Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wiązania Damskie - Burton Lexa, Escapade Czy Union Trilogy?


37 odpowiedzi w tym temacie

#1 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 13:07

Hej,

zmieniam wiązania, bo mnie skontuzjowały doszczętnie moje SP. Boję się, że nastepnym razem znów jakoś zdołam je otworzyć i skończy się gorzej, więc żegnaj radości z szybkiego zapięcia.

 

Cała trójka wiązań z tematu dostała wyróżnienia. Najlepiej gdybym w okolicach 600-700 zł zmieściła się, choć im niżej tym lepiej. To niespodziewany dla mnei wydatek. http://www.snowboard...omens-bindings/

 

Deska: Gnu B-Pro C2 BTX, flex 5/6. Jazda głównie stokowa cięta, nie chcę jednak być ograniczona przez wiązania, gdy zacznę próbować podstawowych flattricków albo małych skoków, a w ciągu lat dojdzie do tego. Poza tym liczę na puch, gdy wreszcie gdzieś go dorwę ;)

 

Burton Lexa: http://www.evo.com/s...-s-2015-red.jpg

Burton Escapade: http://www.evo.com/s...ady-liberty.jpg

Union Trilogy: http://www.evo.com/s...exa-womens.aspx

 

 

Union Trilogy są damskim odpowiednikiem Union Force. Są najtańsze w zestawieniu, ale bardzo chwalone. Cena bardzo kusząca (ponizej 600 zł). Może nie ma sensu się "burkować" ?

 

Czy ewentualnie warto dopłacić do wiązań Escapade (790) zamiast Lexa (680zł)? Poza Flexem i kolorem, wydają się być bardzo podobne (Escapade flex 6 zamiast 7, i lżejsze od Lexy).

 

Ktoś może powiedzieć coś więcej o tych wiązaniach?

 

 



#2 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 13:18

wszystkie moje panie od kilku lat śmigają na FLUX GM i z moich obserwacji wynika, że nadają się generalnie do wszystkiego.... jedne zamontowane są na typowej desce do napinki, inne na typowym AM, a trzecie na typowym damskim naleśniku i wszystkie ogarniają temat :)

 

btw.... cena również będzie w okolicach 6 stówek


  • Marcin07 lubi to
no board no fun!

#3 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 13:27

Ciężko mi w to uwierzyć, czytając, że ich flex to 3/10...

 

Dużo czytałam pochwał na tym forum o Fluxach, ostatecznie zastanawiałam się nad TT, ale dorwać rozmiar S w odpowiednim kolorze... mhm, trudno. Znalazłam zielone za 700 zł, i jakoś nie budzą mojego entuzjazmu. Chyba jednak wolę na wszelki wypadek brac damskie wersje wiązań.

 

Z drugiej strony, w temacie wiązań jestem absolutnie zielona. Opieram się tylko na lekturze forów.



#4 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 13:29

Z Uniona rozważ też model Legacy (na alledrogo widziałem w cenie poniżej 600zł od dystrybutora).

Są sztywniejsze i bardziej komfortowe a jednocześnie da się w nich "pobawić".

 

Jak @Mike tez mogę polecić Fluxa, fajnie się w nich jeździ (komfortowe i responsywne). Jedyne co mnie w nich denerwuje to daleko łapiąca pompka. Trzeba pasek włożyć na ok 1cm do pompki, w Unionie dużo szybciej łapie.


Użytkownik slv edytował ten post 10 February 2015 - 13:30


#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 13:36

Z Uniona rozważ też model Legacy (na alledrogo widziałem w cenie poniżej 600zł od dystrybutora).

Są sztywniejsze i bardziej komfortowe a jednocześnie da się w nich "pobawić".

 

Jak @Mike tez mogę polecić Fluxa, fajnie się w nich jeździ (komfortowe i responsywne). Jedyne co mnie w nich denerwuje to daleko łapiąca pompka. Trzeba pasek włożyć na ok 1cm do pompki, w Unionie dużo szybciej łapie.

Ten temat wałkowaliśmy na TD :) coś za coś - mechanizm fluxa mimo tego 1cm dziala jak nasmarowany szwajcarski zegarek. Mechanizm Uniona odrobinę gorzej, choć już jest sporo lepiej niż 2 lata temu na przykład. Wszystko zależy jak ktoś się czuje z tym 1 cm ;)

Druga sprawa paski - komfort po stronie fluxa. Plus fantastyczny moim zdaniem toestrap który nie pracuje - on trzyma


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 13:38

Ciężko mi w to uwierzyć, czytając, że ich flex to 3/10...

 

o ile mnie pamięć nie myli to ich flex to 5/10..... przynajmniej tak stało na opakowaniu i tak też zachowują się erganoleptycznie :)

 

zresztą tutaj to samo..... http://sklepsnowboar...m-14-white.html

 

 

edit..... i tutaj również....... http://thegoodride.c...-buying-advice/


Użytkownik mike edytował ten post 10 February 2015 - 13:40

no board no fun!

#7 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 13:46

Ten temat wałkowaliśmy na TD :) coś za coś - mechanizm fluxa mimo tego 1cm dziala jak nasmarowany szwajcarski zegarek. Mechanizm Uniona odrobinę gorzej, choć już jest sporo lepiej niż 2 lata temu na przykład. Wszystko zależy jak ktoś się czuje z tym 1 cm ;)

Pamiętam rozmowę i się zgodzę, pompki Fluxa lepiej pracują ale nowemu Unionowi juz niewiele brakuje.
Co do tego 1 cm to jednak mi robi różnicę... i mojemu synowi też, bo ma PR-ki i ciągle biadoli, że nie może paska zapiąć...
 

Druga sprawa paski - komfort po stronie fluxa. Plus fantastyczny moim zdaniem toestrap który nie pracuje - on trzyma

Na TD miałem okazję przejechać się na Travisie i tamten toestrap jest super, pod pewnymi względami lepszy od Fluxa, bo jest delikatnie elastyczny i ładnie dopasowuje się do buta.

 

Edit:

Jeszcze jedna uwaga co do Flux VS Union: Flux lepiej (dokładniej przylega) trzyma buta natomiast Union jest bardziej komfortowy w sensie ma lepsze tłumienie bez uszczerbku na precyzji prowadzenia.


Użytkownik slv edytował ten post 10 February 2015 - 13:49


#8 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 13:53

Widze, że na Evo.com w przypadku Flux'ów podają dziwne wartości w każdym modelu, stąd mój błąd.

 

Miałam na saaaamym początku mojej jazdy zwykłe wiązania. Fakt wpychania paska na około 1 cm, zanim złapał, był dla mnie denerwujący. To mnie przekonało do Fastec'ów. Sio Fluxy ;)

 

A jak w Waszych doświadczeniach plasuje się Burton?

 

P.S. Union Legacy odrzuciłam przez... dostępny kolor ;) Czym się różnią od Trilogy, że warto je wrzucić do rozważenia?


Użytkownik szafraanka edytował ten post 10 February 2015 - 13:55


#9 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 13:59

A jak w Waszych doświadczeniach plasuje się Burton?

 

dla mnie wiązki burtka to numer jeden.... flux jednak pozostaje numerem 2 i nie wiem o co chodzi z tym późnym łapaniem pasków..... ;)

 

doświadczenia z burtkiem mam jednak tylko z dwoma modelami męskimi, damskich nie znam w ogóle, więc się nie wypowiadam

 

 

edit: to jest 12 latka na desce dla początkujących z przypiętymi starymi GM rozmiar S.....

 

Załączone pliki


Użytkownik mike edytował ten post 10 February 2015 - 14:05

no board no fun!

#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 14:11

dla mnie wiązki burtka to numer jeden.... flux jednak pozostaje numerem 2 i nie wiem o co chodzi z tym późnym łapaniem pasków..... ;)

 

doświadczenia z burtkiem mam jednak tylko z dwoma modelami męskimi, damskich nie znam w ogóle, więc się nie wypowiadam

 

 

edit: to jest 12 latka na desce dla początkujących z przypiętymi starymi GM rozmiar S.....

