Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jak Tak Pojechać Ciętym ?


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2014 - 17:24

Siema pozwolę sobię wrzucić filmik bezpośrednio przez stronę S4L bo nie wiem jak go inaczej "wydobyć" :P

http://snow4life.pl/...at-mt-bachelor/

Obczajcie (oprócz całego filmu) moment 0:53 i 0:57 - chodzi mi dokładnie o tą pozycję na backu. Ja chcąc tak pojechać wylądowałbym d*pą na stoku, gość MOCNO (daleko) wypuścił deskę na bok...i krawędź mu nie uciekła. Jak to zrobić ? Generalnie w 0:53 gość jedzie...na siedząco...

Dodatkowo: co myślicie o tak otwartej pozycji ?
No i rozumiem że "kibelek" już tu nie ma znaczenia (np 1:03) :) bo nie wyobrażam sobie że gość w tym momencie wypycha biodra do przodu i odchyla plecy do tyłu...

Użytkownik Muniek edytował ten post 18 December 2014 - 17:35


#2 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 December 2014 - 19:26

:-) Wpadnij na nasze szkolenie to zobaczysz na własne oczy ;)

Zaraz się przyjżę i coś odpowiem :-)
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#3 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2014 - 19:28

Byłbym BARDZO zobowiązany :)

#4 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 December 2014 - 21:23

Zanim zacznę to zrób tak:

idź tu: http://www.videograbber.net/
i wpisz to: " http(tu wstaw dwukropek i dwa razy slash) vimeo.com/114314270 "
Jak się pojawią wersje to right click i ściągnij na dysk. Będziesz mógł oglądnąć klatka po klatce.

Do rzeczy:

Pierwsza sprawa to popatrz co się dzieje przed skrętem:

Dołączona grafika

Ja widzę pozycję na kaczkę, z kolankiem pod kolanko, otwartą i z ciężarem ciała na tyle. Czyli po naszemu (kaczkowemu i (sic!) niekaczkowemu) "źle, tak się nie jeździ" ;) Dobra, dajcie mi chwilkę bo Tom się co chwilę budzi i piszę z doskoku ;)

Popatrzmy na to ciut inaczej...
- pomiędzy skrętami pozycja jest niska. mamy stabilną, niską pozycję ze zdecydowanym ciężarem na tylnej nodze. Zauważcie, że aż się dziób deski podnosi...

To wszystko w trakcie ostatniej fazy poprzedniego skrętu...
Teraz następne ujęcie już po zmianie krawędzi:
Dołączona grafika

Mamy nadal obniżoną pozycję, duuuużo ciężaru na tylnej nodze i zerknijcie na to co się dzieje z deską. Skręcona w śmigło co? Czyli "zmiana nacisku w relacji pięta palce w nodze prowadzącej" znacie to skądś? ;) Teoria jazdy na desce nie dzieli się na różne szkoły. Jest jedna i ta sama. Amen. :-)

Dobra, przód deski jest odciążony, więc trzeba mu pomóc się lepiej wciąć. Stąd to śmigło. Oczywiście proszę moje uwagi traktować z przymrużeniem oka - ja prawie nic nie wiem o kaczce. Stawiam tezę, że teoria jest ta sama ale proszę wziąć pod uwagę, że każda szkoła, każdy styl będzie ją inaczej interpretował i inaczej podawał. Ja tu celowo nie analizuję w żadnej konkretnej szkole czy stylu. Patrzymy co się dzieje. Za chwilkę poproszę kolegów instruktorów o ich wnioski na ten temat :-)

Biodra pana są lekko zrotowane. To z pewnością pomaga w lepszym prowadzeniu backside'u ale uwaga - na kaczkę jest to zabronione. Chodzi o to, że jeśli zrotujemy i złapiemy muldę... Skręcimy tylne kolano. UWAGA to jest niefajne.

Góry nie będę analizował bo nas to teraz nie kręci. Chodzi o to dlaczego krawędź teraz nie puści...

Teraz pan robi przysiad.
Widać to tuż po tym jak krawędź zaczyna puszczać (pióropusz śniegu) i w związku z tym, że tył deski troszkę puszcza, pan koryguje palcami nogi prowadzącej "odpuszczając" troszkę skręt.
o tu zaczyna puszczać:
Dołączona grafika

i tu korekta wraz z dodatkowym obniżeniem pozycji zwróćcie uwagę na pióropusz śniegu nad śladem:
Dołączona grafika

:-)

Rozkład sił na stopach jest wg mnie teraz 60% tył i 40% przód. Na początku skrętu był 90% tył...

Nigdzie nie widzę żeby był kibelek. To jest delikatna rotacja (auć jego kolano napewno bolało) i jazda w kucki...

Pozycja otwarta? Ja ją lubię. Inna sprawa, że widzę tu kontrrotację, która mi się nie podoba i która tu wg mnie wyraźnie przeszkadza. Inna sprawa, że rider jest wysokiej klasy i niespecjalnie widać, żeby to miało negatywny wpływ na jazdę.

Ciekaw jestem co się teraz w tym wątku wydarzy... :-)

Załączone pliki


Użytkownik Abrax edytował ten post 18 December 2014 - 21:49

  • snowmoni i mloskot lubią to
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#5 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2014 - 21:42

Dzięki za odpowiedz chociaż dużo praktyki wymaga chociażby odtworzenie tego co napisałeś :D
Będę kombinował z przekręceniem tułowia + sporym obniżeniem pozy + pilnowaniem nacisku na pięty. Spodenki ochronne będą mile widziane...

Będę to tłukł w niedzielę w Białce. Wieczorem opiszę co mi z tego wyszło. Teraz mi ciężko się do tego odnieść po samym przeczytaniu.
Przyznam że ta "korekta" o której piszesz nigdy nie praktykowałem. Nie widziałem nawet że tak się robi...

Użytkownik Muniek edytował ten post 18 December 2014 - 21:51


#6 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 December 2014 - 21:50

Pilnuj jeszcze najazdu na tylnej nodze... :-)

Będę kombinował z przekręceniem tułowia

Nie. Proszę nie. To jest jak napisałem słusznie zabronione. Ty sobie zrobisz krzywdę a mnie zjedzą... Spróbuj na kątach. Będzie bezpieczniej i łatwiej.

I wbijaj na TD5! :-)

Mgrn - co sądzisz? Ja próbowałem tak jechać bez tej rotacji i w mordę nie umiem. Normalnie mi nie wychodzi ;)

Użytkownik Abrax edytował ten post 18 December 2014 - 21:52

zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#7 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 December 2014 - 22:00

Na wstępie napiszę, że po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że z Bartem jesteście w pierwszej trójce osób których wiedzę najbardziej cenię :)

a do rzeczy:

Biodra pana są lekko zrotowane. To z pewnością pomaga w lepszym prowadzeniu backside'u ale uwaga - na kaczkę jest to zabronione. Chodzi o to, że jeśli zrotujemy i złapiemy muldę... Skręcimy tylne kolano. UWAGA to jest niefajne.


Właśnie to mi się rzuciło w oczy... pozycja jak na kierunkowych ustawieniach a jednak kaczka.... tylna noga w momencie przejścia z frontu na back nie wygląda fajnie... ale to jest skuteczne... ta 'otwarta' pozycja. Ja pewniej się czuję gdy się otworze, szczególnie na backu... ale to chyba nie jest komfortowa pozycja... Ryan Knapton ma podobną technikę (też kaczka, choć trochę mniej otwarty) i też zabójczą ma krawędź.

ja mam taki wniosek... jazda w zrotowanej pozycji jest skuteczniejsza plus bardziej komfortowa jeśli jest na kierunkowych kątach... dobry/zły ?
  • mrgn i canmanski lubią to

#8 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2014 - 22:18

To jeszcze dodam pytanie co do skrętu na palcach. Zerknijcie na 1:12.
Gość prawy bark odciąga do tyłu, przez co rotuje całą górną część ciała - czyli robi kontrrotację - czy coś mieszam ?

Czemu to służy skoro to przecież domknięcie pozycji (między innymi) powoduje stabilny cięty. Czemu służy takie otworzenie się, czy też przekręcenie w odwrotną stronę niż wykonywany skręt ? Czy takie odchylenie nie będzie powodować słabszego dociśnięcia krawędzi ? Co najmniej przy przedniej nodze ?

EDIT: a d*pa tam niedziela jade jutro po robocie.

