Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Hip - Hop Stare, Nowe Kawałki


116 odpowiedzi w tym temacie

#21 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 March 2010 - 22:40

Coś z mojej playlisty:



I coś na typowy melanż :( http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif


Cannabis, Whisky, Ananas...
Jeszcze będzie czas.. By odpoczywać..

#22 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 March 2010 - 22:54

http://www.myspace.c...drowusprodukcja mój kumpel :(

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#23 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2010 - 00:07

Simon akurat Beastie Boys i Spawacza mam całą dyskografię. Do tego się udzielam na forum Spawacza. Sav Kazik to nie raper, co nie zmienia faktu że pod tym szyldem nagrał 5 płyt hip hopowych a jego krupa K.N.Ż. gra rapcore, czyli rap rock i rap metal.

#24 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2010 - 15:21

Może rzeczywiście są klasyki nowsze niż te z początków, ale ja nie przepadam za polskim hip hopem po 97r. Jest dla mnie poprostu słaby i z roku na rok coraz gorszy. Te stare kawałki miały przekaz a teraz tylko przechawałki ile ma sie kasy (Tede), hip hopolo (18l czy Mezo) albo tylko palenie zioła, JP czy CHWDP (Hemp Gru, Firma, Peja) no i te żałosne dissy.

#25 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2010 - 16:54

@sav

swoją drogą nie lubię szufladkowania, ale muszę w tym miejscu spytaćhttp://adechade.com/public/style_emoticons/default/cry.gif od kiedy EWR ma cokolwiek wspólnego z rapem ? Toż to dancehallowy band mający raptem parę kawałków w featuringu z raperami. Szczególnie można to zauważyć na ostatniej płycie, która spod 'Prosto' wyszła, na tym albumie znajdziemy kilka utworów z raperami, poza tymi wyjątkami reszta piosenek utrzymywana jest w klimacie dancehall bądź też modern roots (w szczególności solowe kawałki Luty z gościnnymi występami Grizlee czy Cheby)


peace !

#26 monka71

monka71

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2010 - 17:09

Snowboarder

Zaciekle bronisz swojego zdania na temat klasyki polskiego rapu, rzucasz nam tu pełną listę klasyków (co do niektórych pozycji się zgadzam), i przy okazji stwierdzasz że "nikt nie ma na ten temat takiej wiedzy jak Ty"... ja ekspertem w kwestii polskiego rapu nie jestem ale skoro Ty jesteś to mam parę pytańhttp://adechade.com/public/style_emoticons/default/cry.gif

Wymieniasz płytę "Małe Wuu Wuu" (którą zresztą pamiętam z dzieciństwa) owszem jest to płyta m.in. Waglewskiego, ale nie jego dzieci! Nie udzielają się na niej ani Bartek ani Piotrek Waglewscy, znani obecnie szerzej jako Fisz i M.A.D. - wiem że czepiam się w tym momencie słówek, ale skoro uważasz się za wszechwiedzącego w tym temacie, powinieneś to wiedzieć...

Mówisz o przekazie w polskim HH, o tym że po '97 roku, jest mowa tylko o jaraniu, piciu, dziwkach i hajsie...Wymieniasz Tedego-zgodzę się że to co robi od dłuższego czasu jest komerchą, ale nie wmówisz mi, że np. "Nastukafszy" Warszawskiego Deszczu nie ma przekazu! to samo tyczy się Grammatika, Paktofoniki, czy choćby ostrego (w szczególności Masz to jak w Banku i Tabassko)-jak w tych tekstach nie ma przekazu to ja już nie wiem O.O

Muszę się czepić Twojej wypowiedzi, (apropo listy podanej przez Simona), że: "Cała ta lista to nie jest "stary" rap, tylko zespoły (raperzy), którzy wypłynęli kiedy ten styl był już bardzo popularny" POPULARNY?! Czy naprawdę wg. Ciebie rap przed 1996 rokiem był w Polsce popularny? :D Dla mnie osobiście klasyką jest Kazik-bo tego słuchali m.in. moi rodzice, i chwała Ci za wymienienie go, ale oprócz tego, że obiło mi się o uszy Wzgórze, czy Liroy-to raczej nie przypominam sobie popularyzacji tego gatunku muzycznego, może prócz audycji w dawnej "Radiostacji"...Pierwszą moją rapową płytą, była "Księga tajemnicza.Prolog", a gdy się ukazała miałam lat 10, więc raczej ciężko u takiego młodego dzieciaka stwierdzić czy wybór tego typu muzyki jest świadomy, czy jest jedynie zachcianką.

Jest sporo racji w tym co piszesz, zgadzam się, że wiele z wymienionych przez Ciebie pozycji jest klasyką rapu-ale nie dla naszego pokolenia! Jakoś ciężko mi uwierzyć w to, że w wieku np. 3-ech lat świadomie wybierałeś muzykę której słuchasz... Dla mnie będzie klasyką np. kaliber, a dla obecnych 18-latków wwo, i tego się raczej nie zmieni.

Pozdr!

#27 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2010 - 18:18

Nigdzie nie napisałem, że Małe Wuwu to dzieci Waglewskiego. Dałem to tylko w kontekście pierwszych utworów hip hopowych. Tak samo nie pasuje Deuter który normalnie grał hardcore-punk czy Kult. Co do popularności hip hopu w Polsce to niech powiedzą sprzedane płyty w 1995-1996: Liroy 500 000, Nagły Atak Spawacza "Brat Juzef" z 1995-96 200 000, Karramba "Boom bang" z 1995 czy "Karramba oszalał" 1997 - obie po 100 000. To teraz nikt nie sprzedaje płyt. Nie napisałem tez że mam jakąś nadzwyczajną wiedzę na temat polskiego hip hopu. Mam taką ale tylko do 1998r. Potem hip hop mnie przestał interesować z wyjątkiem jedynych w Polsce którzy się nigdy nie sprzedali i zawsze jako jedyni rapowali ostro, brutalnie, wulgarnie i zawsze z przekazem: N.A.S. oraz Karramba (chociaż to też w dużej części rapcore). A przynajmniej jedyni z oldschoola którzy cały czas trzymają ten sam wysoki poziom. Ostatnio gustuję w innych rodzajach muzyki. Polecam np. O.N.A. - najpierw hard rock, potem hardcore i metal (zajeżdżający industrialem) czy młodą kapele Black Orange (ostry rock z wiolonczelą i skrzypacami).

#28 wysman

wysman

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2010 - 19:46

dla mnie klasyką polskiego rapu jest k44 i pfk i nigdy nie twierdziłem że były to początki pl rapu.
szacunek dla grupy Salem za te nagrywki ale mi się to ani trochę nie podoba ;]

a teraz słucham OSTRego, Zion I, Moka Only, Looptroop
jechałem szybko, iż lubię za***rdalać

#29 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 March 2010 - 20:14

swoją drogą nie lubię szufladkowania, ale muszę w tym miejscu spytaćhttp://adechade.com/public/style_emoticons/default/cry.gif od kiedy EWR ma cokolwiek wspólnego z rapem ? Toż to dancehallowy band mający raptem parę kawałków w featuringu z raperami. Szczególnie można to zauważyć na ostatniej płycie, która spod 'Prosto' wyszła, na tym albumie znajdziemy kilka utworów z raperami, poza tymi wyjątkami reszta piosenek utrzymywana jest w klimacie dancehall bądź też modern roots (w szczególności solowe kawałki Luty z gościnnymi występami Grizlee czy Cheby)

peace !


Już się tłumacze :D Pierwszy post:

podobne rytmy tylu regge, dancehall r`n`b i co tak jeszcze :)


EWR nie ma nic wspólnego z rapem, ale ze względu na to zdanie Simona wrzuciłem :)

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#30 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2010 - 20:24

[/size][/font][/color]
Już się tłumacze :) Pierwszy post:


EWR nie ma nic wspólnego z rapem, ale ze względu na to zdanie Simona wrzuciłem :)


hehe no Sav też tak myślałem, ale nie wiem dlaczego o tym nie napisałem :D
Tak czy inaczej są na polskim rynku pozycje ciekawsze od EWR :)

#31 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 March 2010 - 20:32

Snowboarder, na poczatku to widze ze zmieniłeś sposob wypowiadania swoich pogladow nie mowie tylko o tym temacie, lecz ogolnie o forum!! Bardzo pozytywnie :) Od razu lepiej sie to czyta, naprawde...

..hmmm....co do tematu, Monika ma racje dla kazdego pokolenia sa inne kapele, squady klasyką danego gatunku, dla Ciebie Kazik, dla mnie Paktofonika, starsze WYP3, jak rowniez Liroy, bo na jego kawałkach sie wychowałalem majac ponizej 10 roku zycia ;p N.A.S rowniez uwazam za jakosc klasyke lecz nie mozemy porownywac troszke innych gatunkow rapu, takie jest moje zdanie, teraz 10 latki sluchaja WWO, Hemp Group, ale sluchaja rowniez Paktofoniki, K44, bo sa to pewnego rodzaju .... klasyki z okresu ich starszych braci :D

....zgodze sie ze Tede, to komercja, ze duzo sqadow, solistów poszło za kasa, kiedys byly inne czasy pieniadze sie tak bardzo nie liczyły jak teraz, dlatego wszystko sie komercjalizuje a zostaja tylko wytrwali, kiedys tzn przed 96r nie bylo takiego gowna jak 18L, mezo, liber i caly ten syf!!!

