Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kasina Wielka


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 babaloo ;p

babaloo ;p

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2017 - 19:18

Nie jedzcie tam!!! więcej na priv ;p oki może jednak napisze pare zdań na temat tego "kurortu". Zacznę od plusów.

 

+ szybka kanapa

+ 55km dojazd

 

koniec tego dobrego, teraz jedziemy z koksem , minusy: kolejnosc nie przypadkowa ;p

 

- nie dobra kiełbasa i drogo na poziomie białki t.

- brak klimatu snb, wiara na sprzęcie z przed dekady.

- przygotowanie stoku a raczej jego brak , po godz 10 stok wyglądał jak gówno , ręce mi opadły. Jakość śniegu niedostateczna

- niebezpiecznie na stoku , stary sprzęt i góralska fantazja , tłoczno i lód , mieszanka wybuchowa :

 

Czarny groń to zupełnie inny świat a to w sumie ten sam brand.... ufff  wybrnąłem , może łysych nie przyślą :)


Użytkownik babaloo ;p edytował ten post 21 January 2017 - 19:22


#2 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2017 - 19:34

Problem ze śniegiem w Kasinie bardziej jest związany z tym ze praktycznie wszystko tam jest z armatek i dlatego tak szybko robią się muldy z kaszki. Akurat jeżeli chodzi o pierwsze slady to całkiem ogarniętych ratrakowych tam mają Ogólnie 3 lata temu nie było tam jeszcze tylu ludzi. Teraz byłem raz i może dopiero po sezonie pojadę bo faktycznie tłum bywa dużo większy niż w Białeczce


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#3 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2017 - 19:47

1. długością trasy groń zostaje zjedzony bez beknięcia a wyciągiem kasina mu w żaden sposób nie ustępuje ;)   poza tym, czemu się dziwisz jak mamy ferie i jest łikend? Wszędzie będzie rozpieprzona trasa gdzie jest dużo zsuwającego się pługiem plebsu narciarskiego ;) 

 

2. często jeżdżę tam ze znajomymi i jakoś nie zauważyłem żeby 3/4 stoku jeździło na sprzecie sprzed dekady, więc ten argument jak dla mnie "zdupy" ;) 

 

3. z bezpieczeństwem to samo: rozumiem że wg Ciebie nigdzie nie jeżdża debile bez kijków na orangutana oraz nieśmiertelni władcy stoków na krechę tylko w Kasinie, tak ?  W Białce ich nie ma , na czarnym ich nie , tylko kasina ? 

 

nie wiem ile razy byłeś na tym stoku, ja już kilkadziesiąt i generalnie oprócz tego że nie umieją tam ratrakować i czasem ustawią armatki tak że walą w ryj świeżym "śniegiem" to nie ma się do czego przyczepić. Wszędzie są samobójcy, wszędzie są narciuchy zsuwacze, więc krytykowanie stoku ze względu na takie czynniki może kogoś zniechęcić do przyjazdu bezpodstawnie. Ale to mój punkt widzenia ;) 

stok fajny do wyskoczenia na 4h na poranny sztruks w tygodniu. albo na wieczorne szusowanie od 18 do 22 , po "ratrakowaniu" . 

 

a tak w ogóle to zadam kluczowe pytanie: pracujesz na Czarnym i robisz antyreklame czy jak ? :D :D :D 



#4 babaloo ;p

babaloo ;p

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2017 - 20:04

Szczyrk i Wierchomla  to dopiero za***iste miejscówki !! Czy to znaczy ze tam pracuje??

 

Nie chce mi się odpowiadać na twoje pytania bo to nie ma sensu. Wyraziłem tylko własna opinie na podstawie dzisiejszych doświadczeń. To mój 15 dzień w tym sezonie , niestety najgorszy, lista miejscówek jest bardzo długa jeśli chodzi o ten sezon.



#5 Przemek Neaw

Przemek Neaw

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2017 - 21:06

Byłem w minionym  tygodniu dwa razy i całkiem fajnie się zjeżdżało,ale fakt tłum nie było. Dzisiaj patrzyłem na kamerkę to ludzi 3x więcej wiec i warunki kiepskie.  Z racji bliskości Krakowa nie jest to w ferie miejscówka na weekend.

Klimat SN uzależniasz od tego kto na jakim sprzęcie jeździ?


Użytkownik Przemek Neaw edytował ten post 21 January 2017 - 21:06


#6 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2017 - 23:21

Przypuszczam, że ilość ludzi będąca tam dziś (oglądałem kamerki) wynika z uruchomienia nowej kanapy. Ludziska chcą sprawdzić jak tam nowa jakość wygląda. Ja tam nie byłem, ale widzę, że stok nie jest za szeroki, to i ścisk na stoku większy. Dla niektórych muldy na stoku to zaleta, można poskakać.

 

Po feriach pewnie będzie luźniej i może kiełbasę zakupią lepszą ;).



#7 goliat79

goliat79

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 147 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2017 - 12:39

Bylem w kasinie 2 razy w tym sezonie przed feriami dla mnie stok jest ok. ,  minusy to faktycznie ceny w barze i armatki które walą po twarzy i to ostro , najlepiej jechac z samego rana pojeździc 4 h i do domu.



#8 eMeneMs1987

eMeneMs1987

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 22 January 2017 - 18:39

W kasinie jeździłem kilkanaście razy, w tym sezonie w końcu nowe krzesło a to plus :) jednak przepustowość się zwiększyła a trasa szczególnie na początku ma bardzo duże zwężenie co nie jest zbyt bezpieczne. Fajnie ze jest w końcu duży parking przy kasach. Ogólnie polecam bo naprawdę blisko Krakowa i można skoczyć na wieczorną jazdę po pracy na wyratrakowanym stoku :) Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka