Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Les Orres/veysonnaz


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 rajder

rajder

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 08:53

Mam nadzieję ,że to dobry dział na taki temat.

Rozważam wyjazd zorganizowany na deskę w marcu i obecnie mam dwie opcje.

Jedea ze SnowShow do Les Orres ,a druga z Snowmotion do Veysonnaz (Szwajcaria).

Był ktoś kiedyś na tych miejscówkach i może coś powiedzieć o warunkach (trasy,wyciągi,ceny)? Korzystał ktoś kiedyś z usług tych organizatorów (SnowShow i Snowmotion) i może podzielić się opinią na ich temat ?


Użytkownik rajder edytował ten post 28 January 2015 - 09:04


#2 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 17:23

Snowmotion + Veysonnaz to lepsza opcja niż SnowShow + Les Orres moim zdaniem

 

 

Miałam doczynienia z obydwoma organizatorami - snowmotion trzyma poziom, snowshow coś leci w tym roku na łeb na szyję...

Poczytaj o miejscówkach, to też sporo się dowiesz. Zaznaczam jednak, że w żadnej z nich nie byłam, pisze tylko na podstawie mapek i krótkiego poczytania.



#3 rajder

rajder

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 19:58

Tzn będę porównywał z polskimi warunkami więc raczej cieżko żeby było słabiej.

Chodzi mi głównie o 'organizację jazdy' (więcej czasu spędzać na zjazdach niż na wjeżdżaniu) i opinię nt organizatorów. Możesz napisać pod jakim względem 'leci na łeb..' ? Fajnie jakby ktoś porównał cenowo Szwajcarię i Francję ,bo organizatorzy piszą swoje rzecz jasna.

Dzięki za odpowiedź!



#4 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 21:05

jako że byłem już kilka razy ze snowmotion to pozwole sobie wtrącić 2 zdania ;) 

 

jako organizator, chyba najlepsza firma w Polsce jeśli chodzi o takie wyjazdy (opinia z doświadczenia, 4 wyjazdy.....i ze słyszenia) . Za każdym razem deski do testów, kamerki do wypożyczenia (niby każdy w ofercie to ma, ale jak się okazuje nie zawsze wyjazd jest zgodny z ofertą ;) ) , szkolenia ski i snb odbywają się zawsze (a przynajmniej nie słyszałem żeby kiedyś odwołano, a w zeszłym sezonie w valmeinier była na prawde wujowa pogoda (mgła jak mleko przez 4 dni)  a mimo to szkolenia sie odbyły ) 

 

Dalej......kadra sama w sobie mega pozytywni ludzie, nie dramatyzują jak jest jakiś problem i nie mają wyjebane na uczestników (a niestety np w tym roku na jednym z wyjazdów snowshow ponoć tak było, wiem ze słyszenia ale od osób z którymi byłem na wyjeździe ze snowmotion i mówili że bez porównania lepiej na SM). 

 

Próbowałem ze student travel, niestety na 4 dni! przed wyjazdem odwołali go (kpina jak hooy moim skromnym zdaniem.....ale na wysokości zadania stanęło snowmotion i jeden telefon załatwił nam wyjazd :) ) , za to znajomi byli na wyjazdach ze student travel , co prawda letnich, ale byli i bardzo chwalili. 

 

 

co do miejscówek to  zadnej z nich nie znam ale.........sprawdziłem co obejmuje karnet w veysonaz i .....zonk (jak dla mnie) 

 

info ze snowmotion : Region Printze (Veysonnaz, Thyon/Les Collons, Nendaz oraz Siviez)   wiec karnet obejmuje tylko jakies pół góry, z czego większosc to orczyki ;)  a dopłata do całej góry to 100ojro. Co kto lubi ;) 



#5 rajder

rajder

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 22:22

Dzięki za opinię. 

Z tym karnetem to trochę dramat,bo liczyłem na te ponad 100km tras ,o których pisali. Orczyki to ja mogę mieć w Polsce za mniejszą cenę (niestety 100euro dopłaty nie wchodzi dla mnie w grę). Pozostaje mi najwyrazniej Snowshow...(?)



#6 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 22:40

Dzięki za opinię. 

Z tym karnetem to trochę dramat,bo liczyłem na te ponad 100km tras ,o których pisali. Orczyki to ja mogę mieć w Polsce za mniejszą cenę (niestety 100euro dopłaty nie wchodzi dla mnie w grę). Pozostaje mi najwyrazniej Snowshow...(?)

dlatego o nim wspomniałem, bo już kilku znajomych pisało że super wyjazd i wszystko pięknie, ale dla mnie coś za tanio wychodziła ta Szwajcaria ;)    było głośno o tym że te 4 doliny się dogadają i będzie 1 karnet i 412 km tras, a później jak się nie dogadali to nikt tego na głos nie pisał , i nie mówie tu o biurach podróży tylko ogólnie o internetach ;) 

 

pokukaj jeszcze na necie, snow show, snowevents, student travel , feel the flow.......jest tego masa, ale niektóre nie sprawdzone :)



#7 rajder

rajder

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2015 - 00:22

Snowshow ma wyjazd w to samo miejsce w ofercie ,drożej 200zł i na mniej tras (tylko Veysonnaz-Nendaz) . Z tego co zrozumiałem mapkę http://www.infosnow....f27803.80210266to są trasy po 1500/2000m i faktycznie głównie orczyk. 



