Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Dobry Freeride Na Prognozę, Gdzie?


10 replies to this topic

#1 jachu

jachu

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 80 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2015 - 18:57

Nie wiem, czy temat wszystko tłumaczy, więc rozwinę myśl.

Jako, że ostatnio nie mam czasu jechać w góry na tydzień albo dwa, albo i lepiej ;) szukam alternatywnych możliwości na "epicki" freeride.

 

Pytanie:

Gdzie według Was najlepiej pojechać w przypadku gdy pojawi się świeży puszek?

 

Warunki:

1. Powinno być relatywnie blisko - czyli żeby dojechać w około 8-10h żeby na rano być, śmigać cały dzień, zrobić jeden nocleg, śmigać drugi dzień i do domu.

2. Kraje, które mnie interesują - Polska, Czechy, Słowacja, Austria - reszta będzie raczej za daleko.

3. Fajnie jak będą trasy oficjalnie przeznaczone na Freeride (nieratrakowane), wjazd wyciągiem - nie chcę podchodzić na splitach, latać heli etc. Ma być szybko i sprawnie, żeby za długo nie analizować terenu i trasy zjazdu przez pół dnia.

 

W skrócie chodzi o miejscówki, które polecacie na szybki strzał, żeby pojeździć w puchu, jak spadnie sporo śniegu.

Ja w zeszłym roku zaliczyłem w ten sposób Stubai - akurat pięknie napadało i cały dzień była jazda w puchu i pełna lampa.

 

Te warunki spełnia też Kaprun.

Lech Zurs  Arlberg też jest super.

 

Co jeszcze? Coś bliżej? Polska? Czechy? Słowacja?

 

 



7/9/13 LOBSTER VIMANA
Sklep snowboardowy w Poznaniu --> Sportowy Tartak


#2 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2015 - 19:23

Jezeli chodzi o PL to swego czasu chlopaki zachwalali Korbielow. Filmiki z FR robia wrazenie. Jednak nie bylem wiec lepiej bedzie jak wypowiedza sie bardziej doswiadczeni :)



#3 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 January 2015 - 19:42

Potwierdzam Korbielow 2 latat temu robil robote:)


icon_users.png


#4 kotor

kotor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2015 - 21:11

jak na Pilsku spadnie snieg to austria sie chowa....



#5 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 January 2015 - 21:50

jak na Pilsku spadnie snieg to austria sie chowa....

 

nie wiem w czym :) ale jest to opcja dostępna do ręki dla niektórych. Tras z Pilska nie ma wiele ale daje rade zjechać i mieć z tego sporo radości. Dobre są też dwa zjazdy w Szczyrku - Skrzyczne w kierunku Lipowej oraz Małe Skrzyczne/Malinowska Skała w kierunku Malinowskiego (trzeba wiedzieć gdzie podejść i gdzie trawersować przez rozpoczęciem jazdy w dół, żeby dojechać do najlepszego "lajna").

 

Spoza Polski to polecam Rohace - ale tam trzeba jednak podejść sporo od kolejki jeszcze, a dalej to miejscówke którą sprawdziliśmy już 2 razy, czyli Zillertal. W szczególności Mayerhofer i Zillertal Arena. Na arenie rzadko trafi się pogoda ale jak dopisze to jest dobrze. W mayerhofer polecam szczyty otaczające snowpark Vansa, najlepsza opcja trasy pod gondolą co ma dwa słupy - TUX1500 czy jakoś tak.


Użytkownik EriksonE edytował ten post 02 January 2015 - 21:51


#6 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2015 - 03:09

Chopok i Spravodliwa Mogus?

Na początku cała przełęcz dla ridera, potem ścieżka przez las - w sumie jakieś kilkadziesiąt minut jazdy.

Szczyrk z Dużego Skrzycznego do dolnej stacji kolejki potrafi być świetny.


Użytkownik Wdhiz edytował ten post 03 January 2015 - 03:10


#7 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2015 - 09:53

Gdzieś na forum jest dział o zaprzyjaźnionych instytucjach i są tam linki do forów o przeznaczeniu typowo FR. Najbardziej to polecam taką drogę :)



#8 jachu

jachu

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 80 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2015 - 12:02

Ok, czyli lista miejscówek powoli powstaje.
Na Pilsku już kiedyś byłem, ale nie konkretnie na prognozę - fakt góra jest zacna, i przy dobrym opadzie na pewno jest co robić :)
Dzięki Panowie, teraz mam już co śledzić, jak napada, to jazda.

 

Oczywiście wątek się nie kończy i kolejne propozycje/pomysły mile widziane.



7/9/13 LOBSTER VIMANA
Sklep snowboardowy w Poznaniu --> Sportowy Tartak


#9 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2015 - 22:48

Ogarnął ktoś freeride przytrasowy na Wierchomli? Można złapać trochę puszku i fajną polną drogę o kształcie mini-rynny na prawo od wyciągu Polanki, potem tylko +-300 metrów z buta do dolnej stacji krzesła. Ale to ersatz. Próbowałem podejść trochę w stronę schroniska nad Wierchomlą i stamtąd startować ale bardzo szybko pojawiło się siatkowe ogrodzenie prowadzące w stronę zwykłej trasy. Tak samo próby znalezienia czegoś w Szczawniku spełzły na niczym.

Z ciekawostek można sprawdzić ścieżkę idącą od Schroniska nad Wierchomlą do Wierchomli Małej - może być zabawna.

http://www.openstree...49.4274/20.8467



#10 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2015 - 23:35

W Sądeckim miejscówek na backcountry jest sporo. A ostatnio po wiatrołomach otwarło się jeszcze więcej możliwości. Ale to nie dla tych co lubią wozić się wyciągami :-P Dostęp tylko z buta i raczej nie w okolocach Wierchomli.
Co do Dwóch Dolin to moom zdaniem lepiej się tam jeździ jak spadnie świeży w okolicach frycka.

#11 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2015 - 23:52

Moim idee fix jest wożenie się na trasę zjazdu samochodem. Nawet zaliczyłem dwa razy wschodnie zbocza Dużego Skrzycznego z powrotem taksówką ;)

Pogadałem z autorem/tambylcem tego zdjęcia:

http://plfoto.com/zd...ba,2601431.html

Napisał mi:

Ta kapliczka jest w miejscowości Kwiatonowice koło Gorlic, na mapie zaznaczyłem dokładnie gdzie, nie jechałem tą drogą w dół od tego miejsca ale kiedyś dołączyłem do niej troszkę niżej i z tego co pamiętam to zjazd jest nawet dość długi ale momentami dość stromy, zwłaszcza na samym dole przy dojeździe tej drogi do innej
http://i62.tinypic.com/egtxky_th.jpg
Generalnie jak popatrzysz na mapę to przez Kwiatonowice do miejscowości Turza droga prowadzi grzebietem wzniesienia i z tego miejsca są fajne zdjazdy w dół wąskimi drogami.
Innym fajnym miejscem byłby zjazd w miejscowości Bielanka, droga asfatlowa od samego szczytu na sam dół, niestety kiepskiej jakości momentami, nie za bardzo na deske.

 

Tutaj mapa - widać parę polnych dróg/ścieżek schodzących w dół od  Kwiatonowic - Milkówki.
http://www.openstree...49.7108/21.1377

Hmm, zebrać się w kilka osób, wjechać samochodem/busem na górę/grzbiet, zjechać te 2-4 km w dół po polach, nie odsnieżanych drogach i od początku. Albo się uda i będzie piękny zjazd albo nie...

BTW busa na 6-7 osób mam (o ile zechce jeździć w zimie).