Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Gdzie Jechać ?:d


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 08 January 2017 - 18:10

Siemka

4 średnio zaawansowane osoby , czas na wypad - 29 stycznia, tydzień ognia :)

No i właśnie - gdzie jechać ? Jeśli chodzi o trasy to głównie zależy nam aby były DŁUGIE, szerokie niebieskie i czerwone. Reszta to wiadomo, dużo śniegu, małe kolejki do wyciągów, mało ludzi na stoku(ważniejsze niż kolejki)  Snowparki i off odpadają ze względu na świeżą kontuzję kolana, więc to kompletnie nie jest istotne. Cenowo też fajnie jakby to się składało do kupy sensownie :) Dobrze by było też gdyby nie była to Andora, bo jedziemy z Ełku(bez kebabów:D ) i na starcie mamy +pierdylion do przejechania przez Polskę.

Ktoś, coś ? Pierwotnie plan był z Dolomitami, ale słyszałem, że tam różnie ze śniegiem...
Szwajcaria i takie tam dopłacanie x2/3 za możliwość polerowania ręką niemca za samą nazwę odpadają.

 



#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2017 - 18:26

jak pojedziecie gdzieś blisko (at), to może być sporo ludzi... polskie ferie i chyba już niemieckie ferie nie wróżą dobrze... trza by wybierać jakiś większy ośrodek, żeby się mrowisko rozjechało, tylko nie wiem jak z noclegami tak na ostatnią chwilę... i chyba bym jednak celował w makaroniarnię...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 08 January 2017 - 19:19

no a jeśli ciemni(ale jednak biali %-) ) to gdzie u nich celować ? Byłeś może w Dolomitach, albo masz relacje od znajomych, którzy mieli na nogach wiecej niz jedna deche ? 



#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2017 - 19:49

we włochy to val di sole bym celował... dużo i dobrze... za karnet trzeba trochę położyć, ale warto... i jest sporo możliwości konfiguracji karnetu...


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2017 - 19:52

Ja akurat mieszkam 150 km od dolomitów i polecam Dolomiti Superski , szczególnie okolice civetta , San pellegrino i obereggen ... Jak jest warunk dobry to masz naprawdę ponad 300 km tras w odległości 40 min samochodem ... I bardzo porządny snowpark w obereggen i mniejsze w pozostałych ośrodkach

Użytkownik tuczerro edytował ten post 08 January 2017 - 19:53


#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2017 - 20:09

Ja akurat mieszkam 150 km od dolomitów

 

jak ja cię nie lubię...  :ashamed:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2017 - 20:12

Chciałbym powiedzieć nawzajem ale nie mam wystarczających danych ;) ... Btw mam zawsze jeden pokój wolny w chałupie a drzwi zamykam tylko na noc więc ... ;)

#8 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 08 January 2017 - 21:29

tuczerro umrzyj zgin !



#9 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2017 - 21:30

O czyli fan club się powiększa ;)

#10 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2017 - 21:57

Ta...Dolomity fajne. Jest gdzie pojeździć i przez tydzień się nie nudzić. Przy okazji... miałem tam więcej niż jedną deskę na nogach :bag:  W tym roku może też zahaczę.



#11 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 08 January 2017 - 22:23

A jak tam ze sniegiem w tym okresie ? Snowparki nigdy mnie jakos nie jaraly(sztywny zapjerdalacz ze mnie), a ze w maju wypadla mi rzepka to teraz minimum ktywnosci w tym zakresie. Zreszta i tak biore tylko Garage rockera o 10cm za krótkiego:(



#12 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2017 - 22:27

Jak narazie jest krucho ze świeżym ale wszystko jest dobrze naśnieżone , pootwierane po 70/80% tras ... Jeśli nie robisz parku to jest spoko bo w parku mega twardo , się sam przekonałem w zeszłym tygodniu ;) ... Ogólnie dolomity śnieg czy nie jest gdzie jeździć jeśli chodzi o trasy

#13 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2017 - 22:32

Btw mam zawsze jeden pokój wolny w chałupie a drzwi zamykam tylko na noc więc ... ;)

 

no żebyś wiedział, że coś wymyślę...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#14 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 08 January 2017 - 22:39

Z tą jedną deską to się nie obraźcie, ale nie raz nie dwa byłem z ludźmi, którzy uważają, że potrafią jeździć a walą kwiatki typu "było za***iście" kiedy z 150km tras w miejscowce otwartych bylo 30. Chyba nie musze mowic o zageszczeniu towarzystwa na stoku i jakosci "sniegu" ?:D


tuczerro - a z poprzednich lat przelom stycznia/lutego ? niby najlepszy okres w roku jeśli chodzi o śnieg, ale różnie to bywa w różnych miejscach, a Dolomity do najwyższych chyba nie należą...



#15 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2017 - 23:34

no żebyś wiedział, że coś wymyślę... :bag:

Daj znać z którego lotniska Cię odebrać :P

Z tą jedną deską to się nie obraźcie, ale nie raz nie dwa byłem z ludźmi, którzy uważają, że potrafią jeździć a walą kwiatki typu "było za***iście" kiedy z 150km tras w miejscowce otwartych bylo 30. Chyba nie musze mowic o zageszczeniu towarzystwa na stoku i jakosci "sniegu" ?:Dtuczerro - a z poprzednich lat przelom stycznia/lutego ? niby najlepszy okres w roku jeśli chodzi o śnieg, ale różnie to bywa w różnych miejscach, a Dolomity do najwyższych chyba nie należą...

http://www.dolomitis...fo/piste-aperte .... tak to wyglada w tej chwili a nie spadło nawet cm śniegu od 11 listopada wiec jakoś ogarniają ;) ... a sztuczny śnieg w tym roku wyjątkowy fajny i przyjemny a byłem juz w 3 różnych miejscach i wszędzie dostatecznie/dobrze ... z reszta ma coś sypnąć teraz jakies pare cm wiec podkład maja bardziej niż odpowiedni ... co do reguły to kurde nie ma , w zeszłym roku lipa jak teraz z tym ze było cieplej i nie mieli jak naśniezac a np 3 lata temu jak jeblo tego białego świństwa na początku stycznia chyba z 3 mt to cały sezon było spoko :) ... tutaj ogólnie nie sypie często a zazwyczaj raz a porządnie a potem lampa ;) ... co do Dolomitów to zazwyczaj tak od 1300 do 2600 wysokości maja stoki

Użytkownik tuczerro edytował ten post 08 January 2017 - 23:37


#16 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 09 January 2017 - 00:30

za***isty serwis - dziekowka !

Poki co pojawila sie opcja w AT miec dwa karnety(moze i 3) za frikos, wiec trzebaby tylko sztuke dokupic kosztem dzielonym na 4 lby :)

to chyba bardziej niz za***ista opcja, jutro dogaduje z pozostala zaloga :)

jeszcze kwestia kwater czy mnie nei rozjebia cenowo tak, ze przestanie sie oplacac karnet za free....



#17 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2017 - 09:36

Ja akurat mieszkam 150 km od dolomitów i polecam Dolomiti Superski , szczególnie okolice civetta , San pellegrino i obereggen ...

Byłem w Val Gardenie, jest spoko, mogę polecić. Można zaliczyć Sella Ronda albo 10-km zjazd z Seceda.

 

Mój szwagier ma jeszcze bliżej ;) - z Turynu do Sestriere 100km, ale nie udało mi się jeszcze być tam w zimowym sezonie.


Użytkownik mb77 edytował ten post 09 January 2017 - 09:57


#18 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2017 - 09:44

No ja akurat mieszkam z drugiej strony dolomitów i od strony turynu jeszcze nie bylem ale tam ponoć też dobrze ... Mają tu od cholery tych pagórków do okoła ;)

#19 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2017 - 10:42

sestrierre fajna miejscówka jak położy dobrze białym... klimatyczne spoty fr, aż się kce...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...