Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Dragon Apx (Yellow Transition?), Is Eyewear Bomber

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anolo

Anolo

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 21 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 05 sierpień 2017 - 14:59

Rozgl─ůdam si─Ö za goglami na nachodz─ůcy sezon i wpad┼éy mi w oko przecenione Dragon APX (https://www.snowbitc...h.aspx?exps=apx), szczeg├│lnie zaintrygowa┼éa mnie wersja z szybk─ů Yellow Transition, kt├│ra rzekomo ma dostosowywa─ç przepuszczalno┼Ť─ç ┼Ťwiat┼éa w zale┼╝no┼Ťci od warunk├│w pogodowych. Co o tym my┼Ťlicie? Warto wydawa─ç 700z┼é na gogle z sezonu chyba 14/15?

Inna opcja to APX z dwoma szybkami (np. https://www.snowbitc...925/d-223204/),wtedy ju┼╝ cena spada do 500z┼é.

Kolejne co wpad┼éo w oko to przeceniony IS EYEWEAR Bomber (http://prosnow.pl/go...nge-mirror.html), cena ni┼╝sza, ale i tak trzeba szybk─Ö dokupi─ç. Swoj─ů drog─ů to nie wiem jak─ů przepuszczalno┼Ť─ç ma ta szyba ruby-rose i jaka druga by j─ů dobrze uzupe┼éni┼éa. Ciekawi mnie te┼╝ fakt, ┼╝e strona IS EYEWEAR nie dzia┼éa i w og├│le mam wra┼╝enie jakby marka wymar┼éa, co┼Ť o tym wiadomo?

Wszelkie opinie mile widziane. :)

#2 timon92

timon92

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 60 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 07 sierpień 2017 - 20:59

Z Dragonami jest taki problem, ┼╝e nagminnie schodzi im lustro. Wystarczy zostawi─ç wilgotne gogle i przy odrobinie pecha mamy szyb─Ö do wyrzucenia. Mia┼éem takie APX i sta┼éo mi si─Ö to dopiero po 3 sezonach ale znam przypadki kiedy zesz┼éo w ci─ůgu pierwszego

#3 Anolo

Anolo

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 21 post├│w

Napisano 08 sierpień 2017 - 15:05

Obawiam si─Ö, ┼╝e to moje piersze 'porz─ůdne' gogle i nie do ko┼äca ogarniam terminologie. Co oznacza "nagminne schodzenia lustra"? I jak temu zapobiega─ç? Zawsze wyciera─ç po je┼║dzie?

#4 timon92

timon92

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 60 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 09 sierpień 2017 - 09:05

Lustrzana warstwa na szybie odkleja si─Ö i odpada miejscami. Znajomy kiedy┼Ť chcia┼é wytrze─ç je po je┼║dzie i lustro zosta┼éo na szmatce do gogli. Ja ju┼╝ nie wracam do Dragon├│w

#5 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 sierpień 2017 - 15:22

Dragon APX to fajne nogle ale mi osobi┼Ťcie nie pasuj─ů z kaskiem.

IS Bomber - dla mnie bomba. Szkoda ┼╝e Marka wymiek┼éa wi─Öc ewentualne szybki to tylko co zosta┼éo u Marcina. 

No ale gogle w dobrej cenie.

Lusterko zejdzie ci z ka┼╝dych gogli jak nie przestrzega sie pewnych zasad o kt├│rych tu pisali┼Ťmy lub ..... masz pecha do pogody.

Mi osobi┼Ťcie lusterko nie zesz┼éo ale widzia┼éem to u znajomych i takie to by┼éy przypadki

1. Podczas zamarzaj─ůcej mrzawki szyba zamarz┼éa i potem lustro zacz─Ö┼éo si─Ö ┼éuszczy─ç. Nie nie by┼éo nawet tarte !

2. inny kolega niestety czy┼Ťci┼é woreczkiem zat┼éuszczone gogle i ..... wytar┼é lusterko.

Wytarcie woreczkiem to chyba najcz─Östrza przypad┼éo┼Ť─ç.

Lusterko trzeba traktowa─ç tylko wod─ů a potem do sucha wyciera─ç mikrofibr─ů i ...... b─Öd─ů d┼éugo s┼éu┼╝y─ç a┼╝ ich nie porysujemy lub nam nie spadna na gleb─Ö. 

"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#6 Anolo

Anolo

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 21 post├│w

Napisano 31 sierpień 2017 - 10:48

Dzięki wielkie za wytłumaczenie. Na stronie dragona znalazłem jeszcze taki opis:

"We do not recommend using any lens or chemical cleaners as they can have an effect on the lens tint or the ionization coating. Damage caused by this is not covered by our warranty program.

