Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Twarde Buty Przy Miękkiej Desce


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 February 2016 - 14:06

Tydzień temu na Polish Carving Session postanowiłem trochę poeksperymentować po obejrzeniu niedawnego filmu Knpatona. Do miękkiej deski, przykręciłem twarde wiązania i wpiąłem się plastikowymi butami (oczywiście na kaczkę)

Wrażenia? super! kontrola o niebo lepsza, na backside szczególnie. Dotychczas myślałem, że słaba kontrola na backu wynika z ustawienia na kaczkę, a okazuje się że to kwestia 'miękkich' butów i wiązań.
Komfort oczywiście mniejszy...najbardziej brakowało mi możliwości mocnego ugięcia nóg. Twarde (plastikowe) buty nie pozwalają mocno zgiąć nogi w kostce, chyba że są wyposażone w specjalny system sprężyn... niedługo będę taki miał i na pewno jeszcze raz się tak wepnę :)

Jak ktoś myśli, że mówię tylko o jeździe i carvingu to się grubo myli ;) właśnie przy pressach i płaskich obrotach najlepiej było czuć różnicę. Na plus oczywiście. Deska wydaje się dużo bardziej miękka niż przy miękkich butach (na czuja ze 3-4 punkty flexu w dół) no i dużo łatwiej się gnie. A przy tym kontrola nad tym co się z deską dzieje jest dużo większa. Każda informacji wysyłana przez deskę dociera do nogi.

Ogólnie polecam :)


  • snowgirl_89 lubi to