Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy Wyjazd W Góry. Pomoc W Wyborze Miejsca I Noclegu.


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 November 2015 - 22:16

Witajcie!

Zarejestrowałem się na forum dopiero teraz, mimo że jakiś czas jeżdżę już na desce, jednakże nigdy nie potrzebowałem pomocy.

 

Tym razem jest inaczej. Chodzi o sezonowy wyjazd w góry. Będzie to moja pierwsza wyprawa na poważne szlaki, gdzie zjazd trwa więcej niż minutę. Chciałbym skosztować tej przyjemności gdzieś w połowie lutego, ale mam straszliwy problem z doborem odpowiedniego miejsca oraz znalezieniem możliwie najtańszego (budżet....) noclegu blisko stoku.

 

Zainteresowałem się Zieleńcem oraz Białką Tatrzańską, poszukuje miejsca, w którym jest szeroki wybór tras o różnych stopniach trudności, tak abym zarówno ja miał frajdę, jak i moja całkowicie zielona w temacie dziewczyna.

 

Mam pewne wymagania co do noclegów - muszą być możliwie najtańsze. Nie obchodzi mnie żaden standard - ma być tanio. Jeśli będzie drogo, muszę mieć w pakiecie np. posiłki. Tanio to dla mnie max 50zł za noc od osoby. Wiem, że to śmierdzi strasznym skąpstwem, ale tylko na to pozwala mi moja lekka kieszeń... Dodatkowym wymogiem jest bliskość stoku. W podróż udam się pociągiem, ponieważ samochodem się po prostu nie opłaca. Próbowałem robić research na własną rękę, ale poniżej 110zł za noc nic nie mogę znaleźć, a fraza np. "tanie noclegi zieleniec" kieruje mnie do stron, które oferują noclegi właśnie w takich cenach. Najbardziej interesowałaby mnie jakaś agroturystyka, a nawet prywatne domy.

 

Czy jesteście w stanie, z własnego doświadczenia, podać mi jakieś dobre bazy noclegowe oraz polecane stoki? Byłbym wdzięczny za wszelkie kontakty i wskazówki.

Z góry dziękuję!



#2 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 November 2015 - 15:51

sprawdź Zyg-Zak w Białce


I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#3 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2015 - 16:45

Finn siema 50 zł / osoba to żadne skąpstwo. W tej cenie bez problemu znajdziesz noclegi w Białce. Szukaj tanie noclegi, kwatery itd, w internecie pełno tego jest - ale musisz zadzwonić i zapytać. Na stronkach różne źródła podają różne ceny w tych samych kwaterach - nie patrz na to tylko dzwoń i rezerwuj jak sprawdzisz na mapie czy w miarę blisko stoku. W tej cenie problemu nie będzie. Oczywiście Hotele odpadają ale po co komu Hotele ;-)

 

Nawet ten ZygZag Ci siądzie może, bliżej stoku już się nie da...a do tego będziesz miał szansę na wiele fajnych darmowych porad co do snowboardu ;-)



#4 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2015 - 17:09

Ja w zeszłym sezonie miałem spać w zygzaku , poszedłem gdzie indziej i ... Żałuje ;)... Poszedłem później do chłopaków do sklepu i widziałem pensjonat i następnym razem jak by co , to wale do nich w ciemno ... Blisko stoku , fajny pensjonat no i chłopaki w sklepie/wypożyczalni pełną profeska , zajawka no i torba pełna skillu ;) , no i wiele fajnych desek do potestowania ...jak najbardziej polecam !

#5 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 November 2015 - 19:05

Mówicie o Pensjonacie Zygzak Snow, tak?

 

Muniek - właśnie tak szukałem, wiem, że trzeba będzie podzwonić, jednakże chciałem też znaleźć coś z cennikiem już w internecie i niestety w ten sposób, pod hasłami typu "tani nocleg" znajdują się głównie jakieś hotele nie na moją kieszeń. Oczywiście będę jeszcze próbował.

 

A jeszcze jakieś miejsca? Ewentualnie Zieleniec - słyszałem o nim same dobre rzeczy.

 

Swoją drogą dzięki Panowie za odpowiedzi!



#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2015 - 19:29

hmmm... same dobre... o zieleńcu..? to na pewno o tym zieleńcu słyszałeś..?

 

a samym zieleńcu może być ciężko... albo prawie niemożliwie ciężko znaleźć kimanie w niewysokiej kwocie... większość dostępnych tanich miejscówek jest okupowana przez instruktorów, ale możesz próbować w schronisku orlica, w strasznym dworze itp...


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2015 - 21:11

Mówicie o Pensjonacie Zygzak Snow, tak?

 

 

 

Tak.

 

 

http://www.nocowanie.../tanie-noclegi/

Pierwszy lepszy link z google

Pamiętaj że cena "OD 20 zł" nie będzie Twoją ceną ;-) dlatego dzwoń.


Użytkownik Muniek edytował ten post 26 November 2015 - 21:12


#8 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2015 - 23:45

Do zieleńca ciężko z dojazdem...białka to zawsze obok słynnej zakopianki :)
Trasy według mnie urozmaicone są bardziej w białce, ale to moje zdanie. Stoki długie strome delikatne co chcesz...:) Minus ludzie....ale szczerze od 3 sezonów jak wiesz w w jakim terminie trzeba jechać to bez  kolejek :)
Noclegi sprawdzone
 

mam dwa namary jedno przy stoku cena 45 zł do stoku 5 minut
http://www.fajnewcza..._prywatne/49687

fajnie tam jest :) tylko nie ma kuchni dla mnie minus bo nie ma jak zrobić barszczyku jest tylko mikrofalówka :D

A drugi mam u takiej babci, bardzo skromnie, nie ma łazienek w pokoju jest wspólna jedna ale za to czysto, plus taki że jest kuchnia możesz sobie ugotować, jak nie ma soku do herbaty to ci pożyczy a zięć poczęstuje bimbrem :)
Troszke dalej ale ok  15 minut do stoku :D
cena albo 35 zł lub 40 zł

białka emilia szewczyk
środkówa 285
tel (18)2654206, 696785170
Babci zazwyczaj miała duzo terminów wolnych ze względu na standard :)


Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#9 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 November 2015 - 00:18

Zyg Zak w Białce;)

#10 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 November 2015 - 14:07

Ok, dzięki wielkie za podpowiedzi, na pewno będę dzwonił i się dowiadywał.

Jeszcze pytanie co do terminu - styczeń czy luty lepszy na mniejszą ilość ludzi i dobre warunki?



#11 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2015 - 14:42

Byle nie w ferie

#12 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 November 2015 - 22:04

Pytanie kiedy planujesz w jakim terminie stycznia? lutego? omijaj ferie weekendy i święta :D


Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#13 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2015 - 22:04

Akurat w Bialce polskie ferie przekladaja sie z jakimis rosyjskimi feriami hehe :P Takze who knows ...



#14 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 November 2015 - 14:22

Planuje wyjechać w sobotę i wrócić w następną niedzielę. Do wyboru mam tylko styczeń i luty - tak mi się układa urlop. Jeśli styczeń, to między 24.01-31.01 a luty dowolnie, od 30.01 do 29.02.



#15 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2015 - 18:35

Białka - Środkowa 210A(A) to już wręcz legendarna miejscówka :bag:

 

Zieleniec - jeśli chodzi o warunki jest fajnie - osobiście wolę zdecydowanie bardziej niż Białkę, ale trasy są krótkie. Z tanimi noclegami pod stokiem będzie ciężko - jak już pisali - próbować np w Orlicy, Bida z Nędzą też wychodziła dobrze cenowo ale będzie raczej oblegana. Ostatniej zimy olałem nocleg pod stokiem i nocowałem za grosze w fajnych warunkach w Dusznikach-Zdroju, ale to już trzeba dysponowac autem by się dostać na stok (~10km)

 

A może zamiast Białki czy Zieleńca np Kluszkowce (Czorsztyn-Ski)? Mnie osobiście bardzo ten stok przypasował. Z dojazdem problemu nie będzie, sporo agroturystyki, ludzi tez powinno być mniej niż w Białce.


  • EriksonE lubi to

#16 wodeczka94

wodeczka94

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2015 - 12:32

Ewentualnie sprawdź jeszcze małe ciche - byłem, polecam, z znalezieniem taniego noclegu nie ma problemu,ludzi nie duzo i ogółem fajna miejscówka :)



#17 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2015 - 15:53

Miejscowka to fakt fajna :) (pomijam ze na samej gorze wieje jak cholera)

Ale ceny noclegow w zime to jakas porazka. Pozatym w dni swiateczne/wolne to z tego co soltys mowil to porezerwowane juz pare miesiecy przed :/

Stok podobny do wislanskiej Nowej Osady tyle ze dluzszy :) Wydaje sie OK chociaz nie jezdzilismy :)


Użytkownik Snp edytował ten post 30 November 2015 - 15:53


#18 wodeczka94

wodeczka94

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2015 - 17:55

Miejscowka to fakt fajna :) (pomijam ze na samej gorze wieje jak cholera)

Ale ceny noclegow w zime to jakas porazka. Pozatym w dni swiateczne/wolne to z tego co soltys mowil to porezerwowane juz pare miesiecy przed :/

Stok podobny do wislanskiej Nowej Osady tyle ze dluzszy :) Wydaje sie OK chociaz nie jezdzilismy :)

 

Rok temu udalo mi sie znaleźć nocleg(2 osobowy) na 5 dni(w tym sylwester) za 50zl/osobe/noc jakies 2 tygodnie przed nowym rokiem nie daleko stoku, w dobrym standardzie (toaleta, tv, schowek na deche, suszarnia do butow, kuchnia itp) wiec róznie z Tym :D trzeba dzwonic i szukac :D


Użytkownik wodeczka94 edytował ten post 30 November 2015 - 17:56


#19 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 December 2015 - 09:59

Nam ziomek powiedzial ze w sezonie maja nocleg od 120zl/osoba z obiadem takze lekko sick :huh2: (i stwierdzil ze w okolicy to wiekszosc ma takie ceny). Jak widac sciemnial :) Ale fakt faktem co krok to ogloszenie o wynajem pokoi z wifi tv etc takze jest w czym wybierac :)


Użytkownik Snp edytował ten post 01 December 2015 - 09:59