Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jazda Na Lodowcu


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kacperr

Kacperr

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 08 April 2010 - 20:55

Siemanko,
jeżeli w złym dziale to przenieście. Mam pytanie takie, bo jestem ciekawy czy na lodowcu można jeździć cały rok? Bo jakoś nie widziałem żadnych wyjazdów zorganizowanych na maj-czerwiec, a interesuje mnie wybranie się do Włoch/Francji jakoś w tym terminie. I jak wygląda wtedy z cenami ski-passów i warunkami? Był ktoś albo orientuje się może ktoś?
Bless

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2010 - 21:09

na przykład lodowiec Hintertux w Austrii jest czynny cały rok, jeśli chodzi o warunki to trudno z większym wyprzedzeniem określić, pogoda ciągle płata nam jakieś figleDołączona grafika, po drugie trzeba uważać bo są tak samo przerwy (czas na eksploatację wyciągów itd.)

We Francji jest L2A, często są tam organizowane summercampy.

jeżeli chodzi o skipassy - Hotele oferują przeważnie darmowe w okresie wiosna, lato.

#3 Kacperr

Kacperr

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 08 April 2010 - 21:15

jeżeli chodzi o skipassy - Hotele oferują przeważnie darmowe w okresie wiosna, lato.



Serio oferują darmowe ? :) W jakich krajach? bo akurat to mnie dość ciekawi, bo w sumie koszt transportu będzie niski, hotel też zniżka i jak do tego ma dość to, że hotel funduje skipass to koszty naprawdę znikome wyjdą :)

EDIT
A propo tego co napisałem, to w sumie mam dojścia w Sindbadzie i mogę załatwić [chyba jeszcze nic nie jest pewne, w poniedziałek będę rozmawiać z.. wujkiem :D] przewóz kilku osób [najlepiej do 4-5 ze mną] za naprawdę niewielką kwotę do włoch lub francji w okolice lodowca. Pozostaje potem koszt hotelu, wyżywienia i imprezowania. Mam zamiar wybrać się w sumie tak jakoś w maju/czerwcu póki co nie znam konkretów wszystkiego w poniedziałek się dowiem i wtedy napiszę :). Jakby ktoś był chętny to może pisać już teraz :)

#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2010 - 21:20

Serio oferują darmowe ? :) W jakich krajach? bo akurat to mnie dość ciekawi, bo w sumie koszt transportu będzie niski, hotel też zniżka i jak do tego ma dość to, że hotel funduje skipass to koszty naprawdę znikome wyjdą :)


nie wszystkie hotele oferują freeski tylko objęte tzw. programem i też tylko w jakiś określonych terminach tak więc trzeba szukać.

#5 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 April 2010 - 07:42

jak bedziesz cos wiecej wiedzial to dawaj znac :) z checia sie zorietuje i kto wie moze zawitam tam rowniez :))

#6 monka71

monka71

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 April 2010 - 09:15

tak jak Aro napisał całorocznie można jeździć do L2A, i z tego co się orientuję to prócz Hintertux, działa jeszcze Kaunertal i Stubai. Niemcy lub Austria chyba na taki wyjazd lepsze-jest taniej niż we Francji :) no i bliżej :)

#7 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 09 April 2010 - 13:39

cos za piekne te historie ktore tu opowiadacie, za pol darmo, wszystko dalej jezdzi...
troche mam inne informacje:
w Austrii calorocznie dziala jedynie Hintertux - przynajmniej tak bylo do zeszlego roku (ciekawe jak dlugo tak pociagna), i z roku na rok jest coraz gorzej - co prawda jest niby otwarte, ale jezdzi sie czesciowo po zywym lodzie, co z przyjemnoscia nie ma nic wspolnego...

Kaunertal, Stubai tak jak WSZYSTKIE inne austryjackie lodowce - nie maja w lecie jazdy na desce, sa tylko otwarte do turystyki gorskiej.

Pierwsze tez slysze, zeby oprocz Kaunertal (tydzien na wiosne i jesien) jakikolwiek LODOWIEC (czy tez hotele, pensjonaty)w Austrii oferowal oferte free-ski, czyli karnet w cenie spania. Karnet na wiosne i jesien jest tanszy niz w zimie, ale nie za darmo.
->jezeli ktos zna jakies oferty to niech sie podzieli, chetnie sie dowiem.

W Niemczech jest tylko Zugspitze i tez jest zamykany.

Wlochy, Francja i Szwajcaria nie wypowiadam sie, bo nie wiem, ale spodziewam sie, ze wiekszosc bedzie niestety w lecie zamykac (moze L2A i jeszcze jakis sa wyjatkami) - niestety ocieplenie klimatu to FAKT....