#8 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2015 - 08:33

Moze jeszcze poszukaj na stronie vejsonnaz ktore dokladnie wyciagi wchodza do ktorego "segmentu gory", bo wszystkie szanujace sie alpejskie miejscowki taka rozpiske maja.
Albo na stronie 4valej czy jak ona sie tam zwie ;)

#9 rajder

rajder

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2015 - 21:24

Nie idzie się dowiedzieć co wchodzi w skład podanego regionu ani z mapki ani za stron (albo szukać nie umiem). Nie mniej jednak patrząc na ofertę Snowshow i tak jest lepiej. Sami przyznają ,że stoki to nie jest najmocniejsza strona tego wyjazdu (100km mniej i patrząc na mapkę jeszcze więcej orczyków) ,a na na tym mi przede wszystkim zależy (imprezy we Francji czy Szwajcarii to raczej nie na moją kieszeń). Trochę martwi sposób transportu bagażu ,ale to chyba standard na tego typu wyjazdach. BIorąc to wszystko pod uwagę wybór pada chyba na Szwajcarię i snowmotion. Mam nadzieję ,że warunki dopiszą.

Dzięki jeszcze raz za opinie ! (oczywiście jak ktoś by chciał coś dopisać to chętnie przeczytam).



#10 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 February 2015 - 00:01

kurcze, jak ktos szuka w miare budzetowego wyjazdu i wybiera teraz  w tym celu szwajcarię, to ja sie lekko dziwię...

przeciez dla nas ( jak i dla wszystkich w strefie euro) tam od póltora miesiaca WSZYSTKO zdrożało o dobre 20 %. a nigdy tanio nie bylo...


  • Marcin07 lubi to

#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 00:18

Ceny z kosmosu. W Szwajcarii jadlem kebab w cenie dobrego obiadu w Austrii. Piwo w knajpie (Geneva) Guiness - ok 7 frankow :) 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#12 rajder

rajder

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 00:59

Ja się nastawiam na swóje jedzenie robione w kuchni. Podobnie drogo będzie pewnie we Francji jeśli chodzi o stołowanie się w restauracjach.



#13 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 01:50

no kilka euro trzeba zostawić na pizze czy burgera we Francji.....ale w marketach makarony i inne takie w cenie takiej jak w Polsce ;)  opłaca się jedynie wziąć mielone do spaghetti i kilo sera żółtego do tostów :P   reszte można na miejscu kupić :) 



#14 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 February 2015 - 08:33

Ja się nastawiam na swóje jedzenie robione w kuchni. Podobnie drogo będzie pewnie we Francji jeśli chodzi o stołowanie się w restauracjach.

podobnie drogo ( ale jednak taniej) to było przed 15 grudnia. teraz w szwajcarii jest duzo drożej.

chyba,że sie nastawiasz na nie wydawanie ani franciszka... a itak karnet bedziesz miał droższy.

 

Chodzi mi głównie o 'organizację jazdy' (więcej czasu spędzać na zjazdach niż na wjeżdżaniu)

jakby był taki organizator, co by mi to zagwarantował, to zapłaciłbym chętnie nawet w funtach :)

włącz sobie jakąkolwiek aplikacje typu "ski tracks" w czasie dnia jazdy i sprawdż na koniec dnia ile czasu zajęło zjeżdzanie, a ile wjezdzanie, stanie , etc.

mozna się nieźle zdziwić :)

na zjazdy wypada ok 10-15 minut na godzinę :lolbounce:

i to im szybciej starasz się za***rdalać , tym ta proporcja się pogarsza...


Użytkownik md.sign edytował ten post 03 February 2015 - 08:33


#15 rajder

rajder

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 11:27

Karnet w cenie wyjazdu więc to chyba bardziej problem organizatora (?). Cóż ceny są problemem ,ale na razie cieżko znaleźć złoty środek ,biorąc pod uwagę terminy mi pasujące, stoki (z tego co widzę to przewaga orczyków to prawie standard,te ilosci tras typu 400 km nie biorą się z nikąd. Skończy się zaraz na Szklarskiej Porębie :D



#16 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 15:58

Jak Cie termin sztywno nie trzyma to jedz do valmeinier lub do alpe d huez lub les deux alpes......dwie ostatnie moim zdaniem lepsze miejscowki niz valmeinier.....ale val tez dobre :)

#17 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 February 2015 - 20:59

Ja akurat jadę z ziomkami do Veysonnaz, nie pytać bo akrat tak wyszło ;) zapisywałem sie jako ostatni z ekipy a ziomki juz mieli zapłacone za Les Orres. Dlatego zostało nam wybrac Vaysonnaz aby pojechac razem ;)

 

Mapki wyciagów na powalają no ale zobaczymy co będzie na miejscu. Na jedzenie także nastawiam się na własne przysmaki w sumie podobnie jak kilkakrotnie robiłem do we Francji czy Austrii. No może w jakimś barze wieczorem wyda się te parę franków i tyle. Alko i szamka z Polski.

 

Oto mapka wyciągów na które są skipassy ze Snowshow.

http://www.snowshow.pl/ckfinder/userfiles/images/mapka_veysonnaz_d2.jpg

http://www.snowshow....eysonnaz_d2.jpg