Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Snowpark Bez Sniegu


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pradawny

Pradawny

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2015 - 13:46

Siemanko 

 

Coraz blizej koniec sezonu wiec postanowilem zrobic sobie chociaz namiastke snowparku. Daje linka najpierw do filmiku zebym nie musial tak duzo tlumaczyc :D

 

 

Chce zrobic cos takiego jak na tym filmiku. Z materialami nie bedzie problemu tylko chce dowiedziec sie czy ktos robil kiedys taka rampe albo ma jakis rysunek tego zdj jak to dokladnie zrobic zeby to sie wszystko trzymalo kupy. ;)



#2 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2015 - 23:00

Z materialami nie bedzie problemu tylko chce dowiedziec sie czy ktos robil kiedys taka rampe albo ma jakis rysunek tego zdj jak to dokladnie zrobic zeby to sie wszystko trzymalo kupy. ;)

 

Jak duct tape nie poradzi ... użyj więcej taśmy B)

 

Właśnie sobie przypomniałem że widziałem już takiego raila live, początkowo sądząc że to pod bmx.

Potem pojawiła się sztuczna trawa na zjeździe, ale nie mogłem wybadać co za ekipa montowała wszystko i czy ktoś z nich bywa na forum.

Przyznam że konstrukcja solidna, choć pikczer wyszedł mi słabowity.

 

 

aa, tu nie ma miejsca na pomyłki i błędy w sztuce :bag:

Załączone pliki


Użytkownik Joszu edytował ten post 03 March 2015 - 23:01

There's a natural mystic blowing through the air ...

#3 Pradawny

Pradawny

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2015 - 23:51

Wyglada calkiem spoko ;) Szkoda ze nie mam nigdzie miejscowki wszedzie plasko dlatego chce zrobic na warsztacie taki najazd jak na filmiku ale nigdzie nie ma dokladnych zdjec wiec na weekend bedzie montowanie i testowanie ;D

A wie ktos moze jakiej wysokosci ma byc +/- taki najazd ? :D



#4 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2015 - 00:15

Nie ma rzeczy niemożliwych.

Gdzieś w okolicach tychów, albo pszczyny widziałem na podwórzu jakiegoś domku usypane z ziemi trzy spore chopy pod dirt. Ze 3m nad poziom gruntu + pewnie dół na spad. Chopy sypane z tego co wykopano pod spad. Robiło takie wrażenie, że nie zdążyłem znaleźć szczeny a co dopiero aparatu żeby cyknąć jakiś pikczer. Zapewne tatuś był operatorem odpowiedniej maszyny, bo łopatą to by całe wakacje zeszły brygadzie skoczków rowerowych ;)

 

Co do tego jak widziałem to konstrukcje montowane na bezczela: sklejka lub płyta osb (w okolicach 1.6m) , mocniejsze dechy na podparcie. byle nie sosna czy świerk. Ewentualnie szkielet na rurkach, ale trzeba mieć ziombla ze spawarką i większy fundusz na rury, bo szarpanie się ze złomem ... nieważne.  Do tego kawałek blatu na półkę do ustania, na to najczęściej zużyta, sztuczna trawa jako mata i już.

Chwieje się to, ale to nie jest sport dla miękkich.

 

Zapomniałem dorzucić wcześniej, że to co widać na focie jest dokładnie taką konstrukcją jak na video które zapodałeś.

Rura pcv jest przytwierdzona do dechy, a dopiero ta stoi na podpórkach. Montaż na gwoździach nie będą najlepszym pomysłem ;)

 

Jeśli mieszkasz na śląsku, to się zapakuj na ceglaną. Tam montują poważniejsze konstrukcje :bag:

Więcej info z fotami na zima w kato: https://www.facebook.com/zimawkato

 

10620058_1590657464496505_56975378712652


Użytkownik Joszu edytował ten post 04 March 2015 - 00:19

There's a natural mystic blowing through the air ...

#5 Pradawny

Pradawny

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2015 - 01:16

No niestety do najblizszych gor mam jakies 3h jazdy wiec montuje cos takiego na nudne dni. Narazie tylko takie cos  z czasem bede myslal o czyms innym. Wolalbym wszystko z drewna bo mam dostep do calego sprzetu stolarskiego i wiekszosci rodzaju drewna wiec mysle ze jak bedzie solidnie skrecone to bedzie git. Gdzies 150cm wyskosci takiego najazdu powinno starczyc ? ;)  Przydalaby sie jakas chopka ktora z czasem bede chcial zrobic. :D


Użytkownik Pradawny edytował ten post 04 March 2015 - 01:21


#6 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2015 - 22:04

Dołączam do tematu! Jaki jest koszt takiej sztucznej trawy? Mniej więcej taki metraż jak na zdjęciu które wstawił Joszu, może dwa razy większy (zależnie od ilości przeszkód) Box stoi, rail'a wystarczy tylko pospawać, pcv'ke kupić i było by śmiganko bo góreczka już na jesień usypana koparką ale nawet chwili nie było żeby pośmigać bo ze śniegiem lipa... Już w zeszłym roku było lepiej ^ ^



#7 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2015 - 23:48

joszu a to co widziałeś to nie było przypadkiem to: 


  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#8 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 March 2015 - 02:49

Dołączam do tematu! Jaki jest koszt takiej sztucznej trawy? Mniej więcej taki metraż jak na zdjęciu które wstawił Joszu, może dwa razy większy (zależnie od ilości przeszkód) Box stoi, rail'a wystarczy tylko pospawać, pcv'ke kupić i było by śmiganko bo góreczka już na jesień usypana koparką ale nawet chwili nie było żeby pośmigać bo ze śniegiem lipa... Już w zeszłym roku było lepiej ^ ^

 

Kiedyś to kosztowało mniej więcej 10-15 ziko za mb. Pewnie da się wyszarpać taniej.

