Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Stepchild] Powder Sucks 14/15


50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Snurfer

Snurfer

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 October 2015 - 16:15

Zastanawiam się nad kupnem tej deski i niemal wszystko już o niej wiem, oprócz tego jak radzi sobie w parku.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Z dyskusji wyniosłem, że bez problemu poradzi sobie na małych i średnich hopach, ale co z boxami i railami?



#22 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2015 - 16:37

Deska na której zaliczyłem szkolenie u Zderzaka. ;) Bezproblemowo robiło sie wszystko co się chciało/miało robić. Boxy, pcvki, raile i rainbowy

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#23 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 October 2015 - 17:24

Zastanawiam się nad kupnem tej deski i niemal wszystko już o niej wiem, oprócz tego jak radzi sobie w parku.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Z dyskusji wyniosłem, że bez problemu poradzi sobie na małych i średnich hopach, ale co z boxami i railami?

 

jak na każdej desce, na railach zależy najwięcej od jadącego. Wiadomo że miękki flat ze stępionymi krawędziami będzie łatwiejszy do ogarnięcia na railach, ale to typ do tego stworzony.



#24 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 October 2015 - 22:44

powinien sobie poradzić szczególnie jeśli dobrany krótki


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#25 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2016 - 21:32

A jak wrażenia po Sucks 15/16?


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#26 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2016 - 16:53

No siema!

 

Posiadając na własność model zeszłoroczny nie mogłem sobie odmówić śmignięcia tegorocznego Sucksa! Jak dla mnie, ciągle jest to nr1 jeżeli chodzi o to czego oczekuję od deski i jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości !! Powtórzę się, super pop, ponad przeciętne trzymanie krawędzi na oblodzonym stoku, łatwe i szybkie przejścia z jednej krawędzi na drugą. Idealnie dobrana twardość, znowu to podkreślę, dla mnie jest to najlepszy kompromis pomiędzy miękkim a twardym blatem. Na tegorocznym TD śmigałem na 152 która w stosunku do 154 daje mi jeszcze więcej fun'u jeżeli chodzi o flaty i kontrolę deski po wybiciu!

Śmigałem także na Gnu Carbon Credit 153, uważam osobiście że to bardzo dobra deska jednak w porównaniu z Sucksem nie miałem tego WOW przy ollie czy nose/tail presie. MT robi robotę na lodzie, uważam to za bardzo miłe zaskoczenie, jednak trochę miałem wrażenie że wymuszało na mnie dużo większe skręty, ciężko było mi zmusić tą deskę (po tym jak już wcięła krawędź) by zrobić skręt ciaśniejszy, oczywiście dało się jednak wymagało więcej siły. Sucks pod tym względem jest łatwiejszy w kontroli. Żałuję że nie udało mi się dorwać Skate Banana przez całe TD, bo bardzo ciekawi mnie jak ta deska zachowuje się w porównaniu z Sucksem.

 

Na konie dodam jeszcze..: Wiadomo że bardzo dużo zależy od ridera i umiejętności, uważam że osoba z dobrym skillem pojedzie na każdej desce po dłuższej lub krótszej chwili przyzwyczajenia, dlatego jak ktoś wspomniał wcześniej dobór deski to kwestia mocno indywidualna. Jednak Sucks to deska która z tego co zauważam siada każdemu komu tylko dam się na niej przejechać. W tym sezonie spróbowało dwóch moich znajomych, obaj byli bardzo zadowoleni a nawet jeden z nich odkupuje ode mnie Sucks'a, także za niedługo Marcin będę pisał ;)



#27 Cost

Cost

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2016 - 12:41

Witam wszystkich

 

Jaki rozmiar tej deski polecacie dla osoby 1.8 m ,72 kg ,but 44?



#28 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2016 - 13:16

siema,

 

ja mam 182 około 78kg i but 28,5cm (nike 44,5 / burton 43,5) i śmigam na 154. Teraz po TD zmieniam na 152 ;]



#29 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 January 2016 - 17:24

Jak ma byc wiecej jezdzenia ti 154 jak zabawy to mozesz pomyslec nad 152.
Przy 185 i 78kg jezdze na 154 i jest optymalnie

#30 Magikk90

Magikk90

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 142 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2016 - 12:35

Witam ja z podobnym zapytaniem co.kolega wyżej, jaka długość dla ridera 178cm/89kg rozmiar buta 43, 0lpoprzednia decha to nidecker target w wercji Xl długość 163 ale to deske AM ukierunkowana pod Freeride :)

"Musisz wiedzieć, że na desce jeśli chcesz trochę zabawy, dobrej zabawy, jeśli chcesz się wykazać, musisz mieć respekt dla góry(...) zawsze odczuwasz pewien niepokój, gdy igrasz z górą, w momencie gdy nauczysz się szacunku wszystko się pieprzy(...) Tym właśnie jest snowboard. Ciągłym szukaniem, zmaganiem się, by znaleźć najlepszy stok, najlepszy zjazd. to właśnie przyciąga nas tu co roku"


#31 jaqbu117

jaqbu117

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2016 - 15:51

witam jaki rozmiar polecacie dla zawodnika 1.83 cm wzrostu 62 kg 154 czy 152 bardziej



#32 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2016 - 16:12

Przy Twojej wadze i wzroście oba rozmiary będą ok, jak napisał Erikson jeśli 154 to więcej jeżdżenia, jeśli 152 to zabawy.]

ja ważę ponad 15kg więcej a teraz idę w 152. 



#33 jaqbu117

jaqbu117

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2016 - 16:42

dzieki za opinie dodam tylko ze do tej pory smigalem na 156 wiec na poczatek pewnie lepiej bedzie na 154 za wzgledu na mniejsza roznice 



#34 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 February 2016 - 18:58

Wszystko zalezy od profilu deski itp. Sama dl dechy nie robi roboty.

Magikk ja bym polecal 157,5 chyba taka dl byla. Jak sam fs to odpusc 2kg i dawaj na 154 :)

#35 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 February 2016 - 21:05

Ktos tam kiedys dopytywal o sucksa jako deska parkowa.
Pokatowalem ostatnio w rzykach sporo metalu i bylo bardzo godnie - jib/kick.
W obu opcjach decha dala rade

#36 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 February 2016 - 21:14

Między innymi ja się dopytywałem. Niestety nie miałem możliwości wybrania się. :/

W najbliższy czwartek, w zależności gdzie będą lepsze warunki wybieram się na Nową O. albo na Czarny G. W weekend jeszcze temat otwarty. Może ktoś z Sucksem też się wybiera? :)



#37 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 March 2016 - 11:34

w najbliższy weekend jade na wierchomle ale jak nie bedzie warunku to zapewne zawitam do czarnego ;]



#38 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2016 - 12:02

w najbliższy weekend jade na wierchomle ale jak nie bedzie warunku to zapewne zawitam do czarnego ;]

 

Nie wiem czego Ci życzyć, bo na jeden dzień Wierchomla dla mnie za daleko. ;-)



#39 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 March 2016 - 12:08

Jadę na dwa dni ;)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#40 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2016 - 12:50

Jadę na dwa dni ;)

 

Z deskami na testy? :)