Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Drake Fifty / Dopasowanie Do Butów


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 zuz

zuz

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 302 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2019 - 22:08

[nie za bardzo wiedziałam gdzie to wrzucić, jak zły temat to sorcia]

 

Posiadam wiązania Drake fifty, model sprzed kilku lat, i buty Burton Mint.

Ogółem podczas jazdy męczę się trochę z bólem stóp, głownie przedniej nogi. Ogółem mam duży problem z trzymaniem piety (właściwie w każdych butach, nie tylko snb) więc dotychczas myślałam, że to jest powód. Ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy może te wiązania z butami się gryzą? Jest taka możliwość? 

Jeżeli tak, to w jaki sposób to wyeliminować, skoro odczuwam to dopiero po zjeździe? Buty pewnie i tak chciałabym zmienić, ale jak mam je dopasować do wiązania przy zakupie? 

 

Ratujcie, bo po kilku sezonach jednak fajnie byłoby wyeliminować przerwy spowodowane bólem stóp przy dociskaniu krawędzi ;c


Dołączona grafika

#2 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 03 January 2019 - 16:13

Jeśli to kwestia trzymania pięty to czy próbowałaś j-barów?



#3 zuz

zuz

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 302 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2019 - 16:15

Niestety moj model nie miał miejsca na j-bary, wiec zrobiłam je trochę „customowo”, niestety jazda z bananami powodowała bardziej obcieranie okolic kostek, niż trzymanie pięty Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dołączona grafika

#4 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 05 January 2019 - 10:52

Właśnie przeglądałem archiwum forum i widziałem, że już kiedyś rozmawialiśmy na ten temat 😉 Ja kiedyś jeszcze zrobiłem sobie ten patent http://adechade.com/...php?/topic/259-"Luźna-pięta"#entry58681 do butów Head. Trochę pomogło ale nie wyeliminowało problemu. Z tego co widziałem to od dawna się męczysz z tymi butami... Może warto poszukać butów u innego producenta? Wiem że wiąże się to z kosztami szczególnie dla studenta ale można poszukać też czegoś używanego. Przejdź się po sklepach i przymierz po 1-2 modele różnych producentów zwracając uwagę na unoszenie pięty i ogólny komfort. Spróbuj przymierzyć buty firmy 32. Ja też miałem problemy z piętą i w butach Burton, Northvawe, Head zawsze słabo mi trzymało. Zwróć też uwagę na rozmiar buta. Jak kupujesz nowe to palce powinny delikatnie dotykać czubka przy lekkim ugięciu kolan bo z czasem się rozbiją. Jeśli będą za duże to zawsze pięta będzie luźna. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#5 zuz

zuz

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 302 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2019 - 19:17

Kojarzę ten temat. Właśnie kwestia jest taka ze zmieniałam już buty, ale zawsze wracam do tych samych starych xd Właśnie się pogodziłam z koniecznością sprzedaży DC search, które kupiłam w zeszłym roku, myśląc ze boa mi pomoże. Spróbuje trochę poprzymierzać jeszcze w sklepach, obawiam się ze przez najbliższe 5 lat nie dobiorę sobie butów ;p Ale ciagle zastanawia mnie czy może to jednak kwestia wiązań, skoro w każdym bucie boli mnie ta kostka? Złe ustawienie pasków, albo coś? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • dib lubi to
Dołączona grafika

#6 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 08 January 2019 - 08:27

To może pożycz/zamień się z kimś na 1 dzień wiązaniami i zobacz czy będzie zmiana. Spróbuj też czy nie masz wiązań za szeroko oraz zmienić ustawienia kątów. Z ustawień sprawdź czy oba wiązania są identycznie skonfigurowane. Czy zamocowanie pasków jest w tych samych otworach, paski centralnie zapięte na bucie a łyżka jednakowo pochylona. Możesz też sprawdzić jak będzie jeśli słabiej/mocniej dociągniesz strapa wokół kostki. Jeśli to nie pomoże to jeszcze pozostaje kwestaia mechaniki stawów. Umówiłbym się z dobrym instruktorem który mógłby skorygować wady postawy/techniki. Na koniec pozostaje wizyta u rechabilitanta który przyglądnie się tematowi. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka