Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wybór Deski Między Trzema Lib Techami


39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bejro

Bejro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 03 December 2015 - 11:43

Wybieram między t rice pro c2x, trs xc2 btx a attack banana. Jak dla mnie różnią się one ślizgiem spiekanym w przypadku t rice i tnt, oraz profilem c2 btx, xc2 btx lub ec2. Wiem, że o ślizgiem spiekany trzeba bardziej dbać niż o tnt, a sam za bardzo się tym nie zajmuję tylko daję deskę do serwisu a następnie jeżdżę jakiś tydzień. Styl preferuję freeride ale lubię też poskakać. Zastanawiam się też czy pozostałe deski mają podobny pop jak t rice który jest pod tym wzgłedem tak wychwalany. Proszę o konstruktywną poradę.

#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2015 - 14:34

Attack Banana jest duzo łatwiejsza deska niż 2 pozostałe. To taki AM dla początkujących i sredniozaawansowanych, plus dla tych którzy chcą hybrydę na której można sie pobawić na stoku, itd Ma dużego popa i ale przy dużych prędkościach bedzie mniej stabilna niż 2 pozostałe. Natomiast w miękkim parku bedzie łatwiejsza jesli chodzi o triki.

Jesli jestes conajmniej średniozaawansowany i chcesz deski głownie do szybkiej jazdy, skoków i puchu to Travis lub Trs. Travis jest stabilniejszy przy bardzo dużych prędkościach, a znów TRSem łatwiej operować przy małych prędkościach. Travis jest w zasadzie mid widem, przy większym bucie bedzie lepszy. Trs szybciej zmienia krawędź ale tez wymaga ciut większej równowagi niż Travis. Pop jest podobny, obie deski maja mały dodatek bazaltu, Trs wiecej.

#3 Bejro

Bejro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 03 December 2015 - 18:43

Dziękuję za odpowiedź, rozwiała kilka wątpliwośc. Ale wciąż nie wiem jak wygląda kwestia dbania o ślizg, jak mówiłem sam nigdy się nim nie zajmowałem i nie wiem czy przez tydzień użytkowania powinno się jakoś dodatkowo dbać o np. ślizg spiekany.

#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2015 - 21:08

Nie, wystarczy od czasu do czasu smarować. Nie ma sie co bać. Czasem czyszczenie jesli bardzo ubrudzisz;)

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2015 - 18:16

Mówi się, że "jak nie smarujesz to nie jeździsz" jest to ważne w szczególności podczas jazdy w sowparkach i puchu. Tak więc czym częściej ją smarujesz, tym lepiej. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#6 Bejro

Bejro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 06 December 2015 - 16:53

Dziękuję za pomoc, chyba się namyśliłem i wezmę travis rice c2btx. Mam jeszcze jedno pytanie a propos wiązań. Czy flux tt się nadadzą? spodziewam się odpowiedzi, że tak, ale może są jakieś lepiej komponujące się z tą deską? 



#7 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2015 - 17:02

Dziękuję za pomoc, chyba się namyśliłem i wezmę travis rice c2btx. Mam jeszcze jedno pytanie a propos wiązań. Czy flux tt się nadadzą? spodziewam się odpowiedzi, że tak, ale może są jakieś lepiej komponujące się z tą deską? 

 

Burton Cartel też zrobią tutaj robotę idealnie :ok:


no board no fun!

#8 Bejro

Bejro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 09 December 2015 - 23:27

Powoli zbieram się z zamiarem zamówienia deski (na 100% t rice) i co za tym idzie także wiązań. Tak więc jeszcze trochę poszukałem i wszędzie proponują do tej deski wiązania Union najczęściej union contact pro, np. znalazłem ofertę decha + te wiązania. Z tym, że są one dość twarde więc jeśli ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie to byłbym wdzięczny z opinię lub poradę.



#9 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2015 - 08:30

Trs tez jest twardsza deska, wiec albo z Burtona bierzesz Cartele ktore sa ok. Albo Union lub nawet cos z Fluxa. Na Contact Pro nie jeździłem ale ludzie sobie chwalą...

#10 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2015 - 13:29

Poszukaj Burton Cartel-i zdecydowanie najlepsze opcja jaki masz rozmiar buta ????



#11 Bejro

Bejro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 10 December 2015 - 19:02

Rozmiar mam ok 43. Ale tak się jeszcze zastanawiam co do rozmiaru deski, w supersklepie została 155 co jest proponowane do 50 kg+ 157 jest do 55 kg+ ale jej nie ma a ja ważę 58, nie wiem jak ta skala ma się do rzeczywistości. Do tego wszystkiego supersklep daje te punkty i za dechę miałbym 275 zł mniej do wiązań.

#12 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2015 - 19:10

Ważysz 58 kg, na jakim poziomie bys określił swoje umiejętności? Ile masz wzrostu? Decha ma byc w sumie All Mountain rozumiem?
  • Pawo lubi to

#13 Bejro

Bejro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 10 December 2015 - 19:19

Po prostu mały jestem :D mam 173cm wzrostu. Na Snowboardzie już 9 lat jeżdżę. Decha ma być do szybkiej jazdy i do skoków.

Użytkownik Bejro edytował ten post 10 December 2015 - 19:19


#14 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2015 - 19:19

A jaki masz wzrost bo to też ma znaczenie? Przy twojej wadze celowałbym w krótszą dechę, również partząc na rozmiar buta. 157 była na mnie ok a ważę prawie 1/3 więcej od Ciebie :ashamed:  a przy bucie 42,5 osobiście dla mnie trochę za szeroka była, więc dla Ciebie może nawet 153 być lepsza

 

edit odpowiedziałeś zanim zadałem pytanie :)


Użytkownik ZAPP edytował ten post 10 December 2015 - 19:21

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#15 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2015 - 20:20

Ja bym bral 153, to bedzie i tak na zapas. 155 jak duzo puchu,ale wedlug mnie jako AM za dluga. o 157 nawet nie mysl.

Travis to tak deska, ktora bierze sie ciut kroszta, chocby dlatego,ze masz ksztalt blunt(poza 161 i 164) i dosc dlug krawedzi efektywna. Dla przykladu ja jezdze TRSa lubie 157,ale Travisa wole 155. 157 ciut za dlugi dla mnie.



#16 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2015 - 20:46

Kiedyś ważyłem 58 przy 175 cm wzrostu...jak to ma być do szybkiej jazdy i skakania bierz 154-155cm Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#17 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2015 - 21:11

Co do wiązań, jeździłem na poprzednikach Flux TT i było naprawdę dobrze. Teraz mi się zacznie trzeci sezon na Flux SF + TRice Pro, niby najsztywniejsze te Fluxy, ale bardzo wygodne i responsywne. Jak masz możliwość, to wypożycz, przykręć i przetestuj, szczególnie jak ma być szybka jazda. Ja polecam.


Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#18 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2015 - 21:14

Kiedyś ważyłem 58 przy 175 cm wzrostu...jak to ma być do szybkiej jazdy i skakania bierz 154-155cm Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ale tak jak pisalem, Travis 153 jezdzi jak 154-155. Dlatego 153 wystarczy.



#19 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2015 - 07:53

Ale tak jak pisalem, Travis 153 jezdzi jak 154-155. Dlatego 153 wystarczy.

 

potwierdzam, że 153 to dla ciebie max.... wiem..... sprawdzałem..... ciągle sprawdzam O0


no board no fun!

#20 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2015 - 10:26


Ale tak jak pisalem, Travis 153 jezdzi jak 154-155. Dlatego 153 wystarczy.


 
potwierdzam, że 153 to dla ciebie max.... wiem..... sprawdzałem..... ciągle sprawdzam O0

sprawdzaj, sprawdzaj :D

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka