Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Do Butteringu Dla Wysokiej Osoby


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin Florczak

Marcin Florczak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2017 - 18:28

Witam,

czas zmienić deskę, nie mogę się już doczekać.

To co teraz robię to katorga, całe życie jeżdzę na desce po ojcu, bardzo dobrej, ale twardej, z przeznaczeniem do jazdy na krawędzi.

I mimo to, jedyne co sprawia mi radość na stoku to flat tricki, w miarę możliwości buttering, który mimo wszystko, mimo braku flexu, jakoś siłowo mi wychodzi, ale jest to ostra walka, żeby wygiąć cokolwiek, i ostra walka, bo nie ma żadnej symetrii, więc pomimo kaczki ciężko jest uczyć się jazdy na switchu.

 

DO RZECZY.

Chcę sobie sprawić prezent i kupić coś specjalnie do tego. Znalazłem szukając na własną rękę jakieś stare tematy. Deska Signal Park Rocker, nawet Omni.

No i wielki uśmiech na twarzy po przeczytaniu opinii i opisów...

 

...ale deski nie mogę znaleźć w żadnym sklepie... a nawet jeżeli już gdzieś cokolwiek, to duuużo za krótką.

 

Mam 193 cm wzrostu, ważę w zależności od aktywności między 90 a 95 kg, chociaż ostatnio bliżej 90.

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze deski, którą mógłbym po prostu bez problemu kupić w polskim sklepie internetowym, najlepiej nie za ogromne pieniądze, która była by na mój wzrost, wagę  i stworzona do flat tricków.

 

Gorąco pozdrawiam i z góry dziękuję za rady!

Marcin
 


  • humanity lubi to

#2 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 16 January 2017 - 20:20

Dystrybutorem Signala jest snow4life. Uderz do siwex-a z forum to Ci powie co ma na stanie. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#3 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2017 - 20:45

S4L chyba na ten sezon nie diluje signalem ale mają trubadura z zeszłego sezonu 156 , deska dokładnie stworzona do butteringu .. decha troszkę krótka na twoje parametry ale do samego smarowania powinna być ok

#4 Marcin Florczak

Marcin Florczak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2017 - 23:55

No to skoro nie mam szans na wybitnie zabawowego banana, to może znajdzie się jakiś kompromis, czyli coś po prostu bardzo miękkiego i jednocześnie na mój wzrost?

Nie znam się na deskach, nie wiem czego konkretnie szukać, wiem, że ta, którą mam teraz, jest chyba wg sztuki trochę za krótka, bo sięga mi trochę niżej niż barki, oraz jest twarda i kierunkowa, co zabija moje zapędy.

 

Gdybym dorwał coś na mój rozmiar, niekierunkową, zdecydowanie miękką, to byłbym happy? Może wtedy tak jak teraz, mógłbym smarować, ale i od czasu do czasu zjechać na krechę.



#5 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2017 - 00:14

Deski do smarowania czy też szeroko pojętych fkatrickow i jednoczesnie do zapierdalania ,że tak powiem, to nie znajdziesz ;) ... Ten signal IMO nie będzie taki zły do samej zabawy na płaskim , w końcu to deska stworzona do tego , a co do jazdy to znam ludzi co i przy większej wadze jeździli na 156 i było ok , deski nie dobiera się do wzrostu a do wagi głównie ....Spróbuj napisać do S4L oni Ci lepiej powiedzą czy pyknie czy nie a na bank nie będą Ci wciskać deski jeśli nie jest dla Ciebie ;)
http://sklep.snow4li...r_snowboard-156

Użytkownik tuczerro edytował ten post 17 January 2017 - 00:18


#6 Marcin Florczak

Marcin Florczak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 January 2017 - 00:25

Oki doki, zatem tylko flat tricki. Deske do ze tak powiem zapierdalania to już mam. Zawsze moge miec dwie. Napisalem do siwexa, zobaczymy czy odpowie i co powie. :) 



#7 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2017 - 00:32

Siwex chyba we Francji teraz ale pewnie jak będzie miał chwilę to skrobnie;) ... Ja polecam bo sam latam na signalu Omni ( właśnie smaruje na jutro ;)) ktorego mam od 2 lat i jestem super zadowolony , przednie deski robią ;)

#8 Marcin Florczak

Marcin Florczak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 January 2017 - 22:00

Znalazłem Park Rocker 158.