....zgodze sie rowniez z Mońka ze rap, jak rowniez cala kultura HH nie byla tak powszechna jak teraz, jak chciales dobry rap to musiales isc do empiku, ja przynajmniej tak robilem, mowie o plytych CD a teraz......mp3, youtube, dostep do shitu jak i dobrego rapu jest otwarty, zrobil sie bardziej powszechny przez niby rap, typu mezo i cale te gowno, ludzie mowie ze sluchaja rapu a czego....18L, wiec wybacz ale komentowac tego nie bede!! nie ma co ukrywac ze sprzedaz spadla przez ogolnodostepny internet...kolejna sprawa ze w tamtych latach nie kazdy mogl sobie pozwolic na wydanie krażka, wiec ludzie kupowali to co bylo dostepne, a undergroundowego rapu sluchali ludzie ktorzy naprawde byli zainteresowani tego typu muzyka!!

....przepraszam za orto i gramatyke :)

pzdr!!

ps. nie wiem czy napisalem wszystko co chcialem, ale i tak duzo mi wyszlo

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#32 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 29 March 2010 - 07:49

Dosc ciekawym zjawiskiem jest to ze zawsze jak jest temat o rapie pojawia sie spor co jest klasyka a co nie, kto sie sprzedal a kto nie :)
Kolejnym ciekawa rzecza jest napinka na meza i 18L, zawsze pojawia sie w kontekscie sprzedajnego hip-hop-polo i rzeszy mlodocianych sluchaczy, o dziwo nie spotkalem nigdy takiego sluchacza :jupi2:.

Wracajac do tematu ja od siebie polece Tego Typa Mesa i 2cztery7 wydaje mi sie ze niczym nie odbiegaja od prekursorow polskiego rapu :jupi2: Do tego dorzucil bym jeszcze z tutaj nie wymienionych TeTrisa i z podziemia Pierrota.

#33 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 March 2010 - 22:10

No to jak lubicie tak hip hop to macie coś niezbyt popularnego z 1995r.
Urban - Nagie anioły
Urban - Dzielnica Wilda

To kolejny przykład, że rap stał wtedy na dużo lepszym poziomie niż teraz.

#34 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 31 March 2010 - 08:02

Snowboarder gadasz glupoty, rap byl inny. Sam lubie 'stara szkole' ale te czasy minely, wszystko rusza do przodu. Wez pod uwage ze wtedy tez powstawalo duzo kiepskich nagrywek, poprostu sie teraz ich nie pamieta bo wtedy byly kiepskie. Za 20 lat watpie zeby ktos odgrzebal na YT slabe kawalki bo kto je bedzie wrzucal ? Teraz moze na innych bitach ale wciaz z przekazem rapuje wiele osob. Zreszta, nie zawsze przekaz jest najwazniejszy, watpie zeby rap mial wplynac na sposob postrzegania swiata czlowieka w wieku 20 lat czy wiecej.

http://www.youtube.com/watch#!v=SPmfBb1WWhw&feature=related zeby nie bylo oftopu do dorzuce taki kawalek od siebie :)

#35 glasgow

glasgow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 56 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 April 2010 - 11:08

Outkast - Chonkyfire
[url="http://www.youtube.com/watch?v=q0fmhRIUD5M"]http://www.youtube.c...h?v=q0fmhRIUD5M[/url]
sentyment :yahoo:


Non Phixion - If you got love
[url="http://www.youtube.com/watch?v=dvX0ZiZf0tg"]http://www.youtube.c...h?v=dvX0ZiZf0tg[/url]
genialny bassline warto podglosnic
"Zaraził mnie tak jak angina ropna, różnica drobna angina jest okropna"

#36 adam4701

adam4701

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 April 2010 - 01:06









#37 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 April 2010 - 22:45


Cannabis, Whisky, Ananas...
Jeszcze będzie czas.. By odpoczywać..

#38 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 April 2010 - 15:14







#39 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 23 April 2010 - 08:01

To dodam co nieco od siebie jako że ostatnio trochę się zainteresowałem starym prawdziwym Hip Hopem, nie wiem czy mam dobry gust, jak dla mnie zaebiste teksty mega nutki. Jedziemy:


Wu-tang clan - It's Yourz



Redman - Smash sumthin


Cappadonna - Slang Editorial
]

Cappadonna - Milk the Cow


Pan Blahzay Blahzay - Danger


Crooklyn Dodgers


ODB - Brooklyn Zoo


Ghostface killah - Iron Maiden (za***isty poczatek teledysku :hahaha2:


Raekwon - Glacier of Ice


Masta Ace - Beautifull



Póki co na tyle ode mnie. Mam nadzieję że się spodoba :rolleyes:
Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!

#40 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 23 April 2010 - 10:04

EPMD - Richter Scale


Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!