Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Rome Agent Vs Volkl Spade


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 August 2015 - 20:39

Witam

rozgladam sie powoli za nowym sprzetem na ten sezon i takie jak narazie 2 deski mnie zainteresowaly...

uzywane...  

AGENT            z 2008 r

SPADE  rc11    z 2011 r

mozecie cos wiecej powiedziec o tym sprzecie ?   porownac go..  wasze opinie ?

jezdze 90% po stoku  

 



#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 August 2015 - 19:53

Nowe czy stare? Agent z 2008 to stara deska, do tego specyficzna miękka i skrętna w talii. Dla doświadczonego jibbera


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 September 2015 - 18:43

no wlasnie tez takie opinie slyszalem, a nie chce takiego typowego nalesnika dlatego odpuscilem.  Szukam raczej uzywanej deski, niewielkie doswiadczenie dlatego nie chce narazie wydawac 2tys na sprzet ktorego mozliwosci nie wykorzystam moze nawet w polowie.



#4 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 September 2015 - 19:10

Agent to nie jest naleśnik, to deska specyficzna - trzeba mieć skill żeby ją czuć. Niestety nie podejdzie jako deska uniwersalna. Mimo długiej krawędzie efektywnej trzeba na niej być bardzo skupiony. Jeśli odpuścisz to wyjedzie spod ciebie z powodu miękkości skrętnej.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#5 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 01 September 2015 - 20:28

Miekkosci skretnej??? WTF????


Agent to nie jest naleśnik, to deska specyficzna - trzeba mieć skill żeby ją czuć. Niestety nie podejdzie jako deska uniwersalna. Mimo długiej krawędzie efektywnej trzeba na niej być bardzo skupiony. Jeśli odpuścisz to wyjedzie spod ciebie z powodu miękkości skrętnej.



#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 September 2015 - 21:03

Miekkosci skretnej??? WTF? :huh:

 

 

między nogami wykreca się w śmigło z łatwością.

jest wzdlużnie średniej sztywności - pewne by generować większy pop. Wiele firm robilo tak zaawansowane jibbówki dla prosów w czasach gdy istniał tylko camber. Deska przez to jest bardzo specyficzna i jako deska do radosnego szurania po stoku jest... nie za bardzo


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2015 - 16:41

to moze inaczej.. jakiej deski szukac camber czy rocker ?    do tej pory camber hmm   made in austria. jakis no-name.   crane sport chyba.  



#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2015 - 17:26

Rockerow prawie już nie ma a rocerowe używki odpuść. Jak coś uniwersalnego to jakaś hybryda cambera i rockera. Na razie na Allegro bieda ale poczekaj do paxździernika. Poszukaj i wklej linka do oceny forum. Ktoś na pewno pomoże.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2015 - 19:53

Rockerów jest jeszcze trochę na rynku, niektórzy mają w rockerze większość kolekcji inni 2-3 modele. Prodish - wiem że w Burku ich prawie nie ma, ale rzuć okiem na K2, Arbor, Capita. Nawet mój Stepchild ma 2-3 modele w rockerze, choć do większości pododawał flat.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2015 - 22:38

Rockerów jest jeszcze trochę na rynku, niektórzy mają w rockerze większość kolekcji inni 2-3 modele. Prodish - wiem że w Burku ich prawie nie ma, ale rzuć okiem na K2, Arbor, Capita. Nawet mój Stepchild ma 2-3 modele w rockerze, choć do większości pododawał flat.

 

Za 2-3 lata nie będzie już czystego rockera. Tak mi się wydaje. 

Burek dobrze zrobił że już nie ma czystych rockerów. 
Ale dobrze że był Rocker bo teraz mamy fajne Hybrydy, Flaty a ostatnio deski Asymetryczne. Coś się dzieje.

Camber też wraca.

 

Już nie mogę doczekać się śniegu ......


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#11 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 September 2015 - 17:01

no na aukcjach jeszcze nie ma wielkiego wyboru, ale sam tez sie nie napalam na pierwsze lepsze drewno... tylko wole ''profesorow'' dopytac czego szukac... a w co sie nie pakowac..  

znalazlem..

http://olx.pl/oferta...html#46407e8af6

i spade..

http://olx.pl/oferta...html#57a931ba2b

co myślicie o tym sprzecie  ??



#12 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 September 2015 - 21:56

Raczej dobre opinie zbierały obie. Jakiś Ty wysoki i ciężki? Bo raczej w długie desiwa celujesz :)



#13 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 September 2015 - 16:37

186    i   77 teraz na wadze.   deska kolo 157- 159 powinno byc ok mi sie wydaje 

jeszcze taki zestaw znalazlem http://allegro.pl/sn...478591306.html

w sumie konstrukcja bardzo podobna jak w stroke...  ale chyba jakos bardziej mnie volkl przekonuje.



#14 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 September 2015 - 18:00

Ten Raven to Wide więc dochodzi też aspekt rozmiaru obuwia ;)

Przy nowszych deskach gdzie krawędź efektywna jest dłuższa w stosunku do całkowitej dł. deski możesz śmiało brać nawet poniżej 157 wg mnie.



#15 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 September 2015 - 21:28

bucior 45...   wkladka 29     

raczej nie bede szukal wide...     a 155 myslicie ze bedzie za krotka??   a dokladniej Stroke '14   155 cm  



#16 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 September 2015 - 07:22

bucior 45...   wkladka 29     

raczej nie bede szukal wide...     a 155 myslicie ze bedzie za krotka??   a dokladniej Stroke '14   155 cm  

 

Mam praktycznie identyczną wagę i wzrost, aktualnie dechy mam 154-155 i obie albo rocker albo hybryda i nie narzekam na brak trzymania. Sprawdź czy na pewno zmieści Ci się but przy 45 rozmiarze. Jeżeli nie jeździsz na małych kątach poniżej 12 stopni to nie powinny wystawać, przy innych ustawieniach obawiam się iż trzeba sprawdzić dokładniej.



#17 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 15 September 2015 - 07:46

Stroke ma w talii 251 dla buta 45 może być mało. Moim zdaniem przy tej desce przymiarka buta to podstawa.

Sam mam podobny rozmiar i raczej starałem się szukać desek które miały w talii 253+ bo przy mniejszych but jednak za bardzo wystawał.



#18 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 September 2015 - 19:21

ja w gre ma wchodzić normalna jazda ciętym a buty nie są zmniejszane z "najdroszej półki" to sorry. Szukaj deski WIDE


Jak jazda po stoku to mam za grosze Stepchild Powder Sucks 155 Midwide w camberze sprzed 4 sezonów. Dobra deska i radość murowana


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#19 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2015 - 20:56

hmmm    teraz juz sam nie wiem... do tej pory jezdzilem na camberze a chcialem sprobowac rockera albo hybryde.  Jazda po stoku + podstawy w parku.

bucior zwykly nie zmieszany chyba..  rossignol



#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2015 - 21:53

Mam tego POWDER SUCKS 155 MW w rockerze, w camberze mam 152 MW


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)