem aby na railu lub boxie komukolwiek deska się złamała.

Skoro była to deska AM to czemu była twarda? Deski AM dla początkujących i średniozaawansowanych zwykle są bardzo miękkie.
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#10 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 August 2010 - 10:13

Skoro była to deska AM to czemu była twarda? Deski AM dla początkujących i średniozaawansowanych zwykle są bardzo miękkie.

Am głównie są w środku stawki flex 5-6

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#11 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 August 2010 - 18:17

Am głównie są w środku stawki flex 5-6

to fest miękkie no cóż sprzeczność widocznie
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#12 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 August 2010 - 19:28

to fest miękkie no cóż sprzeczność widocznie


fest miekkie to 2 - 3. Signal Park Rocker jest chyba 3 i jest fest miekki

Choć tak naprawde nie ma reguły jedna deska 4 bedzie bardziej miekka od innej 3!!

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#13 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 August 2010 - 21:25

Am głównie są w środku stawki flex 5-6


hmm można dla AM bardziej dać tak 4-5
mój stary Axis AM miał 4 jeśli dobrze pamietam, Zenit ma 7 i to już dość twarda deska
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#14 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 August 2010 - 11:09

Nie ma co porównywać flexa desek AM do flexów desek o konkretnym przeznaczeniu, Deski AM są to uniwersalne deski i ukierunkowane pod FS lub FR dlatego ich flex waha się w granicach 4-8 ale na to też nie ma reguły, Mój romek AM ma np. flex 7/8 o ile dobrze pamiętam i jest ukierunkowana na FR dla zaawansowanych,

AM dla początkujących przeważnie mają flex w granicach 5 ale na to też nie ma reguły.