Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Powstaje Nowa Marka Rękawiczek Snowboardowych W Pl Pomóżcie Z Ankietą! :)


27 odpowiedzi w tym temacie

#21 ezzo

ezzo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2015 - 10:19

To jakie rękawice poleciłbyś dla kogoś na początek?



#22 collener

collener

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 34 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2015 - 11:44

Osobiście jestem zdania,że wygodniejsze są palcówki niz te bez palców ( za którymi nie przepadam, chociaz niektórym to akurat nie przeszkadza). Zerknij sobie na ten model Burtona:

http://supersklep.pl...gore-true-black- obecnie je mam i jestem bardzo zadowolony

 

Ile konkretnie możesz przeznaczyć na pare rękawic? Jeśli określisz mniej więcej jakie masz fundusze to może będzie CI łątwiej coś doradzić. 



#23 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2015 - 11:52

nie ma pewnych kwestii, które mnie osobiści wkurzają w rękawicach
 
- zawsze kruszy się po jakimś czasie aksamit na kciuku. W każdych rękawicach. Powinni olać ten aksamit. Nie każdy wyciera noc w kciuk.
- zawsze powinny być jakieś pętelki na zamontowanie troczków pod rękawice. Wolę mić rękawice zabezpieczona jak je zdejmuje na krześle.
 
resztę wypełniłem i powodzenia w tworzeniu nowego produktu.

Hej muszę Ci zwrócić honor:) przejrzałem dziś dokładnie rękawice i faktycznie w moich DC jest użyty dokładnie ten aksamit, o którym wspominasz i też na kciukach i też jest już lekko starty. ;) tak więc zwracam honor :) jeżeli chodzi o Rome to też jest taki aksamit ale póki co jest wszystko ok. Pozdro

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka



#24 Rafał Kurlandczyk

Rafał Kurlandczyk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 17 November 2015 - 21:17

Super Panowie i Panie!! Dzięki za wszystkie głosy poszło tego ponad 100szt. więc jest dobrze :) Poniżej kilka fot z budowy prototypu nr 1.

 

4dc5318c8aec6.jpg

 

 

 

d504b5824cd5f.jpg

 

8148b8fb4f000.jpg

 

 

Co więcej będziemy tu dalej jechać z tematem by powstała idealna rękawiczka wedle sugestii riderów. A tymczasem jak dyplom ulegnie "oddaniu" :P odbędzie się losowanie rękawiczek wśród ankieterów ;)


  • michael lubi to

#25 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 18 November 2015 - 12:10

Ja się zastanawiam nad jednym... czy jest możliwość stworzenia rękawiczki modułowej?

 

Sprawę widzę tak:

- robimy coś a'la pipe-ówka - krótka rękawiczka ze ściągaczem, ale sam shell z wytrzymałego materiału z gore-texem + tańsza wersja z odpowiednikiem gore

- shell w wersjach na 2,3,5 palców

- rękawiczka ocieplenie do włożenia do shella - cienki polar, gruby polar, + inna opcja z jakimś ciepłym wypełnieniem

- możliwość montażu ochraniacza/usztywnienia wewnątrz

- fartuch (mocowany na zamek?) przedłużający shella rękawiczki, w 2 rozmiarach (średni i długi) + może jakaś wersja z ociepleniem?

 

I teraz co można z tym zrobić:

- mamy różne wersje funkcjonalne i kolorystyczne rękawic, fartuchów, ociepleń, więc sami dobieramy co nam pasuje

- dopasowujemy rękawice do własnych upodobań lub panujących warunków, szczególnie ważne w przypadku uprawiania freeride-u i zmieniających się warunków pogodowych

- kilka osób na forum miało problemy z poceniem się rąk w rękawicy, dzięki temu jest możliwość dostosowania termiki do zmieniających się warunków (używanie różnych ociepleń w ciągu dnia/wyjazdu lub jego całkowity brak)

- cena zakupu kompletu byłaby zapewne dość duża, jednakże przy zachowaniu kompatybilności łączeń poszczególnych elementów można wymieniać tylko zużyte elementy lub też rozłożyć w czasie kompletowanie "wymarzonego" zestawu



#26 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2015 - 13:06

Co do dostosowania termiki to łatwiej chyba rozwiązać to jakimiś wywietrznikami itp.

Taka modułowa chyba jest mało opłacalna + każdy element łączący jest narażony na szybsze zepsucie, a też nie zrobi się tego mega pancernego, bo ma to jednak być wygodne. A usztywnienia to chyba w większości są wyciągane, tak samo jest wiele modeli wyposażonych w wewnętrzną rękawiczkę, którą można samemu zastąpić jakąś inną bardziej ciepłą bądź mniej.

 

Dla mnie fajną rzeczą w Levelach które kiedyś miałem była kieszonka w którą wchodził karnet i nigdy nie miałem problemu z przechodzeniem przez bramki miotając się żeby chwycił będąc gdzieś w kieszeni.



#27 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 18 November 2015 - 13:18

Kieszonka w górnej części rękawicy na wysokości dłoni, na karnet oraz inne drobiazgi - jak najbardziej !!! Zapomniałem o tym napisać...

 

Nie wiem jak z wyciąganymi rękawiczkami ale raczej do tej pory się nie spotkałem, chociaż wiem, że są takie rozwiązania.

 

Co do szybszego zepsucia... to i tak i nie :-P Jak Ci się zepsuje shell to tylko go wymieniasz a nie całą parę wyrzucasz. Jeśli by się zrobiło sensownie konstrukcję shella i ocieplenia to wydaje mi się, że trwałość nie powinna być jakoś dramatycznie niższa.

Na przykład można zrobić jakieś "gumowania" w ociepleniu (pomiędzy palcami?) aby dobrze siedziała w shellu i się zbytni nie przesuwała, natomiast w shellu można zrobić elastyczne wstawki aby lepiej opinały ocieplenie a w przypadku jego braku w miarę opinały dłonie i się nie marszczyły.



#28 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2015 - 13:45

:girlcake:  fajny temat... szkoda, że wcześniej nie zajrzałem... takie lekki science fiction... ale fajnie się czyta...  :bag:

 

autorom życzę powodzenia - szczerze... O0


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...