Skocz do zawartości




Zdjęcie

Wiąz Malavita/cartel/k2Lien/drake Radar?


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 marsback

marsback

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 January 2016 - 16:45

Co wybrać?  Trudny wybór..

Potrzebuje wiązek do jazdy po trasach, szybkich, agresywnie reagujących na zmianę kierunku jazdy oraz takich, które będą niezastąpione w ''świrowaniu" na płaskim> buttery, nosepressy, skoki na płaskim z rotacjami.(Zależy mi na dobrym tłumieniu drgań)

Proszę o pomoc.

Mam obecnie totalne zamieszanie w głowie..

Głowa boli.. :)

Z góry dzięki !


Użytkownik marsback edytował ten post 24 January 2016 - 16:46


#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2016 - 19:51

Bierz Malavity


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2016 - 21:40

Malavity z tego sezony są mega super. Spełniają 95% oczekiwań. Z 2014/15 też ok. Z 2013/14 . hyyyyymmmmmm ..... już nie. Za duży postęp na plus.


  • marsback lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2016 - 17:31

a jakie masz buty? Burki?



#5 marsback

marsback

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 January 2016 - 01:52

Buty Burtony Invadery 10,5 > i od razu zapytam jaki rozmiar tych wiązań dla mnie ?
Zdaję sobie sprawę z istnienia tabel itp ale wole być przygotowanym na temat przed kupnem i poznać wasze opinie odnośnie tego, który będzie właściwy. Pozdro!

#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2016 - 06:54

Dla buta 10,5 (43,5 ) to na 100% rozmiar M
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 marsback

marsback

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 January 2016 - 08:34

Spoko

#8 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2016 - 10:13

Z tego co widzę Invadery nie są est zatem posiadają swoją amortyzację, wiec myślę że spokojnie mógłbyś pomyśleć też o wiązaniach Fluxa. Nie posiadają takiej amortyzacji jak malavity na płycie ale w tym wypadku myślę że można by to uznać za plus. Dlaczego? Ano dlatego że w myśl ideologii twórców systemu EST buty posiadają znikomą amortyzację zaś za "miękkie lądowania" odpowiadać winny wiązania w których "footbed" jest mięciutki jak kanapa w mercedesie w124 (;

 

Na tegorocznym TD miałem okazję śmignąć na desce burka z malavitami, sam osobiście posiadam buty Nike Lunarendor, bardzo wygodne buty z konkretną ilością "amortyzacji" pod piętą. Nie zarzucę tym wiązaniom (malavity) wygody, paski są świetne, mówię tutaj o paskach zębatych które wsuwają się gładziutko w pompki jak i górnym strapie otulającym buta bardzo równomiernie. Nie czuć punktowego nacisku na stopę jak to można zaobserwować w niektórych wiązaniach. Jednakże jeżdżąc normalnie we Fluxach DL czułem że Malavity sa mniej responsywne. Jedni to lubią, inni nie, kwestia indywidualna, wiem że bym się do tego przyzwyczaił, jednakże wolę swój obecny bardziej reagujący na moje ruchy set. Nie obwiniam tutaj Malavit o niską responsywność, choć może w ogólnej twardości są nieco miększe od Fluxów DL, zwalam to bardziej na połączenie moich butów z Malavitami i bardzo chętnie sprawdziłbym te wiązania w połączeniu z Ionami no ale butów do testów nie dają a płacić 1200 zł za buty które flaczeją po 2 sezonach to przesada... Moim zdaniem ostatnie dobre Iony to model z 2009 ale to nie temat o tym.. Bardzo chętnie tez sprawdziłbym Malavity w wersji ReFlex na mojej desce ale myślę że pod względem ilości pianki i ogólnej amortyzacji są takie same jak Malavity Est.

 

Tyle ode mnie, nie chcę Cię tutaj zrażać do Malavit tylko piszę o moich odczuciach.

Cheers!



#9 marsback

marsback

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 January 2016 - 11:12

Super odpowiedź! Wielkie dzięki za opinie, za podzielenie się wrażeniami. Dobrze wiedzieć co inni myślą w takich sprawach. Stanowi to dla mnie pewnego rodzaju punkt odniesienia przed wyborem wiązań. Dzięki!!

#10 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2016 - 18:46

Z tego co widzę Invadery nie są est zatem posiadają swoją amortyzację, wiec myślę że spokojnie mógłbyś pomyśleć też o wiązaniach Fluxa. Nie posiadają takiej amortyzacji jak malavity na płycie ale w tym wypadku myślę że można by to uznać za plus. Dlaczego? Ano dlatego że w myśl ideologii twórców systemu EST buty posiadają znikomą amortyzację zaś za "miękkie lądowania" odpowiadać winny wiązania w których "footbed" jest mięciutki jak kanapa w mercedesie w124 (;

 

Na tegorocznym TD miałem okazję śmignąć na desce burka z malavitami, sam osobiście posiadam buty Nike Lunarendor, bardzo wygodne buty z konkretną ilością "amortyzacji" pod piętą. Nie zarzucę tym wiązaniom (malavity) wygody, paski są świetne, mówię tutaj o paskach zębatych które wsuwają się gładziutko w pompki jak i górnym strapie otulającym buta bardzo równomiernie. Nie czuć punktowego nacisku na stopę jak to można zaobserwować w niektórych wiązaniach. Jednakże jeżdżąc normalnie we Fluxach DL czułem że Malavity sa mniej responsywne. Jedni to lubią, inni nie, kwestia indywidualna, wiem że bym się do tego przyzwyczaił, jednakże wolę swój obecny bardziej reagujący na moje ruchy set. Nie obwiniam tutaj Malavit o niską responsywność, choć może w ogólnej twardości są nieco miększe od Fluxów DL, zwalam to bardziej na połączenie moich butów z Malavitami i bardzo chętnie sprawdziłbym te wiązania w połączeniu z Ionami no ale butów do testów nie dają a płacić 1200 zł za buty które flaczeją po 2 sezonach to przesada... Moim zdaniem ostatnie dobre Iony to model z 2009 ale to nie temat o tym.. Bardzo chętnie tez sprawdziłbym Malavity w wersji ReFlex na mojej desce ale myślę że pod względem ilości pianki i ogólnej amortyzacji są takie same jak Malavity Est.

 

Tyle ode mnie, nie chcę Cię tutaj zrażać do Malavit tylko piszę o moich odczuciach.

Cheers!

 

Nie wrzucałbym podeszw ESTdo jednego worka. Inaczej to działa w SLXie a inaczej w IONie gdzie podeszwa jest naprawdę cienka. W SLX już nie. 

Myśę że w kwestii amortyzacji trzeba brać pod uwagę konkretny but i konkretne wiązanie.
Każdy but w Burtone ma inny board feel. 

ION ma największy board feel w kolekcji.

 

Co do odczuć responsywności też trzeba podejść inaczej,

Są trzy rodzaje wiązań a raczej 3 rodzaję podstaw wiąząń u Burka

- klasyczne. Takie jak np. we Fluxie. Burton tez do tego wrócił. Można kupić wiązania Burton Clasic - sztywne jak cholera

- Re Flex p łyta się wygina ale montowanie klasyczne

- EST

 

przy rozwiązaniu klasycznym deska nie będzie gieła się pod wiązaniem i będzie się wydawało sztywniej

Przy Reflexie juz gięcie deski pod wiązaniem będzie i będzie się odczuwało większy komfort

EST - no to już wszystko się gnie i jest komfortowo

 

Dochodzą jeszcze osobiste preferencje więc ...... każdy musi coś wybrać co mu pasuje.

Pamietam czasu klasycznych wiązań i mocowań do desek i stawiam obecnie na miekkość pod nogą w połączeniu z Malavitami. Tak wolę. Choć mam też jedne wiązania z Reflexem.

