Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Obrobka Photo/video


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 11:27

Hej.

Gdzies ten temat sie juz tu przewijal ale na szybko nie potrafie znalesc :/

Krotkie pytanko - jakie programy uzywacie do edycji i tworzenia wlasnego video? Tylko zalezalo by mi raczej na takich co zwykly szary czlowiek jest w stanie ogarnac i stworzyc swoje krotkie parominutowe "dzielo" poparte muzyczka w tle. No i wiadomo zeby posiadal podstawowe parametry takie jak wycinanie fragmentow video, podklad muzyczny wraz z jego obrobka + laczenie fragmentow filmowych z photo.

Go pro studio - do ogarniecia ?

Drugie pytanko co do kompresji. Jakiej najbezpieczniej uzywac zeby nie stracic (a jezeli juz utrata to minimalna) na jakosci ?


Użytkownik Snp edytował ten post 31 December 2014 - 11:29


#2 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 11:31

Najlepiej jak do @Arec napiszesz, on robi edit'y

Ja kiedyś coś tam robiłem w Sony Vegas

 


Użytkownik sedzia edytował ten post 31 December 2014 - 11:32


#3 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 December 2014 - 11:33

Sporo ludzi używa właśnie sony Vegas



#4 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 11:37

Aha no i jeszcze jedno - ModTeam a chyba nie trafił w odpowiedni dział  :bag:



#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 11:43

Ja montuję w Final Cut Pro - zarówno duże produkcja jak i małe zrzuty. Obecnie to jeden z najlepszych i najwydajniejszych programów do postproducji ale dostępny na macintoshach. Kompresuję do H264 w compresorze (kontenerem jest zwykle jakaś forma mpg4) , gdzie zaprzęgam domowe lub firmowe komputery jako "render farmę"

Co do PC to bezkonkurencyjny jest Premiere Adobiego. GoPro studio - przyjemny prosty program, Na szybkie cięcia w sam raz.

 

FCP ma fantastyczne dorabianie klatek przy płynnych zwolnieniach. technologię którą przenieśli z programu Strike (zaawansowana kompozycja video). Pozatym pozwala podłączać LUTy do edycji kolorystycznej - to fajna sprawa dla kręcących w RAW lub w Protune 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 12:21

Aha no i jeszcze jedno - ModTeam a chyba nie trafił w odpowiedni dział  :bag:

A gdzie to mialem umiescic hehe :D Nie ma chyba odpowiedniego tematu co do takich rzeczy :P Pozatym jakby nie bylo to tez jest "problem techniczny" :P Takze no stress und czilalt :P

Wracajac do tematu z Sony Vegas kiedys mialem stycznosc jednak wydal mi sie (na pierwszy rzut oka bo nie zaglebialem sie w temat) mega pro. Sporo opcji do ustawiania o ktorych nie mialem zielonego pojecia. Wyprobuje mysle pozostale o ktorych piszecie i jesli tylko czas pozowoli kto wie moze polece z jakas "opinia dla swiezakow" takich jak ja jesli chodzi o tworzenie wlasnej videoteki z wyjazdow snb :)

Dzieki ! Jednak chetnie poczytam opinie od innych :)


Użytkownik Snp edytował ten post 31 December 2014 - 12:24


#7 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 12:26

Adobe tez jest rozbudowane i to sporo



#8 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 13:08

Adobe tez jest rozbudowane i to sporo

Tez mi sie tak wydaje



#9 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2014 - 13:26

Spróbuj Pinnacle'a http://www.pinnacles...csite/uk/home/ lub coś podobnego. Łatwa obsługa i dość przejrzyste. Sony Vegas i Premiere już bardziej rozbudowane, ale do ogarnięcia.

Jeśli na Maca to trochę podobny wizualnie jest Final Cut X. https://www.apple.co.../final-cut-pro/Jest trochę przyjaźniejszy dla amatorów, Final Cut Pro chyba przestał się rozwijać na 7.0.3, przynajmniej na takej montuję do tej pory.

 

Kodowanie to faktycznie najwygodniej w H.264 tak wcześniej napisał Marcin07. MPEG4 jest bardzo popularny i właściwie na wszystkim go wyświetlisz. No i plik wynikowy nie zajmuje za dużo miejsca.

 

Program z GoPro też da radę do krótkich edit'ów, ja z niego korzystam do konwersji z Protune, wtedy za jego pomocą ustawiam sobie paramerty wyjściowe.

 

 

No i najważniejsze - w/w programy oprócz GoPro są płatne, tak że zostaje najpierw przetestować i może później kupić tego co podpasuje najbardziej.


Użytkownik Malo edytował ten post 31 December 2014 - 13:29


#10 zuz

zuz

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 302 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 January 2015 - 16:28

Jak przy vegasie się chwilę posiedzi to może nie super intuicyjnie jak Painta ale się ogarnie  :laugh:


Dołączona grafika

#11 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 January 2015 - 19:33

Wszyscy bogaci widzę :D Adobe Premiere, Sony Vegas...

 

Aczkolwiek darmowymi też się da coś poskładać :)

Ja składam na Linuxie przy użyciu Openshota.

Dość rozbudowany jest też Kdenlive.

Na windowsa jest darmowy Lightworks. fajna zabawka, jedyny limit darmowej wersji to render do max 720p.



#12 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 January 2015 - 19:46

 


Na windowsa jest darmowy Lightworks. fajna zabawka, jedyny limit darmowej wersji to render do max 720p.

Z tym to chyba nie bedzie problemy w jakimkolwiek programie :P Bo przeciez zawsze mozna znalesc wersje "studencka" :P