Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jaką Deske Wybrać?


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartłomiej

Bartłomiej

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 September 2015 - 14:55

witam, mam prośbę dotycząca wyboru deski, jestem początkujacym ale radze już sobie i skręcam płynnie. Rozważam takie deski jak apo line, voelkl dasch, raven dragon, raven gravy, która z nich będzie najlepsza pomagając mi nauczyć się dużo więcej, oraz pozwalająca zjeżdżać nie tyko po stokach ale także po puchu na "dziko" ? Może jakaś inna propozycja??. Dodam że chodzi mi o deskę miekką, mam 170cm wzrostu, 60kg. Nie sprawia mi żadnego problemu jazda na lewą czy prawa nogę Prosze o odpowiedź



#2 Bartłomiej

Bartłomiej

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 September 2015 - 21:25

witam, mam prośbę dotycząca wyboru deski, jestem początkujacym ale radze już sobie i skręcam płynnie. Rozważam takie deski jak apo line, voelkl dasch, raven dragon, raven gravy, która z nich będzie najlepsza pomagając mi nauczyć się dużo więcej, oraz pozwalająca zjeżdżać nie tyko po stokach ale także po puchu na "dziko" ? Może jakaś inna propozycja??. Dodam że chodzi mi o deskę miekką, mam 170cm wzrostu, 60kg. Nie sprawia mi żadnego problemu jazda na lewą czy prawa nogę Prosze o odpowiedź

linki do aukcji:

apo line

http://allegro.pl/de...5666772389.html

voelkl dasch

http://olx.pl/oferta...html#079cbfb289

raven dragon

http://allegro.pl/de...5089293440.html

raven gravy

http://allegro.pl/un...5644317110.html


Użytkownik Bartłomiej edytował ten post 17 September 2015 - 21:26


#3 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 17 September 2015 - 21:32

Apo line jest fajną i łatwą deską ale nie polecałbym na początek jeśli chcesz uczyć się jeździć na switcha (deska jest kierunkowa) lub chciałbyś uczyć się podstaw FS gdyż jest dość sztywna. Jeśli natomiast interesuje Cię "tylko" jazda po stoku lub poza trasą to powinna się sprawdzić. Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

#4 Bartłomiej

Bartłomiej

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 September 2015 - 10:07

Apo line jest fajną i łatwą deską ale nie polecałbym na początek jeśli chcesz uczyć się jeździć na switcha (deska jest kierunkowa) lub chciałbyś uczyć się podstaw FS gdyż jest dość sztywna. Jeśli natomiast interesuje Cię "tylko" jazda po stoku lub poza trasą to powinna się sprawdzić. Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

uuu to na pewno odpada, switch daje mi wiele radości, a po na trasach po za stokami na pewno bede częstym gościem.  Co bys polecił innegow podobnych cenach ???



#5 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 18 September 2015 - 11:58

Było już dużo podobnych tematów na forum. Przewertuj historię zwracając na deski FreeStyle-owe z twinem lub twinish.

Zobacz co Ci się podoba i jest w twoim zasięgu finansowym i podeślij odpowiednie modele. Na forum jest wielu dystrybutorów więc pewnie będą w stanie coś konkretnego zaproponować.

 

Jednakże najlepiej byłoby gdybyś wybrał kilka modeli i się zorganizował na testy, bo nie każda deska która pasuje jednemu będzie pasowała innemu użytkownikowi.



#6 Bartłomiej

Bartłomiej

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 September 2015 - 14:31

Było już dużo podobnych tematów na forum. Przewertuj historię zwracając na deski FreeStyle-owe z twinem lub twinish.

Zobacz co Ci się podoba i jest w twoim zasięgu finansowym i podeślij odpowiednie modele. Na forum jest wielu dystrybutorów więc pewnie będą w stanie coś konkretnego zaproponować.

 

Jednakże najlepiej byłoby gdybyś wybrał kilka modeli i się zorganizował na testy, bo nie każda deska która pasuje jednemu będzie pasowała innemu użytkownikowi.

może i były ale na pewno nie do osoby o moich parametrach i upodobaniach do stylu jazdy.... wyżej wymieniłem w linkach deski które sa wystawione na allegro i prosiłem o sprawdzenie która z nich bedzie najodpowiedniejsza lub czy ktoś ma na uwadze jakąs inna w podobnych cenach.  Na testy nie da rady bo po pierwsze deske chce kupic teraz-  jest taniej, po drugie nie mam czasu na takie rzeczy jako poczatkujący i raczej sensu to nie ma. Testował deski to będe po 4 sezonach i doświadczeniu kiedy będę juz wiedział na co patrzeć...teraz potrzebuje porady od forumowiczów.



