Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Jaka Deska Do Nauki Jazdy Na Krawędzi


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aimon

Aimon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 November 2016 - 14:09

Elo. 
Potrzebuje deski z wiązania do nauki, jeżdżę już kilka lat. Jednak 2 lata temu dałem się naciągnąć "Znajomemu" na zakup deski, co prawda cena była przystępna ale miał być Burton ,a nie jakiś brtn co w ogóle nie przypomina Burtona. Zdjęcie w załączniku. Deska ok 161, ale sadzę ze za długo jak na mnie.

Staram się nauczyć w końcu jazdy na krawędzi, ale ta deska ciężko nie współpracuje. Szukam czegoś do nauki jazdy co by starczyło na kilka lat na przód. Mój wzrost: 183, 85kg wagi. 

Chce wydać ok 1200 pln max, i tutaj znowu się obudziłem przed sezonem więc ceny wysokie.  Nie wiem czy może nie lepiej się przemęczyć i poczekać do stycznia protestować i dopiero coś kupić.

Ogólnie myślałem ostatnio nad 
Lib-Tech Trs 156 

Załączone pliki


Użytkownik Aimon edytował ten post 24 November 2016 - 14:12


#2 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 16:01

Trs bardzo fajna decha. Jedna z mich ulubionych ale po pierwsze to do 1,2 k pln moze być ciężko , raczej używka a po drugie to nie jest tak zbytnio deska do nauki , coś tam juz trzeba na krawędzi cisnąć zeby ja okiełznać i docenić imo ... chociaż na pewno bardzo dobre drewno na lata ... do trsa by sie tez przydały porządne wiązki , na czym śmigasz teraz ?

#3 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2016 - 16:15

deska na fotce to chyba jednak burek...
przy takiej wadze i wzroście długość 160-161 wcale a wcale nie jest za długa, a biorąc pod uwagę, ze chcesz jeździć na "rantach" to już nic a nic nie jest za długa... a trs fajny sprzęt... jest taka grupa na jeb@nym pejsbuku - kupię/sprzedam snowboard - ostatnio tam widziałem parę desek liba w baaaardzo dobrych pieniądzach... poszukaj...


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#4 Aimon

Aimon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 November 2016 - 16:28

Myślę właśnie nad używką, pierwsza praca więc koksów jeszcze nie ma żeby kupować nowe desiwa. Wolę na wyjazd przeznaczyć.  Teraz mam tego pseudo Burtona, plus wiązania Burton fs50 ale do niczego się nie nadają, mają taki wgl śmieszny system montowania chyba z PRL. Masz rowek po środku deski, w niego wkładasz blaszkę w kształcie litery T, i do niej montujesz wiązania. Więc chcę ja puścić u siebie na wiosce za parę groszy i kupić coś w dobrego :)  Niestety nie mam więcej zdjęć, a decha leży w domu rodzinnym.



#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 16:43

Jak ci deska ciężko współpracuje to może masz słabe/miekkie wiązania i miekkie wysłużone buty. 

Może technika nie taka i potrzebujesz instruktora 

Przesiadanie się od razu na TRSa to chyba nie jest dobry pomysł tym bardziej jak koledzy piszą TRS potrzebuje dość twardych wiązań i butów a im twardsze buty i wiązania tym cena w górę.

 

Sam na tym TRS latałem na testach TD i ostatnio w listopadzie w Kaunertal. Deska dość specyficzna. Miałem na nią chęć ale ...... jednak znalazłem coś innego  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:


  • Marcin07 lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2016 - 16:47

świerzak jesteś, ale nie szkodzi... nie każdy musi się znać... ;)
od czego fachowcy..?
ten śmieszny system z peerelu to sie nazywa channel i system wiązań est... rewolucja w snowboardowej technologii i na razie nie ma nic lepszego...
poczytaj trochę o technologiach, o technice i szkoleniach... to może nie będziesz na razie rozrzucał śrutu na szpeje, a trochę się poszkolisz z kim ogarniętym, to może i na tym brtn'ie dasz radę na "rantach" polatać...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 16:52

No Ty Prodi z tych co wola NS od liba ;) ja dokładnie odwrotnie , coś mi te NSy szału jakoś nie robią , pewnie za cienki jestem i bez MT jeździć mi ciężej :D ... mi tam TRS siedział jak złoto i to każdy model od 3 lat chociaż teraz prezjechalem sie na NS West i muszę powiedzieć ze na twardy stok i do szybszej jazdy jak znalazł ... wracajac do tematu kolegi to ktoś sprzedaje na forum endeavour guerrilla ( czy jak to sie pisze ;P) z wiązkami drake reload za 800 stówek , ja bym sie zastanowił ...

#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 17:12

No Ty Prodi z tych co wola NS od liba ;) ja dokładnie odwrotnie , coś mi te NSy szału jakoś nie robią , pewnie za cienki jestem i bez MT jeździć mi ciężej :D ... mi tam TRS siedział jak złoto i to każdy model od 3 lat chociaż teraz prezjechalem sie na NS West i muszę powiedzieć ze na twardy stok i do szybszej jazdy jak znalazł ... 

 

A ja myślałem że wolę Burtona  :bag:  :bag:

Tak naprawdę przetestowałem już cała linię desek Burtona i to co mi pasuje mam w garażu.

Zacząłem testować w zeszłym sezonie Endevora, Liba, Gnu a w tym Never Summer, Stepchild i Liba i Voelkla

Szukam efektu WoW, fajna deska.

 

I znalazłem kilka desek Wow - ale o tym napiszę na forum gdzie indziej :) 


endeavour guerrilla ( czy jak to sie pisze ;P) z wiązkami drake reload za 800 stówek , ja bym sie zastanowił ...

 

Fajne desiwko. Testowałem w zeszłym roku. Bardzo przyjemne. Nawet coś skrobnąłem na forum.

http://adechade.com/...5/?hl=guerrilla


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 17:13

A ja myślałem że wolę Burtona :bag: :bag:

Touché :)

I znalazłem kilka desek Wow - ale o tym napiszę na forum gdzie indziej :)

Nie powiem , czekam z niecierpliwością :D

Użytkownik tuczerro edytował ten post 24 November 2016 - 17:17


#10 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 17:44

@Aimon - pod Twoje wymiary idealnie spasi deskaGNU RC 157,5

Przyjaźniejsza niż TRS , a nakrawędzi idzie jak zła, szczególne na BS 

Fabiszczak sprzedaje używkę w dobrym stanie http://adechade.com/...16/#entry104898.

 

Do tego wiazki typu Cartel, Union Force i bedzie fajny secik


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#11 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 17:48

@Aimon - pod Twoje wymiary idealnie spasi deskaGNU RC 157,5

Przyjaźniejsza niż TRS , a nakrawędzi idzie jak zła, szczególne na BS 

Fabiszczak sprzedaje używkę w dobrym stanie http://adechade.com/...16/#entry104898.

 

Do tego wiazki typu Cartel, Union Force i bedzie fajny secik

 

Gnu Riders Choice i to w tym rozmiarze ma u mnie status WOW. Jak bym nie miał inneg deski w podobnej charakterystyce to bym brał.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#12 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 November 2016 - 19:31

Chyba tylko Praxx czyta posty zalozyciela tematu....

Aimon. Wyslij zdjecia setu, albo rozpoznaj w necie co tak na prawde masz i podziel sie info. Dl aktualnej deski raczej wpasowana, choc moglaby byc nieco krotsza jak dopiero zaczynasz.
Buty masz dopasowane do wiazan? Trzymaja kostke? Popracuj nad ustawieniami butow w wiazaniach, stance i katow wiazan na desce. Wymiana calego setu moze byc zlym pomyslem. Jak sam piales pojedz na testy, sprawdz kilka rozwiazan i podejmij decyzje

#13 Aimon

Aimon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 November 2016 - 20:07

świerzak jesteś, ale nie szkodzi... nie każdy musi się znać... ;)
od czego fachowcy..?
ten śmieszny system z peerelu to sie nazywa channel i system wiązań est... rewolucja w snowboardowej technologii i na razie nie ma nic lepszego...
poczytaj trochę o technologiach, o technice i szkoleniach... to może nie będziesz na razie rozrzucał śrutu na szpeje, a trochę się poszkolisz z kim ogarniętym, to może i na tym brtn'ie dasz radę na "rantach" polatać...  :ok:

 Właśnie przeszukałem kilka stron na temat technologi z wiązaniami i ich nie znalazłem więc uznałem, że to tak stary system, że już nikt tego nie stosuje :) 
W tamtym roku byłem na wyjeździe z instr, i powiedział, że to ciężkie desiwo :) Ale może się nie znał. A i tak muszę wymienić bo się przeciera, i niedługo będzie rdzeń widać. 
Jak wytrzyma to zabiorę na test Vola :) 

 

No Ty Prodi z tych co wola NS od liba ;) ja dokładnie odwrotnie , coś mi te NSy szału jakoś nie robią , pewnie za cienki jestem i bez MT jeździć mi ciężej :D ... mi tam TRS siedział jak złoto i to każdy model od 3 lat chociaż teraz prezjechalem sie na NS West i muszę powiedzieć ze na twardy stok i do szybszej jazdy jak znalazł ... wracajac do tematu kolegi to ktoś sprzedaje na forum endeavour guerrilla ( czy jak to sie pisze ;P) z wiązkami drake reload za 800 stówek , ja bym sie zastanowił ...

 

Tak reasumując to lepiej cały set endeavour guerrilla czy Gnu Riders Choice i wiązania do tego ?:) 



#14 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2016 - 20:16

Jak zaczynasz jazdę na krawędzi to dobrym pomysłem może być asymetryczna deska (promień na bs jest mniejszy). Najczęściej ułatwia to jazdę ciętym. Wszystkie Gnu są asymetryczne, Ns proto, Ride helix i pewnie parę innych.

#15 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 20:21

He he , to nie jest łatwe pytanie bo RC masz za 1k plus wiązki do tego jakieś 500-700 pln ale masz zestaw na lata i super deche ... End z reloadami ( też dobre wiązki co Ci mogą zostać na dłużej ) masz za połowę ale to nie ten sam poziom ale na 1-2 sezonu masz spokój i spoko zestaw .. it's up 2 u :)

#16 Aimon

Aimon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 November 2016 - 20:39

Chyba tylko Praxx czyta posty zalozyciela tematu....

Aimon. Wyslij zdjecia setu, albo rozpoznaj w necie co tak na prawde masz i podziel sie info. Dl aktualnej deski raczej wpasowana, choc moglaby byc nieco krotsza jak dopiero zaczynasz.
Buty masz dopasowane do wiazan? Trzymaja kostke? Popracuj nad ustawieniami butow w wiazaniach, stance i katow wiazan na desce. Wymiana calego setu moze byc zlym pomyslem. Jak sam piales pojedz na testy, sprawdz kilka rozwiazan i podejmij decyzje

 

Udało mi się siostrę wysłać żeby porobiła fotki, tyłka nie urywa ale coś widać :) Kiedyś szukałem co to za set ale żadnych info nie znalazłem niestety

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   26.13 KB   5 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   32.42 KB   5 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   38.05 KB   5 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   29.41 KB   5 Ilość pobrań


#17 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2016 - 21:07

No to jest Burton więc jako spec od Burtona :uczen:  :uczen:

 

Deska to Supermodel z 2010

Wiązki Malavita również z 2010 

Masz kanał pierwszej generacji ale jest OK. Nie ma co się bać.

 

nie jest źle. jest raczej bardzo dobrze technicznie 

 

ale ......

 

Deska dość wymagająca jak na początkującego bo to camberowa maszyna do FR.

Nic dziwnego że jest trudno.

Do tego Malavity mogą być za miekkie, lepsze byłyby Cartele. No ale nie jest źle.

 

No i buty to tego muszą być twarde. Co najmniej ION. Przy tych Malavitach coś sztywnego to podstawa.

 

No to jakie buty masz ? Trzymają nogę ? nie są jakieś stare ?

 

możliwe że zainwestowanie w dobre twarde buty to jest to + instruktor.


Użytkownik ProDish edytował ten post 24 November 2016 - 21:09

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#18 Aimon

Aimon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 November 2016 - 21:17

Co do butów co znaczy dokładnie trzymają nogę? mam wrażenie, że jak robią jest wilgotne to są mega miękkie



#19 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2016 - 21:32

Jak potrafisz w rękach je zgiąć tak że górna część cholewki dotyka części gdzie są palce to nadają się tylko na śmietnik (ewentualnie jibbing) do tak sztywnego setu jak opisuje ProDish powinieneś mieć problem żeby chociaż o kilka stopni zgiąć cholewke w kierunku palców. (taki ruch jak przy uginaniu stawu skokowego jakbyś nie wiedział ocb)

To znaczy że pięta nie podnosi Ci się w bucie jak próbujesz wyjąć nogę z buta gdy jest on zawiazany

Użytkownik SzymSzym edytował ten post 24 November 2016 - 21:34


#20 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2016 - 22:57

Chyba tylko Praxx czyta posty zalozyciela tematu....
 

 

gdzie ten aplauz..?  :terefere:

 

@szym - nie proto a proto2... to spora różnica...

@aimon - tak więc widzisz - nie ty pierwszy, nie ostatni - złej baletnicy... ten sprzęt nie jest snowboardowym archiwum X... przy spełnieniu  pewnych warunków, da się na tym polatać na "rantach"... dutki wydaj na szkolenie i jazdę... serio mówię...  :ok:

 

 

na marginesie - RC 157 dla tego gościa - krótko...  :bag:*

 

edyta - te buty to niestety paść jest... :/


Użytkownik praxx edytował ten post 24 November 2016 - 22:59

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...