Mike... jest grono któremu przeszkadza to że pasek trzeba wepchnąć maszynkę trochę głębiej tak jak w Burtonie... ops... za rok Flux ma nowe pompki w kolekcji? Można jeszcze coś bardziej poprawić? :)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 14:13

Burka nie znam więc się nie wypowiem.

Co do Uniona to trochę powiem "z papieru" bo w damskich nie jeździłem.

Legacy jest bardziej agresywnym wiązaniem i najwyższym z linii Uniona dla kobiet.

Bardziej sztywna podstawa (bazująca na modelu Atlas), więcej tłumienia przez większą ilość pianki przez co też komfort powinien być większy.

Zerknij sobie na thegoodride.com to będziesz miała więcej informacji.



#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 14:20

Mike... jest grono któremu przeszkadza to że pasek trzeba wepchnąć maszynkę trochę głębiej tak jak w Burtonie... ops... za rok Flux ma nowe pompki w kolekcji? Można jeszcze coś bardziej poprawić? :)

 

ja prawdę mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy pompkami burka i fluxa.... dla mnie ta sama pierwsza liga..... na burka przeszedłem ze względu na trzy kwestie: lepsze tłumienie podstawy (miększa i grubsza pianka), lepszy kanting i większa regulacja forward lean high-back'a (akurat lubię bardziej pochylone)..... wszystkie te kwestie są oczywiście jak najbardziej subiektywne, wykonanie i jakość materiałów w obu brandach z najwyższej półki


no board no fun!

#13 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 14:29

to lepsze tłumienie czujesz jeżdząc w butach burka. Ja teraz po przesiadce na 32 mam poduszkę żelową pod piętą więc nie robi mi to różnicy.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#14 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 14:33

to lepsze tłumienie czujesz jeżdząc w butach burka

 

a bardzo możliwe.... we fluxach jeździłem wyłącznie w butach burka a tam tłumienie podeszwy wynosi zero koma zero  :ok: 


no board no fun!

#15 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 14:46

doświadczenia z burtkiem mam jednak tylko z dwoma modelami męskimi, damskich nie znam w ogóle, więc się nie wypowiadam

 

Które to modele? Mogę sobie porównac np. zastosowaną podstawe, łyżki, strapy między modelami burka damskimi i męskimi.

 

Na razie najlepiej cenowo, flex, wygląd, dostępność, wychodzi mi jednak Burton Lexa M. Union Trilogy obawiam się że ostatecznie będa za miękkie. Legacy mają taki kolor, że do niczego tego nie dopasuję (biały + niebieski), a cenowo wypadają tak samo jak Lexa.

 

Mhmm... choc te Flux TT jeszcze mnie męczą. Szkoda, że nie mam opcji we Wrocławiu chociaz pomacać te 2 modele :)


Użytkownik szafraanka edytował ten post 10 February 2015 - 14:56


#16 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 14:50

Mike... jest grono któremu przeszkadza to że pasek trzeba wepchnąć maszynkę trochę głębiej tak jak w Burtonie... 

To jeszcze rozważ powyższe stwierdzenie ;-) Flux/Burton vs Union



#17 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 14:58

Spoko, chomik biegnie, choć juz ledwie dyszy ;)

 

Czy ktoś jeszcze potwierdza że w Burku paski trzeba wpychac tak jak we Fluxach, a Uniony tego nie mają (ale subiektywnie wydają się chodzić nie tak gładko) ?



#18 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 14:58

To jeszcze rozważ powyższe stwierdzenie ;-) Flux/Burton vs Union

 

Unionów sam jestem ciekaw.... jak kiedyś trafię na kogoś na stoku z moim rozmiarem to chętnie się zamienię w celach poznawczych :)


no board no fun!

#19 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 15:02

To zapraszam w okolice Bielska (Szczyrk/Wisła) bo chętnie objeżdżę Protosa :D



#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2015 - 09:54

To zapraszam w okolice Bielska (Szczyrk/Wisła) bo chętnie objeżdżę Protosa :D

 

Raczej rozmiary Wam nie przypasują. Mike'a rozmiar się kończy gdy zaczynają się męskie rozmiary ;)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)