Skocz do zawartości




Zdjęcie

Voelkl Squad Rocker - Zwrot Deski


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 January 2015 - 23:14

Dnia 25.01.2014 kupiłem w sklepie sklepsnowboardowy.pl deskę Voelkl Squad Rocker oraz wiązania Flux DS. Numer zamówienia 1629.

W związku z licznymi postami Morgana o możliwości zwrotu używanego produktu jeśli stan faktyczny nie zgadza się z opisem:

"W świetle prawa taką deskę można oddać do sklepu w którym się ją nabyło. Także używaną, jest to niezgodność towaru z opisem."
link do postu: http://adechade.com/...e-1415/?p=89805

"...co jest niezgodnością towaru z opisem i każdy może od takiej umowy odstąpić kiedy zyska tę świadomość."
http://adechade.com/...-kupic/?p=89332

właściwie caly ten post: http://adechade.com/...-kupic/?p=89378

"Sorry, trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi. Jeśli ktoś będzie chciał oddać deskę, zwróci ją na podstawie działającego w Polsce prawa. Tuszowanie sprawy byłoby nie fair."
http://adechade.com/...e-1415/?p=90133


A mianowicie rozchodzi się o odwrotny setback w teoretycznie twin tipowej desce. Od dziobu deski do pierwszych instertów jest 423 mm, a od tyłu deski jest 426 mm. Tymczasem w opisie deski jest wyraźnie napisane setback 0 mm. Skandalem dla mnie jest, że taka firma w swoim najwyższym freestylowym modelu za naprawdę nie małe pieniądze takie coś wypuszcza. Po tym jak zmierzyłem te odległości, nie dziwi mnie już, że deska przy agreswnym wejściu na frontside tak chętnie zakręca 'w miejscu' i ja ląduję na twarzy. To chyba pierwsza deska, która ma dłuższy tył od przodu!

Pominę kiepską jakość laminatu i liczne odpryski.

W związku z powyższym chciałbym odstąpić od zawartej umowy i oddać deskę.

Jako, że na paragonie są również wiązania czy je również będę musiał zwrócić? Ich komfort użytkowania oraz działanie jest bez zarzutu. Jednak posiadają one błąd konstrukcyjny polegający na ścieraniu się łyżki od pasków, również jest to dla mnie nie do przyjęcia, dlatego wiązania chętnie oddam.

W załącznikach zdjęcia. Video tutaj: https://sprongo.com/video/1452969
Na Video mam nadzieję, że widać gdzie laminat w 'papier ścierny' przechodzi (z obu stron na początku drugiego insertu) Pomiar faktycznie nie jest najprecyzyjniejszy, ale mierzyłem wiele razy i zawsze wychodziło że tył jest dłuższy. Wyniki od 2 do 4mm się zmieniały, najczęściej koło 3 wychodziło. Dla mnie ewidentnie inserty są niesymetrycznie rozmieszczone. Mierząc Pathrona Play i Ride Buckwild nie wychwyciłem różnicy.

Załączone pliki



#2 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2015 - 00:11

Może to limitowana edycja specjalnie do nauki słicza ? ;)



#3 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2015 - 09:24

Podejrzewam, że jeśli chodzi o jazdę to ważniejsza jest odległość od końców krawędzi efektywnej choć pewnie trudniej ją zmierzyć. Troszkę dłuższy tail ponad śniegiem nie byłby taką masakrą, choć ciągle byłoby to ciekawe :). Muszę zmierzyć czy mój Voelkl ma deklarowany setback... A co do odprysków laminatu to też to mam, ale mój jest z najniższej półki więc nie oczekiwałem cudów i specjalnie nie przejmowałem się tym.



#4 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 15 January 2015 - 09:33

dla mnie nie ważne czy jest to 1,......3.... czy 30 mm

 

Chodzi o zasade:

Morgan szczuł klientów na importerów innych marek opisując system jakim mają się posłużyćżeby zwrócić towar NIEZGODNY Z OPISEM.

jak wiecie używał przy tym niewybrednych słów.

Dlatego osobiście ciekaw jestem jak podejdzie do tej sprawy.

Czy podwinie ogon i przyzna że fabryki czasem puszczają towar nie do końca zgodny ze specyfikacją.

