Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Regeneracja Mięśni - Suplementy ?


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 20:37

@kielon - widział byś wtedy bodka, to byś wiedział, że się matki też można wyprzeć... O0
  • kielon lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#22 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 20:40

jest jeszcze jedna rzecz. Przy długim nie ruszaniu sie i wyjezdzie na 1 dzień to ja z ZAQiem zaliczyłem takie coś że zeszlismy ze stoku i od razu do auta i do domu ( z bełchatowa do warszawy ) Ledwo z auta wysiadłem, ledwo mogłem nogami ruszać :)
  • ProDish i kielon lubią to

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#23 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 20:48

Trening treningiem. Ja tam raczej się ruszam przez cały rok a po 6 godzinach w ten weekend na Wierchomli (jazda non stop jeśli można tak nazwać jeżdżenie wspomagane lokalną kanapą :/) i tak na drugi dzień czułem nogi. Trzeba z tydzień pojeździć żeby mięśnie przyzwyczaić.

Bycie aktywnym cały rok nie wystarczy, bo przy różnym wysiłku angażują się różne aktony (części) mięśni. Więc żeby nogi ( i plecy ) nie bolały, to w ostatnim okresie przed sezonem zimowym, można dodać ruchy symulujące jazdę na desce np: przysiady z ustawieniem stóp jak podczas jazdy, z podobną do jazdy częstotliwością, większym obciążaniem przedniej nogi.....

#24 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 21:08

@kielon zaczyna pisać o treningu funkcjonalnym... uwaga... ;)


btw kielon allahu akhbar... :hahaha2:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#25 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 21:13

taaaa, nie mogłem się powstrzymać :ashamed:

wiedziałem, że avatar się spodoba (sic!)
  • Shrek i praxx lubią to

#26 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 21:53

To się temat rozkręcił... Ten alkohol podczas wyjazdów to faktycznie też ważny czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę, ale nie chciałęm od tego zaczynać tematu. :-P

@Praxx: przez skończenie nóg nie miałem na myśli silnych mikrourazów mięśni oraz związanego z tym silnego bólu, zwanego też zakwasami. To występuje raczej kiedy jakieś mięśnie są odzwyczajone od ruchu a raczej do takiego stanu się nie dopuszczam. Robię w ciągu roku sporo z sobą, a latem zastępuje snow przez kite'a i wake'a. Mowię o stopniowo postępującym zmęczeniu nóg. Tak jakby z każdym kolejnym dniem (przy jeździe od 9 do 16) nogi miały mniejsze zapasy energii aż stają się bardzo ciężkie i nie pozwalają jechać tak nisko jak by się chciało. W końcu tygodnia jest tak jak na maratonie po 35 kilometrze :). Pewnie bardziej przemyślana dieta i organiczenie wieczornych aktywności by wystarczyło. Z dugiej strony, ciągle nie jestem przekonany czy jestem w stanie dostarczyć wystarczająco szybko i w wystarczającej ilości wszystkiego czego mięśnie mogą potrzebować po całym dniu jazdy. Mam 195cm i 90kg wagi więc jest co karmić... Może sprawdzę to BCAA w tym roku i podziele się swoimi obserwacjami.

Użytkownik Dekagram Zła edytował ten post 15 December 2014 - 22:10

  • kielon lubi to

#27 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2014 - 22:15

Alko to zło - testowałem ostatnio i działa gożej niż rozciąganie, rozgrzewka i BCAA

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#28 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 22:11

Nic Ci to BCAA nie da.
Równie dobrze możesz na tym wyjeździe jeść jajka - zawierają sporą ilość BCAA w porównaniu do większości produktów.

Ćwicz nogi - wake i kite fajna sprawa sobie popływać ale nie jest to trening nóg.
Rower, wyjścia w góry, sztanga - na to bym stawiał.

Z produktów regeneracyjnych możesz sprawdzić MZB - jako dodatek.

Użytkownik Muniek edytował ten post 16 December 2014 - 22:13


#29 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 22:40

na nogi polecam trekking, może być i Beskid Mały, mogą być Tatry…najlepsza rzecz :ok:

#30 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 23:00

Ani rower ani trekiing na załatwią sprawy w 100% (chociaż w sporym stopniu na pewno). Akurat trekkingów mi nie brakuje a mimo to co sezon przez kilka początkowych dni odczówam nogi.

#31 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 23:07

Rower, przynajmniej nizinny, nic nie daje:P
тише едешь - дальше будешь!

#32 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 23:22

Miiiiiike ! :D

#33 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 23:32

już chyba w tym roku był przerabiany temat przygotowania do sezonu. wiadomo, że lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic. jednemu wystarczy truchtanie dookoła osiedla, drugiemu 6 treningów cros fit, a następnemu podnoszenie ciężarów w barze. sporo zależy od tego co kto będzie również robił na desce. w sieci jest tyle programów treningowych pod snb, że brakło by czasu na oglądnięcie, a co dopiero na poćwiczenie. nogi, grzbiet, brzuch to minimum. stabilizacja, priopriocepcja, sprawność ogólna - następny stopień do przeskoczenia. im dalej w las, tym więcej drzew.

ale o ile pamiętam, temat jest o suplementacji :papa:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#34 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 00:07

Nic Ci to BCAA nie da.
Równie dobrze możesz na tym wyjeździe jeść jajka - zawierają sporą ilość BCAA w porównaniu do większości produktów.

Żeby białko z jajka zostało rozłożone do postaci wchłanianej przez organizm, potrzeba ok 1,5-2h. Piszesz o diecie białkowej czy sposobie na regenerację?
Najprostsza i najszybsza wersja to kilka tabletek aminokwasów do kieszeni, po jeździe łykasz popijąc dużą ilością wody.
Oczywiście same amino nie zlikwidują zmęczenia ale znacznie przyspieszą proces regeneracji mięśni.
Muniek,
polecasz MZA? - to uzasadnij chociaż jednym zdaniem dlaczego i co to za preparat.

#35 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 December 2014 - 00:35

Żeby białko z jajka zostało rozłożone do postaci wchłanianej przez organizm, potrzeba ok 1,5-2h. Piszesz o diecie białkowej czy sposobie na regenerację?
polecasz MZA? - to uzasadnij chociaż jednym zdaniem dlaczego i co to za preparat.


O sposobie na regenerację. Jedzenie jajka ma się nijak do nazywania tego dietą białkową.
Podałem tylko alternatywę - i tak ani to ani to nie pomoże w większym stopniu.

Polecam MZB - jednym zdaniem dlatego że to właśnie suplement przyśpieszający regenerację.

Użytkownik Muniek edytował ten post 17 December 2014 - 00:45


#36 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 00:55

Jedzenie jajka jako sposób na regenerację? OK, każdy ma prawo do swojego zdania.

Chociaż merytoryki w tym Twoim polecaniu niewiele :twisted: .
Nie wyjaśniłeś dlaczego przyspiesza regenerację mięśni? I nie rozumiem jak przyspiesza ten proces preparat MZB? No i cóż to za specyfik?

#37 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 December 2014 - 01:04

Czyli tabletka z BCAA jest sposobem na regenerację a jajko które ma dokładnie to samo BCAA nie jest ? ;-)

MZB to najzwyklejszy suplement z olimpu, uzupełnia wit b6, cynk, magnez, stopuje katabolizm, poprawia jakość snu. Bierze się go na noc ci na główne znaczenie podczas regeneracji.

#38 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 December 2014 - 01:09

koks powinien załatwić sprawe zmęczenia .... :lolbounce: :lolbounce:

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#39 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 01:47

nie no kielonowi chodzi o formę przyswajania i prędkość. Tu dla mięsni jest dość ważny czas dostarczenia suplementów regeneracyjnych jak najszybciej po zakonszonym jak na to nie patrzec treningu.

Pamietam jak pudzian u wojewódzkiego mowił ze zeby wciągnąć tyle białka z jajek co pije w 1 szejku to musiałby jesc chyba 30 albo 45 jajek na sniadanie.
  • kielon lubi to

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#40 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 08:27

Miiiiiike ! :D

Rower, przynajmniej nizinny, nic nie daje:P


Nie potwierdzam...... wszystko zależy od podejścia do treningu/użytkowania roweru..... nawet na mega płaskim można się porządnie zmasakrować, wiem co mówię bo praktykuję, chociaż wiadomo, że to nie to samo co góry..... :)

ale to wciąż dywagacje nie na temat bo temat rzeczywiście dotyczy suplementacji, a nie treningów i utrzymywania kondycji.... a tym temacie to podejście musi bardzo spersonalizowane, każdy inaczej reaguje i każdy czego innego potrzebuje...

pytałem na początku wątku o dawkowanie BCAA bo to w sumie jedyny specyfik, którego w miarę regularnie używam w okresie treningowym, kolarskim ale tylko w przypadku pokonywania większych dystansów (czyt. 200km plus).... na mnie w takich przypadkach działa na pewno w sensie przyspieszenia regeneracji i zwiększenia wydolności mięśniowej.... mam porównanie do dni kiedy używałem przed i po treningu z takimi kiedy albo zapomniałem zupełnie albo zażywałem tylko po.... zdecydowanie pierwsza opcja była lepsza :)
  • kielon lubi to
no board no fun!