Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska + Wiązania Doradzcie Coś


61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz1234

Mateusz1234

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2017 - 20:33

Cześć, 
szukam deski i do tego wiązań, mam 178 cm wzrostu, waga 80 kg, but 43 
Poziom raczej średnio-zaawansowany++,  jeżdże jakieś 5 lat 
Preferowany styl jazdy - all mountain, ale chciał bym na niej czasami pojeździć poza przygotowanymi trasami czy w puchu i tez uczyć się dalej jakiś tricków czyli sprzet do wszystkiego 
budżet jakies 2500 deska + wiązania 
 
myślałem o Pathron Legend Rocker 2017 156 + Flux TT
lub mogę mieć Burka Process Flying V 155 za ok 1200 zl nad którym mocno się zastanawiam 
 
jakieś rady, inne propozycje?
 
 
 
 
 
 


#2 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2017 - 21:06

2500 budżet i chcesz pathrona ? ;) .. bez obrazy dla pathrona Ofkors ;) ...Może Lib tech TRS z zeszłego roku np plus union force albo atlas do tego i będzie pan zadowolony ;)

A jak masz chwilkę to rzuć się na Wierchomle jakoś w ten weekend bo jest tam chyba akurat teraz parę osób i parę desek do potestowania :P

Użytkownik tuczerro edytował ten post 12 January 2017 - 21:08


#3 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2017 - 21:10

2500 budżet i chcesz pathrona ? ;) .. bez obrazy dla pathrona Ofkors ;) ...Może Lib tech TRS z zeszłego roku np plus union force albo atlas do tego i będzie pan zadowolony ;)

A jak masz chwilkę to rzuć się na Wierchomle jakoś w ten weekend bo jest tam chyba akurat teraz parę osób i parę desek do potestowania :P

dobrze chłop prawi


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#4 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2017 - 21:37

Jedz na testy jak mozesz. W tej cenie znajdziesz sporo u kazdego producenta, niekiedy top modele nawet

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2017 - 22:45

156 moim zdaniem za krótko, Legend śmigam już 3 sezon wszędzie i po wszystkim ;) Jeździłem chyba we wszyskich możliwych chyba warunkach i stromych stokach po za trasami, bardzo łatwo ją się prowadzi, w każdym razie napewno nie przeszkadza w tym :)

Pozdro

#6 Mateusz1234

Mateusz1234

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2017 - 18:19

No tak teraz właśnie kwesta długosci jaka bedzie optymalna przy moim wzroście i wadze ? do tej pory jeździłem na rossignolu sultan 155. 

Pathron pojawił sie tu dlatego że miałem okazje na nim pojeździć i całkiem przyjemnie nam się współpracowało.

Co do TRSa wydaje się idealna pod to do czego sprzętu szukam tylko gdzie można je jeszcze nabyc mowa o zeszłorocznym i jaka długość ? 

A co sądzicie o Lib Tech Sk8 banana 10yr mogę go mięc w cenie która pozwoli mi zamknąć się w budżecie, czy bedzie to sprzet do wszystkiego ?

Wiązania zamówiłem Atlasy wiec tu temat zamknięty.

 

#7 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2017 - 19:44

Może zainteresuje cie używka mam Gnu SMART PICKLE 156. pod tweoją wagę bedzie ok. Na stoku może max 12 dni (Wolę dłuższe :P) Na ślizgu rysy ale zrobione w najlepszym serwisie na sląsku. Reszta bez zarzutu

Cena 850 PLN. Jest w razie czego mozliwość objechanie tego konkretnie egzemplarza. Bedę też sprzedawał cartele rozmiar M z nowymi płytami, dyskami i pedałami  gazu - za zestaw  decha+wiązania 1200 PLNów


Użytkownik ZAPP edytował ten post 13 January 2017 - 19:45

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#8 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2017 - 19:44

@Mateusz Super wiązki ;) ... Skate to jednak głównie rocker więc trochę mniej uniwersalna imo ale to zależy ... Trsa sprobuj się spytać Marka S. jest tu na forum , On Ci powie czy coś gdzieś jeszcze jest a może i będzie miał jakąś potestowke na zbyciu w dobrej cenie ...

Użytkownik tuczerro edytował ten post 13 January 2017 - 19:48


#9 humanity

humanity

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 134 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2017 - 23:47

Jak tylko dorwiesz trsa to bierz bez zastanowienia, przy każdym zjeździe będziesz miał banana na twarzy. :D
  • Mateusz1234 lubi to

#10 Mateusz1234

Mateusz1234

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2017 - 14:57

Udało mi się namierzyć TRSa używka zeszłoroczna w miód stanie tylko długość 157. Czy to będzie odpowiednia długość pod mój wzrost i wagę ?



#11 humanity

humanity

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 134 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 January 2017 - 17:52

Ja na 157 jeżdżę mając jakieś 185 cm i 86 kg wagi i jest okej, Ty do tego co potrzebujesz myślę ze będzie dobrze, ale poczekaj na inne wypowiedzi. :)

#12 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2017 - 17:58

Jest dokładnie idealnie ;) ... Ja mam 180/80 i 157 było super! Bierz szybko co by Ci nie zawineli :P ... Normalnie zazdroszczę Ci setu :D

Użytkownik tuczerro edytował ten post 14 January 2017 - 17:58


#13 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 14 January 2017 - 18:02

Stary masz TRS 157 na allegro z 2016 z wiązkami i 159 HP. Ja bym ta 159 obejrzał. Wysłane z mojego SM-A700YD przy użyciu Tapatalka

#14 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2017 - 18:07

159 za długo imo

#15 Mateusz1234

Mateusz1234

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2017 - 18:31

Interesowałem sie tym TRSem 157 z allegro, pisałem czy jest możliwość kupna bez wiązań może jeszcze dostane odpowiedź.  Inaczej musiał bym zrezygnować z Atlasów żeby kupic ja z tymi Unionami tylko nawet nie wiem jaki to model po zdjeciach nie mogę dopasować, i czy nadały by się pod moje wymagania.



#16 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2017 - 18:57

Jeśli to to ogłoszenie z czerwonymi wiazkami to wyglądają na union ST tak po szybkim wyszukaniu na google ... Za miękkie do tej deski zdecydowanie

#17 Mateusz1234

Mateusz1234

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2017 - 10:49

No niestety oba TRSy zwineli mi z przed nosa. Nie moge namierzyć póki co nigdzie nowej albo po testowej w dobrej długości. Jest jakaś alternatywa dla TRSa na moje wymagania, bo to też takie ograniczenie się do jednego modelu.



#18 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2017 - 11:05

GNU RC, lub lib hot knife, ale tylko tegoroczny

http://sklep.snow4li...r_snowboard-159

Nie wiem czy aktualne ale tu masz 159 Ja  mam 3 kg plus do Ciebie i na takiej śmigam. na stok i puch ogarnia za***iście. ja bym brał gdybym nie miał takiej samej :)

 

i to z najlepszego sklepu :P

 

próbka z pucholka


Użytkownik ZAPP edytował ten post 15 January 2017 - 11:24

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#19 Mateusz1234

Mateusz1234

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2017 - 11:56

Dzięki! napisane pozostała modlitwa że jeszcze gdzieś się u nich ukryła :)



#20 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2017 - 12:03

Zależy ile tej zabawy ma być na płaskim , jakieś flatu itp ? Jeśli sama jazda + puch to 159 ok chociaż i tak jak mój gust za długo ... Alternaty jest od cholery ... Ride Machete , Machete gt , capita DOA , nitro Team , signal Omni , neversummer proto ... I dużo więcej ;) ... Zawsze możesz wziąć tego pathrona skoro Ci podszedł ... Do nauki pierwszej trików i ogólnie jazdy przyjaznej klientowi zawsze możesz też rzucić okiem na GNU carbon credit , bardzo przyjemna deska ..

Użytkownik tuczerro edytował ten post 15 January 2017 - 12:10