Skocz do zawartości




Zdjęcie

Kupie Deske Około 140 Cm Z Wiązaniami I Moze Buty Dla Dziecka!


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 February 2015 - 10:54

Witam jak w temacie chętnie kupie używany sprzet snowbaordowy z deską długości 140 cm:)

 

Sprzęt będzie używany przez początkującego dzieciaka, i ma posłużyć ten i przyszły sezon wiec raczej nówki odpadaja bo szkoda kasy;p

 

Chłopiec dopiero sie uczy, jeździ dobrze na nartach juz.

Jego wzrost 150 cm i waga 41 kg.

 

Cena zależna od okazji i sprzętu, z gory nieokreslona byle niewygórowana;p

 

Czekam na propozycje jak cos!


icon_users.png


#2 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 11:39

Nie celujesz za długo? Przy tym wzroście na pierwszy sprzęt ja bym brał coś 130, 135 max.

Jak się nauczy stać i zwrotów to wtedy brać coś dłuższego.

 

Zerknij sobie np. na rozmiarówkę burtona - dla długości 140 to waga 41 jest minimum i ja nie dawałbym tego początkującemu.



#3 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 February 2015 - 12:59

cholera mozliwe ze za długiego desiwa szukam;/ chłopak ma w sumie dopiero 9 lat ale wyrośniety dosyc jest. Kurde nigdy nie dobierałem deski dla dziecka no i jest problem ale dzieki za rade. Jak ktos ma jakies doswiadczenia to słucham!


icon_users.png


#4 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 13:13

Ja mojemu 12-latkowi w wadze piórkowej 39kg kupiłem Rosiego Scan Amptek 130 - miękka deska w rockerze. Na razie się uczy więc ta deska jest chyba idealna, może jeszcze mu zostanie na przyszły rok.

Wg. mnie są 2 kluczowe sprawy dla takiego dzieciaka:

- podniesione krawędzie (punkty kontaktowe) - aby za często nie łapać krawędzi i bez wysiłku przechodzić z krawędzi na krawędź, dlatego najlepszy profil to rocker lub ewentualnie flat

- dobrze działające pompki - aby nie miał problemu z wpinaniem/wypinaniem

Inne sprawy są drugorzędne, jak się nauczy ślizgać to można wtedy coś więcej "kombinować" z zestawem.

A co do rozmiaru deski to na pierwszą wybrałbym taką w której syn mieści się w połowie skali, czyli w przypadku tej deski z rozmiarówki powyżej wziąłbym 130, a 135 tylko w przypadku jeśli w tym roku niewiele pojeździ - czyli tak z ukierunkowaniem bardziej na przyszły rok.



#5 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 February 2015 - 15:15

Zdecydowanie niewieel pojezdzi wiec bede celowal jednak w 135:) I pytanie brac cos juniorskiego czy kobiece deski są git?:)


icon_users.png


#6 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 15:28

Tego to już nie wiem...

 

Ja bym brał juniorską, bo mój by nie chciał jeździć na "różowej desce", a jak któryś z kolegów by zobaczył, że to damka to też mogło by być nie za wesoło...

 

PS:

co do rozmiaru dechy to patrz uważnie przy każdej desce, bo różni producenci mogą mieć inne zakresy wagowe w stosunku do długości.


Użytkownik slv edytował ten post 10 February 2015 - 15:31


#7 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 February 2015 - 15:49

a wyglad to on musi zaakceptowac ale akurta widziałem damski model liba krótki dosyc i sam bym ja ubrał bez oporów:) To musze szukaci czekac lub czekac az ktos cos rzuci:)


icon_users.png


#8 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 February 2015 - 16:07

Szukaj, szukaj i poluj na okazje ;-)

 

Mi się udało kupić tego Rosoła w Martesie za 440,- z wiązaniami. Wiązki poszły (raz były za małe, dwa plastikowe pompki) za 220,- więc decha została za trochę ponad 2 stówki. moim zdaniem to była okazja ;-) W sumie to do sklepu wszedłem "z głupoty" bo nawet wtedy nie szukałem sprzętu, miał w tym sezonie dojeździć stary sprzęt.