Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Endeavor Guerrilla 155


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2015 - 17:03

Na zeszłotygodiony wyjazd do Kaunertal Marcin udostępnił mi 2 desiwa ze stajni Endeavoor'a.

 

Na pierwszy ogień poszła Guerilla 155.

 

GUR1_zps1jepafvv.jpg

 

Deska jest z szyną od Burtona więc jako użytkownik Burtona (chyba funboyem jeszcze nie jestem) zamontowałem do desiwa tegoroczne Malavity.

 

Montaż EST jest banalnie prosty gdyż Endeavor do desek daje slidery do kanału oraz zaślepki kanału. Tak jak Burton.

 

Endeavor mógłby popracować nad oznaczeniem jaki ma się rozstaw wiązań bo referencyjny jest super oznaczony. Okrąd też pokazuje inne pozycje ale trudno ocenić o ile się przesuneło.

W burtonie są w równych odstępach znaczniki w postaci piramidek także ja zawsze ustawiam 3 piramidki na lewą i 3 piramidki na prawą.

 

No ale w Endeavorze poradziłem sobie uzywająć miarki zamontowanej w srubokręcie Dakine. Wreszcie się miarka przydała. Jak już raz zmierzyłem to potem wiedziałem jak mam się sugerować znacznikami Endevora. Jest to ważne jak ktoś będzie na TD gdzie pewnie Marcin będzie miał kilka desek do testów.

 

dakine-stance-driver-blu-12-zoom.jpg

 

Nie trzeba się bać kanału jak się ma inne wiązki niż EST. Obecnie wszyscy czołowi producenci mają dyski do kanału.

Flow, Burton, K2, Flux, Union i inni. 

 

Desiwo fajnie śmiga na krawędzi i jest stabilne przy dużych prędkościach. Możliwe, że konstrukcja Cambera, który zaraz się kończy za wiązaniami jest jedą z najlepszych opcji dla Hybryd.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że tego typu hybryda jest bbardziej stabilna na krawędzi niż FV Burtona. 

O dziwo zaskoczył mnie szybki ślizg. Mimo tego że to tłok to można było bez problemu pokonać szybko wszystkie wypłaszczenia. 
Tu naprawdę duży PLUS

Parę razy przejechałem po kamieniach (sorry Marcin) ale na ślizgu brak uszkodzeń. 

Deska ma średniego kopa - no nie ma wszytkich carbonowych bajerów jak modele wyżej. Ale nie jest źle. 180 na płaskim wycgodziły łatwo.

Nie jest to deska premium więc w porócnaniu do HIGH 5 było można odczuć większą wagę. 

Na płaskim deska nie myszkowała. Była bardzo stabilna. 

Deska też wybacza błędy. Rocker na tyle i przodzie nie pozwoli na "haczykowanie" ;)

 

Puchu nie było.

 

Ladowanie na skoczniach miłe, przyjemne i pzredewszytkim pewne. 

 

Powierzchnia deski matowa co w sumie mi się podoba bo nie widać żadnych uszkodzeń.

 

Deska raczej z tańczych modeli Endevaora ale mocno polecam. \

Bezobsługowy ślizg i jego szybkość mnie zaskoczyła.

 

a tak wygląda z wiązkami Malavita EST

 

GUR2_zps71naz5oi.jpg


Użytkownik ProDish edytował ten post 17 November 2015 - 17:05

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2015 - 23:30

Dyskutowaliśmi na meetingu o oznaczeniach pomocniczych dla ustawienia rozstawu wiązań i padł argument z ktorym się nie dyskutuje 

"Użytkownicy Endeavor to inteligentni, mądrzy ludzie i ustawienie na pewno nie będzie dla nich stanowiło problemu" :D


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2015 - 11:42

Dyskutowaliśmi na meetingu o oznaczeniach pomocniczych dla ustawienia rozstawu wiązań i padł argument z ktorym się nie dyskutuje 

"Użytkownicy Endeavor to inteligentni, mądrzy ludzie i ustawienie na pewno nie będzie dla nich stanowiło problemu" :D

 

no niby tak ale w okienku EST widać jedynie pozycję referencyjną (czerwona strzałka) i pozycje skrajne (Zielona strzałka)

W sumie to wystarczy bo potrzebujemy tych znaczników by ustawić rozstaw wiązań. 

 

Kąty i położenie wiązania względem krawędzi to już pikuś bo mamy odpowiednie znaczniki w EST. To jest akurat bardzo przyjemne i lepsze niż w tradycyjnym dyskowym systemie.

 

Dla krążków EST jest jest super rozstaw wiązań łatwiej zmienić niż w tradycyjnym systemie. 

 

Ende%20EST_zpsckeyqsih.jpg


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2015 - 21:36

Nie będąc burtonwym Fanboyem dopiero przy własnych deskach odkryłem zajebistość systemu EST. Pozatym allegro pełne jest w dobrych dobrych wiązań Burtona EST w doskonałych cenach


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2015 - 21:49

mając EST ma się jeszcze jeden bajer 

 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2015 - 10:28

Serio nie poczuleś znacząco różnicy w sztywności? przy "moich długościach" czuję ją dosyć znacząco, A Guerilla jest dosyć miękka


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2015 - 10:58

Serio nie poczuleś znacząco różnicy w sztywności? przy "moich długościach" czuję ją dosyć znacząco, A Guerilla jest dosyć miękka

 

No może inaczej. Nie poczułem, że ta sztywność mi przeszkadza a raczej jest fajna, przyjemna i pomaga w stabilnej jeździe. 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2015 - 14:02

Co do matrycy desek Endeavor... Może to ci coś podpowie. Max właściciel to fanboy Steva Jobsa :) i ta matryca to jakby matryca sprzętu applea. Ciagle kupujesz dobra deskę o określonej charakterystyce ale chcąc więcej przechodzisz piętro wyżej. I to czuć co nie oznacza jednocześnie ze ta najprostsza deska jest kiepska. Startujesz z porządnego poziomu i dajesz krok do góry.
Ty przetestowałem dwie skrajne deski i odczucia masz prawidłowe.
Samo przejście na TheChannel dosyć dyskusyjne zostało wybrane jako przejście do najlepszego zdaniem wielu systemu mocowania wiązań

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)