Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jaka Deska? 94Kg, 183Cm, Rozmiar Buta Uk12 Chyba 47Euro.


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tibor

Tibor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 July 2019 - 19:36

Witam

Panowie, jakieś 6-7 lat temu kupiłem sobie pierwszą dechę i jeżdżę na niej po dziś dzień. Uczyłem się na niej jeździć.
Ta decha to Rome Garage Rocker. Flat między wiązaniami i rocker na nose i tail'u, deska miękka i muszę przyznać, że zawsze czułem "kłodę" pod stopami. Deska jest wide i ma 160cm. Moje wiązania to Burton custom reflex rozmiar L.

Żyję w Anglii i jeżdżę przez cały rok w Chill Factore. Tylko raz byłem w Austrii i było wspaniale, jakieś 3 lata temu.

Postanowiłem odesłać deskę na emeryturę i kupić coś nowego. Deska kupiona prawie 7 lat temu, więc zdaję sobie sprawę, że nowe dechy mogą być lżejsze niż moja aktualna.

Teraz moje pytanie. Jaką dechę wybrać?


Decha do śmigania na sztucznym stoku przez cały rok oraz na wypady np. do Austrii do jazdy na przygotowanych stokach. Kiedyś chciałbym spróbować puchu.

Chciałem się też dowiedzieć, biorąc pod uwagę moje dane z tematu posta czy musi to być deska 160cm, wide, innymi słowy czy nie da się krócej, lżej i wężej. Pisałem już, że moja decha aktualna to taka trochę kłoda. Bo jest ciężka. Troszkę źle zrobiłem bo pojechałem do Oxfordu do ówczesnego sklepu SS20 i kupiłem bez dowiadywania się na jakimkolwiek forum co tak naprawdę powinienem kupić. Wiem mój błąd, choć przed kupnem podałem dane odnośnie rozmiaru buta, wagi oraz mojego wzrostu.

Wspomnę, że chciałbym zostawić wiązania. Po tylu latach wymieniłem tylko jeden pasek lewego wiązania, gdyż na sztucznym stoku na okrągło je rozpinam i zapinam.

Sklep w którym będę kupował to https://www.absolute-snow.co.uk/

Dziękuję i proszę o pomoc.

#2 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 August 2019 - 14:36

Od kilku lat część firm robi szersze deski, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie ich długości. Nic konkretnego ci nie podpowiem, jeśli chodzi o marki/modele, ale obecnie to już chyba powszechny trend.



#3 Tibor

Tibor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 August 2019 - 20:43

Ok mb77 dzięx. Choć liczyłem na jakąś pomoc. Zaczekam do rozpoczęcia sezonu.
Dziś się ważyłem, waga wskazała 93 kg. Chcę schudnąć tak do 86 kg.

#4 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 August 2019 - 11:28

Przykładem tego typu deski jest Ride Warpig.

Jaki masz ogólnie rozmiar buta? Może nie musi być szeroka.

Zresztą na tej stronie możesz przecież przefiltrować deski, również pod względem twojej wagi i długości deski.


Użytkownik mb77 edytował ten post 20 August 2019 - 11:43


#5 Tibor

Tibor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 August 2019 - 20:37

Luz, jakoś sobie poradzę. BTW co się stało z forum snowboard.pl?