Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Sensowane Przymocowanie Kamery ?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Weedwood

Weedwood

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 2 post├│w
  • Poziom zaawansowania:umiem je┼║dzi─ç na kraw─Ödziach

Napisano 25 styczeń 2016 - 01:04

Siemano wszystkim :)

Mam dylemat. M├│j kask nie spe┼énia warunk├│w do nalepienia na niego uchwytu na kamer─Ö. I jedyny w miar─Ö sensowny pomys┼é kt├│ry mi trafi┼é do g┼éowy to przyklejenie mocowania przed wi─ůzanie na desk─Ö. Poskr─Öca┼éem "statyw" do kamery (z tych wszystkich mocowa┼ä,akcesorii. Wysoko┼Ť─ç pseudo statywu to oko┼éo 10-15cm. I teraz tak czy to ma sens czy pod czas jazdy, skok├│w, nie odlepi mi si─Ö kamerka a co wa┼╝niejsze czy po paru chwilach w obiektywie nie zago┼Ťci ┼Ťnieg ? Wiadomo ┼╝e jak wlec─Ö w dosy─ç g┼é─Öboki puch to ju┼╝ time out w filmie. postaram si─Ö kamer─Ö jeszcze zabezpieczy─ç link─ů ,bo r├│┼╝nie bywa i to nie koniecznie mo┼╝e by─ç moja winna :| Mo┼╝e macie inne metody montowania kamerki opr├│cz kasku ?

Czekam na szybk─ů odpowied┼║ i z g├│ry wieeelkie dzi─Öki :)

#2 Kamool

Kamool

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 65 post├│w

Napisano 25 styczeń 2016 - 08:40

Czemu stwierdzasz, że kask nie spełnia warunków przyczepienia uchwytu?

#3 Weedwood

Weedwood

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 2 post├│w

Napisano 25 styczeń 2016 - 08:56

@Kamool

Dlatego ┼╝e nie ma powierzchni p┼éaskich na kt├│re m├│g┼ébym nalepi─ç mocowanie. Jest ca┼éy zaokr─ůglony ewe. na boku ale tam przebiega pas googli czyli to odpada.

#4 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:26

Nie wiem jak─ů kamer─Ö masz ale GO PRO i Sony maj─ů zaokr─ůglone uchwyty w┼éa┼Ťnie do monta┼╝u na kasku. Jaka masz kamer─Ö?
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#5 gula44

gula44

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 548 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klas─Ö SITS PZS

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:38

Wlasnie ja mam sony i przerobilem podrabiany uchwyt na glowe w ten sposob by sie montowalo go na kask i nie m aszans by odpadl:) Oryginalny uchwyt z sony zbyt obciaza pasek gogli i sie ciagle trzesie;/

• ProDish lubi to

icon_users.png

#6 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w

Napisano 25 styczeń 2016 - 10:09

Wlasnie ja mam sony i przerobilem podrabiany uchwyt na glowe w ten sposob by sie montowalo go na kask i nie m aszans by odpadl:) Oryginalny uchwyt z sony zbyt obciaza pasek gogli i sie ciagle trzesie;/

Monta┼╝ boczny ? Daj jak─ů┼Ť fot─Ö. Ten ma pasek faktycznie si─Ö majta.
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#7 Malo

Malo

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 157 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:20

Kiedy┼Ť pr├│bowa┼éem z Suction Cup z GoPro, ale niestety, po przyssaniu do deski po chwili puszcza┼éo (a na aucie podczas jazdy trzyma jak cholera). Deska to Lib SB, powierzchnia g┼éadziutka. Mo┼╝e gdyby klei─ç na such─ů, a ja na stoku przyczepia┼éem, wi─Öc deska by┼éa mokra mimo przecierania.

┼╗eby nie zgubi─ç, podczepiam dodatkowo mocny sznurek z p─Ötelkami. Z jednej strony kamera, a druga do np. lusterka albo jak na dachu do baga┼╝nika. Na desce przyczepi┼éem do wi─ůzania.

#8 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:49

No ale powierzchnia deski w czasie jazdy si─Ö gnie a karoseria auta nie.

#9 SzymSzym

SzymSzym

Starszy snołborder

• Instruktorzy
  • 428 post├│w
  • Poziom zaawansowania:Mi─Ödzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 styczeń 2016 - 21:36

Mia┼éem kiedy┼Ť po┼╝yczone takie mocowanie (nie wiem jakie dok┼éadnie) i na nose twardej deski si─Ö w miar─Ö trzyma┼éo. Chyba w pensjonacie przed wyj┼Ťciem przyczepia┼éem i z p├│┼é h wytrzyma┼éo. Jak na stoku p├│┼║niej doczepia┼éem to max dwa zjazdy...