 

joszu a to co widziałeś to nie było przypadkiem to: 

 

 

Dokładnie to :)

http://goo.gl/maps/nvY8s

Dużo się zmieniło od tego czasu, pewnie widziałem już powiększone chopki.

 

 

Wolalbym wszystko z drewna bo mam dostep do calego sprzetu stolarskiego i wiekszosci rodzaju drewna wiec mysle ze jak bedzie solidnie skrecone to bedzie git. Gdzies 150cm wyskosci takiego najazdu powinno starczyc ? ;)  Przydalaby sie jakas chopka ktora z czasem bede chcial zrobic. :D

 

Poszukaj w sieci "drop in ramp". Projektów i pomysłów jest multum. Wystarczy trochę wyobraźni i ze szpeju garażowo-piwnicowego można zmontować jakiś quarterek ;) Od biedy można nawet z alu drabiny startować (żadna nowość), tylko jak dla mnie to już za duży hardkor.

 

Sam już drugi sezon chciałem usypać lub od biedy zmontować coś na własnej działce przez zimę, bo akurat lekuśkie nachylenie mam.

Ale do tego potrzeba z tony śniegu, żeby chociaż trochę tego usypać czy spryzmować i by szlag nie trafił całego machania łopatą po jednym dniu z plusową temperaturą. Przy takiej pogodzie na nizinach jaką mamy (plus i deszcz) przez kolejne dwa lata nie ma co liczyć na takie ilości śniegu.


There's a natural mystic blowing through the air ...

#9 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 March 2015 - 19:04

Suszec - droga wojewódzka 935 Pszczyna-Żory. Dawid Godziek Red Bull team



#10 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 March 2015 - 22:55

Ta trawka, na której śmgają na filmie to ten specjalny igielit sportowy, który kosztuję w ch dużo za metr i nie da się go raczej zdobyć w mniejszych ilościach ?



#11 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2015 - 01:16

Ta trawka, na której śmgają na filmie to ten specjalny igielit sportowy, który kosztuję w ch dużo za metr i nie da się go raczej zdobyć w mniejszych ilościach ?

 

Na filmiku dodanego przez Pradawnego jest najzwyklejsza sztuczna trawa z długim włosiem, polewana wodą - co się rozumie samo przez się - ale tutaj dodatkowo z jakimś płynem.

A choby nawet i z woskiem, ale to wersja raczej burżujska.

 

Co do igielitu sportowego to jak pamiętam 40-60pln mkw -  jeden "placek" twardego jak szlag igielitu, z którym spotkanie organoleptyczne nie nalezy do najmilszych doznań.

Ale technologie idą do przodu i typów igielitu sporo do wyboru jak byś chciał podpytać o ceny http://www.sportfix.pl

Natomiast obrotni kombinują wyświechtane maty igielitowe od obsługi sztucznych stoków i narciarskich skoczni treningowych ;)

 

Mnie zastanawia czy używane rury to gazowe PE ? Bo nic innego mi na myśl nie przychodzi.


There's a natural mystic blowing through the air ...

#12 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 March 2015 - 11:07

Trawka ze sportfixu jest droga, sprawdzałem. Najlepiej jest chyba ogarnąć taki patent, jak z teog filmu - o ile to na prawdę działa.



#13 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 March 2015 - 21:02

Joszu temat z Kato jest mocny. Ciekawe czy będzie pod tym igielit na lato :)



#14 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 April 2015 - 20:10

Joszu temat z Kato jest mocny. Ciekawe czy będzie pod tym igielit na lato :)

Przejeżdżałem jakoś 2-3 tyg temu obok całej tej platformy i na razie ostały się gołe dechy + rail i poręcze.
Na razie echo na fanpejdżu, a nie wiem czy zaraz za tym jest sklepik sportowy, skejtszop czy co tam, bo nie miałem czasu podejść.

Ale jakby ktoś pytał o sztuczną trawkę, to konkretniejsze foto spota

 

 

Załączony plik  spt2.jpg   182.94 KB   6 Ilość pobrań


There's a natural mystic blowing through the air ...

#15 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 April 2015 - 12:36

Też na fejsie patrzałem ale nic nie wiadomo z opisów

 

A kaj ten spot? bo wygląda to kozacko :)


Użytkownik EriksonE edytował ten post 03 April 2015 - 12:36


#16 tubingsystem

tubingsystem

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 January 2016 - 21:23

ja mam igielit, używany już od 55 zł/m2

używany pod tory pontonowe więc w b dobrym stanie

piszcie

[email protected]