Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Mam Sprzęt, Co Dalej


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2015 - 23:43

Witam forumowiczów może mój temat bedzie troszke odbiegał od reszty tematów ale mam nadzieje, że mi pomożecie,

więc tak 2 lata temu kupiłem sprzęt, na którym byłem chwilke na nowej osadzie ale nie licze tego do uczenia się jeżdżenia lecz bardziej do samego stania i próby utrzymania równowagi na desce, sprzęt to Deska to gnu carbon credit 153, wiązania K2 Indy L eur: 40.05 - 44.5 // buty do DC Rogan eur. 43. mój wzrost to 173, waga 70. po 2 lata przerwy od deski z różnych powodów udało sie w końcu pojechać w styczniu na rochacz cczy jak to sie zwie na słowacje ;) więc pierwsze dwa dni przy ustawieniu kaczki na 15'tkach i stance ok 62  strasznie się męczyłem, jazda listkiem plecami do stoku jakoś jeszcze szła...ale twarzą do stoku już gorzej, że nie wspomnę o próbie skręcania to już masakra, na 3 dzień zmniejszyłem stance a same wiązania przeniosłem lekko ku tyłowi (tail ?) (jeżdżę prawą nogą z przodu, lecz i lewą nie był by to problem bo w wiekszosci sportow jak piłka, czy SW potrafie radzić sobie w każdej pozycji ;) po tych zmianach było już lepiej już tam coś starałem sie skręcać, czasami i sie wiekszość płaskiego stoku przejechało niby skręcając, łatwiej mi było skręcać w lewo przechodząc na backside ?na lewo niż na prawo i stawając na palcach bo deska jakby jechała na wprost pomimó próby skręcenia co konczylo sie upadkiem ;D lecz podejrzewam, że nie było to tak jak powinno być idealnie technicznie. i dalej twierdze, że nie potrafie jeździć (dodam, że na chwile jadąć na desce od kolegi 10cm dłuższej wydawała się miększa ) jechało mi sie ciut lepiej ;)

 

teraz pytanko do Was, czy męczarnia na stoku to wina, samego sprzętu, ustawień ? albo i sprzętu i ustawień czy po prostu brak mi umiejetnosci i na takim zestawiku i ustawieniach powinno sie dobrze jeździć ?

gdzie są organizowane jakieś jednodniowe szkolenia dla typowo zielonych, początkujących prowadzone przez naprawde dobrych fachowców ;) Pozdrawiam!


Użytkownik Vale-Tudo edytował ten post 25 January 2015 - 23:48


#2 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2015 - 00:01

problem leży w Twoich umiejętnościach. Na początek każdy instruktor pomoże i nie musi to być "doby fachowiec" ale lepiej żeby nim był :) . Skąd jesteś, gdzie jeździsz, może jest ktoś w Twoich rejonach kogo warto polecić


  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#3 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2015 - 00:13

ze śląska, Ruda Śląska dokładniej ;) chciałnym znaleźć kogoś kto ogarnie nie tylko moje umiejętności tzn ich brak ale też pomoże lepiej ustawić wiązania (wiem, że to sprawa indywidualna) ale przynajmniej nakierować co do stance, czy też ich położenia względem środka deski, kąty pewnie sam bede z biegiem czasu sobie zmieniał ;)



#4 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2015 - 08:59

na sam początek przy 173cm spróbuj ustawić stance symetrycznie na środkowych insertach, nie wiem jak w gnu, ale wielu producentów zaznacza środkowe instery. Stance powinien być taki żebyś mógł bez przeszkód zrobić przysiad na desce. Pod żadnym pozorem nie cofaj wiązań do tyłu, nie rób tzw setbacku w desce która go fabrycznie nie ma. Stance to też bardzo indywidualna sprawa i sam dojdziesz jak ci jest wygodnie.


  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2015 - 09:45

Jeżeli chodzi o ustawienia...stance ustaw sobie na okolo 58 to chyba najbardziej uniwersalne ustawienie, kąty ustaw np. 21/-6, później stopniowo co kilka zjazdów zmieniaj kąty w kierunku symetrycznej kaczki, w tedy najszybciej złapiesz te, które Ci będą pasowały, jeżeli już to ogarniesz możesz jeszcze pobawic się stance, czyli zwiększyć do 60 lub zmniejszyć do 56.

Pozdro

#6 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2015 - 16:02

a jak ustawić wiązania jeśli chodzi o tą łychęczy jak to sie zwie  a dokładnie jej pochylenie, które chyba wymusza bardziej ugięte kolana jeśli się nie myle  ?



#7 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2015 - 17:25

1) Nic nie ruszaj, nie pochylaj i nie kombinuj. Łyżki mają przylegać delikatnie do buta i nic poza tym, w przypadku nauki jazdy.

 

2) Stance ustaw robiąc wygodny, miękkie rozkrok koło deski, tak aby móc bez problemów kucnąc i stać - potem domierz to do stanc i przyczep je symetrycznie, czyli na tych samych insertach patrząc od końców deski

 

3) Kąty proponuję na początek symetryczne, na kaczkę,  adekwatnie do tego, jak ustawiasz stopy kucając. Czyli może być to np. 12/-12. Jak się nauczysz jeździć, albo będą Cię boleć od tego ustawienia np. kolana, to kombinuj dalej.

 

Nauka jazdy lamborgini wcale nie ułatwiła, lepiej wziąć prostego klasyka samochodowego i katować umiejętności jazdy. To samo tyczy się snowboardingu - nie kombinuj. Weź instruktora na 2-3h - pierwszy lepszy ze szkółki Cię ogarnie :)

 

P.S. Deska jest okej dla Ciebie jako osoby początkującej. Klasyczny, dość miękki rocker. Nie upatruj więc problemów w desce z robieniem podstawowych zakrętów.


Użytkownik szafraanka edytował ten post 26 January 2015 - 17:27


#8 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2015 - 23:57

dzięki wielkie za pomoc, nie pozostaje mi nic innego jak ćwiczyć oraz ogarnac jakiś wypad z instruktorem ;)



#9 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 October 2015 - 18:56

jeszcze jedno pytanko z serii " początkujący pyta" ;D rozumiem, że najlepiej zrobić tak jak mi radziliście i tak też z początkiem tego sezonu chce probować i korzystać z Waszych rad, lecz chodzi mi po głowie myśl aby zmienić sprzęt na bardziej miękki, deske + wiązania...buty już sobie zostawię co o tym sądzicie ? Warto szukać czegoś łatwiejszego do nauki ? czy pozostać przy swoim i starać sie ogarnąć w końcu tą nauke na tym sprzęcie. z góry dzięki za rady! ;)



#10 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 October 2015 - 08:51

jeśli deską nadal jest to gnu to ja nie wiem czego ty miekkszego chcesz szukać... lepiej wydaj kase na wyjazdy i instruktorów


  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#11 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 October 2015 - 14:51

jeszcze jedno pytanko z serii " początkujący pyta" ;D rozumiem, że najlepiej zrobić tak jak mi radziliście i tak też z początkiem tego sezonu chce probować i korzystać z Waszych rad, lecz chodzi mi po głowie myśl aby zmienić sprzęt na bardziej miękki, deske + wiązania...buty już sobie zostawię co o tym sądzicie ? Warto szukać czegoś łatwiejszego do nauki ? czy pozostać przy swoim i starać sie ogarnąć w końcu tą nauke na tym sprzęcie. z góry dzięki za rady! ;)

 ta deska jest dla początkujących,także jak pisał Kortek zainwestuj w instruktora...


www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#12 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 October 2015 - 12:17

polecam Siwego :)


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#13 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 October 2015 - 18:49

polecam Siwego :)

 

lol :)

 

ja tez



#14 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 October 2015 - 22:23

Możesz też pojechać na któryś wyjazd i wziąć udział w grupowym szkoleniu... Wtedy raźniej, upadki mniej bolą, mężniej się wstaje kiedy niewiasty patrzą ;) 


zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#15 Vale-Tudo

Vale-Tudo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 October 2015 - 02:16

tak też zrobie, puki co wyjazd z pracy do les2alpes w styczniu także tam cięzko bedzie o fachowe szkolenie o ile jakieś bedzie. ale marzec bądź kwiecień wybiorę sie z snow4life badz ehschool na jakis wyjazd ;), dzieki za rady ;)