#8 Kacperr

Kacperr

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 09 April 2010 - 19:13

Więcej info o tym wyjeździe będę mieć w poniedziałek to rozpiszę co i jak http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif ). Wydaje mi się, że może będę mieć 1 lub 2 miejsca, albo 5 lub 6 nie wiadomo nic, więcej dowiem się w poniedziałek to napiszę. Wyjazd na 90% będzie do francji lub włoch, więc tylko o tych 2 miejscach interesują mnie informacje. Napisze post w poniedziałek to jak coś kto pierwszy ten lepszy będzie, zresztą nie wiem czy w ogóle będą miejsca chociaż się postaram aby wujek załatwił 2 pokoje to wtedy może będzie kilka miejsc. Tak więc póki co proszę się nie napalać dam znać więcej w poniedziałek :D

#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 April 2010 - 20:08



Po części się zgadzam Marcinie nie wszędzie skifree jest 100% gratis , ale np.

Austria: St. JOHANN w Tyrolu oferta dla Pań Amadé Lady Spezialhttp://adechade.com/public/style_emoticons/default/cry.gif od 20 do 27 marca wszystkie Panie w objętych promocją obiektach przy rezerwacji 7 noclegów, otrzymają 6-dniowy skipass w prezencie! Dodatkowo za darmo również 1 test nart, 1 dzień z przedownikiem narciarskim, koktail powitalny i jeden gorący napój w tawernie. Hotele i pensjonaty, biorące udział w promocji: Hotel Oberforsthof, Hotel Berghof, Hotel Zinnkrügl, Hotel Alpendorf, Hotel Alpenhof, Sporthotel Alpina, Landgasthof Brückenwirt, Hotel Lerch, Pichler´s Sporthotel, Hotel Sonnhof, Hotel Tannenhof, Hotel Plankenau Wirt, Gasthof Hirschenwirt, Pension Maurachhof, Pension Forsthof, Pension Alpenblick

http://www.stjohann.com/


Austria: Hotel Moelltalerhof w terminie 20.03-27.03.2010 skifree na grossglockner, ale z tym to na 100% nie wiem, to info z drugiej ręki.

Włochy: Livigno darmowy freeski do 25 grudnia i od 25.04 do 1 maja, pełna lista hoteli objętych programem freeski http://gestione.skip...ipass_Free1.pdf

Francja: L2A - jadę za tydzień postaram się czegoś dowiedzieć.

USA: tutaj to jest raj z promocjamiDołączona grafika


wystarczy spędzić trochę czasu na szukanie i można trafić na nie złe promocje w różnych terminach, czasami warto nawet podzwonić do hoteli i po pytać bo nie zawsze info jest na stronach. Oczywiście nikt nie mówił, że będzie łatwoDołączona grafika

Co do warunków i globalnego ocieplenia to FAKT katastrofa.


Ale rok temu byłem w Livigno w terminie 25.04-02.05 i dużo osób mi odradzało w tym terminie bo twierdzili, że o tej porze nic tam nie zastane, a le zastałem super warunki - poniżej filmik z tego wyjazdu (oczywiście na filmiku to nie jaDołączona grafikatylko Ariel kręci baterkiDołączona grafika)


[url="http://www.youtube.com/watch?v=i9lyV8odRxk"]http://www.youtube.c...h?v=i9lyV8odRxk[/url]

to samo w L2A w pażdzierniku byłem z chłopakami (jeszcze w tedy z Ronina) i mieliśmy warun super, codziennie struksik i lampaDołączona grafika no ale oczywiście jest duże też ryzyko, że na nic nie trafisz i spędzisz cały czas na balkonie na opalaniu się.

ale ja osobiście wyznaje zasadę jak nie pojedziesz to nie poczujesz i nie zobaczyszDołączona grafika

Użytkownik Aro edytował ten post 09 April 2010 - 21:06


#10 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 10 April 2010 - 18:18

Aro, ale czy temat nie byl o LODOWCACH w lecie? - twoje przyklady mimo, ze dobre, to "nie w temacie" ;-)

co do free-ski ogolnie to mozna by zalozyc osobny watek, bo ofert jest troche, ale ciezko wszystkie znac...

#11 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 April 2010 - 20:42

Aro, ale czy temat nie byl o LODOWCACH w lecie? - twoje przyklady mimo, ze dobre, to "nie w temacie" ;-)

co do free-ski ogolnie to mozna by zalozyc osobny watek, bo ofert jest troche, ale ciezko wszystkie znac...


Dołączona grafika no troszeczkę zboczyłem z tematu, ale nie tak chyba do końcaDołączona grafika , w każdym razie przydało by się utworzyć taki wątek "bazę" lodowców i nie tylkoDołączona grafika, także hoteli, które oferują różne promocje itd.

Dużo osób patrzy tylko na jak na najniższą cenę apartamentów a nie zwracają uwagi na różne "programy" ,promocje i zniżki.

#12 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 11 April 2010 - 13:52

Aro, ale czy temat nie byl o LODOWCACH w lecie? - twoje przyklady mimo, ze dobre, to "nie w temacie" ;-)

co do free-ski ogolnie to mozna by zalozyc osobny watek, bo ofert jest troche, ale ciezko wszystkie znac...



Marcin jest juz taki temat.
http://adechade.com/...ipass-free-etc/