Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Uciekanie "tylnej Nogi" A Skręt Cięty


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 DiMiTRi

DiMiTRi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2016 - 21:16

Witam, po moich nagraniach z kamerki usiłuje rozwiązać problem z uciekaniem nogi podczas jazdy na krawędzi, na backside jest ok natomiast na frontside deska zamiast łapać krawędź choćby się ześlizguje , ponadto jeśli mi się uda złapać tą krawędź to tylna noga mi ucieka  :wallie:  i zamiast robić płynne S-turn robię cięty na tylnej krawędzi z przejściem na ślizgowy - przednią krawędź, nie potrafię tego skontrolować, próbowałem z dociskaniem deski ale ostatni wyjazd jaki miałem to był na Czarnym Groniu - masę ludzi + muld 10x więcej, niektóre na połowę wysokości buta i wyżej  :lol:  z instruktorem jedyne czego się uczyłem to ślizgowy, podstawowa postawa itd. a było to już chwilę temu - nic więcej, zwłaszcza ,że deskę miałem źle dopasowaną i różnie bywało u mnie na początku  :huh2:  Co może być powodem? Z góry dzięki :)


Użytkownik DiMiTRi edytował ten post 14 December 2016 - 21:35


#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2016 - 22:34

chcesz się przez internet nauczyć ciętego..? choćby...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 DiMiTRi

DiMiTRi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2016 - 22:36

Nie tyle nauczyć co dowiedzieć się od tych co się znają co może być powodem w/w problemu :)



#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2016 - 23:25

ja się co prawda nie bardzo znam, ale po przeczytaniu cztery razy tego co napisałeś, nawet nie bardzo wiem co tam próbujesz wytłumaczyć... mi jak się uda złapać krawędź (czy to przednią czy to tylną dłonią), to mi nogi nigdzie nie uciekały... nigdy...  :ashamed:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2016 - 07:53

usiłuje rozwiązać problem z uciekaniem nogi podczas jazdy na krawędzi, na backside jest ok natomiast na frontside deska zamiast łapać krawędź choćby się ześlizguje , ponadto jeśli mi się uda złapać tą krawędź to tylna noga mi ucieka  :wallie:

 

najwyraźniej masz lepszą pozycję na desce kiedy jedziesz na BS, poprzez lepszą mam na myśli, że lepiej rozkładasz ciężar ciała nad deską i poprzez ten zabieg bardziej równomiernie dociążasz krawędź.... z opisu wynika, że po przejściu na FS nie jest już tak cacy.... ciężar ciała prawdopodobnie przenosisz bardziej na przednią nogę, do tego pewnie lekko rotujesz górę ciała i tail zaczyna trip w nieznane 
 


  • DiMiTRi lubi to
no board no fun!

#6 xmazix

xmazix

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2016 - 08:04

Jak juz piszesz, ze wywnioskowales to z nagran, to moze wrzuc owe filmiki. Mysle, ze z samego opisu ciezko bedzie komukolwiek cos poradzic :)

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2016 - 10:48

co trzy głowy, to nie jedna...  :zonk:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 DiMiTRi

DiMiTRi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2016 - 12:30

najwyraźniej masz lepszą pozycję na desce kiedy jedziesz na BS, poprzez lepszą mam na myśli, że lepiej rozkładasz ciężar ciała nad deską i poprzez ten zabieg bardziej równomiernie dociążasz krawędź.... z opisu wynika, że po przejściu na FS nie jest już tak cacy.... ciężar ciała prawdopodobnie przenosisz bardziej na przednią nogę, do tego pewnie lekko rotujesz górę ciała i tail zaczyna trip w nieznane 
 

O to chodziło, dzięki :)



#9 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2016 - 12:57

jak chcesz wiedzieć na pewno to wrzuć ten materiał, z którego wywnioskowałeś że coś nie bangla :ok:


no board no fun!

#10 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2016 - 13:06

@DiMiTRi  Jedź z Siwex'em na szkolenie w ten weekend http://adechade.com/...ie-w-beskidach/

i daj się skorygować na żywca, bo tak to czeski film :-)


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2016 - 16:30

ciężar ciała prawdopodobnie przenosisz bardziej na przednią nogę, do tego pewnie lekko rotujesz górę ciała i tail zaczyna trip w nieznane 
 

 

per analogia - żaden narciarz w takim bądź razie nie pojechałby na krawędzi... tej rotacji góry, która wprowadza deskę w ześlizg, też nie widzę... to rotacja dostokowa, czy odstokowa..?  :bag:

 

jak widać, bez obrazka można wróżyć z wosku, albo innych fusów...  O0

 

edyta - ale tak jak zaznaczyłem wyżej - raczej się nie znam...  :uczen:


Użytkownik praxx edytował ten post 15 December 2016 - 16:31

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2016 - 17:22

@DiMiTRi  Jedź z Siwex'em na szkolenie w ten weekend http://adechade.com/...ie-w-beskidach/

i daj się skorygować na żywca, bo tak to czeski film :-)

dokładnie, bierz Pan Siwego, hoop, hoooooooop


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#13 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 15 December 2016 - 18:42

A może ma jakoś dziwnie poustawiane wiazania ? No nie centralnie etc. Według mnie przczyna może też być sprzętowa. Wysłane z mojego SM-A700YD przy użyciu Tapatalka