Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Coś Po Gnu Carbo Credit


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2017 - 19:18

Witam, nadszedł czas na zmianę sprzętu, do tej pory użytkowałem GNU carbon Credit, wiązki K2 Indy oraz buty DC Rogan, zaznaczam, że nie szukam sprzętu, który będzie level wyżej dla bardziej zaawansowanej jazdy gdyż nie porobiłem jakiś specjalnych postępów na aktualnym komplecie ;).....po prostu chce coś dalej dla początkującego..coś co nie będzie krokiem w tył, ani też nie będzie bardziej wymagające ze względu na znikome umiejętności. przeznaczenie - głownie stok, b. chętnie puch, dobrze gdyby była opcja jakiś drobnych trików na stoku, jakiś skok przy usypanej małej hopce itp., do parku raczej wjeżdżać nie będę ;)... w jakie buty celować  ? iony ? może cośz deluxa ?najlepoej z Boa, a następnie, które wiązania wybrać ? union ? drake, co do samej deski mam zamiar wybrać coś na styczniowym test drivie, ale fajnie gdybyście pomogli już nakierować w dane modele ;) butów będe szukał na śląsku, na pewno wpadnę do snow4life gdyż tam mi fachowo doradzili, ale też chętnie odwiedze inne sklepy na śląsku polecacie jakies stacjonarne ?



#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2017 - 23:20

Deska w tym przypadku to Lib Tech Skate Banana bez 2 zdań. Wiazania mogłyby być Bent Metal Logic, sam na nich jeżdzę w bardziej lajtowe dni...

Użytkownik Marek S. edytował ten post 30 November 2017 - 23:21


#3 dib

dib

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 December 2017 - 15:19

Nie chcę się wymądrzać jako że i na forum i w snb jestem świeży(choć pierwsze kroki stawiałem dobre 15 lat temu to dopiero od zeszłego sezonu kupiłem swój sprzęt i zacząłem w koncu jeździć- tak to co zima albo nie jeździłem albo próbowałem się nauczyc jeździć:), ale pytanie z którego roku masz tego CC?

Ja na ten sezon nabyłem tegorocznego Carbon Credita Asym(przesiadam się z Ravena Decade) liczę że ta deska będzie właśnie do wszystkiego w sensie do robienia szeroko rozumianych ,,postępów,,. Może ten Carbon Credit Asym by zdał egzamin lepiej i taniej od Sk8 banana- z racji tej asymetrii na piętach, trochę większych ee przy danych rozmiarach, flex wydaję się być wg producenta bardzo podobny- tylko teoretyzuję :P...

 

..



#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 December 2017 - 16:07

Skate Banana ma przede wszystkim całkowicie inny rdzeń, duzo więcej popu przy tej samej twardości. To jest zasadnicza różnica prócz jeszcze ślizgu.CC znów ma delikatna asymetrię która przy jeździe na piętach fajniej sie prowadzi. Osobiście wole Skatea, ale CC wiele gorszy mi jest.

#5 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2017 - 16:18

Hmm jak dobrze pamietam mój były cc był z 2014..Marek, wpadne znów do Was, bo poprzedni set jeszcze na brynowskiej u Was kupowałem, lecz pierw chyba objade pare desek na test drive - bedziecie?. Pytanie jakie buty kupic ? Inony ? Czy jakies deluxy, no i wiązki ? Bo deske tak jak pisałem wyzej chcialbym wybrac dopiero na testdrive.

#6 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2017 - 16:42

Na Test Drive bedziemy z jakimis 60 deskami Lib Tech i Gnu, do tego z 10 Roxy. Plus z 25-30 wiązań Bent Metal. Wszystko objeździsz co tylko będziesz chciał;)



#7 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2017 - 17:16

No to elegancko, teraz musze tylko te buty wybrac i wiązki, tylko nie mam pojęcia w jakie modele fluxow czy unionow celowac, a juz w ogóle w jakie buciwa.

#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2017 - 17:51

Z wiązkami bym poczekał do test drive, ewentualnie wczesniej moge Tobie Bent Metale pozyczyc

#9 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2017 - 18:49

Wpadne do Was po buty to coś uzgodnimy;)

#10 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2017 - 13:13

Witam! więc tak póki co byłem w jednym sklepie, którego mam pod nosem przymierzyć kilka par butów, jutro dalsze przymiarki w sno4life,

burton moto 16' - niby ok ale pięta latała, jakieś ride, podobnie, za to Head Scout Boa z przed 2 sezonów - idealnie trzymały piętę, nigdzie nie uwierały a palcami można było spokojnie ruszać, w porównaniu z moimi starymi dc rogan rewelka!, więc tu moje pierwsze pytanie! czy mimo mega zadowolenia z przymiarki tego buta szukać czegoś z wyższej półki ? but niby miękki wg opisu, a wydaje sie twardszy od moich DC, zostać przy Headzie skoro idealnie pasuje ? czy będzie to za miękki but ? 2 pytanie, sprawdzałem do nich wiązki Ride EX 17', drake fifty i Burton frystyle 18', z racji wielkiej skorupy Headów wiązki z rozmiaru L pasowało moim zdaniem dobrze i kolejny raz ta sama sprawa...szukać czegoś półki wyżej ? czy iść w kierunku innych marek ? union flux ?. 3 pytanko, wstępnie wybrałem kilka desek ale jak już wyżej pisałem decyzja padnie po TD,

1. Gnu Riders Choice.

2. Skate banana

3. Never Summer Shaper Twin

4. salamon ultimate ride

5.   arbor iguchi pro (camber)



#11 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 December 2017 - 20:23

Ktoś coś ? Jakieś podpowiedzi :D

#12 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2017 - 21:38

Riders Choice jeśli czujesz,że się rozwinąłeś jako rider...



#13 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 December 2017 - 22:54

Jak wymieniałem moje stare buty Burka flex 7 po dobrych kilku intensywnych sezonach na nowe buty Burka z flexem też 7 to miałem w tych nowych wrażenie, jakby mi zagipsowali nogi. Po prostu masz stare buty, które straciły sporo flexu i skapciały. Nowe zawsze będą ci się przez pierwszych parę zjazdów wydawać twardsze. Przywykniesz. Ja bym brał coś ze średnim flexem do jazdy bez napinania. Jeśli dobrze lezy DC to z DC.

Co do desek to na TD raczej potestujesz tylko pierwsze dwie z twojej listy.


Użytkownik retro edytował ten post 21 December 2017 - 22:55


#14 Rai

Rai

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2017 - 23:17

Spośród twojego wyboru jeździłem na riders choice, skate bananie i może coś koło shaper twina mianowicie ns ripsaw i szczerze mogę polecić RC, deska mega uniwersalna z niezłym popem, ja w tamtym sezonie wahałem się między riders choice a ripsaw'em i jednak wybór padł na gnu, tobie polecam pójścię  tą samą droga  :ok:



#15 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 December 2017 - 09:57

Takk też chyba zrobię, dalej mam dylemat co do butów czy zostać przy tych headach, które idealnie trzymały stope, czy szukać czegoś z wyższej półki...ma to sens ? Skoro heady idealnje mi leżały?, i wiązki niby juz na ride byłem zdecydowany ale myśłę nad czyms od uniona lub fluxa?

#16 Rai

Rai

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 December 2017 - 10:31

Osobiście na RC mam zamontowane Union Contact Pro, choć myślę nad zmianą na Union Atlasy, jeśli masz możliwość przetestowania tych wiązań to polecam bo dobrze sprawdzają się z tą deską.



#17 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 December 2017 - 23:07

Dziś kolejne przymiarki butów, padło na pare nodelów, DC Mutiny, vans aura oraz 32 Lashed, najlepiej łeżały DC i 32 wiązki to na 90% uniony Atlasy, deska jak już pisałem wybiore po TD, ale dalej nienwiem co robić z butami...brać jednaķ równie dobrze leżące na nodze Head Scout z przed 2 sezonów? Czy to jednak za niska półka do unionów i np gnu RC ? I brać DC lub 3w...rożnica w cenie spora dlatego nie daje mi to spokoju...

#18 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2017 - 20:55

Ja jeżdzę w DC Mutiny drugi sezon, polecam

#19 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2017 - 10:23

Marek S. Owszem buty bardzo fajnie mi leżały tylko ja sie zastanawiam czy moich znikomych umiejętnościach i przy wiązkach ubion atlas ( deska strzelmy np gnu rc) te heady scouty z przed 2 sezonów mimo znikomej klasy buta bedą ok i nie odczuję znaczącej roznicy czy jednak faktucznie przeskok i odczucia i klasa sprzetu dla wiazan i deski bedzie spora i lepiej isc w dc lub 32. ?

#20 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2017 - 20:45

Buty to bardzo ważna cześć układanki, zacząłbym od nich.