Czy też ( co bardziej prawdopodobne) zacznie udawadniać że SZymszym nie potrafi mierzyć, jego miarka nie trzyma skali i jest d*pa a nie rider :D a wogóle to jest kuzynem.... wiecie kogo :P

 

pzdr

 

JW

 

na obrone Morgana dodam że do wieczora nie może sie wypowiadać bezpośrednio gdyż wczoraj dostał 24h kolejke moderacyjną.... :)


  • Maluuutka i kielon lubią to

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#5 Molek

Molek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 15 January 2015 - 11:22

To co się generalnie wyrabia na tym forum w dziale "co kupić" to już jest przegięcie. Zakaz wypowiadania się o deskach dla dystrybutorów, chyba, ze w odrębnym dziale ! Złodziejstwo sk***ysyństwo zostawmy politykom a nie snowboardzistom. Nie wiem na jakiej zasadzie finansowane / sponsorowane jest to forum , ale ludzi którzy są tutaj tylko po to by coś sprzedać i oczernic konkurencję (czyt, dla własnej korzyści) nie potrzebuję.

Co do Morgana to go nie znam, nie wypowiem się na podstawie tylko tego co przeczytałem a tym forum.. chodź jest tego stanowczo za dużo, to muszę stanąć po stronie konsumenta bo takowym tez jestem.


  • Marek S. lubi to

#6 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 15 January 2015 - 11:40

Powinienem skasowac post Molka (jako całkowicie nie związany z tematem)- ale zrobie wyjątek.

 

W celu wyjaśnienia- forum jest sponsorowane od początku przez jedną osobę - przeze mnie.

 

Każdy kto sie ogłasza na forum robi to bezplatnie - pozwoliłem na to dlatego żeby KAŻDY miał mozliwość wypowiedzenia się.

Niestety jak sami zauważyliście - ludzie którzy są dorośli i powinni reprezentować  określony wysoki poziom wiedzy jak i kultury wypowiedzi - okazali się w kilku przypadkach zwyczajnymi pyskaczami.

 

Powtórze to po raz kolejny - to nie jest wina forum. Tylko osób piszących te bzdury.

Często jednak poprzez toksyczność kilku osób postrzegane jest całe forum - podjąłem decyzje że wbrew wcześniejszym moim chęciom

bedę częściej reagował, kasował i wyrzucał z forum ludzi, którzy nie dość że sr**ą nam do ogródka to jeszcze sabotują nas i naszą jedną imprezę.

 

tyle z off topu

 

pzdr

 

JW


  • kuba_krk, snowman i ZAPP lubią to

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#7 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2015 - 18:57

SzymSzym…sprawdź jeszcze czy prawego buta nie masz przypadkiem 2 mm dłuższego/krótszego od lewego :bag:


  • EriksonE lubi to

#8 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 January 2015 - 20:24

jak mnie morgan irytuje swoja postawą pt. "co ty, k**wa, wiesz o snowboardzie", tak tutaj wydaje mi się Szym, że się nieco pospieszyłeś...

próbowałeś to juz reklamować w sklepie i Ci odmówili, że trzeba zaraz z tym na forum jechać ?

co jak co, ale akurat obsługa klienta w 3style wydawała się być zawsze na dobrym poziomie, skąd założenie,że tym razem będzie inaczej ?

już nawet abstrahując od skali tej wady ( IMO akurat to nie jest karabin snajperski i jest róznica, czy chodzi o 2 mm czy 30...ale OK - fakt jest faktem), i czasu potrzebnego na jej wykrycie - chyba normalnym by było zgłoszenie sie do sprzedawcy, a potem ew.zrelacjonowanie tego na forum.

 

mi w kazdym razie jak jakieś śrubki od fluxów powypadały ( choc przeciez wiadomo powszechnie,ze nie wypadają :) ), to mrgn bez problemu zaraz, i za darmo, nowe dosłał. a nie stosowałem wyprzedzającego nacisku na forum...


Użytkownik md.sign edytował ten post 15 January 2015 - 20:25

  • Joszu, Marcin07 i Los_dell_rio lubią to

#9 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2015 - 20:52

Tak mnie zaciekawił ten temat, że poleciałem zaraz pomierzyć swojego volkla vice sqd 2010/2011 za którego też dałem nie mało wtedy ok 1200 zł. Okazuje się że od nose'a do pierwszych insertów jest 448 mm zaś od tail'a do pierwszych insertów 452.