#10 mloskot

mloskot

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 156 post├│w

Napisano 27 styczeń 2016 - 21:45

Je┼Ťli chodzi o monta┼╝ kamery na desce, rzu─ç okiem tu :)

http://www.snowboard...sg.php?th=67406

Istniej─ů zast─Öpcze uchwyty wykonane z alu, te powinny by─ç trwalsze.
Co do oderwania uchwytu lepionego na przylepiec 3M, je┼Ťli montowany na czystej powierzchni, w temp. pokojowej, zostawiony na 24h...powinien da─ç rad─Ö.
Tak czy inaczej, dobrze przywi─ůza─ç jakim┼Ť kawa┼ékiem kewlaru kamer─Ö do wi─ůzania :)

IMHO, suction cup nie ma prawa wytrzyma─ç bior─ůc pod uwag─Ö mo┼╝liwe si┼éy.

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"

#11 gula44

gula44

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 548 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klas─Ö SITS PZS

Napisano 13 luty 2016 - 16:06

Sorka ze tak pozno ale remont mam.

Foty mocowania:

b2f8e60cdf4e5.jpg724563b1e7e27.jpgcca35f2d387a1.jpgd93bbecfb4713.jpg00776dbeaf52f.jpg

Na ostatnim zdjeciu widac element ktory musialem przerobic (nacialem z dwoch stron k─ůt├│wk─ů).

Patent jest lekki bardzo i wogole nie trzesie w porownaniu do oryginalu.

icon_users.png

#12 Korniszon

Korniszon

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 46 post├│w

Napisano 15 marzec 2016 - 00:30

A kto┼Ť pr├│bowa┼é montowa─ç ÔÇö w dole podkolanowym (w zasadzie tu┼╝ pod nim), albo na ┼éydce ?

Teoretycznie nie powinno a┼╝ tak trz─ů┼Ť─ç jak przy zamontowaniu na desce no i dalej od zaspania ┼Ťniegiem, ale wci─ů┼╝ pozostaj─ů zalety ÔÇö czyli uj─Öcie blisko ziemi przez co bardziej uwidacznia szybko┼Ť─ç i teren po jakim si─Ö jedzie.

Zastanawiam si─Ö czy wystarczy jaki┼Ť jeden pasek wok├│┼é i czy uchroni to przed zsuwaniem si─Ö w d├│┼é.

Dopiero w tygońcu będę miał okazję spróbować.

#13 Korniszon

Korniszon

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 46 post├│w

Napisano 20 marzec 2016 - 16:06

A d*pa :-/

Te┼╝ telepie obrazem, ┼╝e epilepsji mo┼╝na dosta─ç od ogl─ůdania.

To ju┼╝ tylko zosta┼éo mi sprawdzenie tego montowania P3O (z Perspektywy 3. Osoby). T─Ö tak─ů domow─ů wersj─Ö, co to robi─ů zwyczajnie prostok─ůtn─ů ramk─Ö z rurek pcv do plecaka, z jednego naro┼╝nika wypuszczaj─ů jedn─ů rurk─Ö do ty┼éu i na ko┼äcu zak┼éadaj─ů jakie┼Ť ruchome/daj─ůce si─Ö korygowa─ç mocowanie do kamery.

Jedyne czego si─Ö boj─Ö przy takim "stela┼╝u" to upadku i tego ┼╝e mi si─Ö gdzie┼Ť ta odstaj─ůca rurka wbije w kark czy co┼Ť :shock: 

#14 lonnet

lonnet

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 5 post├│w

Napisano 09 pa┼║dziernik 2017 - 08:12

A kto┼Ť pr├│bowa┼é montowa─ç ÔÇö w dole podkolanowym (w zasadzie tu┼╝ pod nim), albo na ┼éydce ?

Teoretycznie nie powinno a┼╝ tak trz─ů┼Ť─ç jak przy zamontowaniu na desce no i dalej od zaspania ┼Ťniegiem, ale wci─ů┼╝ pozostaj─ů zalety ÔÇö czyli uj─Öcie blisko ziemi przez co bardziej uwidacznia szybko┼Ť─ç i teren po jakim si─Ö jedzie.

Zastanawiam si─Ö czy wystarczy jaki┼Ť jeden pasek wok├│┼é i czy uchroni to przed zsuwaniem si─Ö w d├│┼é.

Dopiero w tygońcu będę miał okazję spróbować.

Ja zamontowa┼éem uchwyt za pomoc─ů ta┼Ťmy szarej 3M na lewym bucie, efekt dobry, trzeba uwa┼╝a─ç przy wsiadaniu na kanap─Ö ┼╝eby nie straci─ç kamery (og├│lnego rodzaju zachaczenia o co┼Ť tam) ale fimy fajne, dynamiczne i czasem zasniezone, drga┼ä praktycznie brak.