Skocz do zawartości




Zdjęcie

Czy Ta Deska Pasuję Do Mnie


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 DonBonZon

DonBonZon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2014 - 13:45

Witam. Śmigam na sb od jakiś 7 lat ,ale do tej pory tylko z góry na dół. W tym roku za cel obrałem sobie naukę butterów i troszkę poskakać i oczywiście jeździć z górki na dół :) . Wręcz idealną dla mnie deską z tego co czytał i każdy sobie zachwala jest lib tech skate banana . Znalazłem na allegro dosyć fajną ofertę owej deski tylko nie wiem czy jest dobrej długości dla mnie i czy zapięcia będą okej. Mam ok 180 wzrostu i ważę 61 kg (mam dopiero 18 lat ,więc troszkę mogę jeszcze przytyć itp więc jakiś nie wielki marginesik można zostawić ,ponieważ chciałbym aby snowboard parę dobrych lat mi posłużył). Oto owa deska : http://allegro.pl/de...4905354170.html
Jeśli nie jest ok ,to jakiego rozmiaru najlepiej sobie szukać ?
PS. Moje buty to http://allegro.pl/sh...item=4854245380 i zmieszczą się one w te zapięcia ? I czy szukać sobie z takim rozmiarem normalnych desek czy wide ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
Mały edit: Widzę że deska ma spód w słabym stanie i chyba jej nie kupie i tak (chyba ,że to nie przeszkadza w jeździe w co wątpię) . To jaki był by optymalny dla mnie rozmiar tej deski skate banana ? :)

Użytkownik DonBonZon edytował ten post 20 December 2014 - 13:58


#2 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 20 December 2014 - 14:53

Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć odnośnie desek Liba to zagadaj w dziale Marka Sąsiadka bo on jest dystrybutorem Lib-Techa na Polskę.

#3 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 20 December 2014 - 18:59

DonBonZon - może to i dobrze że zwróciłeś się z pytaniem do mnie.
Mogę pomóc w doborze deski która da Ci radość z jazdy, postępów, jednak najpierw zajmijmy się deską z aukcji.

O ile co do opisu wiązań nie można mieć zastrzeżeń, o tyle opis deski budzi spore wątpliwości. Jest to aukcja z licytacją, więc należy mieć świadomość że konsument traci przysługujące mu prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 (14) dni.
W opisie najpierw jest zapewnienie że stan deski jest bardzo dobry, później jednak wymienione są dwie usterki, wady deski. Musiałem przegrzebać kilkanaście zdjęć by znaleźć te uszkodzenia.

Załączony plik  slizg1.jpg   58.05 KB   43 Ilość pobrań
Głęboka do rdzenia deski rysa, w przypadku ślizgu tłoczonego, nie stanowi dużego technicznego problemu, można ją zalać p-texem, od sprzętu, staranności i umiejętności serwisanta będzie zależało czy to się będzie wykruszać, pękać, czy nie.
Po naprawie zostanie ślad zdartej grafiki, ale to są trzeciorzędne sprawy wizualne.
Zaznaczony fragment strzałką to rysa w innych kolorze, wyryta w ściankach tłumiących (?) które jak widać dość głęboko dystansują krawędź od rdzenia. Innych rys nie widać bo deska została wyszlifowana. To nie jest problem, można to naprawić.

Deska ta ma jednak poważniejsze uszkodzenie. Co ważne, również o nim wspomniano w opisie. Nie wspomniano jednak o konsekwencjach i ryzyku związanym z jazdą z tym uszkodzeniem, nie zaproponowano również naprawy. Ślizgu nie da się trwale przykleić do stalowej krawędzi.
Załączony plik  krawedz1.jpg   56.26 KB   44 Ilość pobrań

Na krawędzi, w miejscu gdzie deska może mieć kontakt z podłożem, powstał zadzior, schodek.
W przypadku zahaczenia nim o coś twardego, lód, kamień, w przypadku wbicia się deski głębiej aż do twardego podłoża, jest spore ryzyko wyrwania krawędzi. A to się dobrze może nie skończyć, bo deska staje w miejscu, natychmiast hamuje zachowując się nieracjonalnie. Z takiego powodu mój kolega kiedyś kolanem wbił sobie oczodół demolując pół czaszki. Pomimo gogli, kasku, grubego puchu i skillu.

