Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Ostrzenie

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bofort

bofort

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 3 post├│w
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 09 styczeń 2019 - 10:27

Cze┼Ť─ç,

planuj─Ö kupi─ç ostrza┼ék─Ö i samodzielnie ostrzy─ç snowboard. Je┼Ťli chodzi o konkretny model to rzuci┼é mi si─Ö w oczy: 'Ergo Race Kit Toko'.

Nie do ko┼äca jednak mam przekonanie i pewno┼Ť─ç je┼Ťli chodzi o k─ůty jakimi mo┼╝na naostrzy─ç desk─Ö tym narz─Ödziem. Jak─ů mam pewno┼Ť─ç czy moja deska nie jest fabrycznie ustawiona na 90 stopni? Je┼Ťli chodzi o desk─Ö to jest to obecnie Slash Happy Place (By─ç mo┼╝e kto┼Ť wie jak w tej desce naostrzone s─ů fabrycznie kraw─Ödzie?). 

Mimo wszystko wyczyta┼éem, ┼╝e najcz─Ö┼Ťciej ostrzy si─Ö na 89-88 stopni tak┼╝e wtedy ten zestaw by mi pasowa┼é.

Je┼Ťli chodzi o podcinanie to widz─Ö, ┼╝e najlepiej na razie tego nie rusza─ç tak┼╝e tutaj chce mie─ç po prostu opcj─Ö na przysz┼éo┼Ť─ç je┼Ťli zajdzie taka potrzeba (ale kiedy?).

Kolejn─ů rzecz─ů co do kt├│rej nie mam pewno┼Ťci to to w jaki spos├│b ostrzy─ç snowboard. Z tego co widz─Ö to albo ostrzy si─Ö ca┼é─ů kraw─Öd┼║ albo omija pocz─ůtek/koniec i zaczyna si─Ö na punktach kontaktowych, jest to dla mnie zagwozdka poniewa┼╝ lubi─Ö popr├│bowa─ç porobi─ç jakie┼Ť buttery i z tego co wiem te obszary na ko┼äcu snowboardu powinny by─ç raczej nienaostrzone do tego. Wi─Öc nasuwa si─Ö pytanie jak znale┼║─ç te punkty kontaktowe i kt├│ry spos├│b ostrzenia b─Ödzie w┼éa┼Ťciwy. 

Dodatkowo widz─Ö, ┼╝e cz─Östo po naostrzeniu radzi si─Ö aby przeszlifowa─ç kraw─Öd┼║ diamentem, czy taki zabieg jest konieczny i ma jaki┼Ť szczeg├│lny pow├│d?

#2 azael

azael

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 130 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 10 styczeń 2019 - 08:52

Lepszy wyb├│r to to: https://www.remsport...-man-p-185.html

a kasa ta sama. Komfort obsługi jest nieporównywalny.

Je┼Ťli nie dowiesz si─Ö jaki fabrycznie masz k─ůt na kraw─Ödzi, to jak go wyczai─ç znajdziesz tu na forum, szukajka i marker Twoim przyjacielem ;)

Ja ostrz─Ö ca┼é─ů kraw─Öd┼║, ale wyczynowcem nie jestem.

Pami─Ötaj jednak, ┼╝e ostrzenie to tak naprawd─Ö zdejmowanie "drutu" z kraw─Ödzi, kt├│ry powstaje po pi┼éowaniu deski o stok. Wi─Öc nie trzeba ci─ů─ç ca┼éej kraw─Ödzi a┼╝ wi├│ry polec─ů. :)

Podcięcie zostaw w spokoju, nawet z dobrym prawidłem jest to czelendż.

#3 bofort

bofort

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 3 post├│w

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:24

Lepszy wyb├│r to to: https://www.remsport...-man-p-185.html

a kasa ta sama. Komfort obsługi jest nieporównywalny.

Je┼Ťli nie dowiesz si─Ö jaki fabrycznie masz k─ůt na kraw─Ödzi, to jak go wyczai─ç znajdziesz tu na forum, szukajka i marker Twoim przyjacielem ;)

Ja ostrz─Ö ca┼é─ů kraw─Öd┼║, ale wyczynowcem nie jestem.

Pami─Ötaj jednak, ┼╝e ostrzenie to tak naprawd─Ö zdejmowanie "drutu" z kraw─Ödzi, kt├│ry powstaje po pi┼éowaniu deski o stok. Wi─Öc nie trzeba ci─ů─ç ca┼éej kraw─Ödzi a┼╝ wi├│ry polec─ů. :)

Podcięcie zostaw w spokoju, nawet z dobrym prawidłem jest to czelendż.

Dzi─Öki za odpowied┼║ i porady.

A czy do tej ostrza┼éki co podrzuci┼ée┼Ť b─Öd─Ö potrzebowa┼é dokupowa─ç jeszcze jakie┼Ť pilniki? Czy ten zestaw wystarczy?

#4 azael

azael

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 130 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:46

W komplecie masz ┼Ťredni pilnik, w zupe┼éno┼Ťci wystarczy. Do zmiany kraw─Ödzi przydaje si─Ö gruby, albo ┼Ťredni i troch─Ö cierpliwo┼Ťci. :)

A jak będziesz chciał lustro mieć na krawędzi, to dokupisz sobie fine'a albo drobnego diamenta (pamiętaj o wodzie).

#5 bofort

bofort

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 3 post├│w

Napisano 10 styczeń 2019 - 14:06

W komplecie masz ┼Ťredni pilnik, w zupe┼éno┼Ťci wystarczy. Do zmiany kraw─Ödzi przydaje si─Ö gruby, albo ┼Ťredni i troch─Ö cierpliwo┼Ťci. :)

A jak będziesz chciał lustro mieć na krawędzi, to dokupisz sobie fine'a albo drobnego diamenta (pamiętaj o wodzie).

Super, dzi─Öki za pomoc. :ok:

#6 Snowboardowo

Snowboardowo

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 74 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 styczeń 2019 - 14:40

ostrz od najszerszych miejsc i zostaw tail&tip

Dodaj odpowied┼║