Decha oczywiście True Twin Tip z setback'iem 0

Druga decha rome garage rocker kolekcja z 2011 jest równa :D



#10 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2015 - 21:51

Tak mierząc to mój Voelkl Stroke też nie ma deklarowanych 10mm setbacku. Jednak czy jesteście pewni, że producent mierzy setback od tipa/taila a nie od punktów kontaktowych na krawędzi?

Nie żebym bronił Voelka/morgana bo jak już to trzeba się bronić przed nimi. :)

Użytkownik Dekagram Zła edytował ten post 15 January 2015 - 21:51


#11 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2015 - 23:51

Wg Morgana coś takiego, jak "punkty kontaktowe" nie istnieje, więc ciekaw jestem odpowiedzi...


www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#12 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 00:14

Może faktycznie punkty kontaktowe to jakiś głębszy termin. Chodziło mi o skrajne punkty krawędzi efektywnej. Bo skoro ją mierzą to chyba gdzieś ma swój początek i koniec :)
W każdym razie wyznaczanie setbacku z tamtego miejsca wydawałoby mi się bardziej logiczne, szczególnie w przypadku kierunkowych desek, które mogą mieć zupełnie inny kształt taila i nose'a.
  • Misiek Bielsko lubi to

#13 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2015 - 07:26

O ile dobrze wiem setback mierzy się od środka deski i względem środka go się ustawia na desce, w części deskach setback jest tzw. 0, czyli nie jest przesunięty wgledem krawedzi efektywnej tylko jest dodany 1-1.5 centa kawałek drewna do nose, po to aby deska lepiej sprawdzała się w puchu, drugi rodzaj setbacka to setback cofniety względem krawędzi efektywnej wyznaczamy też od środka deski ,w niektórych deskach tt jest to 1.5-2centy w directionalach czasami aż 8 centów.

Jeżeli chodzi o w/w temacie przypadek to u większości producentow takie uchybienie powoduje, że deska ląduje jako II gatunek i niema przeproś, a jak wiadomo deski z II gatunku są zawsze tańsze...

Jestem ciekaw odpowiedzi Morgana bo to jest naprawde zastanawiające.

Pozdro

#14 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 07:46

2-3 mm skopanego TTT i już II gatunek ? To moja decha względem wykonania powinna być chyba IV... 



#15 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 08:47

@ Szym szym @ Troj, zmierzcie dedykowaną wysokość tipów względem rzeczywistej, jeśli jest różnica również w tym przypadku, będziecie mieć wskazówkę, że to bardziej odchylenie (deformacja) nose'a lub taila, osobiście spotkałem się z tym kiedyś w jednej desce, wtedy to zdecydowanie II lub III gatunek nawet. 

 

Gdy idzie o przesunięcie insertów względem punktów kontaktowych nawet o 3 mm to nie odczujecie tego w jeździe żadną miarą, chociaż w jakimś stopniu świadczy to oczywiście o niechlujstwie fabryki. W specyfikacjach technologicznych przy opisach form fabryka często zastrzega pewien margines błędu, jego przekroczenie na pewno dyskwalifikuje deskę, ile to jest, ile fabryka daje sobie zapasu, nie powiem dokładnie.


www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#16 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 16 January 2015 - 10:05

3 mm? naprawde? i "nie dziwi mnie już, że deska przy agreswnym wejściu na frontside tak chętnie zakręca 'w miejscu' i ja ląduję na twarzy" <--- nie popadasz troche w skrajnosci?


  • EriksonE lubi to

:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#17 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 January 2015 - 10:44

3 mm? naprawde? i "nie dziwi mnie już, że deska przy agreswnym wejściu na frontside tak chętnie zakręca 'w miejscu' i ja ląduję na twarzy" <--- nie popadasz troche w skrajnosci?

 

Kasiu - podsumowując dyskusje.

 

mamy tu doczynienia z dwoma przypadkami.

Morgan wygarną Markowi że deski są niezgodne z opisem - czyli są zbudowane na tańszych i gorszych materiałach niż deklarowane.

Jeżeli jest to prawdą to mamy doczynienia z oszustwem - ja czekam cierpliwie na zapowiedzianą szumnie przez morgana kontrole UOKIKu bo jak narazie jest słowo przeciwko słowu.

 

Przypadek SzymSzyma - jest inny a dotyczy jakości wykonania.

Czyli deska wykonana z deklarowanego materiału ale nie trzyma normy.

W takim przypadku każdy szanujący się producent a za takiego uważam Volkla - podczas kontroli jakości, odrzuca taką deskę

albo wrzuca do niższej klasy/gatunku i sprzedaje ją dużo niżej.

 

Sprzedawcy często skupują tańsze stoki w niższych klasach po małych pieniądzach i jeżeli je sprzedają z informacją że jest to niższa klasa i co za tym idzie jest tańsza deska to nie ma sprawy - kupujesz i liczysz sie z tym że ma jakąś wadę np przesunięcie którego być nie powinno.

 

Problem powstaje jeżeli sprzedawca kupuje taki stok i sprzedaje z premedytacją jako pierwszy gatunek - wtedy to jest oszustwo.

NIe producenta ale sprzedawcy.

 

Nie wiem i nie rozsądzam czy tak jest w tym przypadku. - nie mniej jednak takie prawdopodobieństwo istnieje bo nie wierze że fabryka wypuszcza w pierwszej klasie niedoróbki.....

 

 

pzdr

 

 

JW


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#18 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 January 2015 - 11:01

Moja pomoc w tym wątku jest zbędna. SzymSzyma proszę by jednak napisał tu dokładnie to samo, co napisał w mailu do mnie.
Szczególnie chodzi mi o fragment dotyczący rzeczywistych powodów powstania tego tematu. 

 

W dalszej dyskusji nie zamierzam uczestniczyć, więc z góry mówię że nie odpowiadam na żadne pytania, zaczepki, prowokacje.

SzymSzym został poinformowany o przysługujących mu prawach i możliwościach złożenia reklamacji. Jeśli będzie chciał, pochwali się jakie stanowisko miał Volkl.

 

ps. Radku, z całym szacunkiem, brakuje wiedzy - II gatunek jest oznakowany, pojawia się dwójeczka lub B przy numerze deski, pojawić się również może wytłoczony napis second na nose deski.

Także powinieneś napisać jakie są rzeczywiste powody Twojego nagłego hejtowania dla zasady mnie i tego co piszę.


Użytkownik mrgn edytował ten post 16 January 2015 - 11:15


#19 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 January 2015 - 11:34

skoro tak uważasz ....

 

ale żeby nie było niejasności chciałbym żebyś napisał jasno że nie praktykujesz skupywania stoków niższej klasy żeby je sprzedawać jako produkty pełnowartościowe.

Co utnie spekulacje

 

JW


 

ps. Radku, z całym szacunkiem, brakuje wiedzy - II gatunek jest oznakowany, pojawia się dwójeczka lub B przy numerze deski, pojawić się również może wytłoczony napis second na nose deski.

Także powinieneś napisać jakie są rzeczywiste powody Twojego nagłego hejtowania dla zasady mnie i tego co piszę.

 

to nie jest hejtowanie.

Zawsze masz bardzo duzo do powiedzenia kiedy trzeba przypierdolić komuś.

Teraz nagle wydajesz najbardziej lakoniczny komunikat w historii swoich wypowiedzi na forum.

Co do mojego podejscia do Twojej osoby - jezeli chcesz to w innym wątku mogę rozwinąć to co wypłynęło jak gówno z szamba w ostatnim czasie.

 

Bądź mężczyzna i bierz odpowiedzialność za swoje czyny i słowa.

 

JW


  • Maluuutka i ZAPP lubią to

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#20 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 16 January 2015 - 11:59

Nie mieszajac sie w cała sytuacje.

Jancio chciałes komentarza to morgan skomentował. 

Napisze duzo - źle napisze mało - źle...

 

Skoro szymszym został poinformowany o mozliwosci rozwiazania sytuacji i złozenia reklamacji do voelkla to czy nie o tym własnie był ten temat? A nie nagle o sprzedawaniu 2 gatunku? nie uwazasz ze moze faktycznie wystapił błąd który ktos w fabryce przeoczył? przeciez sprawdzaja to tylko ludzie... poczekajmy na odpowiedz z fabryki a nie pieńmy sie nagle nad tym ze skoro to zdarzyło się raz to nagle ktos umyslnie wciska ludziom 2 gatunek... bo to juz moim zdaniem troche za daleko posunięte spekulacje.

 

Oczywiscie zaraz zostane posądzona o stronniczość... Ale akurat w tej sytuacji patrze na wszystko z boku.


:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r: