Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Thirtytwo Tm-Two 2017


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 DiMiTRi

DiMiTRi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2016 - 20:13

Witam, planuje kupić w/w buty ze względu na moje stare wysłużone już K2 Outlier 2013/14 z systemem boa - popuszczają linki i przed chwilą sobie to uświadomiłem - myślałem ,że to norma ,że co chwile robi się "luz"... Co sądzicie o w/w butach? Trochę mnie martwi zmiana z boa na sznurówki bo poprzednie 2 pary butów jakie w ogóle miałem były na boa, moje umiejętności są takie ,że na desce się czuję pewnie ale gorzej z techniką :D, a z tego co widzę to na jednej stronie piszę ,że 32 TM-Two są dla "advanced-expert" na drugiej "immadiately" a na trzeciej ,że niema butów specjalnie dla kogoś... Jakieś propozycję? :D Jeśli ktoś ma w/w buty to proszę o jakieś info i czy sznurówki to jednak lepsze rozwiązanie? :D Pozdrawiam


Użytkownik DiMiTRi edytował ten post 30 November 2016 - 20:41


#2 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 November 2016 - 22:25

sam sobie odpowiedz czy lubisz bawić się ze sznurówkami na mrozie, czy w rękawiczkach boa zaciągnąć. Ja osobiście najbardziej lubię Boa.

Co znaczy, że popuszcza linkę? zapadki w pokrętle nie trzymają i linka się wysuwa z niego w pozycji zablokowanej? czy przelotki linki wyrwały się ze szwów? czy jeszcze coś innego?

Jeśli to pierwsze wypełnij formularz na http://www.boatechno.../repair-center/z opisem problemu i za free wysyłają Ci odpowiedni części. Wymiana samemu z ich instrukcją to nic trudnego. Jeśli druga opcja i nie minęły 2 lata od zakupu to reklamuj buta, szwy mają obowiązek 2 lata trzymać. 

Jest taki schemat - im lepiej jeździsz tym sztywniejszego buta potrzebujesz...stąd różne opisy na różnych stronach.  Ten schemat nie uwzględnia w ogóle tego co kto lubi, ani tego co na desce będzie robił, ani reszty sprzętu ;) 



#3 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2016 - 23:05

Po co bawić się sznurówkami? Raz zawiązujesz rano po wyjściu z kwatery/samochodu i raz rozwiązujesz wieczorem. Sznurówki mają jeden plus. Wymiana kosztuje kilka złotych i nie potrzeba czekać na wysyłkę a w terenie też można sobie poradzić na szybko jak strzeli. Boa pewnie szybsze ale nawet w najbardziej zaawansowanych modelach znajdziemy sznurówki. O czymś to pewnie świadczy.



#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 December 2016 - 00:11

sznurówki sucks... to dla parkowych lamerów jest... w zasadzie nie masz pełnej kontroli nad strefami zgniotu... łyżwa chyba miała jakąś przelotkę na dół i górę, ale nie pamietam dokładnie i nie wiem czy to działało... system dwustrefowy - boa czy speed lacingu to teraz chyba standard komfortu...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 DiMiTRi

DiMiTRi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 December 2016 - 00:41

sam sobie odpowiedz czy lubisz bawić się ze sznurówkami na mrozie, czy w rękawiczkach boa zaciągnąć. Ja osobiście najbardziej lubię Boa.

Co znaczy, że popuszcza linkę? zapadki w pokrętle nie trzymają i linka się wysuwa z niego w pozycji zablokowanej? czy przelotki linki wyrwały się ze szwów? czy jeszcze coś innego?

Jeśli to pierwsze wypełnij formularz na http://www.boatechno.../repair-center/z opisem problemu i za free wysyłają Ci odpowiedni części. Wymiana samemu z ich instrukcją to nic trudnego. Jeśli druga opcja i nie minęły 2 lata od zakupu to reklamuj buta, szwy mają obowiązek 2 lata trzymać. 

Jest taki schemat - im lepiej jeździsz tym sztywniejszego buta potrzebujesz...stąd różne opisy na różnych stronach.  Ten schemat nie uwzględnia w ogóle tego co kto lubi, ani tego co na desce będzie robił, ani reszty sprzętu ;)

Można powiedzieć ,że to i to, materiał buta w górnej części się poprzecierał i są "wycięte" dziury przez linki(ale to mało znaczne ;)) i tak, zapadki w pokrętle nie trzymają, buty wymieniam głównie z powodu ,że są już za miękkie i małe ;) A jestem na etapie ,że jeżdżę(a może próbuje? :D) na krawędziach i but, wiązanie się zgina a nie łapie krawędzi jak należy przez co na tylnej krawędzi potrafię jechać przy ziemi a na frontside to mogę próbować łapać tą krawędź to zaczynają mi buty zginać i choćby wypadać z wiązań (mam dobrze wyregulowane wszystko) imho buty i wiązania kupiłem "na szybko" - ostatnie jakie były i które mi pasowały w sklepie więc nie oczekiwałem jakiegoś mega dobrego sprzętu ale odbiło mi się to na tym ,że zmarnowałem sobie cały sezon przez taki fant  :huh2:


Po co bawić się sznurówkami? Raz zawiązujesz rano po wyjściu z kwatery/samochodu i raz rozwiązujesz wieczorem. Sznurówki mają jeden plus. Wymiana kosztuje kilka złotych i nie potrzeba czekać na wysyłkę a w terenie też można sobie poradzić na szybko jak strzeli. Boa pewnie szybsze ale nawet w najbardziej zaawansowanych modelach znajdziemy sznurówki. O czymś to pewnie świadczy.