Do klasycznych wiązań nie powrócę.

 

Co do IONów to flaczeją na pewno. Po 50-60 dniach widać różnicę. Sam ostanio sprawdzałem mając na jednej nodze nówki a na drugiej te używane.

Ostatnie IONy dobre z 2009 ?

Tak. Te z 2009 to była rewoucja do tych z 2008. Miałem tez z 2009 i jeszcze mam w garażu.

Po 2009 było słabo. Mam te z 2011 ale jeszcze w nich latam. Troszkę zmiękły :)

IONy z 2013/14 to już jest MOC. Inna bajka, inna konstrukcja.   

 

Jak testowałes deskę z EST to wiesz jak jest. Z Re Flexem może być już inaczej. Fajnie że Burton na testach ma też wiązania Re Flex mimi że wszystkie deski już z szyną.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#11 SalirDeCopas

SalirDeCopas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2016 - 19:36

Jak już poruszyliście temat rozmiaru wiązań..
Czy Malavity w rozmiarze M nie będą z małe pod buty 44 (11)? W tabelce to jest niby ostatni rozmiar buta, który łapie się do tych rozmiarów wiązań ale wiadomo, że producent swoje a rzeczywistość swoje. Buty Burki Ruler czyli dość mała skorupa.



#12 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2016 - 21:31

Dzięki ProD za sprostowanie!

 

Ubolewałem nieco nad faktem że na TD nie było malavit na reflexie.. Strasznie mnie ciekawią.

 

Est ciekawy patent, ale póki co żadna z desek burka aż tak bardzo mnie nie pochłonęła.. Za mało czasu na TD żeby wszystkiego spróbować i sie przyzwyczaić do czegoś zgoła innego.

 

Choć to temat na osobną konwersację... miałeś może okazję przetestować wiązania Now? Czy tez może Salomony District, Hologram?

 

 

 

@SalirDeCopas

Z jednej strony to burek więc powinny siedzieć dobrze z drugiej osobiście bez przymiarki nie podjąłbym zakupu, choć zawsze można odesłać



#13 marsback

marsback

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2016 - 21:45

Widzę, że założony przeze mnie temat stworzył dobre miejsce do wymiany zdań. Super i oby tak dalej.
Zapytam was teraz o DESKE!!! Do Fluxów lub Burtonów ( Malavitów ew. Carteli)
Co będzie lepsze do smarowania po stoku, typowe ollie plus rotacje, tricki na płaskim >>
1. Lib Tech skate banana
2. Signal Park
3. Signal disruptor(czy coś w ten deseń) sryy jeśli namieszalem w nazwie.
Lidze na wasze odpowiedzi;)
Dziękuje jeszcze raz ProDishowi i maverowi jak i Marcinowi

#14 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2016 - 22:41

Mam malavity w reflex, ale moge je porownac tylko z flux tt30 bo takowe tez mam.
Odczucia sa podobne, ale mimo wszystko tt wydaja sie byc twardsze przez co w moim odczuciu troszke szybciej reaguje deska. Opinia opieram na kilkunastu godzinach jezdzenia z wiazaniami wpietymi w ta sama deske, na codzien sa zalozone na innych desiwach wiec nie ma jak porownywac.
Tak jak wspominalem na poczatku roznice minimalne.
Ps gorny pasek w malavitach jest na prawde kozacki

#15 marsback

marsback

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2016 - 23:08

Mam malavity w reflex, ale moge je porownac tylko z flux tt30 bo takowe tez mam.
Odczucia sa podobne, ale mimo wszystko tt wydaja sie byc twardsze przez co w moim odczuciu troszke szybciej reaguje deska. Opinia opieram na kilkunastu godzinach jezdzenia z wiazaniami wpietymi w ta sama deske, na codzien sa zalozone na innych desiwach wiec nie ma jak porownywac.
Tak jak wspominalem na poczatku roznice minimalne.
Ps gorny pasek w malavitach jest na prawde kozacki

