Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Decha Do 1200 Zł (Może Trochę Drożej


42 odpowiedzi w tym temacie

#1 MadMax

MadMax

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 June 2010 - 22:55

Wzrost: 167cm
Waga: 52kg
Stopień zaawansowania w jeździe: średniak+/dobrze
Styl jazdy: All mountain / chciałbym spróbować poważniejszego FS, bo coraz bardziej mi się podoba
Jeżdżę 3 lata

Znalazłem 3 deski (signale wszystkie :D)

http://roninstore.pl...gnal-omni-09-10

http://roninstore.pl...rk-series-09-11
i wisienka na torcie:
http://roninstore.pl...rk-rocker-09-10 (wiem, że trudna do opanowania, ale chciałbym spróbować)
Pozdro!

PS Nie ma ktoś może starszego Park Rockera tzn. z kol. 08/09?
Lubię ciastka!!! (i snowboard :D)

#2 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 June 2010 - 23:57

Wszystkie desiwa są zacne i obawiam się, że ciężko będzie coś doradzić, z racji tego, że musisz wybrać - czy chcesz Signala Omni, którego wychwalają wszyscy jako super uniwersalne desiwko czy chcesz się pobawić na maxa i wziąć niesamowicie giętkiego Park Rockera. Mam podobny ból głowy związany z tymi deskami, dlatego chyba poczekam na nową kolekcje Signala i sięgnę po Light Rockera o którym pisał Motyl na forum.




Pzdr.

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#3 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 June 2010 - 07:19

Ja bym zdecydowanie wybrał Omnie, jeśli nie ograniczają cie finanse. Jest faktycznie droższa, ale bardziej mnie przekonuje niz PR, tym bardziej ze miałem go pod nogami :D

pzdr

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 June 2010 - 09:32

Zależy co chcesz działać na desce:) wkażdym razie jeżeli hopy to PR raczej odpada, jeżeli planujesz coś więcej to zdecydowanie park series:) jeżeli chodzi o signale to chyba najwięcej miałby tu do powiedzenia Motyl lub Siwex:)

#5 MadMax

MadMax

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 June 2010 - 11:36

No właśnie tu mam problem, bo żadnej z tych desek nie miałem pod nogami -.-. Nie powiem, kręci mnie ten Park Rocker z wiadomego powodu :D Ale w sumie nie wiem czy warto porzucać starą, dobrą deskę dla jakiegoś super giętkiego banana. Chociaż jakby na to spojrzeć nie skaczę na dużych hopach aż tak dużo. Kurde naprawde nie wiem! A najgorsze jest to, że tą decyzję będę musiał podjąć sam...
Lubię ciastka!!! (i snowboard :D)

#6 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 16 June 2010 - 12:01

piszesz:

Styl jazdy: All mountain / chciałbym spróbować poważniejszego FS, bo coraz bardziej mi się podoba

a potem

Nie powiem, kręci mnie ten Park Rocker z wiadomego powodu


to nie do konca rozumimem ten twoj 'wiadomy powod' ;-)
extremalny rocker i podgiecie jest dobre na rurki, buttering, zabawe na trasie i w puch, ja mam k2 parkstar z jibrockerem (w miare umiarkowany roker)
i wydaje mi sie, ze jezeli chcesz mieszanke: jezeli chcesz all mountain jezdzic (zalezy jak to rozumiesz -> ale to by oznaczalo tez czasem wieksze predkosci) to (przyznaje od razu - nie jezdzilem na signalach i pisze to na podstawie opisow desek i mojego doswiadczenia z rockerami k2 i burtonem)
ja bym na twoim miejscu celowal bardziej w cos typu omni - przeciez nawet w linku jest opis tej deski pasujacy do twojego stylu jazdy.

#7 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 June 2010 - 13:24

a czemu uparłeś się na tego signala?? na innym forum wrzucałeś link do Customa. Ta deska bardziej odpowiada temu co chcesz robić... jak napisał Marcin duży rocker jest dobry na rurki, i butterki ale jeśli chcesz szybko jeździć na krawędzi, czy skakać (nawet na małych hopach) jeśli nie masz odpowiedniej techniki lądowania rocker wyjedzie Ci spod d... Sam wspominałeś że się dopiero tego uczysz ale Ci się podoba i chcesz iść w tym kierunku... Moim zdaniem ciężkie będą początki ha hopach czy nawet na zejściach z boxów na PR... d... zbita:P
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#8 MadMax

MadMax

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 June 2010 - 17:42

No tak pokazałem tego customa,ale po 1-sze bardziej mi się te signale podobają po 2-gie wydaje mi się osobiście, że taki np. signal omni się dla mnie lepiej nada (prawdziwie uniwersalna decha). a wiadomy powód dlaczego PR? a jak myślisz? to że taki elastyczny jest! poszukam jeszcze innych desek - jak coś znajdę to napiszę. Pozdro!

PS Dziękuję wszystkim którzy na tym forum lub innym pomogli mi w ustaleniu rodzaju deski i (ukłon w stronę Konrada)
Lubię ciastka!!! (i snowboard :D)

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 June 2010 - 18:00

No tak pokazałem tego customa,ale po 1-sze bardziej mi się te signale podobają po 2-gie wydaje mi się osobiście, że taki np. signal omni się dla mnie lepiej nada (prawdziwie uniwersalna decha). a wiadomy powód dlaczego PR? a jak myślisz? to że taki elastyczny jest! poszukam jeszcze innych desek - jak coś znajdę to napiszę. Pozdro!

PS Dziękuję wszystkim którzy na tym forum lub innym pomogli mi w ustaleniu rodzaju deski i (ukłon w stronę Konrada)


jezdziłem sobie na omni59 w l2a 2 dni w tym roku i powiem ze fajne desiwko, siadło mi a wczesniej jezdzilem na czyms kapke twardszym i sie obawiałem skretów ale nie było zle. Kwestia oswojenia sie no i omni to hybryda. Co do buttera to sie nie wypowiem bo wtedy jeszcze nawet nie probowalem probowac.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#10 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 June 2010 - 19:13

nie zrozum mnie źle, nie chce Cię zniechęcać do Signala PR ale może zaczekaj z jego kupnem jak się tu wypowie Siwex bo on dosiada to desiwo Deska elastyczna ma tak samo swoje plusy i minusy niestety No i jak pisałem wydaje mi się że szczególnie w początkach freestyle nie pomoże Ci ona... Jest to bardzo wymagająca deska Moim zdaniem dobra jako alternatywa gdy chcemy się pobawić, ale na pewno nie jako podstawowa deska bo są rzeczy i waruny w której możesz zatęsknić za czymś bardziej klasycznym
A co do elastyczności to nie do końca tak jest że to jedyna taka deska, bo ja jeździłem sezon na X8 burka i tak samo się gieła, tyle że to był camber i nie było to tak efektowne jak w PR ale jesli chodzi o elastyczność wygladało to tak samo...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#11 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 June 2010 - 20:17

Siwy smiga na Omni a nie na PR :)
PR miał Motylo .

#12 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 June 2010 - 20:42

dzięki za sprostowanie:) wiedziałem, że któryś z nich ale z żadnym nie miałem przyjemności śmigać więc stąd ta pomyłka:)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#13 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 June 2010 - 20:43

PR jest mega miekki i naprawde ciezki do opanowania, nie miałem go długo pod nogami, ale jak dla mnie za miekki, wiec ja choć również lubie FS, butterki itp, to nie kupiłbym tej deski, OMNIE tak, zdecydowanie, i być może również bede jej posiadaczem kiedyś :D, jak również Park series bo jest troszke twardsza, lecz to jest camber. Nie wiem czy wiesz ale jest teraz nowa deska Signala Park Light lub Rocker Light....kurde nie pamietam, ale na pewno ktoś mnie po prawi :) ponoć tak samo miekka jak PR, lecz jednak łatwiejsza w prowadzeniu, nikt stad nie miał jej jeszcze pod nogami i czekamy na Motyla i Siwego zeby coś napisali... Sądze ze również to oni mogą Ci bardzo pomóc...

Motyl pod koniec sezonu również miał Park Series....z resztą nie ma chyba desek Signala na ktorych nie smigali....no moze damskie :)

pzdr

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#14 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 June 2010 - 20:59

Rocker Light albo Light Rocker :)

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#15 MadMax

MadMax

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 June 2010 - 22:11

no tak ten light rocker to byłaby opcja. ale go jeszcze nie ma i pewnie będzie bardzo drogi (bo nowy) :D. wie ktoś kiedy wejdzie ta nowa kolekcja z lightem? dobra koniec tego mówienia rockerze...(a może nie :)) jakie inne deski moglibyście zaproponować? Wracając do PR (ale się nakręciłem) naprawdę jest aż tak źle z lądowaniem skoków?
Lubię ciastka!!! (i snowboard :D)

#16 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 June 2010 - 22:49

powiem Ci teoretycznie bo praktycznie nie miałem PR pod nogami...W camberze punkty styku deski z podłożem masz przy jej końcach więc nawet jeśli wylądujesz na tylnej częsci deski jest duża możliwość, że zdołasz się na niej urtzymać, bo jedziesz wtedy na jednym z dwóch punktów podparcia... jesli masz nastomiast rockera (szczególnie w wersji extreme jak w PR) końce "podwinięte są do góry" i nie ma co już Cie trzymać na desce i każde lądowanie na tailu powoduje, że deska wyginając się w jeszcze większy banan wyjeżdża Ci spod d... Sytuacja się komplikuje jeśli dupowanie następuje na raila lub na dużej hopie, w szczególnych przypadkach może przejść w twarzowanie, które należy do jeszcze mniej przyjemnych :) Musisz więc cały czas się pilnować żeby mieć środek ciężkości m/w nad środkiem deski, co jest trudne gdy się uczysz skakać (strach przed lotem, wjazdem na boxa powoduje automatyczne odchylanie się do tyłu, błędy w najeździe na hopę powodują, że deska wyjedzie spod Ciebie i polecisz na plecy itp.) jeśli jesteś bardziej zaawansowany starasz się coś kręcić tez wtedy nie zawsze udaje się lądować idealnie nad deską, nie wspominając o przekręconych flipach itp. Ogólnie rzecz ujmując margines błędu przy lądowaniu zmniejsza się znacznie... żeby to zobrazować wyobraź sobie że większość lądowan "odjeżdżanych na tylnej nodze" konćzy się glebą... chyba każdy (nawet prosi) potwierdzi że to znacznie zmienia stosunek skoków ustanych do gleb na rzecz tych drugich :D
Ale żeby nie było że tylko marudzę rocker ma też wiele zalet Właśnie owo podgięcie powoduje że wszelakie tricki wymagające jazdy na tipie i tailu są dziecinnie łatwe Z tradycyjnym camberem musisz "walczyć" żeby go wygiąć w drugą stronę i postawić deskę np. na samym tailu W przypadku PR wystarczy że odchylisz się do tyłu i deska sama zaczyna jechać na podgiętej części która ustawiając się równolegle do śniegu podnosi jednocześnie resztę deski w górę, większa jest też stabilność takiego manewru...

Podsumowywując i camber i rocker mają swoje zalety i wady. Mimo iż sprzedawcy starają się połączyć zalety obu w jedną superdeskę dalej nikomu nie udało się obalić powiedzenia że w życiu wszystkiego mieć nie można :)

I jak napisałem wyżej: rocker? czemu nie, ale moim osobistym (teoretycznym w tym przypadku jednak poparty praktycznym doświadczeniem z deską) zdaniem PR będzie dla Ciebie za trudny i będą się zdarzać sytuacje gdzie będziesz żałował że kupiłeś tą deskę, będą też oczywiście takie gdy będziesz zadowolony, ale osobiście nie wyobrażam sobie nauki FS na tej desce... Według mnie PR jest idealny jako 2 deska ridera, której używa od czasu do czasu w wiadomych celach a nie podstawowy model służący do nauki i doskonalenia...

Jak napisałem na początku to tylko teoria Więcej info dostaniesz od Siwexa i Motyla jak się tu tylko pojawią Oni znają temat od podszewki i na pewno mnie poprawią jak się mijam w czymś z prawdą... :)

Co do innych desek to tak jak już też pisałem: jeśli będziesz wybierał wśród znanych firm ważniejsze od firmy jest dobrać deskę co do swoich umiejętności i tego co chcesz na niej robić, co do flexu i długości... Jeśli z tym będzie ok kwestia czy Burek czy Nitro czy Endeavor to indywidualne upodobania każdego ridera...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#17 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 June 2010 - 07:29

Light Rocker bedzie w cenie Park Rocker.....a na pewno w podobnej!! I bedzie przed zimą :)

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#18 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 June 2010 - 10:51

Light Rocker bedzie w cenie Park Rocker.....a na pewno w podobnej!! I bedzie przed zimą :)


obstawiam ze cena bedzie ta sama co PR bo motyl cos takiego wspominał.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#19 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 17 June 2010 - 13:55

Mad Max jeżeli szukasz deski do szeroko rozumianego fs i chcesz zarowno na niej skakac,jezdzic po metalu jak rowniez dobrze sie bawic na bc,a oprocz tego szukasz deski ktora Cie dobrze ma trzymac na krawedzi na trasie to na pewno najlepszym wyborem bedzie omni(jezeli szukasz rockera badz hybrydy) badz parkseries(tradycyjny camber).natomiast jezeli szukasz deski do zabawy w butterki,jazdy po rurach i do zabawy w puchu tp PR sprawdzi sie wysmienicie,ale to nie jest latwa deska i na hopach sprawia trudnosci, pooprzez mocne podgiecie tip&tail i nie wybacza bledow.
deska bardzo dobrze sie prowadzi na miekkim sniegu,natomiast przy oblodzonej nawiechrzni,to trzeba sie juz skoncentrować bo ma stosunkowo krotka krawedz efektywna.
reasumujac,jezeli deska do wszystkiego z nastawieniem na fs wszelkiej masci to omni jak najbardziej,jezeli glownie rury i butterki bez wiekszych skoczni to PR tez sie sprawdzi bardzo dobrze.
jezdzilem na obu deskach i znacznie bardziej siadl mi omni i jezdze na nim wszystko,od przygotowancyh tras,przez boksy,rurki,puch po wieksze skocznie(mam tu na mysli maks 12m,na wiekszych nie skacze:):))
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#20 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 June 2010 - 14:30

weź jeszcze Siwex pod uwagę, że kolega jeździ dobrze ale swoją przygodę z FS dopiero zaczyna, deski katalogowo są dla średniozaawansowanych/zaawansowanych Praktycznie nie wiem więc nawet sam pytam z ciekawości czy początkujący poradzi sobie z tym blatem, i czy to co sprawia fun dobrym jeźdźcom początkującemu nie "utrudni" nauki? na początku nie myśli sie przecież żeby się dobrze bawć na desce tylko żeby zjechać cało z boxa albo wrócić na ziemie w jednym kawałku :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu