Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Quiksilver I O'neill Goretex Ciuchy - Warto?


73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2015 - 11:59

Hej, szukam ciuchów (kurtki i spodni) z goretexem na deskę i na to wychodzi, że najtaniej teraz to można zakupić kurtke Quiksilvera.

Warto, czy też lepiej doskładać na Burtona AK?

co do spodni to  znalazłem w dobrej cenie spodnie O'NEILL z gore ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiegokolwiek info na temat temat, jeździł ktoś w spodniach ONEILLA z goretexem?

 



#2 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2015 - 14:33

Nie jestem zwolennikiem Gore na deskę - ale tu nie będziemy dyskutować :)

 

 u Quika różnie bywa z jakością - wszystko drogie jak pieron a niekoniecznie przekłada się to na trwałość.



#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2015 - 14:41

Ja używam Gore od Burka (seria AK) i polecam.
Trzeba poczekać na przeceny i można kupić.
Wersje 2L wystarczają w zupełności. Kurtki i spodnie cyclic lub swash (kiedyś stagger)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2015 - 14:51

dzięki za odzew. Wygląda to tak, że biorąc pod uwagę obecne przeceny kurtkę Quika mogę mieć za około 700, burton to około 1000 (2L) a 1500 za 3L.

Różnica jest spora, dlatego zastanawiam się czy opłaca się dołożyć. Wiadomo, że plusem Burtona jest dożywotnia gwarancja ( mam nadzieję że na 2L też działa?)



#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2015 - 14:58

Kurtkę Burton AK Cyclic z 2015 ostatnio widziałem za 800 PLN na Allegro ale wisiała kilka godzin :)
Na wady fabryczne gwarancja jest ale kurtka sie zużywa, powłokę DWR trzeba odświeżać impregnatami
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 26 February 2015 - 19:28

Wkrotce wrzuce opis przypadku dotyczacy kurtki burton ak cyclic. Decydujac sie na Ak z sezonow 2012 do 2015 nalezy miec swiadomosc ze to nie sa kurtki tej samej legendarnej wręcz jakosci co przed rokiem 2012.

Użytkownik gooday edytował ten post 26 February 2015 - 19:29

Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#7 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2015 - 19:33

Mam staggera ak burtona z 2011-2012 i jest kurtała nie do zdarcia :ok:


Użytkownik Los_dell_rio edytował ten post 26 February 2015 - 19:34


#8 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 26 February 2015 - 19:52

Mam staggera ak burtona z 2011-2012 i jest kurtała nie do zdarcia :ok:

To ją trzymaj i się nie pozbywaj. A jakby ci jednak przyszło do głowy zmienić na inna, to kupuję ją w ciemno od Ciebie


Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2015 - 19:59

Wkrotce wrzuce opis przypadku dotyczacy kurtki burton ak cyclic. Decydujac sie na Ak z sezonow 2012 do 2015 nalezy miec swiadomosc ze to nie sa kurtki tej samej legendarnej wręcz jakosci co przed rokiem 2012.

 

co masz na myśli z tą jakością, jestem bardzo ciekaw ?

 

Ja mam Cyclica z 2011 oraz z 2013 i dużo lepszej jakości jest ten z 2013.

 

- lepsze rzepy na mankietach. Lepsze niż te w 2014 i 2015 (2015 macałem w sklepie)

- lepsze wewnętrzne wykończenie (nie lubię tej siatki z 2011)

- Materiał w 2013 jak by twardszy

- krój 2013 bardziej SLIM

- w 2015 wreszcie w wewnetrzej kieszeni dali zamek a nie beznadziejny rzep

 

w 2012 były beznadziejne zamki ale w 2013 to poprawili choć przez 2013 były zamki RiRI 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 07:54

hej gooday to czekam na ten opis cyclica, bo teraz to naprawdę nie wiem, czy dokładać do burtona, czy kupować tego Quika.



#11 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 09:02

ja mam cyclic model 2013 i jakość jest znakomita


no board no fun!

#12 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 27 February 2015 - 19:00

ja mam cyclic model 2013 i jakość jest znakomita

bo nie miałeś wcześniej innego cyclica  :terefere:

 

21942f4.png

Kwestia tego że kurtka jest zimna została potwierdzona pisemnie przez centralę Burton na Europę. 

Na tej podstawie zostały mi zwrócone pieniądze.

 

@dabla nie przejmuj się zbytnio tym opisem. ten goretex quicksilvera jest jeszcze słabszy. ostatnio do outletów quicksilvera rzucili sporo kurtek w niskich cenach. Między innymi dwa modele z goretexem w cenie około 700zl. Jeśli to jedna z tych które widziałem w Krakowie oraz Wiedniu, to raczej poszedłbym w Cyclica, mimo wyżej wymienionych wad. Dlaczego? - np brak jakiejkolwiek podszewki i jeszcze cieńszy materiał niż w cyclic.


Użytkownik gooday edytował ten post 27 February 2015 - 19:14

Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2015 - 19:06

Gooday aleś ty tajemniczy ;)
To jakie te różnice zaobserwowałeś ?
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#14 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 27 February 2015 - 19:31

Gooday aleś ty tajemniczy ;)
To jakie te różnice zaobserwowałeś ?

Post wyżej przeoczyłeś  :ok:


Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#15 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 February 2015 - 10:37

Właśnie się przymierzam do zakupu jakiegoś lekkiego shella na ciepły marcowy wypad do włoch i pomyślałem o tych gore od Quika.

 

w jednym outlecie widziałem dokładnie takie oto dwie kurtki które przykuły moją uwagę:

- http://www.blackcomb...gore-ksq0slate/

- http://ecx.images-am...L6L._SY445_.jpg

 

Obie miały podszewki i sprawiały ogólnie wrażenie solidnych (zamki, szwy). No może materiał w modelu travisa wydawał się nieco jakby to określić - "cieńszy". A cena kusząca bo z burka w tej cenie kupie coś zwykłego z membraną co najwyżej 10/10 (np.: http://kosmossklep.p...true_penny.html ). Z drugiej strony gdyby te quiky miały po sezonie wyglądać jak szmata do podłogi, a wiem że u quika z jakością jest różnie, to wole się mocno zastanowić. Kurtki jak pisałem wyżej szukam raczej cieńszej, ocieplane mam więc przyda się coś na cieplejsze dni i do parku, gdzie często się podchodzi przez co organizm mocno się grzeje etc. Wydaje mi się choć mogę się mylić że właśnie gore-tex będzie do tego odpowiedniejszy.



#16 olaffons

olaffons

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2015 - 13:17

Z całym szacunkiem, ale jakośc Quiksilvera przy Burtonie to jak prównywanie Alfy Romeo do jakości wykonania BMW.
Dodatkowo z Quik'a na rynku jest MNÓSTWO sampli, a jakośc takowych niestety ssie podwójnie.

Jeśli chcesz kurtkę Gore w dobrej cenie, napisz do mnie na maila. :)



#17 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 February 2015 - 15:38

Te które ja wyżej wymieniłem to nie są sample. Na prawdę quiksilver jest gorszy jakościowo od burka? W sumie nie miałem nigdy nic z quiksilvera, głównie zaopatruje się w cichu burka, więc nie mam porównania, ale też ciężko uwierzyć, żeby quiksilver odpierdzielał dziadostwo tworząc gówniane kurtki za 2 tys. zł - ceny regularnej (sezonowej).. Te 600-700 mogę dać za dobrą membranę.



#18 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 February 2015 - 18:22

bo nie miałeś wcześniej innego cyclica  :terefere:

 

21942f4.png

Kwestia tego że kurtka jest zimna została potwierdzona pisemnie przez centralę Burton na Europę. 

Na tej podstawie zostały mi zwrócone pieniądze.

 

Zaczynając od końca. Burton AK cyclic to zawsze była kurtka typu shell bez ocieplenia. Jak ktoś potrzebuje cieplejszej kurtki to powinien iść w Stagger / Swash lub Down.

Mi akurat cyclic pasuje bo śmiaa w niej w bieliźnie a jak jest zimno nakładam cienki polarek.

 

Mój cyclic z 2011 jest tak samo gruby jak ten z 2013 ale .... trzeba pemietać że nawet w jednym modelu w roku materiały mogą być inne w zależności od koloru.

 

Długość rękawów - no to wiąże się z krojem slim :) niestety

 

Siateczka w otworach wentlacyjnych

nie wiem jakie jest wasze doświadczenie ale mi się ta siateczka cały czas wcina w zamek. Wolę bez.

 

takiego czegoś nie lubie

Qavk9D.jpg

wolę takie coś (to jest kanał wentylacyjny Cyclica z 2013) podobnie jest w kurtkach technicznych czy w Burton AK 3L)

OZT6fB.jpg

 

Co do jakości materiału. Wydaje mi się że jest bardziej sztywna i materiał jest lepszy ale .... patrz wyżej, może to zależeć od koloru kurtki.

 

mi pasuje nowa podszewka. Jest śliska i polar mi się nic nie haczy  (na zdjęciu cyclic 2013)

 

 

 

pDgDlh.jpg

 

Rzepy są właśnie mega, przynajmniej w 2013  w tych nowych je trochę spieprzyli. Te wzorki pomagają zapiąć rzepa zawsze tak jak chcemy.

 

jlMygl.jpg


Użytkownik ProDish edytował ten post 28 February 2015 - 18:24

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#19 olaffons

olaffons

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2015 - 18:49

Miałem w ręku sporo rzeczy Quik'a i porównując te rzeczy do Burton'a mam jednoznacznie wyrobioną opinię, choć dla mnie na szczycie jeśli chodzi o jakość wykonania ciuchów jest Volcom ze swoją kolekcją Landvik, czy obecnie 3.5 oraz Guide.
Wyjątkiem od tej reguły była kolekcja Quik'a dedykowana do filmu Art Of Flight, to były zaje ciuszki...
 

 

bo nie miałeś wcześniej innego cyclica  :terefere:

 

21942f4.png

Kwestia tego że kurtka jest zimna została potwierdzona pisemnie przez centralę Burton na Europę. 

Na tej podstawie zostały mi zwrócone pieniądze.

 

@dabla nie przejmuj się zbytnio tym opisem. ten goretex quicksilvera jest jeszcze słabszy. ostatnio do outletów quicksilvera rzucili sporo kurtek w niskich cenach. Między innymi dwa modele z goretexem w cenie około 700zl. Jeśli to jedna z tych które widziałem w Krakowie oraz Wiedniu, to raczej poszedłbym w Cyclica, mimo wyżej wymienionych wad. Dlaczego? - np brak jakiejkolwiek podszewki i jeszcze cieńszy materiał niż w cyclic.

 

Gooday, możesz mi powiedzieć skąd czerpiesz takie informacje o tych kurtkach?
Bo jak dla mnie to taki z Ciebie znawca jak z kombajna bolid F1...
1. Materiał zewnętrzny jest WYOBRAŹ SOBIE ZALEŻNY NIE OD ROCZNIKA ale od koloru kurtki! Zależnie od tego o jakiej wersji Cyclic'a mówimy masz różny materiał, tak samo jest w modelu Swash, gdzie faktura materiału nie jest przypisana do całej linii. I tutaj między poszczególnymi sezonami nie ma ABSOLUTNIE ŻADNEJ RÓŻNICY- OPCJA TRUE BLACK Z TEGO SEZONU MIAŁA NAWET LEPSZY MATERIAŁ NIŻ LEGENDARNY ROCZNIK 2009.
2. Tafeta Lining jako podszewka jest ZDECYDOWANIE CIEPLEJSZA niż zwykła podszewka z siateczki, która nie ma żadnych właściwości termicznych,

3. Nowe Cyclic mają np. odpinany pas przeciwśniegowy, a starsze rocnziki,czytaj przed 2013 rokiem tego nie miały,
4. Tekst o przewiewaniu zimnego powietrza przez ZAMKNIĘTE OTWORY WENTYLACYNE TO PO PROSTU BEKA TYSIĄCLECIA,
5. Zarzut o krótsze rękawy jest wyssany z palca, gdyż w nowych kurtkach są one zwyczajnie dłuższe niż w roczniku 2009 czy 2010, dokładnie o jeden cal, czyli 2,5 cm.

6. Nowe roczniki są tej samej długości jeśli chodzi o wymiar mierzony wzdłuż suwaka co rocznik 2010.
7. Jesli chodzi o brak siateczki w otworach to jest to wcale nie musi być minus- np. przy podchodzeniu można się lepiej dzięki temu wentylować gdyż otwory dzięki temu zabiegowi są po prostu większe, a mówiąc o wpadającym śniegu to nie bardzo wiem jak trzeba się wyłożyć by nabrać śniegu pod pachy, a jesli ktoś w puchu jeździ z otwartymi wywietrznikami to znaczy,że jest nieodpowiedzialny, a nie że producent nie zadbał o wykonanie/wykończenie kurtki.

Także wszystkie Twoje argumenty tak mocno deprecjonujące nowego Cyclic'a można obalić w dowolnie wybranej chwili.
Nie wiem kto robił takie podsumowanie, ale chyba zazdrościł po prostu koledze nowszego rocznika kurtki Cyclic!

Pozdr



#20 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 21:51

hej, ja szukam właśnie nieocieplanej kurtki i dlatego pomyślałem właśnienie o tych Quikach. To dokładnie takie kurtki jakie opisał Maver. Zależy mi właśnie na tym żeby miała jak najlepsze parametry i była nieocieplana, Gdyby były tańsze te z membraną 3 L to brałbym taką, ale one w Quiku są już sporo droższe. Nie wiem jakie parametry mają te z 2L ponieważ jedynie co o nich jest napisane to że są zrobione z goretexu ( choć z tego co mi się wydaje, to chyba żeby używać nazwy goretex to wodoszczelność musi być co najmniej 40.000?) jakby ktoś wiedział to niech da znać.