Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kontrola Nad Kierunkiem Jazdy


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2014 - 20:55

Z gory sorry jezeli zalozylem temat ktory juz byl walkowany ale sporo szukalem i nie znalazlem podobnego.
do rzeczy...

Na desce jestem swiezak ! pierwsza godz. z wpieta deska to byla walka zeby wgl. utrzymac rownowage ale to juz mozna powiedziec opanowane. Zaczalem sie uczyc zeslizgu na bs i po 3 godz spoko na liscia bylo juz dobrze ( tak mowili goscie ktorzy po 5-8 lat jezdza, ze jak na swiezaka to dobrze).
Problem w tym jak np. dojezdzam do wyciagu i o ile skret w prawo czyli na bs ( chyba wygodniej mi bedzie sie uczyc na prawa noge jezdzic) i tak samo hamowanie na bs wychodzi calkiem spoko, to na fs w 90% gleba... i to nawet przed bramkami z plaskiej deski i malej predkosci ...
Dodam ze uczylem sie na czerwonej trasie i stok baaardzo stromy... heh bo niestety tylko taka byla otwarta..
Wiem ze instruktor bylby najlepszym rozwiazaniem ale chce sie najpierw nauczyc slizgac.. trzymac rownowage w wiekszosci sytuacji..

#2 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 21:13

im bardziej plasko i wolniej tym trudniej takie realia ;) ja dla wygody chyba zawsze bs hamuje. łatwiej jest zejść w nogach żeby dociążyc krawędź i widze przedewszystkim co jest przedemną! chociaż umiejętność warta posiadania hamować w obie strony :)

rozumiem że gleba do tyłu, na plecy? zacinała Ci sie prawdopodobnie deska w sniegu bo stawiałes ją pod małym kątem. To jest jedna z rzeczy do naiki - dobieranie umiejetnosci do warunków. łatwiej na desce pochylic sie do tyłu i pociągnąc palce do góry na płaskim, niż stanąć defakto na palcach i podpierać się ręką.

naucz się ślizgać fs prosto w dół, w prawo i w lewo to samo z bs
potem od krawedzi stoku do krawędzi. na krawędzi sadzasz dupe na śniegu i sie obracasz manualnie. Klękasz i jedziesz to samo w drugą stronę obciązajać bardzo delikatnie noge w kierunku w którym jedziesz. Jak czujesz że za szybkolub coś wracasz do równego stania tak jakbys chciał zeslizgiwać się równolegle do linii spadku stoku

poszukaj na yt nauka skrętów ślizgowych (rotacyjnych)

najlepiej weż jakiegoś zioma za browarek czy 2 niech zjedzie z toba raz czy 2 i ci pokaze

dalej to już opowiadanie o zaczarowanym dywanie bez demonstracji na stoku

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#3 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2014 - 22:07

Slizganie na bs nawet spoko mi wychodzi, i daje na cala szerokosc stoku. Jak mam deske rownolegle do stoku to potrafie ''skrecic'' w prawo czyli na bs bez wiekszych problemow :-) ale za to zeby skrecic w lewo to czarna magia i w wiekszosci gleba na ''morde'' hehe. Czyli teraz czeka mnie to samo tylko zeslizg na fs i tez opanowac jak bs.

#4 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 15:14

Polecam na "sucho" https://www.youtube....VztK-VR1aq5SNlg

A już na "żywo" to wydaj parę złotówek na instruktora (tylko nie byle jakiego ze szkółki przy stoku), bo:

- będziesz się męczyć
- potem się przyzwyczaisz
- pochwalisz się na forum filmikiem, jak zjeżdżasz
- usłyszysz że: kibelek, w 33 sekundzie filmu noga parę cm nie w tą stronę, kolano też źle itd.
- zrazisz się
- przerzucisz się na narty :wallie:

Ja w sumie też jestem świeżak, więc się nie znam, coś tam jeżdżę, ale i tak odkładam na lekcje u Siwego. Jak mnie nie :nosze: rozgrzewka, to progres musi być.

#5 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 15:23



Naśladuj wszystko po kolei

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#6 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 15:31

o tego filmiku szukałem psizac posta ale nie znalazłem

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#7 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 15:33

Z gory sorry jezeli zalozylem temat ktory juz byl walkowany ale sporo szukalem i nie znalazlem podobnego.
do rzeczy...

Na desce jestem swiezak ! pierwsza godz. z wpieta deska to byla walka zeby wgl. utrzymac rownowage ale to juz mozna powiedziec opanowane. Zaczalem sie uczyc zeslizgu na bs i po 3 godz spoko na liscia bylo juz dobrze ( tak mowili goscie ktorzy po 5-8 lat jezdza, ze jak na swiezaka to dobrze).
Problem w tym jak np. dojezdzam do wyciagu i o ile skret w prawo czyli na bs ( chyba wygodniej mi bedzie sie uczyc na prawa noge jezdzic) i tak samo hamowanie na bs wychodzi calkiem spoko, to na fs w 90% gleba... i to nawet przed bramkami z plaskiej deski i malej predkosci ...
Dodam ze uczylem sie na czerwonej trasie i stok baaardzo stromy... heh bo niestety tylko taka byla otwarta..
Wiem ze instruktor bylby najlepszym rozwiazaniem ale chce sie najpierw nauczyc slizgac.. trzymac rownowage w wiekszosci sytuacji..

A skad jestes ? Skusil mnie Shreku tym browarkiem darmowym hihihihi

#8 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 16:08

No wlasnie juz ''pare'' PLN wydalem na instruktora dla mojej dziewczyny (narty)... szkółka kolo stoku... kasa wydana bez sensu. porazka. Dlatego zrezygnowalem z niego...
Juz chyba wszystkie filmiki z sieci przegladnalem hehe ale to nie to samo co nauka na stoku z kims ogarnietym :-D a zajawke zlapalem i nie mam zamiaru z tego rezygnowac. Nie moge powiedziec ze nie ogarniam bo wpieta deske mialem dopiero 4-5 godz. to bardzo krotko :-) .
Snp z tarnowa jestem, a Ty? :-D

#9 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 16:27

A na TD smigasz :D? Z Tarnowa to ja jedynie znam 1 blondynke :P Zone kumpla :P

#10 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 16:29

Z tarnowa to jest czosnek! LICENCJONOWANY ISTRUKTOR SITS ale myśle że dla praktyki się Tobą zajmie :D
Zaraz ją zawołam

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#11 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 16:48

z tarnowa instruktor SITS :excited: robi sie ciekawie hehe
Snp na TD ????

#12 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 16 December 2014 - 16:59

TD = http://adechade.com/...e-o-wierchomla/

#13 Mapet

Mapet

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 December 2014 - 17:02

oto jestem! dzięki Kortas, że podnosisz moje kwalifikacje, ale instruktorem oficjalnie będę od marca :)

#14 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 17:11

Czosnek aka mapet, nie wstydź się kolegi. Zagadaj, umówcie się... :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#15 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 17:16

:-) z tarnowa jestes? to moze nakierujesz mnie na odpowiednia ''droge'' :roll: ?

kortek nic sie nie martw :-D damy rade hehe. a Ty i tak juz masz u mnie duze piwo.

#16 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 17:30

Kaaliber ale uważaj bo chyba ma PMS...

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#17 Mapet

Mapet

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 December 2014 - 17:41

PMS'a mam tylko do Ciebie <3

#18 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 17:47

wiedzialemmm

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#19 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 19:48

Hahaha :-D

#20 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 20:21

Kalbier żebyś sobie przypadkiem nie pomyślał że się z nią lubimy......

Użytkownik kortek edytował ten post 16 December 2014 - 20:21

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: