Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Porównanie Butów Burton Ion 2014 Vs. 32 Tm Two 2014 Rozmiar 12 Us


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2015 - 23:16

Gdy pojawiają się na Forum prośby o rady w doborze butów dla "wielkonogich" często pada sformułowanie - "Bierz Burtona bo ma technologię pomniejszającą skorupę buta o jeden rozmiar".

Na pewno jest w tym sporo racji gdy pada porównanie do butów marek powszechnie uważanych jako spore. Ja często polecam firmę 32 - nic mnie z nią nie łączy oprócz słabości do mega zajawkowej marki, której buty mam praktycznie od pierwszej kolekcji. 

Pakując się do wyjazdu zrobiłem krótkie porównanie dwu analogicznych butow obu firm.

 

ION (kolor czerwonej skóry) vs. TM Two czarne

 

Oba buty są w podobnej klasie i cenie, mają podobną sztywność. 

Zamiast rozpisywać się zapraszam do obejżenia zdjęć.

Oba buty są w tym samym rozmiarze 12 US /46 EU

 

 

PS Omyłkowo w nazwie postu przy IONach napisałem 2014 zamiast 2015 - IONy są z obecnego sezonu

Załączone pliki


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#2 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 03 February 2015 - 08:41

Ja mierzyłem i jedne i drugie. I właśnie w 46. Dużo się mówi o shrinkage i wiele osób mówi ze np TM TWO ma jedna z najmniejszych skorup. Ale ja w 46 TM wszedłem i powiedziałem od razu NIE bo było ciasno. W IONa wszedłem i długo się zastanawialem czy oddać bo było lepiej jak w TM Za Burtonem przemawiał do mnie system sznurowania i wygląd. Chodzi mi o to ze rozmiarowka u każdej firmy jest inna i jak dla mnie niektórzy trochę naciągają.

#3 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 08:53

Dokładnie jak pisze DUDI. Można założyć że w IONach będziesz brał rozmiar o połowę mniejszy niż 32. U mnie tak jest. Także skorupa w rozmiarze np 46 jest minimalnie mniejsza w 32 ale za to w Burku bedziesz miał buta pół rozmiaru mniejszego i albo wyjdzie na to samo, albo w burku lepiej.

U mnie wszystkie buty rozmiar 10 lub 10,5 a w burku 9,5 jest idealnie i to dla różnych modeli


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#4 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 03 February 2015 - 09:00

I tez nie mówmy o firmie ale o modelach. RULER mi siedział a ION juz nie. Dla mnie kupno buta to masakra bo chce mała skorupe. I tu są dylematy czy mniejsze będzie 47 ION czy np 46 choćby z Northwave czy Deluxe która mają niby duże skorupy. Dziś kupie chyba RIDE i porównał bym z IONem ale już mam spakowane dla kuriera.

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 10:10

TM Two mi siedział pozatym Thirty Two wymagają WYGRZANIA na maszynie a wtedy nie jest ani ciasno ani nie są za male tylko dopasowane. Skoro tego nie widać Iony są o pól numeru większe jeśli idzie o skorupę (5mm) od ionów


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 10:24

TM Two mi siedział pozatym Thirty Two wymagają WYGRZANIA na maszynie a wtedy nie jest ani ciasno ani nie są za male tylko dopasowane. Skoro tego nie widać Iony są o pól numeru większe jeśli idzie o skorupę (5mm) od ionów

 

Iony są większe od ionów ??. Żeby nie było, moje IONy też po dobrym wygrzaniu troszkę miejsca zyskały. Celowo kupiłem rozmiar, przy którym miałem wyraźny dyskomfort w jednej stopie (dłuższa o jakieś 6-7mm od drugiej). Jednak po odpowiednim dogrzaniu i kilku dniach na stoku są idealne. Myślę, że ciężko będzie orzec co w danym rozmiarze jest najmniejsze. Każdy ma różną szerokość stopy i wysokość podbicia i z różnych firm mogą wchodzić lepiej różne rozmiary. Chyba nie ma co się licytować na to kto ma mniejszego... :laugh:



#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 11:48

Iony większe od Thirty two :D

w przypadku długostopych jednak jest się o co licytować. Jeśli walczy się o każde 5mm szerokości deski to 5 mm długości buta to  to ważna sprawa


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 12:58

Jasne, warto generalnie wiedzieć, które skorupy są mniejsze (np, u mnie IONy są wyraźnie mniejsze od Adidasa Blauvelta, który w moim przypadku muszę mieć o cały rozmiar większy od Burków). I mam wrażenie, że taka wiedza na forum jest. Natomiast ciężko będzie dostarczyć absolutną formułę na to jaki model będzie najmniejszy dla konkretnej osoby ze względu właśnie na różne kształty stóp i to, że niektóre modele mogą w ogóle nie podejść.

