Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Jaka Deska - 195 Cm/113Kg

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sobilak

Sobilak

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 1 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 22 luty 2019 - 19:06

Hej.

Do tej pory jeździłem na nartach (twarde zawodnicze komórki 193cm ) na których nieźle sobie radzę.

W tym roku c├│rki 10 i 11 lat opr├│cz nart ( te┼╝ spoko je┼╝d┼╝─ů) spr├│bowa┼éy desek ( 2x2godz z instruktorem + dalsze cwiczenie). 

Podkusi┼éo i mnie. Wypo┼╝yczy┼éem deche i pozsuwa┼éem si─Ö troch─Ö na stoczku do nauki ( radz─Ö sobie ze zmian─ů kierunku na tylnej kraw─Ödzi i zatrzymaniem bez wywrotki, z przedni─ů kraw─Ödzi─ů s┼éabiej ). No i mnie wci─ůgn─Ö┼éo i chcia┼ébym r├│wnie┼╝ je┼║dzi─ç na snowboardzie.

Jak─ů desk─Ö dobra─ç plus buty i wi─ůzania

-195 wzrost

-113 waga

-47 but

-raczej jazda na stokach przygotowanych ( bez por─Öczy, rynien itp ).

Jest do┼Ť─ç dobrze zbudowany i trzymam form─Ö.

Sobilak

ps.  Podoba mi si─Ö Pathron LEGEND 160W tylko czy na pocz─ůtek dobra i nie za kr├│tka dla mnie ?

Użytkownik Sobilak edytował ten post 22 luty 2019 - 19:53

#2 dudi_wroc

dudi_wroc

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 162 post├│w

Napisano 01 marzec 2019 - 19:51

Ja 95kg 46 but 182... I nie szed┼é bym ponizej 163 164 W w twoim przypadku. Moze Lib Skunk Ape ? Masz tam szereg do wyboru.. Aczkolwiek moze ciut ciut bardziej wymagajaca. K2 Raygun - tez chwalona, nie za trudna i s─ů w wide. Na poczatek poszukaj flata lub hybrydy najlepiej. I jesli masz zamiar latac troche w puchu to przy twojej masie 164W jak dla mnie minimum.

#3 Korniszon

Korniszon

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 54 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 07 marzec 2019 - 00:58

Ja 95 kg ale...w "pe┼énym rynsztunku" (w┼é─ůcznie z wag─ů wi─ůza┼ä).
No i pierwsze pytanie, je┼Ťli na stronach podaj─ů na jak─ů wag─Ö projektowali desk─Ö to pewnie maj─ů na my┼Ťli wag─Ö 'ca┼éego zestawu' a nie tylko go┼éego cz┼éowieka?
A drugie pytanie, je┼Ťli podaj─ů zakres wagowy od-do tzn. ┼╝e optymalnie, idealnie dopasowanym do projektowanej deski b─Ödzie si─Ö z wag─ů b─Öd─ůc─ů po ┼Ťrodku tego przedzia┼éu?
I co wtedy z sytuacjami gdy w tabelce 'waga docelowa' wpisuj─ů np. 80+, czyli ┼╝e niby kto┼Ť z 81 kg i 110 kg b─Ödzie tak samo odbiera┼é t─Ö desk─Ö? Pewnie nie :/

To ja wykona┼éem "kawa┼é pracy" szukaj─ůc dla siebie z odpowiednim przedzia┼éem wagowym, to ┼╝eby si─Ö praca nie zmarnowa┼éa ;), to tylko ze wzgl─Ödu na wag─Ö i przyzwyczajenie autora tematu do 'twardszych' desek, mog─Ö poda─ç co ja znalaz┼éem:
CAPiTA WarSpeed najdłuższa z górnym zakresem wagowym 107+
ROME SDS Nationalnajdłuższa i najszersza wersja ma przedział 70-100+
ROME SDS Blur najdłuższa/najszersza wersja na przedział 73-104+
K2 Broadcast najwi─Ökszy zakres 59-104+
NIDECKER Rave największa na przedział 80-105
NIDECKER Platinum przedział wagowy j.w. ale dla dłuższej deski
Burton ma og├│lnie wi─Öksze maksymalne zakresy wagowe bo si─Öga a┼╝ do 118 kg, we┼║my najbardziej popularny
Burton Custom X dwie największe przedział 82-118

PS
Zawsze zazdro┼Ťci┼éem narciarzom, ┼╝e gdy jest l├│d beton, to nawet dzieci mog─ů spokojnie kontrolowa─ç zsuwanie si─Ö po betonie, na relaksie. Dwie nogi dzi─Öki kt├│rym mo┼╝na roz┼éo┼╝y─ç balans, nie tak jak w przypadku snowboardu gdzie balansuje si─Ö na kraw─Ödzi jak linoskoczek ;)
Ale zawsze t┼éumaczy┼éem sobie: oni mo┼╝e i maj─ů a┼╝ dwie kraw─Ödzie efektywne dzi─Öki d┼éugo┼Ťciom kt├│rych trzymaj─ů si─Ö pod┼éo┼╝a, a snowboard ma jedn─ů ale za to d┼éu┼╝sz─ů i jest sprawiedliwie :)
Ale ostatnio stoj─Ö w kolejce i widz─Ö przed sob─ů narty na kt├│rych z ty┼éu jest napisane 175, a kolega pisze, ┼╝e je┼║dzi na 193 cm...to niestety czuj─Ö si─Ö znokautowany :) O wiele wi─Öcej kraw─Ödzi efektywnej maj─ůcej kontakt z pod┼éo┼╝em :)