Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Dobór Sprzętu. Endeavor Bod, Yes The Greats Czy Coś Innego?


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anolo

Anolo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 17:31

Witam, jestem tu nowy, więc od razu mówię cześć wszystkim!

Do jakiej jazdy chcę sprzęt?
Chcę kupić deskę do jazdy all mountain/free style, zdatną do skoków i jazdy na switchu, z możliwością zachaczenia o snowpark, lecz chciałbym również żeby była stabilna przy większych prędkościach, więc czyste rockery raczej odpadają. Generalnie zależy mi jak największej uniwersalności.
Zdecydowanie chcę żeby to była deska na dłuższy czas, nie chcę jej zmieniać za rok.

Moje parametry.
Mam 177cm wzrostu, rozmiar buta 42-42,5 w zależności od numeracji (wkładka 27cm) i około 82kg wagi, lecz planuję jeszcze dorzucić kilka kg (drugie hobby to siłownia). Stąd też nie jestem pewien jaką długość deski powinienem dobrać, nie chcę z nią przesadzić żeby można było coś podskoczyć czasami. Przejeździłem 3 sezony, jakoś tam się ślizgam, ekspertem nie jestem.

Budżet i moje znaleziska/propozycje.
Budżet to kwestia dosyć ruchoma (powiedzmy że deska w okolicach tysiąca), zależy mi żeby nie wydać majątku, ale jak troche złotówek trzeba będzie dorzucić to też dam radę.

Wpadły mi w oko dwie deski:
- ENDEAVOR BOD 2013/2014 158 cm - znalazłem w cenie 1300zł nówkę.
- YES The Greats 2012/2013 158 cm - znalazłem w cenie 700zł używaną (dosyć kusząca okazja), a w cenie 1400zł nówkę.
Widziałem też używaną deskę Yes the Greats 2010/2011 za 650zł, lecz uznałem że nowszy model będzie lepszy.

Także znalazłem przecenione wiązania i buty - http://sportstore.pl...zard-blk-M.html i http://sportstore.pl...ck-.html#close.


1. Endeavor BOD czy YES The Great? Flat zero czy camrock? Czym zasadniczo się różnią te deseczki? Przeczytałem pół internetu o nich, lecz nie znalazłem żadnego porównania.

2. Czy buty i wiązania dają rade? Czy ich flexy będa współpracować ze sobą i z wyżej wymienionymi deskami? Czytałem, że nie można mieszać miękkich i twardych wiązań/butów, stąd to pytanie.

3. Warto wziąc pod uwagę jakieś inne deseczki/wiązania? Jestem otwarty na propozycje. ;-)

#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 20:39

Za BOD przemawia nie tyle zero camber z Dow Tech czyli delikatne uniesienie skrajnych punktów kontaktowych. Co to daje? Deska wybaczy Ci więcej - nie złapiesz przypadkowo krawędzi ucząc się jazdy na switch, lub ucząc się skoków i rotacji. Po to ten patent wymyślono.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 Anolo

Anolo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 20:59

O tym zdążyłem wyczytać, tylko nie potrafię przyrównać tego do wspomnianej drugiej deski. Czy oznacza to że będzie ona lepsza? Zależy mi na pomocy w wyborze która z nich będzie bardziej odpowiednia dla mnie (jak najbardziej uniwersalna), a także na ocenie wiązań i butów. Inne propozycje też wchodzą w grę oczywiście.

Użytkownik Anolo edytował ten post 14 December 2014 - 21:04


#4 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 21:12

Camrock czyli układ rocker/camber/rocker camrockowi nie równy. Podobny uklad znam z Live i Guerilli i w obu deskach działa to troche inaczej ze względu na budowę i geometrię desek, więc nie chcę generalizować jak akurat działa to w YES bo tej deski nie miałem pod nogami. Znam BOD i o tej desce jedynie mogę się wypowiedzieć
  • gooday i Anolo lubią to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#5 Anolo

Anolo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 21:18

Rozumiem. W takim razie czy BOD spełni opisane wyżej wymagania? Czy będzie odpowiednio uniwersalny i stabilny przy wyższych prędkościach czy lepiej rozejrzeć się za innym modelem? Czy długość 158 cm byłaby odpowiednia? Czy nie ma przeciwwskazań żeby łączyć wspomniane wiązania i buty z tą z deską?

#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 21:20

Z tego co chcesz na desce robić i po twoich parametrach BOD 158 zrobi robotę.
  • Anolo lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 Anolo

Anolo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 21:47

Ok, a jak z kompatybilnością z wiązaniami i butami? Jest to do określenia czy raczej nie możliwe bez przymiarki? Wszelkie opinie na temat obu desek nadal mile widziane.

#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 22:10

BOD - to bardzo porządny sprzęt. miałem okazję nawet napisać reckę w odpowiednim miejscu.
w mojej prywatnej ocenie jedna z najlepszych desek na których jeździłem i ciągle się nią jaram.
oczywiście deska jest "kompatybilna" z wszystkimi wiązaniami w systemie 4x4, a przy twoim rozmiarze buta nie ma żadnego problemu ze zmieszczeniem się na takiej desce.
  • Anolo lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 Anolo

Anolo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 22:15

Z tą kompatybilnością, chodziło mi o to czy powinienem celować w sztywniejsze wiązania i buty jeżeli się do niej bym przymierzał?

#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 22:20

aha... nie zrozumiałem. sorki. niestety ani tych butów ani wiązań nie znam. a twardość jest specyficzna dla każdego producenta. tutaj więc nie pomogę.
  • Anolo lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 Anolo

Anolo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 22:22

Rozumiem, a jakieś sprawdzone buty i wiązania w rozsądnej cenie polecacie? :)

#12 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 22:30

no tego szpeju jest naprawdę sporo... poszukaj trochę na forum i wstaw konkretne pytania. na pewno ktoś coś podpowie.
  • Anolo lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#13 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 22:36

jak chcesz "budzetowo"

buty : Burton moto , nortwave freedom, vans Hi standard, thirty two 86......

wiazania flux pr15 , drake king, union flite, burton fs vel custom ( te ostatnie to juz mniej rozsadniej)
  • Anolo lubi to

#14 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 22:40

Flite za miękkie pod tą deskę/deski King też d*py nie urywa

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#15 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2014 - 22:41

Marcin ja nie mowie o Bod-ie :)

#16 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 23:34

Marcin ja nie mowie o Bod-ie :)

Do Yes'a też za cienkie propozycje.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#17 Anolo

Anolo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 16:28

1. Mógłby ktoś mi przybliżyć konsekwencje i korzyści płynące z twardości BODa? Przy większych prędkościach będzie stabilniejszy tak? A jak sprawa ma się w parku?
2. Flux TT, Union Force czy Drake Supersport? Jakie wiązania z wymienionych będą najbardziej pasowały do tej dechy? Nie ukrywam że z tej stawki cenowej wiązań najbardziej spodobały się mi Flux'y. Co sądzicie? Warto rozważyć jeszcze jakieś inne np. tańsze Flux PR 15? Odstają od TT?

Użytkownik Anolo edytował ten post 15 December 2014 - 16:40


#18 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2014 - 23:29

BOD nie jest deską SZTYWNĄ to deska sprężystą o średniej szywności - to nie jest hebel gdzie twardośc deski wyznacza jej sprężystość. To nowoczesne materiały które redukują drgania w czasie szybszej jazdy i spora wiedza twórców
  • Anolo lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#19 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 23:56

tak jak marcin pisze, bod nie jest sztywną deską. to bardzo dobra, wszechstronna deska.
@Anolo - nie wiem co rozumiesz przez to.
  • Anolo lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#20 Anolo

Anolo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 18:30

Dziękuje za odpowiedzi. :)
Mam jeszcze pytanie, co sądzicie o GNU CARBON CREDIT w porównaniu do BODa?