Ale ja jestem ignorantem bo jeżdżąc na deskach >160cm przy rozmiarze stopy 43,5 przeważnie nie potrzebuje wyjątkowego shrinkage do uniknięcia WIDE.



#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 13:21

No i przeprosiłem się z 32...

Mniejsza podeszwa i mniej pękata skorupa. Szczególnie było to widać po bucie w wiązaniu wyregulowanym pod IONy.

Pięta zaczynala bardziej wystawać poza obrys deski niż przy Burtonach - należało przestawić wiązanie w insertach, pozatym paski (szczególnie Toe starp) okazały się  za długie


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 13:24

No i przeprosiłem się z 32...

Mniejsza podeszwa i mniej pękata skorupa. Szczególnie było to widać po bucie w wiązaniu wyregulowanym pod IONy.

Pięta zaczynala bardziej wystawać poza obrys deski niż przy Burtonach - należało przestawić wiązanie w insertach, pozatym paski (szczególnie Toe starp) okazały się  za długie

 

a jego jest powód przeprosin ze starymi klapkami....?


no board no fun!

#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 14:30

ciekawość... plus mniejsza skorupa, są lżejsze o 20%. Pozatym sznoruje sie je pewnie i bardzo szybko


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 14:36

ciekawość... plus mniejsza skorupa, są lżejsze o 20%. Pozatym sznoruje sie je pewnie i bardzo szybko

 

ja tam tęsknię za burkami właśnie z powodu sznurowania..... i co ciekawsze samego zakładania na nogę..... obecny obuw ma swoje niewątpliwe zalety, ale ww. są bardzo dużymi wadami
 


no board no fun!

#13 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 15:17

spróbuj więc Thirty two TM Two


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#14 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 15:26

spróbuj więc Thirty two TM Two

 

jak znajdziesz mój rozmiar to bardzo chętnie..... :ashamed:


no board no fun!

#15 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 15:30

A widzieli już nowe IONy na 2016 ? 

 

nowe linki wyglądają fajnie i mają dożywotnią gwarancję - no ale nie oszukujmy się but się wczesniej pewnie rozpadnie

 

Ione%20Leather%202016.jpg


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#16 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 15:44

Wyglądają jak tegoroczne Red leather


jak znajdziesz mój rozmiar to bardzo chętnie..... :ashamed:

yyyyyyyy.... są także damskie :D


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#17 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 16:08

Wyglądają jak tegoroczne Red leather

 

Premium ION za wyższą cenę. 

ION to jednak fajny but. Z jednej storny sztywny a z 2 strony cienka podeszwa do lepszego czucia deski, 

 

sprawdzałem mierzyłem takie cudo 

 

QyfLuE.jpg

 

Dramat jakiś

- podeszwa gruba jak cholera

- Pan w sklepie Blue Tomato mówił że but robi się twardszy jak jedzie się szybko  :twisted:

- niestety rączki do linek są miekkie więc gną się w rękach jak cholera

- But wewętrzny i rzep dużo gorszej jakości niż w Burku

 

Oj Adidas musi się jeszcze duzo uczyć od Burka


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#18 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 16:32

Więc po co się uczyć... skoro jest 32  ;)

Z drugiej strony Prodish... Szacun! Trzymałeś w rękach but za 500 EU!


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#19 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 16:39

Z drugiej strony Prodish... Szacun! Trzymałeś w rękach but za 500 EU!

 

dali nawet zmierzyć. Ale nie jest wart tej kasy. Podobnie kosztuje SLX ale jakość widać w dłoniach. ION kosztuje 400 katalogowo i już widać różnicę. Myślę że Ruler za 240 EUR jest podobnie zbudowany (jeśli chodzi o jakość) 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#20 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2015 - 18:50

Spędziłem ostatnio kilka chwil w sklepie - młody ma nowe buty - niestety kształt stopy dziedziczony, więc żaden z zakładanych Burków, nie trzymał pięty jak należy, za to 32 które mu kupiłem jak sam założyłem, to byłem w ciężkim szoku, że może tak trzymać piętę, jest naprawdę super, jedynie ten FastTrack - niestety rozwiązanie gorsze niż Burka i BOA - ale.... daje radę.


Pozdrawiam
Zaq