Głównie dlatego założyłem ten temat  :ok:


sznurówki sucks... to dla parkowych lamerów jest... w zasadzie nie masz pełnej kontroli nad strefami zgniotu... łyżwa chyba miała jakąś przelotkę na dół i górę, ale nie pamietam dokładnie i nie wiem czy to działało... system dwustrefowy - boa czy speed lacingu to teraz chyba standard komfortu...  :ok:

Buty ThirtyTwo dość dużo osób chwali imho większość mają sznurówki, ja jestem za boa tylko znaleźć odpowiednie buty.. :)


Możecie polecić buty AM z systemem boa dla osoby która zaczyna/coś umi w jeździe na krawędziach(i zaczynam i też nie, głównie przez sprzęt nie wiem czy dobrze jeździłem ;))? Oglądałem DC Judge 2017 ale modele z wcześniejszych lat były z tego co czytałem niezbyt wygodne i patrząc w sklepach to też niema na nie takiego popytu ;)


Użytkownik DiMiTRi edytował ten post 01 December 2016 - 00:52


#6 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 01 December 2016 - 00:59

Po co bawić się sznurówkami? Raz zawiązujesz rano po wyjściu z kwatery/samochodu i raz rozwiązujesz wieczorem. Sznurówki mają jeden plus. Wymiana kosztuje kilka złotych i nie potrzeba czekać na wysyłkę a w terenie też można sobie poradzić na szybko jak strzeli. Boa pewnie szybsze ale nawet w najbardziej zaawansowanych modelach znajdziemy sznurówki. O czymś to pewnie świadczy.

To po rozgrzewce, pierwszych paru zjazdach but Ci się nie luzuje i nie musisz dociągać ? :o 
To, że wymiana kosztuje kilka złotych to minus, bo wsparcie częściami przez stronę boa masz dożywotnio za darmo :) serwis boa jest w każdym większym ośrodku. Jak nie chcesz czekać to możesz mieć zapasową linkę i pokrętło w kieszeni, zajmuje mniej więcej tyle miejsca co sznurowadło ;) 
Nie słyszałem argumentu za sznurówkami, który bym uznał ;) poza kwestiami estetycznymi...


Dimitri a jakie masz wiązania ? bo problem może również w nich leżeć. 

Ja polecam Ride Lasso, jeżdżę w nich i dla mnie numer jeden jeśli chodzi o komfort i trzymanie. Wkładka w pełni termoformowalna co robi robotę i patent tounge tie co kostkę trzyma w miejscu jak beton. 



#7 DiMiTRi

DiMiTRi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 December 2016 - 01:11

To po rozgrzewce, pierwszych paru zjazdach but Ci się nie luzuje i nie musisz dociągać ? :o 
To, że wymiana kosztuje kilka złotych to minus, bo wsparcie częściami przez stronę boa masz dożywotnio za darmo :) serwis boa jest w każdym większym ośrodku. Jak nie chcesz czekać to możesz mieć zapasową linkę i pokrętło w kieszeni, zajmuje mniej więcej tyle miejsca co sznurowadło ;) 
Nie słyszałem argumentu za sznurówkami, który bym uznał ;) poza kwestiami estetycznymi...


Dimitri a jakie masz wiązania ? bo problem może również w nich leżeć. 

Ja polecam Ride Lasso, jeżdżę w nich i dla mnie numer jeden jeśli chodzi o komfort i trzymanie. Wkładka w pełni termoformowalna co robi robotę i patent tounge tie co kostkę trzyma w miejscu jak beton. 

Wiązania to K2 Sonic bodajże 2013, czytam akurat o dc judge 2017 i podobno komfortowe ale jakoś mnie to nie przekonuję patrząc na rozmiar buta :)


Porządne buty te Ride, nie wiem jak ich nie zauważyłem  :laugh:


Użytkownik DiMiTRi edytował ten post 01 December 2016 - 01:12


#8 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 01 December 2016 - 08:32

Według mnie super komfortowe mogą być jedynie buty Ride, 32 i wyższe modele Deeluxe - one mają termoformowalny liner. Reszta po prostu nie uciska ;)

Wiązania masz miękkie. Do nauki spoko, wybaczają błędy, do zabawy i freestylu też się nadają, ale do jazdy na krawędzi już czegoś sztywniejszego byś potrzebował. Problemy na froncie to po części też kwestia wiązania. 


  • DiMiTRi lubi to

#9 DiMiTRi

DiMiTRi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 December 2016 - 23:13

Dzięki, już wybrałem - Ride Lasso 2017. Lepszych chyba nie znajdę - patrząc na boa i wgl rozmiarówkę ;)