#7 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 September 2015 - 15:56

Twoje parametry beda mialy wplyw na dl deski i jej szsrokosc, natomiast nie na model. Typ dechy dobiera sie pod styl jazdy. W Twoim przypadku AM + FR. Najprosciej bedzie doradzic profil hybrydowy z rockerami na zewnatrz i lekkim camber posrodku. Twardosc sprzetu okresla producent. Przy Twojej wadze miekkie deski to od flexu 4-5 w dol, ale kazda marka ma inna skale, trzeba pomacac

#8 Bartłomiej

Bartłomiej

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 September 2015 - 16:05

Twoje parametry beda mialy wplyw na dl deski i jej szsrokosc, natomiast nie na model. Typ dechy dobiera sie pod styl jazdy. W Twoim przypadku AM + FR. Najprosciej bedzie doradzic profil hybrydowy z rockerami na zewnatrz i lekkim camber posrodku. Twardosc sprzetu okresla producent. Przy Twojej wadze miekkie deski to od flexu 4-5 w dol, ale kazda marka ma inna skale, trzeba pomacac

mozesz polecić coś z tego typu profilem??  taki np. voelkl dasch 2013 155cm był by ok? i czy masz jakis pomysł na coś innego?



#9 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 September 2015 - 16:21

155 jak dla mnie bedzie za dluga, proponowalbym 150-152 w zaleznosci do profilu deski. Dash nie znam, ale chyba to hybryda wlasnie rocker camber rocker. Takich desek jest sporo, kazda firma je oferuje. W podobnym profilu jezdzilem na guerilla od endeavor, dosyc niski flex takze. Nie za bardzo posmakowala puchu wiec nie dam opini o FR ale na stoku zabawa na niej to czysta przyjemnosc.

#10 collener

collener

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 34 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 October 2015 - 08:53

Powiem Ci, że w sieci są obecnie bardzo wygodne konfiguratory, za pomocą których można łatwo zdecydować sie na odpowiednią deskę. Na przykład tutaj masz takie miejsce:

http://supersklep.pl...or-snowboardowy

Wpisujesz sobie dane oraz to do czego Ci deska będzie potrzebna i powinna Ci wyskoczyć lista propozycji. Swoją drogą to Supersklep obecnie prowadzi wyprzedaż sprzętu sportowego tak wiec mozesz kupić deski z poprzedniego sezonu w cenie o wiele niższej. 



#11 Kondziu

Kondziu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 November 2015 - 21:37

Siema,
Postanowiłem trochę odświeżyć wątek, ponieważ szukam używanej deski na ten sezon. Mam obecnie ICON DS (załącznik) ale chciałbym pojeździć w tym sezonie na czymś innym bardziej AM. DS jest dość mięka i moim zdaniem bardziej do snowparku. Trochę myszkuje przy większych prędkościach. Poszukuję samej deski (używanej, potestowej, z poprzedniego sezonu) bez wiązań do 300-400zł max. Co byście zaproponowali? Może ktoś ma do sprzedania^^? Mógłbym się też ew. zamienić ale na coś w dobrym stanie tak jak mój ICON, przez ostatnie 5 sezonów na stoku był ok. 30 dni. Deskę mam dł. 154cm, ważę ok. 65kg więc poszukuję w podobnej długości 154-156.
Podsumowując, w sezonie jeżdżę mało więc nie chcę wydać sporo kasy a spróbowałbym coś innego. Kiedyś ogarniałem praktycznie wszystkie modele, producentów i nowości ale teraz proszę o pomoc. Niestety ze względu na brak czasu nie mogę być na bieżąco :/
Z góry dzięki :)

Załączone pliki


Użytkownik Kondziu edytował ten post 30 November 2015 - 21:38


#12 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 December 2015 - 22:25

Siema,
Postanowiłem trochę odświeżyć wątek, ponieważ szukam używanej deski na ten sezon. Mam obecnie ICON DS (załącznik) ale chciałbym pojeździć w tym sezonie na czymś innym bardziej AM. DS jest dość mięka i moim zdaniem bardziej do snowparku. Trochę myszkuje przy większych prędkościach. Poszukuję samej deski (używanej, potestowej, z poprzedniego sezonu) bez wiązań do 300-400zł max. Co byście zaproponowali? Może ktoś ma do sprzedania^^? Mógłbym się też ew. zamienić ale na coś w dobrym stanie tak jak mój ICON, przez ostatnie 5 sezonów na stoku był ok. 30 dni. Deskę mam dł. 154cm, ważę ok. 65kg więc poszukuję w podobnej długości 154-156.
Podsumowując, w sezonie jeżdżę mało więc nie chcę wydać sporo kasy a spróbowałbym coś innego. Kiedyś ogarniałem praktycznie wszystkie modele, producentów i nowości ale teraz proszę o pomoc. Niestety ze względu na brak czasu nie mogę być na bieżąco :/
Z góry dzięki :)

 

siema,

 Mam ten blat na sprzedaż:

 

http://snowaddict.pl...mtd-dual-rocker

 

 jeżdżona ok. 20 dni, jeśli będziesz zainteresowany podeślę foty na maila. co do ceny to na priv :)

 

pzdr,

 pele


KUBOTA TEAM official rider!