Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowa Deska Do Fs (1500 - 1700Zł)


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 DanielG

DanielG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 January 2016 - 19:33

Witam wszystkich,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze deski oraz wiązań do Freestylu.

Przeznaczenie deski:
-buttering/flattricks
-jibbing
-skoki na średnich hopkach
oraz jak już zmęczy mnie park, żeby dało się z niej zjechać po stoku.

Moim zdaniem deska powinna być miękka ale też nie do tego stopnia by wyjeżdżała z pod d*py przy lądowaniu. Chciałbym również żeby miała dobrego popa :)

Parę słów o mnie:
wzrost: 179 cm
waga: 81-79 kg zależy od tego co było na obiad :P
doświadczenie: 5/10 około 20 dni na stoku.

Sprzęt na którym jeździłem do tej pory:
but: 42 i 2/3 Salomon Faction boa 2014
deska: Nitro SHIELD VENTI 2009 rozmiar 156
wiązania: Drake fifty 10/11 rozmiar L/XL


Budżet: 1500 - 1700 zł (deska + wiązania)

Mam możliwość odkupienia sprzętu po testach (w połowie marca):
Gnu Smart Pickle 2015 rozmiar: 153 + UNION Flite Pro 15/16 rozmiar: M/L za 1500 zł
(Jeździłem na niej dzisiaj flex 6 co prawda wygina się ale nie nazwał bym jej miękką deską, jeśli chodzi o popa też nie powala, ale bardzo przyjemnie się na niej jeździ :) lądowanie po skoku przy małej prędkości jak i przy dużej bez problemu, bardzo fajnie wchodzi na krawędź)

Teraz pytanie do Was opłaca się kupować sprzęt po testach czy lepiej w tej cenie kupić nowy sprzęt?
Bardzo proszę o pomoc oraz sugestie co do wyboru sprzętu.
Z góry dziękuje :)



#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2016 - 21:21

Zależy... Jeśli deska nie bedzie wyglądała na zmęczoną, nie będzie żadnych pęknieć,itd to czemu nie. Ale zawsze możesz mieć pecha... Ja czasem sprzedaję deski potestowe na które daje gwarancje i nigdy nie miałem zgłoszenia,że coś się stało.



#3 DanielG

DanielG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 January 2016 - 22:53

Ok dzięki za info. Ogólnie uważasz, że ten zestaw jest warty swojej ceny czy lepiej kupić coś innego?


Użytkownik DanielG edytował ten post 04 January 2016 - 22:53


#4 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2016 - 23:26

Dziwi mnie Twoja opinia o Smart Picklu....ja właśnie na nią,się przesiadłem z miękkiej Evo ze stajni Never Summer.
Odkąd tylko jest dilerka Ns w Polsce to zawsze miałem Evo w sumie trzy deski... 8 lat i w tym samym sezonie zakochałem się w Gnu.

Moje dwu letnie Evo 153 jest do kupienia, to miękki deck i jeśli Pickle Ci nie siadł to może Ns jest dobrym kierunkiem.
emer

#5 DanielG

DanielG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 January 2016 - 08:26

@Emer to nie tak, że mi nie siadła bo bardzo fajnie się na niej jeździło tyle, że to będzie moja pierwsza deska FS i wcześniej nie jeździłem na tego typu deskach więc nie mam porównania, dlatego pytam Was doświadczonych rajderów jaki najlepszy sprzęt w/w kwocie mogę kupić? :) Uważasz, że Pickle jest lepszy od Evo? Widziałem Twoją ofertę 850zł to jest do negocjacji czy sztywno trzymasz się ceny? :P Jaki wiązania polecił byś do swojej deski? Czekam na odpowiedzi, bo jeśli mam wziąć tego Pickla to dzisiaj muszę się zdecydować.



#6 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2016 - 11:02

Moje sety z Evo to Flux Ds a wcześniej Union Force, po kilku dniach na picklu mam wrażenie ze Uniony Force lepiej by się układały zaś fluxidla są ok ale coś tak dziwnie.
Czy Pickle jest lepsze od Evo...nie wiem.
Ja bardzo dużo na Evo się nauczyłem mam tamdeske rozpracowana w każdym calu a rozgladalem się za czymś fs ale lekko sztywniejszym przetestowałem Pickla i poprostu mega mi siadł, daje się wyginac fajnie bije do góry, magne działa wiec kupiłem.
Czas poprostu po tylu latach na coś nowego.

Evo to fs maszyna ale cientym tez pojedziesz przy czym fun z cietego nie będzie taki jak na o poziom sztywniejszej deski.

Evo jest w bardzo dobrym stanie, jest w zasadzie jak nówka dlatego cena raczej do symbolicznej negocjacji.
emer

#7 DanielG

DanielG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 January 2016 - 22:54

!!!UPDATE!!!

Zwiększył mi się budżet: do wydania 2100zł

W tej kwocie zainteresowany jestem tylko nowy sprzętem.

Mam możliwość kupienia GNU SMART PICKLE 153 model 14/15 (nówka) + Union Flite Pro 15/16 (nowe) za 2099 zł - brać?

Czy jest coś lepszego w tej kasie? biggrin.png

Ogólnie to ciężkie zadaje pytanie bo uwielbiam zapiepszać po stoku na krawędzi z max speedem a z drugiej strony chciałbym się nauczyć tricków freestylowych i pobawić się w parku wink.png

Z tego co się orientuje to do szybkiej jazdy lepsze są twarde dechy tak jak ta na której jeździłem ale zupełnie nie nadają się do jibbingu którego chciałbym się nauczyć jak i butteringu...

Czy istnieje deska na której można szybko jeździć po stoku i robić flattricki oraz bawić się na parku w freestyle?

Co robić pomocy??...
 
@emer, zwiększył mi się budżet uważasz, dostanę coś lepszego od tego Pickla lub Twojego Evo?


#8 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 January 2016 - 23:50

Pewnie z 10 desek o podobnych parametrach znajdziesz  :)

 

Union Filte Pro to bardzo miękkie wiązania - do mega szybkiej jazdy nie są na pewno stworzone.


Użytkownik EriksonE edytował ten post 05 January 2016 - 23:52


#9 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2016 - 00:05

Pickle dla mnie ok,
NeverSummer Proto - warte uwagi pod Twoje preferencje, Evo będzie zamiekkie.

Co do wiązek Union Force lub coś z Fluxow...TT DS
emer

#10 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 January 2016 - 02:27

Fluxy DS mam i do napinki na krawędzi zbyt miękkie. Można i dają radę, ale czuć że przydałoby się sztywniejsze wiązanie.

Liba i Gnu jeszcze nie znam, ale deska która spełni Twoje oczekiwania jest ride crook, ale lepsza wersja (droższa) burnout. Na obu jeździłem i śmiało polecam

Użytkownik SzymSzym edytował ten post 06 January 2016 - 02:30


#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2016 - 20:41

Flux DS jest całkiem ok - szczególnie z ostatnich kolekcji, ale fajnym wiązaniem będzie też Flux TT

Ja przypomnę o Stepchild Powder Sucks które powinno spełnić Twoje wymagania pod każdym względem


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)