Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Podepnę Się


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 May 2010 - 19:45

Jak nie dowala Ci cła to też kupie w Sierra trochę ciuchów ale wydam może z 300 $ do 500$ gdzie jest darmowa przesyłka szukam chetnego na podłączenie się :blink:


problem nie jest z cłem bo to tylko 3,7% Dołączona grafika, kwota rośnie gdy naliczają VAT 22% a 12% na ciuchyDołączona grafika dodatkowo jeżeli przesyłka trafi nie do urzędu celnego tylko do agencji celnej to zapłacisz także za ich usługę od 100-200zł, mi Agencja celna dodatkowo doliczyła za usługę 122zł

#22 frondel

frondel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 May 2010 - 20:05

sierra wysyła Fedexem , a oni mają biuro w RP
więc załatwiają wszystkie formalności , pytałem panci jakie to dodatkowo koszty, była zaskoczona
i mówi FREE , ale tak naprawdę za parę dni będzie wiadomo napewno bo moja paczka już w wa-wie ???

Aro i tak temat się rozbija o to ile taniej da się wyrwać sprzęt w usa niż u nas :blink:
winter is my new live ZIMO NAPITALAJ

#23 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 May 2010 - 20:12

sierra wysyła Fedexem , a oni mają biuro w RP
więc załatwiają wszystkie formalności , pytałem panci jakie to dodatkowo koszty, była zaskoczona
i mówi FREE , ale tak naprawdę za parę dni będzie wiadomo napewno bo moja paczka już w wa-wie ???

Aro i tak temat się rozbija o to ile taniej da się wyrwać sprzęt w usa niż u nas :blink:


no ja mogę ci powiedzieć, jak zamawiałem deskę naliczyli mi cło, podatek, znaczek skarbowy, + te 122zł a zaoszczędziłem w sumie tylko niecałe 100zł, dlatego trzeba uważać bo zamiast zaoszczędzić można czasami jeszcze dopłacić. Tylko ja nie kupowałem w Sierra

#24 frondel

frondel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 May 2010 - 20:36

no w sumie to masz rację , ale jak nie potestujesz to wiedział nie będziesz
więc zaryzykowałem , a następny raz to zrobię to przez kogoś znajomego w usa, w tym sensie że ja zapłace , każę wysłać do niego , a on przyśle mi te używane buty i swetry stare książki itp bez cła i podatku :blink:
winter is my new live ZIMO NAPITALAJ

#25 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 May 2010 - 20:43

no w sumie to masz rację , ale jak nie potestujesz to wiedział nie będziesz
więc zaryzykowałem , a następny raz to zrobię to przez kogoś znajomego w usa, w tym sensie że ja zapłace , każę wysłać do niego , a on przyśle mi te używane buty i swetry stare książki itp bez cła i podatku :blink:


ryzykować zawsze można nawet jest wskazaneDołączona grafika bo i tak kupując w USA jakiś towar w dobrej cenie to na nim nie tracisz co najwyżej można zyskaćDołączona grafika, oczywiście zdarzają się wyjątki heheDołączona grafika

#26 frondel

frondel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 May 2010 - 20:53

paczka leży w wa-wie od wczoraj od 10 rano . ciekawe co dalej? :blink:
dam znać
winter is my new live ZIMO NAPITALAJ

#27 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 10 May 2010 - 21:03

No ja mam znajomą w USA ale pisała mi że paczka 60 $ to dla mnie trochę drogo bo w sumie chce kupić z dwie kurtki, może spodnie i wiazania.

#28 frondel

frondel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 May 2010 - 21:42

moja wysyłka co prawda za free / 2 deski +łachy jakieś ok.550usd wartość / wg. fedexu miała kosztować 456 zielonych.
Jeśli sierra im tyle zapłaciła to mają zajebiaszczy interes 100 papieru . więc w grę wchodzi tylko free shipping
ale za to cło +vat , oni ci nie napiszą ze jakieś używki od cioci.
wiesz Rentgen ze ja też szukam wiązań 2 kpl , nawet coś namierzyłem ok.350 usd 1x flux distortion 1x rome 390, ale jeszcze czekam, co będzie z tą paczką :blink:
winter is my new live ZIMO NAPITALAJ

#29 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 10 May 2010 - 21:48

A co myslicie o Flowach z Sierra??

#30 frondel

frondel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 May 2010 - 22:01

z tego co czytałem na forum , to z systemów fastec , chłopaki radzą albo voelkle albo Sp
ale jest też sporo pochlebnych opinii
a widziałeś u sierry jest jeszcze trochę burka np. P 1.1
winter is my new live ZIMO NAPITALAJ

#31 frondel

frondel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 May 2010 - 19:05

:P paczka w domu , desiwa zajefajne, ubranka też ,Sierra jest ok, nic sie nie pomylili, wszystko extra zapakowane
skasowali mnie w PRL razem cła + podatek 660 pln, niemało jak na zakupy za 550 usd,/ ok 200 usd czyli 35%/ale i tak jestem HAPPY , w ten sposób oszczędziłem ok tysiaka pln w stosunku do cen u nas , chyba zrobię sobie gift i kupię w usa jeszce wiązki i pewnie znowu łachów żeby uzbierać 500 usd na free shipping :P
winter is my new live ZIMO NAPITALAJ

#32 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 12 May 2010 - 21:16

Trochę Cię skasowali, nie powiem.

#33 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 May 2010 - 17:38

Trochę Cię skasowali, nie powiem.


Rentgen,
lepszym patentem niz wysylanie bezposrednio ze sklepu do Polski, jest skorzystanie z jednej z wielu firm ktore posrednicza w wysylce do Polski, np. http://www.kupujemywusa.com/ lub http://www.polamerusa.com/ (ja korzystalem z tej pierwszej)
Kupujesz towar i wysylasz do tej firmy. Nie musisz miec towaru za 500 dolarow, zeby wyslac za free, wystarczy za 100, bo wysylka jest do usa.
Tam przepakowuja ja, wyciagaja wszystkie faktury, etc i wysylaja do Ciebie(faktury na zyczenie wysylaja osobno listem).
Paczka przychodzi zaadresowana przez osobe prywatna w usa(urzad celny nie przyczepi sie bo opisana dodatkowo jest jako gift i zaadresowana przez osobe prywatna).
Koszt takiej operacji to dla deski okolo 50-60 dolkow przy transporcie lotniczym(okolo 10 dni), morskim troche taniej, cennik na stronie.
Ja tak przywiozlem deske, buty, ubrania.
Oczywiscie ryzyko istnieje, zwlaszcza w okresach przedswiatecznych, ale zredukowane do minimun.

Fabian
  • rentgen lubi to

#34 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 13 May 2010 - 19:06

No za***isty poscik :papa: O to mi chodziło juz lukam na te strony.

Ps. Ten Fabian? :terefere:

#35 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 May 2010 - 19:21

to chyba ten fabian od browara, i jednostki czasu 1 Fabian a no i od motyla :terefere:

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#36 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 May 2010 - 19:36

Czyli Fabian-Pawian? :terefere:
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#37 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 May 2010 - 19:44

No za***isty poscik :papa: O to mi chodziło juz lukam na te strony.

Ps. Ten Fabian? :terefere:


Teraz zauwazylem, ze napisales ze masz znajoma w usa - jesli przypadkiem mieszka w Chicago, lub w innej miejscowosci gdzie jest placowka Polameru, to bedzie najtaniej wyslac paczke nadajac ja bezposrednio w Polamerze(na stronie polameru chyba wszystko jest opisane).
Jesli kolezance sie nie chce to sposob powyzej, ja korzystalem z http://www.kupujemywusa.com/
Sprawdzilem w mailach, za deske zaplacilem 50$, a za buty 35$. Aczkolwiek ich prowizja wynosila 15$ a nie 25$ jak obecnie.

Fabian

PS. Tak, ten Fabian :D

#38 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 13 May 2010 - 20:27

Teraz zauwazylem, ze napisales ze masz znajoma w usa - jesli przypadkiem mieszka w Chicago, lub w innej miejscowosci gdzie jest placowka Polameru, to bedzie najtaniej wyslac paczke nadajac ja bezposrednio w Polamerze(na stronie polameru chyba wszystko jest opisane).
Jesli kolezance sie nie chce to sposob powyzej, ja korzystalem z http://www.kupujemywusa.com/
Sprawdzilem w mailach, za deske zaplacilem 50$, a za buty 35$. Aczkolwiek ich prowizja wynosila 15$ a nie 25$ jak obecnie.

Fabian

PS. Tak, ten Fabian :papa:


Siema Siema :terefere: mi wyliczyli, że za jedna paczkę 5 kg w kwocie 300$ policza 45 $ . Jest to dobra opcja. Zastanawiam sie teraz nad rozmiarem. Koleżanka z USA pisze mi że rozmiarówka ciuchów (męskich) jest taka sama jak w Polsce. Wiecie cos na ten temat?

#39 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 May 2010 - 20:43

rozmiarówka jest podawana w calach i tak np. jeżeli powiedzmy bluza (dł. rękawa) rozmiar L w polsce ma np. 63cm to w U.S.A ten sam rozmiar L może mieć dł. rękawa 25" cali, czyli już 63,5cm, nie jest to duża różnica ale zdarzają się większe.

#40 frondel

frondel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 May 2010 - 21:53

Rentgen , mi policzyło za paczkę 300 usd i 5 kg 100 dolców
http://www.kupujemywusa.com , więc pytanie jak to zrobiłeś?
winter is my new live ZIMO NAPITALAJ