Użytkownik Muniek edytował ten post 18 December 2014 - 22:27


#9 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2014 - 00:00

Na wstępie to bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Nie spodziewałem się tego przeczytać na oficjalu :-)

jazda w zrotowanej pozycji jest skuteczniejsza plus bardziej komfortowa jeśli jest na kierunkowych kątach... dobry/zły ?


W moim odczuciu, jazda w niezrotowanej pozycji nie będzie skuteczna. Ja na przykład nie potrafię jechać ładnego backa w pozycji minus.
Poza tym tak wiele się mówi o tej zrotowanej pozycji a nikt nie mówi w odniesieniu do czego to jest. Pozycja niezrotowana to wg mojego punktu widzenia pozycja wynikająca z kątów wiązań. Pozycja zrotowana to każda inna :-) Jeździć bym jeździł zawsze w niezrotowanej. Skręcałbym z rotacją. Tak lubię. Ale to nie jest jakaś norma bo pół świata jeździ wg szkół zgodnych z SITS i efekty są całkiem niezłe. Tam rotacji brak. Kompletnie.

Muszę się przespać, zaczynam pisać zbyt dużo.

Gość prawy bark odciąga do tyłu, przez co rotuje całą górną część ciała - czyli robi kontrrotację - czy coś mieszam ?


Tak. Dokładnie tak to rozumiem.

Czemu służy takie otworzenie się, czy też przekręcenie w odwrotną stronę niż wykonywany skręt ? Czy takie odchylenie nie będzie powodować słabszego dociśnięcia krawędzi ? Co najmniej przy przedniej nodze ?

Ja napisałem wcześniej tak:

Pozycja otwarta? Ja ją lubię. Inna sprawa, że widzę tu kontrrotację, która mi się nie podoba i która tu wg mnie wyraźnie przeszkadza. Inna sprawa, że rider jest wysokiej klasy i niespecjalnie widać, żeby to miało negatywny wpływ na jazdę.


Użytkownik Abrax edytował ten post 19 December 2014 - 00:11

zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#10 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 December 2014 - 00:53

Mgrn - co sądzisz? Ja próbowałem tak jechać bez tej rotacji i w mordę nie umiem. Normalnie mi nie wychodzi ;)

Abrax, da się i jest fajnie. Na Coalu jeżdżę 18/-18 na pełnym przysiadzie, bokiem, trochę jak żaba, bez rotacji kolan. 3-4 godziny łupania ciętymi po twardym Motolino i mnie kolana nie bolały. To jest plus. Na frontside trzeba być odważnym w głębszym skręcie, tu jest problem większy niż z backsidem. Nie ma asekuracji ręką czy biodrem, tylną rękę musisz mieć w linii deski, ciała, jak deska puści, lub ją podbije pod koniec skrętu, lecisz na twarz. To jest minus kaczki :)
Plusem jest np. wn, który na bs właśnie jest mega frajdą. Mając Coala 168 cm i wstając do góry z wn mam takie wsparcie że mogę telefon odebrać. Na kierunkach nie mam takiego luzu.

Święta racja z tym wpychaniem kolana do środka przy kaczce. Zabójstwo dla tylnego kolana. Tak się nie da długo jeździć. O takich rzeczach trzeba krzyczeć, bo jest to jeden z powodów dlaczego ludziom siadają m.in. więzadła i przestają jeździć. Na frontside jak masz kaczkę, wpychanie kolana w skręcie, zrotowanie tułowia to jest dramat.
  • mloskot lubi to

#11 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2014 - 07:54

:-) true, true...

Dzięki za odpowiedź :-)

Na tym froncie przy nauce polecam mimo wszystko zgiąć trochę ręce w łokciach, żeby upadki były bardziej ludzkie... Po tym jak się załapie wyeliminowanie nieprawidłowego "machania rękami" nie będzie już stanowiło jakiegoś problemu. Takie zaplanowane czasowe odstępstwo od prawideł tej szkoły :-)

A kolana na kaczce, nie wiem mnie moi wodzowie w szkole snowboardu mówili, mi, że ma być szeroko. Ja stosuję zasadę że im szerzej tym lepiej. Takie też mam własne odbiory jak jeżdżę na kaczuchę. Osobiście wolę kiedy stance jest na tyle duży, żeby nogi nie wyglądały jakby trzymały piłkę ale jak już pisałem nie czuję się wystarczająco kompetentny w ocenie prawidłowej postawy na kaczkę, żeby o tym swobodnie na forum pisać :-)

Wg moich przekonań:

ŹLE:
Dołączona grafika
DOBRZE:
Dołączona grafika

Załączone pliki


Użytkownik Abrax edytował ten post 19 December 2014 - 08:05

zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#12 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2014 - 08:36

Ja tak z własnego przykładu powiem, że za szeroki kaczkowy stance mi nie podpasował, bo ciężko mi było schodzić w tej pozycji niżej na nogach. Mięśnie też dostawały bardziej popalić...

#13 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2014 - 11:58

:-) true, true...

Dzięki za odpowiedź :-)

Na tym froncie przy nauce polecam mimo wszystko zgiąć trochę ręce w łokciach, żeby upadki były bardziej ludzkie... Po tym jak się załapie wyeliminowanie nieprawidłowego "machania rękami" nie będzie już stanowiło jakiegoś problemu. Takie zaplanowane czasowe odstępstwo od prawideł tej szkoły :-)

A kolana na kaczce, nie wiem mnie moi wodzowie w szkole snowboardu mówili, mi, że ma być szeroko. Ja stosuję zasadę że im szerzej tym lepiej. Takie też mam własne odbiory jak jeżdżę na kaczuchę. Osobiście wolę kiedy stance jest na tyle duży, żeby nogi nie wyglądały jakby trzymały piłkę ale jak już pisałem nie czuję się wystarczająco kompetentny w ocenie prawidłowej postawy na kaczkę, żeby o tym swobodnie na forum pisać :-)

Wg moich przekonań:

ŹLE:
Dołączona grafika
DOBRZE:
Dołączona grafika

Często gdy na treingach CF ćwiczymy siady z obciążeniem wyznaczając swój max trener pilnuje przede wszystkim 2 rzeczy - zawsze pleców i prawidłowo ustawionych kolan - wszystko ma pracować w linni bez skrętów i rotacji - to co pokazuje obrazek pierwszy nie jest do końca złe - zauważ jak są ustawione stopy względem tych kolan - dalej są w jednej linii. Pozatym zdjęcie jest tendencyjne pokazuje fazę zejścia do hanga i zamortyzowania ciężaru przed zarzutem. Żle byłoby gdyby były zrotowane mocnej do środka w tzw X lub na zewnątrz

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#14 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2014 - 12:45

Dobra jadę robić z siebie idiotę w miejscu publicznym.
Wieczorem powiem jak mi poszło...

#15 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2014 - 13:35

Marcin, tendencyjność jest tu przypadkowa, w żadnym wypadku nie chodziło mi o jakąkolwiek krytykę squata czy panów... Ja chciałem jedynie pokazać wizualnie o co mi chodzi z kątami widzianymi jakby patrząc z boku na snowboardera :-) Sztangi wyszły przez przypadek.

Muniek: FILM nagraj!

Użytkownik Abrax edytował ten post 19 December 2014 - 13:36

zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#16 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2014 - 14:20

Fajnie wyjasniony Josh Dirksen :D Od siebie dodam tyle że pozycja w tym filmiku to typowy przykład olschoolowego freeirdera. Dirksen ma 36 lat i wiekszośc jazdy robi w backcountry. To jak jeżdzi jest wypadkową tego gdzie jeździ i ewolucji sprzętu na którym jeździł oraz ewolucji techniki. Pozycja otwarta, rotacja, tak się kiedyś standartowo jeździło, dopiero potem kaczka wprowadziła pozycję równoległą do deski. Kolano pod kolano, Morgan, Abrax, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z 15 lat temu chba by to jeszcze uszło? :) Jestem w zasadzie w wieku Dirksena i widze u siebie te same przypadłości, dlatego do napinki wiązanie z tyłu na lekki plus, zreszta łapię się, że wracam intuicyjnie do półotwartej pozycji w trudniejszych momentach poza trasą, więc nawet mi sie nie chce męczyc na kaczkę.

Co do tego chowania kolana i otwierania się, ciekawie wyłapaliście, w pierwszej częsci filmu jest zsiadły puch ale nie na tyle głęboki, żeby nie dalo się tego perfekt pojechac na kaczkę. Widać, że gość ma taki styl a nie jest to spowodowane warunkami :)
  • Marcin07, kielon i mloskot lubią to
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#17 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2014 - 14:31

ale to dobry przykład

Załączone pliki


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#18 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2014 - 19:34

Taaaak, 15 lt temu by uszło :-) Stąd był u mnie ten "(sic!)" gdzie chciałem zwrócić na to uwagę :-) Nawiasem mówiąc czytam to teraz i sam nie wiem skąd mi wtedy przyszło do głowy, że ktokolwiek mógłby się domyślić co miałem na myśli... Ale to było przed wielkim 2x3h spaniem wczoraj ;)

Marcin, znalazłem w Twoich załączanych obrazkach w innym wątku jeszcze jeden ciekawy przykład :-)

Oto on:
Dołączona grafika

Więc jeśli stance jest dobry, to będzie tak jak w tym obrazku po lewej. Jeśli będziesz go miał zbyt wąsko, to będzie tak jak w moim załączonym obrazku z pomarańczowymi ciężarami na sztandze parę postów wyżej. Abstrahując od tego czy to poprawne w sensie motorycznym (dzięki Marcin za poruszenie tego bardzo ważnego tematu) to zbyt wąski stance będzie zmuszał do bardzo dużych przeciążeń podczas prób zmiany położenia środka ciężkości w niskiej pozycji przy skrętach dynamicznych NW. A tam im większe ramię i mniej obciążenia dla stawów tym lepiej. To jest powód dla którego lubię szeroki stance.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że to jest generalnie tak:

- im szerszy stance, tym łatwiej sterować środkiem ciężkości w relacji przód/tył deski,
- im szerszy, tym deska "twardsza" , trudniej ją ugiąć stając bardziej na jej końcach niż w jej środku,
- im nogi bliżej siebie, tym deska się bardziej wygina, bardziej skręca, więcej hamuje w skręcie, bardziej miękko jedzie w miękkim śniegu (chodzi mi o cięty karwing na niebetonie na ratrakowanej trasie) itd,
- im bliżej siebie kolana, tym mniej stabilna pozycja, trudniej o zachowanie równowagi w skręcie (mówimy o relacji przód/tył deski), większe przeciążenia kolan i niewygoda przy pozycji niskiej.
- a ogólnie to jeśli kolana nie pracują zgodnie z ich motoryką to mamy problem po jakimś czasie jazdy...

Na kątach jest tak samo. Znacie CasperCarvera? (jak coś to wklikać w YouTubie) Jeff załatwił kolana właśnie przez jazdę NW nisko kolanko w kolanko... Na szczęście mamy 2014 rok i po rekonstrukcji też da się jeździć... Chciałem przez to zwrócić uwagę, że problem jest szerszy i nie dotyczy wyłącnzie kaczkowców ;)

Użytkownik Abrax edytował ten post 19 December 2014 - 20:06

  • mrgn lubi to
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#19 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 December 2014 - 20:43

Fotka Abraxa idealnie obrazuje temat.

@bonhomme - 15 lat temu nie było w zasadzie desek symetrycznych, bo nie jeździło się na kaczkę. Też zmieniam czasami na plus, wtedy kiedy muszę mieć 100% kontroli nad krawędzią, ale 1 zjazd i wracam do sym. kaczki ;)

Ale, panowie, mam dość ciekawą tezę, którą możecie sprawdzić.
Z moich obserwacji, własnych doświadczeń, wynika że symetryczne deski, szczególnie rockery, lepiej trzymają, lepiej prowadzą się w skręcie ciętym gdy masz symetryczne ustawienie kaczki. Wydaje mi się, a nawet jestem tego pewny, że nose i tail deski po prostu lepiej trzyma. Może to oczywiście wynikać z wielu innych względów, dlatego fajnie by było gdyby ktoś potrafiący jeździć "i tak i tak" sprawdził ten temat :)

#20 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2014 - 22:48

No jest to do opanowania. Malutko czasu poświęciłem na trenowanie konkretnie tego bo tak fajnie mi się jeździło...że po prostu się bawiłem.
Front wiadomo - lepiej...na backu do takiego siedzenia jeszcze nie zszedłem ale jest coraz niżej...moim zdaniem do wytrenowania ten ruch.