Opis deski zawiera stek bzdur, począwszy od tego że deska ta ma dziurę w ślizgu tłoczonym, a nie w spiekanym jak podaje opis.
Pofalowana krawędź zgodnie z opisem trzyma w 7 punktach, natomiast piszący nie bardzo zrozumiał angielski tekst który tłumaczył, więc palnął w czajnik i napisał bzdurę stulecia, jakoby deski z normalną, gładką krawędzią trzymały na krawędzi tylko w 2 punktach! :D Możliwe więc że sprzedawca nie jeździ ani na desce ani nawet na nartach, bo wiedziałby że deski są tak taliowane, by trzymały równo całą swoją długością krawędzi efektywnej. Skąd ten ktoś wytrzasnął te 2 punkty, nie wiadomo, może to jakaś narciarska fantazja.

Pofalowana krawędź, nie poprawia stabilności w jeździe na krawędziach np. w poprzek stoku, przeciwnie, osłabia trzymanie deski, co każdy może poczuć bo deska taka po prostu lubi się ślizgać a nie jeździć czysto na krawędziach. O żadnej deklasacji nie ma mowy, czysta fantazja.

Na koniec sprzedawca proponuje wkręcenie plastikowych zderzaków, pewnie nie wiedząc o tym że ta deska w miejscach gdzie chce wiercić dziury, nie posiada rdzenia drewnianego.

Suma sumarum. Nie kupuj tej deski, może pochodzić z jakiejś reklamacji, stąd niska cena.
Ostrzeżenie dla tych którzy kupują używane deski, nie znając się na tym.

A teraz już DonBonZon bezpośrednio w Twoim temacie.
Jesteś wysoki ale nie ważysz dużo, nie wiem na jakich kątach jeździsz, ale skoro chcesz iść we freestyle to pewnie jest/będzie to kaczka.
Szukałbym więc deski symetrycznej, elastycznej i lekkiej. Będzie łatwiej jeśli będzie miała trochę popu, który będzie dawał łatwość wymachiwania deską na wszystkie strony. Znając życie po godzinie buttering się znudzi, zaczniesz jeździć, także to też trzeba brać pod uwagę.
Jeśli jesteś zainteresowany, mogę podrzucić swoje konkretne pomysły na deskę dla Ciebie (Volkl/Arbor/Amplid), potrzebuję jednak wiedzieć jaki masz rozmiar/model buta.

#4 DonBonZon

DonBonZon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2014 - 10:15

Oto mój but http://allegro.pl/sh...item=4854245380 . Burton Ruler Restricted rozmiar 11 (44) . I z chęcią proszę o pomysły na deskę :)

#5 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 December 2014 - 01:18

Jeździsz 7 lat więc odpuściłbym proste w budowie deski, a że poruszamy się w budżecie zacnych desek, w tej cenie możesz już sporo wymagać.

Polecałbym Volkl Xbreed 156 cm, Ruler jest zwarty, zgrabny, więc rozmiar OK. W cenie otrzymujesz bardzo lekką deskę, średniej sztywności ale nafaszerowaną włóknem węglowym z mocnym popem, włókna Triax, prawdziwy ślizg spiekany, shock absorbery pod wiązaniami, śliski i mocny topsheet ze wstawkami z papieru ściernego. Nowoczesna konstrukcja hybrydowa ze skróconymi blunt nose i wydłużoną krawędzią efektywną. Czyli deska już z wyższej półki.
Można ją przetestować przed zakupem, porównywać z dowolnymi deskami w podobnych cenach czy droższych (1700 zł).

Inną deską która myślę że by się sprawdziła jest Arbor Westmark, równie wszechstronna, fajnie jeżdżąca, dobra do zabawy czy skakania.

#6 lucyfer86

lucyfer86

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2014 - 14:02

Witam,
Czytam tego posta i chetnie dołączę się do rozmowy :)
Zaciekawiła mnie ta deseczka Volkl Xbreed o której piszesz :)
Jeżdzę dopiero 3 sezony ( obecnie miękki rocker head'a ) ale ciągle myślę i rozważam zakup dobrej deski AM.
Myślałem właśnie o wspomnianej wyżej skate banana ( ze względów na opinię deski do wszystkiego ).
Jednak po twojej sugesti odnośnie Volkl, zaczołem rozważać również tą opcję :)
Więc pytanko gdzie ( oczywiście jeśli zima łaskawie do nas zawita ) można to desiwo przetestować??
moja waga : 92Kg
wzrost 182
but 44 burton ruler
Nie ukrywam że to dopiero początek mojej przygody ze snowboardem, ale chciałbym zacząć stawiać pierwsze kroki w snowparku jak i pobawić się na flacie :excited:
Nie zapominając o doskonaleniu techniki jazdy.
Wedłóg Ciebie ta deska Volkl spełni moje oczekiwania ?

#7 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 December 2014 - 19:36

Lucyfer86 - powiem tak, na Xbreedach jeżdżą turbo kozacy, zaawansowani turyści jak ja, ale także ludzie szkolący się. Robi się na tej desce wszystko, każdy w zasadzie co innego. Można przetestować Xbreeda 159 cm, nie ma z tym problemu. Np. niedz/pon w Białce mamy testy. Później Korbielów ASU Camp 10-11.01, także testy w programie. Xbreed do testów będzie "na stałe" w Istebnej. Na priv możemy dogadać pożyczenie testówki. Fajnie gdybyś spróbował także Genixa, który możliwe że by Ci w zupełności wystarczył.
Nie wiem na pewno czy Xbreed spełni Twoje oczekiwania, ale wiem że dzięki tej desce nie będziesz marnował czasu, będziesz miał fun i staniesz się lepszym snowboarderem :)
Możemy w tym pomóc, gdyż kupując u nas dowolną deskę masz 1 dzień fachowego szkolenia ;)

ps. Lib-tech dedykuje Skate Banana początkującym :) W opisach są turbo bzdury typu "normalna krawędź pracuje w 2 miejscach (wtf !?!) a MT w 7MT w 7 przez co deska dużo łatwiej i stabilniej się prowadzi na krawędzi", deklasuje konkurencję - logika dzieciaka opierającego się na błędnym założeniu - wymyślone przez kogoś kto nie ma pojęcia o snowboardzie :) Dla mnie to jest cyrk że takie opisy wiszą na stronach zacnych sklepów... Krawędź pracuje na całej swej długości efektywnej o czym wie chyba każdy z nas ;)

#8 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2014 - 21:19

ps. Lib-tech dedykuje Skate Banana początkującym :) W opisach są turbo bzdury typu "normalna krawędź pracuje w 2 miejscach (wtf !?!) a MT w 7MT w 7 przez co deska dużo łatwiej i stabilniej się prowadzi na krawędzi", deklasuje konkurencję - logika dzieciaka opierającego się na błędnym założeniu - wymyślone przez kogoś kto nie ma pojęcia o snowboardzie :) Dla mnie to jest cyrk że takie opisy wiszą na stronach zacnych sklepów... Krawędź pracuje na całej swej długości efektywnej o czym wie chyba każdy z nas ;)

Na miękkim owszem, na lodzie niekoniecznie.

W Krynicy jakieś deski V lub Arbora beda?

#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2014 - 12:14

Na miękkim owszem, na lodzie niekoniecznie.

W Krynicy jakieś deski V lub Arbora beda?

Coście się tak wszyscy uczepili "jeżdżenia po lodzie"

Ilu z Was pójdzie jeździć gdy na stoku jest lód? W takich warunkach nie ma frajdy z jazdy bez względu na to czy ma się MT czy też nie ma. To jakiś chory bełkot.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 lucyfer86

lucyfer86

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2014 - 13:14

Mrgn - Twoja odpowiedz upewnia mnie ze znalazlem odpowiedniego doświadczonego snowboardziste, ktory umie doradzic i przedewszystkim zna sie na sprzecie ktory sprzedaje :) Wcześniej wogole nie interesowalem sie Volkl'em bo kojarze go glownie z produkcji nart... Ale jak troche poczytalem to widze ze maja wiedze i odpowiednich ludzi ktorzy tworza dechy :)
A co mozesz mi powiedziec o desce Arbor Westmark 2013/2014 ? Wiem ze zdobyla nagrode na good wood w zeszlym roku jak i w tym wiec jest to napewno świetna deska :) Pozatym widze ze u was w sklepie jest w super cenie :) Zapewne pojawie sie jutro osobiscie w sklepie to na żywo zobacze i wyslucham porad doświadczonych riderów:) Pojawiasz sie w sklepie czy jestes raczej w terenie ?