Co sądzicie o invaderach do Malavit? Spotkałem się ostatnio z opinia sprzedawcow , że malavity to trampki a nie buty... Co jest w nich nie tak? Czy faktycznie nie dadzą rady"uruchomić" Malavit ? Jakie buty, jaki flex da radę według was? Hipotetycznie i praktycznie:)

#16 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2016 - 23:36

Oj chłopie... pierniczą jak to sprzedawcy. Za twardy but unieruchomi Ci kolano. Wrzucasz filmy z butterami a grozi Ci przedobrzenie... nie poflacisz w zbyt sztywneym setupie


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#17 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 January 2016 - 21:06

ja się już gubię w tym co Ty chcesz kupić.. (;

 

osobiście nie kupiłbym deski za 2 tys bez objeżdżenia jej nawet jeśli są to tak chwalone w sieci deski jak SkateBanana czy Signal Park... Oczywiście rozumie że nie każdy ma możliwość przyjechać na testy, wówczas wiedza innych ludzi jest wtedy najcenniejsza. Pamiętaj tylko, to że ktoś napisze że jemu się dobrze jeździ na jakiejś desce nie znaczy że Tobie ta deska siądzie w takim samym stopniu.

Osobiście nie miałem jeszcze możliwości objechania LibTecha SB czy Signala, w ogóle są w pl jakieś testy Signala? Na TD śmigałem nieco na innych LibTecach, GNU, Burkach i stepchildach. Gdybym miał Ci coś polecić do śmigania na krawędzi plus buttery to była by to deska Stepchild model Sucks. Sam osobiście zakupiłem ten blacik po testach i jak tylko będziesz miał możliwość wytestowania deski to polecam, mi siadła jak złoto!

 

Co do wiązań, jeśli brałbyś deskę burka wówczas polecałbym Malavity est, jeśli rozważasz zakup deski z klasycznymi insertami to już zdecyduj osobiście, Malavity jak i Fluxy to bdb wiązania, cokolwiek nie wybierzesz będzie za***iście! (;

 

co do butów, zgodzę się z Marcinem, generalnie sprzedawcy chcieliby byś komplet zmieniał co sezon ;) Jednak nie sposób zauważyć że Invadery będą trochę flexem odstawać od wiązań które planujesz zakupić. Jeśli dopiero co je kupiłeś, nie rozwalają się to śmigaj w nich dalej, jak już odczujesz że Cię "ograniczają" w sensie ze są za miękkie jak na Twoje preferencje to wtedy zastanów się nad zmianą.

 

Pozdr



#18 PRZEMAS

PRZEMAS

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 28 March 2016 - 13:29

Siema, podłącze się pod temat
Jakie buty polecacie do malavita lub flux tzn chodzi mi o flexa ale mogą być konkretne modele

#19 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 March 2016 - 23:14

... Za twardy but unieruchomi Ci kolano...

Marcin,

but kończy się na wysokości ok 3/4 podudzia (łydki), jak on może unieruchomić kolano? ... Tak z ciekawości pytam? :)


Siema, podłącze się pod temat
Jakie buty polecacie do malavita lub flux tzn chodzi mi o flexa ale mogą być konkretne modele

But snowboardowy, jak każdy inny but sportowy musi pasować do stopy, zakładasz i pasuje lub nie. Wiązania, buty, deska - wybieraj o zbliżonym flexie i będzie ok. 



#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 September 2016 - 12:11

Marcin,

but kończy się na wysokości ok 3/4 podudzia (łydki), jak on może unieruchomić kolano? ... Tak z ciekawości pytam? :)


But snowboardowy, jak każdy inny but sportowy musi pasować do stopy, zakładasz i pasuje lub nie. Wiązania, buty, deska - wybieraj o zbliżonym flexie i będzie ok. 

 

a no w taki sposób że sztywny but blokuje staw skokowy co w efekcie ma wpływ na pracę stawu kolanowego. Zrób przysiad - jakie stawy paracują?


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)