Skocz do zawartości




Zdjęcie

Deska Rossignol Dla Dziewczyny


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anetkaaa

Anetkaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 23:21

Witam. Jeżdzę na desce jakieś dwa lata. Chciałam zmienić deskę na inną. Interesuje mnie ten snowboard http://www.zawojski....13-id-4304.aspx Mam158cm wzrostu i ważę 48kg chciałabym ją zakupić w rozmiarze 139. Mam pytanie... Długość deski będzie odpowiednia? Czy deska nadaje się na jazde po zwykłym stoku? Jak deska będzie sie zachowywała? Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam Aneta.

#2 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 23:59

Cześć, Tesla to deska dla osób początkujących i średnio zaawansowanych dziewczyn, jeżeli szukasz deski na dłużej i głównie do jazdy po stoku to proponował bym deskę Frenemy która świetnie nadawała by się do tego o czym piszesz. Dodatkowo posiada krawędź MT która pomaga w jeździe na zlodzonym stoku :)

Co do długości to proponował bym troszkę dłuższa deskę niż 139cm tak około 143cm

Pozdrawiam

#3 Anetkaaa

Anetkaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 00:19

Dziękuję za odpowiedz. Ale czy na tej desce dam rade jeździć po normalnym stoku?

Nie ukrywam że jestem tylko kobietą i akurat ta deska najbardziej przypadła mi do gustu jeśli chodzi o jej szatę graficzną a że głównie jeżdżę po stokach to mam obawy że będzie dla mnie "niewygodna". Krzysiek pliiiisssss help.....! ;)

#4 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 00:24

Nie wygodna na pewno nie będzie. Problem zaczynać się będzie przy bardzo dużej prędkości, wtedy deska nie będzie się tak słuchała.

Więc jeżeli jeździsz rekreacyjnie po stoku i nie masz zamiaru pobijać rekordów prędkości to deska spełni Twoje oczekiwania techniczne jak i wizualne... w momencie w którym uwielbiasz szybka jazdę i nic innego Cie nie interesuje to musisz poszukać czegoś innego.

#5 Anetkaaa

Anetkaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 00:30

Hmm no na wyścigi chyba jeździć nie będę ;) W takim razie chyba się na nią skuszę ;) Wcześniej też jeździłam na tesli ale takiej http://www.ebay.com/...=item234633ee9e 139cm i było ok. Strasznie dziękuję za odpowiedź ;) PS. Widzę że też jesteś z Rybnika ;)

#6 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 00:32

Lekko na offie, lekko nie. Ten rosoł grafę ma naprawdę pozytywnie poczesaną. Nie dziwię się, że się Tobie podoba. :-)

#7 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 00:33

No to jak dodasz kilka cm to na pewno będziesz zadowolona :)

Edit: W prywatnej wiadomości wysłałem info o sklepie gdzie w Rybniku możesz znaleźć ta deskę.

Użytkownik Krzysiek A edytował ten post 15 December 2014 - 00:35


#8 Anetkaaa

Anetkaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 00:36

Lekko na offie :P Żebym ja się jeszcze na tym znała ;) ale dzięki :) Doczytam.. ;)

#9 gwal64

gwal64

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 December 2014 - 21:10

Anetkaaa, moja żona przesiadła się z Volkl Shine na Rossi Frenemy i przestała wreszcie zjeżdżać liściem ze stoku:) A tam gdzie ja na swoim NS ProtoHD ślizgam się na zlodzonym stoku ona śmiga na krawędzi obok mnie bez problemu i nigdy jeszcze nie upadła na swoją kość ogonową. Ta decha naprawdę działa.
Wybrałem ją dla niej sam, oczywiście po lekturze internetu.
Pozdro,
G
(dawniej grzeg64)

  • Krzysiek A lubi to

#10 Anetkaaa

Anetkaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 22:52

Czyli sugerujesz że Rossignol Tesla będzie zła na zwykłą jazdę po stoku?

#11 gwal64

gwal64

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 December 2014 - 14:06

Nie, absolutnie nie sugeruję bo nie znam nikogo jeżdżącego na Tesli. Przedstawiłem tylko to co wiem na temat Frenemy bo widziałem jak się na tej desce jeździ.
Pozdro,
G

BTW dechę dla żony wybierałem na bazie thegoodride.com. Niektórzy nie lubią tego portalu ale jak ja się mogłem przekonać na żonie opinia się sprawdziła:)
G