Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Flux] Xf - Fajny Nowy Model Od Fluxa Na 2016/17


42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2016 - 12:12

Dzięki Morganowi miałem okazję przetestować z różnymi deskami Fluxy XF. Nowy model na 2016/17.

 

Testowane z NS Proto, NS Warlock, NS Travis i inne.

 

Capstrap

Mega fajna konstrukcja. Widać, że projektował to inżynier i się nie pomylił. Cap jest z trwardego plastiku ale bardzo ładnie układa się na bucie. NIe ma szansy by spadł.
Bardzo fajne jest to że pasek do regulacji oraz pasek z ząbkami chowają się pod paskiem, który je chroni przed ewentualnym zniszczeniem.

Strap na kostkę
Strap wykonany z jednego kawałka plastiku. Taka sama konstrukcja jak u Burtona. U fluxa trochę twardszy plastik i rozmiar trochę mniejszy. Sprawdza się super. Nie ma szans na przetarcia i zniszczenia. Można powiedzieć że jest niezniszczalny.

Jest też miejsce na regulację w 2 pozycjach co jest fajne i nie trzeba do tego narzędzi jak w Burtonie

System rotacji hichbacka

jest mega super :ok:  :ok:

do regulacji mam 3 pozycje z obu stron wiązania. Regulacja bez użycia narzędzie. Sama przyjemność. Dużo lesze rozwiązanie niż w Burtonie wg. mojej oceny

Łyżka

klasyczna, z elemetammi gumowymi w części dolnej i górnej. Widać, że  szybko ta guma się nie zetrze.  

system pochylenia łyżki klasyczny. 

Pompki

klasyczne rozwiązanie. Niestety w wersji demo jaką testowałem chodził ciężko. Znalazłem innego użytkownika na stoku mającego XF i .... potwierdziło się że XF w wersji komercyjnej ma tak samo super pompki jak w przeszłości. Super lekko chodzą. 

Paski

super regulacja bez narzędzi. 

 

Do czego te wiązki są podobne. W mojej ocenie to wiązki podobne do Malavit czy Carteli. 

 

W mojej ocenie bardzo fajne wiązki do agresywnego FS lub AM. Sprawdzą się przy wszystkich wymagających desek jak Ripsaw, TRS, Travis, Custom X etc.

 

Polecam

 

trochę zdjęć poniżej

 

A0980629-A27E-4BE8-B0D0-BDCDFD3818BF_zps

 

EF5ED880-3855-40B5-A97E-2E18201C4A24_zps

0A928407-1B56-4AB8-B226-7BBCB0B1EB3C_zpsC7CB0ED5-5546-4990-B753-837DD8D2C769_zps


Użytkownik ProDish edytował ten post 17 November 2016 - 12:17

  • mike lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#2 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2016 - 12:23

Przerzucasz się z Burtona na NS? Co spowodowało taką zmianę?



#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2016 - 13:07

Testowałem na deskach innych niż Burton. Objechałem NS, Volkla, Stepchilda, Liba. Sukcesywnie będę recki desek wrzucał. Zacząłem od wiązań.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 November 2016 - 22:20

ejej....Prodish...trochę co prawda piłem na Kauner w zeszlym tygodniu, ale inaczej zapamiętałem twoją opinię o nowych fluxach, jaką przekazałeś mi w gondolce :)... znaczy chyba piłem więcej niż mi sie wydawało.



#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2016 - 23:53

Prodish zawsze nażeka - nie ekscytowałbym się więc opowieściami z gondolki 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2016 - 10:32

ejej....Prodish...trochę co prawda piłem na Kauner w zeszlym tygodniu, ale inaczej zapamiętałem twoją opinię o nowych fluxach, jaką przekazałeś mi w gondolce :)... znaczy chyba piłem więcej niż mi sie wydawało.

 

Bo w gondolce byłem wkurzony na te słabo działające pompki.

Zacinały się na maksa i bałem się je dociągnąć do końca. A jak nie były dociagniete to słabo byłem wpięty i słabo mi się przechodziło na fronia.

Ochłonołem trochę i napisałem raczej pozytywnie :)

 

Prodish zawsze nażeka - nie ekscytowałbym się więc opowieściami z gondolki 

 

Staram się tylko być obiektywny 


  • Marcin07 lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2016 - 15:44

Dostałem pytanie z forum o tłumienie we Fluxach ws. Burki.
Latałem w IONie i wg. mojej oceny nie odczułem różnicy w tłumieniu. 

No ale jest to moje odczucie. Nic mie nie pzreszkadzało we FLUXIE jeśli chodzi o tłumienie.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2016 - 20:25

ale to jak..? miałeś wiązania z innymi pompkami czy jak..?


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2016 - 20:49

Akurat testowałem demowki a w nich pompki były jak widać jeszcze nie do końca właściwej jakości
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2016 - 20:52

no to qr** fajne testy...  :hahaha2:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2016 - 09:17

mam te popmpki w innym modelu (DL) - chodzą lepiej niż Burtonowskie z zeszłorocznych Malavita


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#12 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2016 - 21:42

no i sprawa się rypła... prodi proponuję usunąć cały temat, skoro ta recenzja jest tak nierzeczowa i śmiałeś przyrównać ixefy do parszywych wypustów corporacyjnej hydry z siedzibą w IBK... małe imadła i koniec... inaczej opinia się nie pokrywa z opinią gooroo &co...  :hahaha2:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 December 2016 - 10:37

no i sprawa się rypła... prodi proponuję usunąć cały temat, skoro ta recenzja jest tak nierzeczowa i śmiałeś przyrównać ixefy do parszywych wypustów corporacyjnej hydry z siedzibą w IBK... małe imadła i koniec... inaczej opinia się nie pokrywa z opinią gooroo &co...  :hahaha2:

 

Dystrybutor wiązań nie do końca zgadza się z moją opinią i wrażeniami.

 

Trudno / Świetnie. 

 

- Ja jestem tylko prostym fanem snowboardu i nikt nie będzie mi kazał pisać tak jak chce producent czy dystrybutor.

- Jeśli dostanę deskę, wiązania etc na testy to napiszę tylko moje prawdziwe odczucie co do produktu i tyle w temacie.

- NIe boję się krytykować produktów bo nie jestem finansowo związany z branżą.

- Nie dostaję tez MEGA rabatów na produkty

 

wk***ia mnie, że w internecie 90% recenzji to chwalenie wszytkiego łącznie z gównianymi produktami.

Ludzi piszę pozytywnie o wszytkim by dostawać rabaty czy towar za darmo.

Nie jestem blogerką co dostaję kase za product placement.

 

Ja jeszcze nic nie dostałem za darmo.

 

Tak chwalę Burtona za ich produkty ale tylko te, które mi pasują.
Jeśli mi coś nie pasuje to piszę o tym otwarcie. Jak mam problem z produktem Burtona to to opisuje. Zresztą można to sprawdzić w wątku o wiązaniach Malavita.

Chwalę marki, które mi pasują i się sprawdzają. 

Kiedyś mocno krytykowałem Oakleya za stare ramki gogli (np. Crowbar) że mocno uciskają na nos ale teraz się już poprawiło. Nowe ramki Oakley Flight Deck czy Canopy są mega super.

 

Kiedy odkryję coś fajnego dzielę się tu i na żółtych moją opinią np.

Rok temu chwaliłem TRSa po TD.

Tak miałem WOW jak się na tym pośmigało.

Ale już zmieniłem zdanie bo bardziej w tym segmencie podoba mi się Ripsaw.

I jest to moja opinia.

 

Latałem w tym roku na Coalu 163 - bardzo mi się podobało i zamierzałem napisać mała reckę ale ..... nie wiem czy jest sens bo może komuś się nie spodobać.

 

Podczas świąt skrobnę coś o tym co testowałem w ostatnim okresie.

Na pewno o Ripsaw, Gnu Rides Choice, Stepchild Sucks.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#14 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 December 2016 - 16:08

problemem typa jest to (zawsze tak było i niestety trwa), że ktoś może mieć swoje zdanie na jakiś temat... zdanie, które nie koniecznie pokrywa się z jego własnym... wystarczy przeczytać kilka postów "kolegi", żeby się o tym przekonać... przypisywanie sobie i swoim przekonaniom nadludzkiej mocy, jest niestety drogą po bardzo grząskim gruncie...
śmieszne jest to, że chyba słusznie (bo o fluxach mam bardzo dobrą opinię, ale nie będę ich używał pewnie jeszcze długo), ta recka jest raczej pozytywna i wystawiająca dobrą metryczkę sprzętowi...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#15 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 December 2016 - 17:23

ta recka jest raczej pozytywna i wystawiająca dobrą metryczkę sprzętowi...  :bag:

 

Recka jest za słaba.

Za mało religii i wiary, że to "wiązania inne niż wszystkie".

 

Recka jest moja i tylko moja.

 

Kilka osób pytało mnie o moje wrażenia związane z tym że mało tłumienia w tych wiązaniach. Naczytali się innych recenzji tych wiązek w sieci. Prawie sam plastik pod nogą - fakt. 

I muszę napisać pozytywnie.

W ionach mi OSOBIŚCIE (moje wrażenie) mi to nie przeszkadało. Było OK. 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#16 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 22 December 2016 - 17:41

Ja tam nie wiem na jakim wy poziomie latacie, że jesteście w stanie odróznić w jeździe te XFy od Malavit np:D W tym roku śmigałem na zmiane we fluxach i Burkach i jesli tylko modele miały podobna charakterystyke to różnicy nie widziałem?


icon_users.png


#17 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 December 2016 - 17:47

@gula - no właśnie chodzi o to, że my latamy na normalnym ludzkim poziomie, do jakiego się da dojść, w miarę możliwości jeżdżąc jak najwięcej... ale są tacy, którzy jeżdżą na niesamowitym poziomie i czują ziarno grochu pod 10 pierzynami... a w ześlizgu prostym przeszkadza im profil deski...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#18 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2017 - 23:20

Jestem po objechaniu XF i mi wiązania te bardzo pasują. Sztywność ich jest "w sam raz" bez żadnych przegięć - Na zmianę latam w DL i XF dają lepszą kontrolę.

Buty IONy i jakoś plomb nie pogubiłem - amortyzacja OK

Pompki chodzą tak jak powinny15826691_10209814234129699_8925478066138


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#19 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2017 - 10:14

Właśnie zakupiłem i pojeździłem na XF. Sa to wiązania z tych twardszych i bardziej responsywnych niż dotychczasowye cartele.

Zalety dla mnie:

-regulacja prosta i wygodna

- za***iste ankle i toe strapy które super trzymają buta i rewelacyjnie rozkładają nacisk - szczególnie ankle strap. Nic mnie nie uwiera jak w innych. Jak na takie twarde wiązanie mega wygodny. 

- bardzo responsywne, na krawedzi deska idzie z nimi jak zła:). Z deską Chairman- super, do mojego TRSa wole jednak cartele, które dają więcej luzu i możliwości zabawy.

wady:

-pompki - nie wiem czy kwestia mrozu, bo co dopiero objeżdżone ale lubią przeskakiwac przy zapinaniu.

- pompka przy ankle strapie utrudnia szybkie mocne dopiecie buta, poniewaz działa od samego poczatku i jeżeli potrzebuję dopiąc jeden ząbek trzeba albo użyc sporo siły, albo lekko odblokowac pompkę aby unieść wyżej dźwignie pompki. Tu mój stary  burek o niebo lepiej sie spisuje.

 

- no i CENA


Użytkownik ZAPP edytował ten post 09 January 2017 - 10:19

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2017 - 10:49

Ja XF przytroczylem do najtańszej deski w kolekcji - Stepchild Dirtbag - kontrola przednia - z Dirtbaga zrobił się przecinak. Set jest mega! Deska w asymetrii z bardzo długą krawędzią efektywną, a przy tym miękka. XF trzyma ją mocno w ryzach - responsywność - to jednym słowem ich charakterystyka. Kiedyś miałem Diode Burka i te wiązania były przegięciem. Tu twardość jest taka jak być powinna. Paski - takie same jak w DL 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)