Użytkownik lucyfer86 edytował ten post 26 December 2014 - 13:15

  • md.sign lubi to

#11 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 26 December 2014 - 14:35

Na miękkim owszem, na lodzie niekoniecznie.

W Krynicy jakieś deski V lub Arbora beda?

@sedzia - w Krynicy można będzie testować sprzęt od nas, nie ma problemu, co chwilę tam jestem. Więcej na priv.

 

Odnośnie pracy krawędzi - pracuje w każdej desce na całej swej długości efektywnej, zawsze kiedy deska jest dociążona (wystarczy że na niej stoisz). Swoim ciężarem powodujesz że deska ugina się i trzyma całą swą długością. Na lodzie, na twardym pracuje w 100% na całej swojej długości, za to w puchu (czyli w miękkim) nie pracuje praktycznie wcale, czyli odwrotnie niż sugerujesz. Każda deska ma wcięcie, czyli geometrię (sidecut) właśnie po to by trzymać całą swoją długością równo i gładko.

Podobnie to działa w nartach carvingowych w przeciwieństwie do oldshoolowych kredek.

 

Nie ma mowy o jakichkolwiek 2 punktach docisku w klasycznych konstrukcjach. Każda deska trzyma całą swoją długością krawędzi efektywnej. Chyba tylko ktoś kto na desce nigdy nie jeździł, mógł wymyślić bzdurę o 2 punktach kontaktowych. Obejrzał deskę na zdjęciu, zobaczył wcięcie boczne sidecut, stwierdził że jedzie/trzyma tylko przód i tył, nie wziął pod uwagę że deska jest elastyczna, ugina się, pracuje pod wpływem naszego ciężaru i sił działających podczas jazdy.

 

Trzymanie całej długości krawędzi efektywnej przy ześlizgu prostym:

Załączony plik  Zrzut ekranu 2014-12-26 o 13.08.54.png   731.09 KB   10 Ilość pobrań

 

Trzymanie całej długości krawędzi efektywnej przy skręcie ciętym:

Załączony plik  Zrzut ekranu 2014-12-26 o 13.04.08.png   769.98 KB   11 Ilość pobrań

 

Końcówka głębokiego skrętu ciętego, max dociążenie deski przed przejściem na frontside:

Załączony plik  Zrzut ekranu 2014-12-26 o 13.12.54.png   767.38 KB   11 Ilość pobrań


Mrgn - Twoja odpowiedz upewnia mnie ze znalazlem odpowiedniego doświadczonego snowboardziste, ktory umie doradzic i przedewszystkim zna sie na sprzecie ktory sprzedaje :) Wcześniej wogole nie interesowalem sie Volkl'em bo kojarze go glownie z produkcji nart... Ale jak troche poczytalem to widze ze maja wiedze i odpowiednich ludzi ktorzy tworza dechy :)
A co mozesz mi powiedziec o desce Arbor Westmark 2013/2014 ? Wiem ze zdobyla nagrode na good wood w zeszlym roku jak i w tym wiec jest to napewno świetna deska :) Pozatym widze ze u was w sklepie jest w super cenie :) Zapewne pojawie sie jutro osobiscie w sklepie to na żywo zobacze i wyslucham porad doświadczonych riderów:) Pojawiasz sie w sklepie czy jestes raczej w terenie ?

 

Zapraszam, będę jutro w sklepie od 10.30

 

Arbor Westmark to także wszechstronna deska dla lepiej jeżdżących. Średni flex, spora wszechstronność itd.



#12 lucyfer86

lucyfer86

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2014 - 18:15

W takim razie postaram sie jutro do sklepu zagladnąć po fachowa porade :)
A tak wogole to świetna inicjatywa ze szkoleniami dla nowych klientow :D :)
Czyli moge zabrac swoje wiązki i buty ze sobą żeby dopasować do nowego desiwa ? :) jeśli oczywiście zdecyduje sie na kupno :P

#13 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 26 December 2014 - 21:03

Tak, obowiązkowo zabierz ze sobą buty/wiązania :)