Ale czy na moje 92kg , wzrost 193 i przede wszystkim rozmiar stopy 47eu to zagra?

PS

http://sklep.snow4li...thron-play.html

 

dorwalem taką budżetową dechę, 158, tylko wciąż, jak to się ma do mojego rozmiaru stopy? To nie musi byc koniecznie deska z oznaczniem WIDE?


Użytkownik Marcin Florczak edytował ten post 17 January 2017 - 22:04


#9 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2017 - 22:06

nie zagra...

 

nie wiem jaki masz budżet, ale popatrz na takie deski jak stepek: powder sucks, dirtbag, pathron play, może gdzieś używane evo od never summera, coś z DC...
szukaj deski ok 160 i koniecznie w wide... 


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#10 Marcin Florczak

Marcin Florczak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 January 2017 - 14:00

Witam, po całym dniu pisania do różnych sklepów, niestety w snow4life nie ma nic sensownego na moją stopę.  

ALE

 

znalazłem coś takiego, sprzedawca twierdzi, że "idealna do flat tricków" i o dziwo "może za długa o 1-2 cm" chociaż to dziwne bo mam 193 cm wzrostu! 

Zatem pytam. Czy to będzie git majonez? Czy np. flex 4 to za twardo, albo profil nie ten?
Przedział wagowy od 70 aż do 104 kg jak tak patrze. 

 

Nie wiem, dlatego wrzucam link do oceny, przed zakupem: http://allegro.pl/no...5479310361.html

 

No i odrazu pytanie, mam jakieś wiązania Flow, takie coś się po prostu przekłada na zasadzie plug and play?



#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2017 - 14:20

dobra propozycja... powinno być wszystko w porządku...

 

wiązania plug&play, ale... tyłowłazy ssą...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 Marcin Florczak

Marcin Florczak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 January 2017 - 14:44

MAM JE PO OJCU!

Nie mam porównania :P

Może następnym krokiem kupię nowe wiązania.

Powiedz mi skoro temat padł, jakie kupić, oczywiście cena/jakość.

I z czystej ciekawości podaj mi jak znasz - zalety i wady tyłowłazów i tych co proponujesz. Chyba, że to tylko wizualność i moda. Dzięky



#13 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2017 - 19:44

główną wadą tyłowłazów jest brak zalet... jak dla mnie...  :bag:

 

wybór wiązań jest mocno ograniczony i uzależniony od budżetu... określ budżet, będziem radzić...  O0


  • Marcin07 lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#14 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2017 - 19:51

tutaj masz moje wideło właśnie an sleszu 

a z butteringu mam tylko tyle


  • praxx lubi to

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#15 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2017 - 19:55

ot i ten sławny kortek...  :ashamed:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#16 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 January 2017 - 23:16

Skad jestes? Moze bedzie cos blizej to bym ci cos dal na probe.

A co Pathrona to do butterow wedłog mnie najwazniejszy pop a nie super miekkoścXD Takze Slash jest naprawde lepsza opcja niz play (w moim mniemaniu) a sam senseia ujezdzam bo jeszcze na krawedzi idzie pocis.


icon_users.png


#17 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2017 - 00:25

właśnie skąd jesteś - bo jest sporo fajnych desek. To rider robi buttery a nie deska - czasem je tylko ułatwia


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#18 Marcin Florczak

Marcin Florczak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2017 - 15:39

Ja jestem z Gdyni. To, że to rider, to wiem, bo przecież dotychczas ciągle się siłuję z camberem, który chyba jest przeciwieństwem deski do fristajlu :D Ciężko o tail pressa. Trzeba się tak wygiąć, że albo się nie podniesie wcale, albo się podniesie, ale już za chwilę wystrzeli cię na plecy.

 

Deska , sprawdziłem wczoraj, RIDE DECADE 162W, zabawne, bo teraz nie wiedząc o tym, kupiłem tego Pahtrona też 162W.

Szkoda, że nie 2 cm krótsza, ale mam nadzieję, że sam fakt zupełnie innej deski flat, flex, okaże się niesamowitą zmianą na korzyść butteringu.