Use the provided cloth bag to clean the lens. The bag is made of materials designed to not damage or scratch the lens. If you need to wet the area, dampen the cloth bag with a little bit of water only and gently dab the area. Avoid a scrubbing motion. The inner clear part of the lens has an anti-fog treatment. Please take extra precaution when needing to clean this specific area. Gently dab the lens. Do not wipe or scrub the area."

To w sytuacji gdy mamy ┼Ťnieg na googlach (albo co gorsze zamarzaj─ůc─ů mrzawke) uciekamy ze stoku i myjemy wod─ů gogle? :P

My┼Ťl─Ö o tym jaka szybka dragona by┼éaby najlepsza na jazde nocn─ů itp. i my┼Ťl─Ö o dw├│ch Yellow Blue Ion i Yellow Red Ion, na stronie jednak znalaz┼éem sprzeczne informacje o tej drugiej.
Tutaj http://dragon.com.s3...w VLT Image.jpg jest napisane o 41% VLT, a tutaj http://www.dragonall...17/722-5290-999 o oko┼éo 60% VLT. Z tego co przegl─ůda┼éem filmiki Yellow Red Ion jest znacznie bardziej 'lustrzana' (tutaj jest pokazana https://youtu.be/I8ZSHGlsMy4?t=130), a Yellow Blue Ion jest minimalnie 'lustrzana' (tutaj jest pokazana https://youtu.be/5eS5XzUE8Pg?t=96 ). Czy ta 'lustrzano┼Ť─ç' ma wp┼éyw na widoczno┼Ť─ç przy mocnym zachmurzeniu lub nocy czy to kwestia tylko wygl─ůdu i obie szybki to to samo w aspekcie widoczno┼Ťci?

Użytkownik Anolo edytował ten post 31 sierpień 2017 - 11:15

#7 slv

slv

Starszy snołborder

• ModTeam
  • 503 post├│w
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 06 wrzesień 2017 - 07:18

Generalnie najlepiej mie─ç 2 szyby. W polskich warunkach co┼Ť na zachmurzenie np. green ionized + na gorsze warunki jak mg┼éa i noc np. yellow Wys┼éane z mojego SM-G903F przy u┼╝yciu Tapatalka

#8 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:35

2 szyby - tak. A najlepiej 2 pary gogli bo 80% ceny całych gogli to szyba :)
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#9 slv

slv

Starszy snołborder

• ModTeam
  • 503 post├│w

Napisano 06 wrzesień 2017 - 13:39

Oczywi┼Ťcie ma to te┼╝ swoje zalety ale ja wol─Ö 2 szyby bo mniej miejsca zajmuje ;-) Wys┼éane z mojego SM-G903F przy u┼╝yciu Tapatalka

#10 Anolo

Anolo

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 21 post├│w

Napisano 06 wrzesień 2017 - 20:57

Ca┼éy pokrowiec na gogle wozisz ze sob─ů i w nim szybk─Ö? Z dragonem x2 przyszed┼é pokrowiec ale na ca┼ée gogle wi─Öc jest zbyt du┼╝y ┼╝eby go trzyma─ç w kurtce (a je┼╝dz─Ö bez plecaka) i chyba zapoluje na jaki┼Ť futera┼é na sam─ů szybk─Ö.
Zapytam jeszcze, to w sytuacji gdy mamy ┼Ťnieg na googlach (albo zamarzaj─ůc─ů mrzawke) to uciekamy ze stoku i myjemy wod─ů gogle? Nie wolno ich wtedy przeciera─ç?

#11 olaffons

olaffons

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 23 post├│w

Napisano 07 wrzesień 2017 - 13:28

Je┼Ťli szukasz gogli i masz problem z podj─Öciem decyzji co do tego gdzie ile i za ile to zapraszam do mnie, z przyjemno┼Ťci─ů pomog─Ö.
Zerknij też na forum w dział "Sprzedam". :)

#12 slv

slv

Starszy snołborder

• ModTeam
  • 503 post├│w

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:57

Nie wo┼╝─Ö pokrowca tylko woreczek a w nim zapasow─ů szybk─Ö. Najcz─Ö┼Ťciej chowam (w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci) gdzie┼Ť na piersi - albo w "kieszeni napoleo┼äskiej" albo gdzie┼Ť od wewn─Ötrznej strony kurtki. W tym miejscu jest najmniej nara┼╝ona na ewentualne uszkodzenia.