Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Volkl Stroke 2015


10 replies to this topic

#1 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 Postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 December 2014 - 21:52

Volkl Stroke 2015
All Mountain
Flat rocker
Deska szkoleniowa, polecana początkującym
177 cm stance 62 cm kąty 15/-15

Tytułem wstępu, jest to recenzja pisana przez sprzedawcę. Takiego który jeździł zarówno na tym modelu jak i na wszystkich 8 poprzednich.

Nie do końca wiem czy jest sens porównywać tę deskę do poprzednich Stroke, deska ta przez ostatnie 9 lat była zmieniana, ulepszana, tak by początkujący mieli więcej radości ze swoich postępów, żeby było łatwo i przyjemnie.
Pierwsze wrażenie robi waga deski, bardzo lekka, w połączeniu z lekkimi wiązaniami jest to duża pomoc sprzętu cokolwiek by się nie robiło. Druga rzecz to elastyczność deski, miękka wzdłużnie, można powiedzieć że nowy Stroke jako deska AM, wydaje się nawet niepokojąco za miękki.
Poprzecznie jednak ta deska jest sztywna, do tego geometria sidecutu pomaga jest wydatnie pracować, więc prowadzenie na krawędzi nawet na małej prędkości, jest tu stabilne i przyjemne.
Flat rocker ułatwia ślizganie się zarówno w skrętach ślizgowych jak i przy ześlizgach prostych. Na backside jadąc ześlizgiem można jechać pełnym piecem, im stromiej tym łatwiej, ryzyka złapania krawędzi praktycznie nie ma. Wyprzedzałem narciarzy jadąc ześlizgiem prostym ;)
Krótki skręt ślizgowy bez problemowy, można łatwo wywijać tą deską, nie ma wielkiego oporu. Długi skręt ślizgowy na większej prędkości, na lodzie, by już na sporym ryzyku, więc tak nie jeździłem. Znacznie lepiej Stroke czuje się w skrętach ciętych czyli jeździe na krawędziach.
Deska słucha ridera, wykonując grzecznie jego polecenia. Bardzo dobrze podwija skręty, jedzie w skręcie łukiem lub jak kto woli, krótkim promieniem skrętu. Nie można jednak przegiąć z prędkością, ale jest duża radość gdy skręt cięty kończony jest w poprzek stoku, jest wtedy pełna radość z przyspieszeń i siły odśrodkowej. Na płaskim stoku, na małej prędkości można wycinać łatwo czyste skręty na krawędzi, co jest pomocne w ich nauce.
Responsywność deski, czyli szybkość reakcji jest tu na bardzo fajnym poziomie, geometria + sztywność poprzeczna (Triax) + elastyczność wzdłużna daje szybką zmianę krawędzi, co wiele ułatwia, bo czas "bezwładności" na ślizgu deski jest skrócony. Jest więc trochę agresji w tej desce, która nie ma wpływu na łapanie krawędzi.
Stroke jest mięciutki, długość kontaktowa jest skrócona jak w każdym flat rockerze, więc na małej prędkości kontrola deski jest łatwa i precyzyjna. Wjeżdżałem w kolejkę ludzi, delikatnie i precyzyjnie manewrując, bez obawy że w kogoś wjadę.
Na większej prędkości, przy dużych przeciążeniach, w głębokim skręcie ciętym, Stroke 2 razy puścił mnie na bs, więc dałem sobie spokój. Nie jest to deska dla zaawansowanych, więc do ciętych skrętów na dużej prędkości nie nadaje się. Nie ma sensu porównywać tej deski z wysokimi modelami Volkl.
Jako deska szkoleniowa do doskonalenia techniki jazdy, jest to fajna i mocna propozycja od Volkl'a. Deska nie jest droga, dla kogoś kto zaczyna jeździć może być dobrym kumplem przez pierwsze sezony jazdy.

Nowego Stroke będzie można przetestować przez cały sezon m.in. na Złotym Groniu, Korbielowie czy Białce.

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy wyborze długości czy też ma inne, konkretne pytania dotyczące Stroke, służę pomocą.

http://youtu.be/kX2-7L6JzYA

Opis parametrów technicznych jest u nas na stronie, jeśli kogoś będą one interesować: http://sklepsnowboar...atkujacych.html

#2 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 00:38

Na wstępnie zaznaczam, że nie chce wywoływać żadnej kłótni itp. Przeczytałem cały opis spoko chciałem sprawdzić deskę na stronie producenta i tam jej nie ma dlaczego ?

#3 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 Postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 December 2014 - 01:01

Nie widzę powodów do kłótni :)
Volkl Stroke i Shine nigdy nie było na stronie Volkla, te deski są dostępne tylko w wybranych krajach, w tym przypadku w Rosji, Austrii i w Polsce.

Działający link do filmiku:

Użytkownik mrgn edytował ten post 09 December 2014 - 01:01


#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 11:30

Na wstępnie zaznaczam, że nie chce wywoływać żadnej kłótni itp. Przeczytałem cały opis spoko

ja też... i nie chcę być źle zrozumiany...

1 - Flat rocker ułatwia ślizganie się zarówno w skrętach ślizgowych jak i przy ześlizgach prostych. Na backside jadąc ześlizgiem można jechać pełnym piecem, im stromiej tym łatwiej, ryzyka złapania krawędzi praktycznie nie ma.

2 - Krótki skręt ślizgowy bez problemowy, można łatwo wywijać tą deską, nie ma wielkiego oporu. Długi skręt ślizgowy na większej prędkości, na lodzie, by już na sporym ryzyku, więc tak nie jeździłem. Znacznie lepiej Stroke czuje się w skrętach ciętych czyli jeździe na krawędziach.

3 - Responsywność deski, czyli szybkość reakcji jest tu na bardzo fajnym poziomie, geometria + sztywność poprzeczna (Triax) + elastyczność wzdłużna daje szybką zmianę krawędzi, co wiele ułatwia, bo czas "bezwładności" na ślizgu deski jest skrócony. Jest więc trochę agresji w tej desce, która nie ma wpływu na łapanie krawędzi.

2 - Na większej prędkości, przy dużych przeciążeniach, w głębokim skręcie ciętym, Stroke 2 razy puścił mnie na bs, więc dałem sobie spokój.

4 - Jako deska szkoleniowa do doskonalenia techniki jazdy, jest to fajna i mocna propozycja od Volkl'a. Deska nie jest droga, dla kogoś kto zaczyna jeździć może być dobrym kumplem przez pierwsze sezony jazdy.


ponieważ mocno się wczytałem i chciałbym dobrze zrozumieć pewne szczegóły, które mogą zainteresować potencjalnych czytających/kupujących, prosiłbym mrgn o wyjaśnienie mi tych kwestii (do orginalnego tekstu cytowanego dodałem cyfry w celu uporządkowania):

1 - czyli mam rozumieć, że shape deski (flat rocker) będzie ułatwiał ześlizg prosty i czy kształt wygięcia deski ogólnie będzie wpływał na przebieg ześlizgu prostego?

2 - tu nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że stroke dobrze sprawuje się w skręcie ślizgowym, ale lepiej w ciętym ale nie szybko (jak szybko)?

3 - nie ukrywam, że tu mam największy problem ze zrozumieniem co autor miał na myśli. Pomijam, że jako noobie nie wiem co to jest sztywność poprzeczna Triax i jaki to jest ten fajny poziom responsywności (ciekawe słowo nie występujące w SJP), a jakim poziomem responsywności będzie poziom niefajny, jest jakaś skala, czy to subiektywna ocena autora recenzji?

4 - tu rozumiem, ze deska do nauki i doskonalenia?

i ostatnie pytanie, dotyczy filmiku: jak oceniasz poziom zaawansowania tego ridera ( nie wiem kto to jest) i technikę jego jazdy? tak tylko, żeby złapać punkty odniesienia i kryterium ewaluacji.

podkreślam: mój post nie jest próbą podważania nikogo i niczego.

mam takie po prostu pytania, do postu.
  • kortek and mike like this
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 Postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 December 2014 - 12:12

OK.
Ad. 1. Zgadza się, profil deski ma wpływ na ześlizgi.
Ad. 2. Stroke lepiej czuje się w średnim skręcie ciętym na krawędzi (jak na filmie) niż w długim, przeciągniętym, ślizgowym na dużej prędkości.
Ad. 3. Responsywność deski - to działania deski które są odpowiedzią na działanie ridera. Czyli szybkość reakcji, szybkość zmiany krawędzi, łatwość z jaką przychodzą wszelkie manewry, sterowanie. Nie ma skali responsywności, takie rzeczy czujesz w jeździe, widzisz na filmach.
Ad. 4. Tak jest, Stroke to nie jest deska dla zaawansowanych, to jest deska dla początkujących i dla tych którzy chcą podnosić swoje umiejętności.

Poziome jeżdżącego ma średnie znaczenie, Stroke to deska "up to you" czyli jeśli uczysz się techniki jazdy, masz ułatwione zadanie. Wszystko zależy od ciebie, deska w niczym nie przeszkadza, niczego nie blokuje. Co nie jest standardem, że tak powiem :)

#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 13:15

spodziewałem się coś szerzej, ale spoko.

OK.
Ad. 1. Zgadza się, profil deski ma wpływ na ześlizgi.


ciekawi mnie ten wpływ profilu na ześlizg. żeby nie śmiecić niepotrzebnie, mógłbyś mi to rozwinąć? może być na priv, albo założe temat w odpowiednim dziale. myśłę, ze to fajny temat i dla początkujących dobra informacja.

Ad. 2. Stroke lepiej czuje się w średnim skręcie ciętym na krawędzi (jak na filmie) niż w długim, przeciągniętym, ślizgowym na dużej prędkości.


stroke nie dość, że słyszy to jeszcze czuje i ma nastroje (czuje się lepiej albo gorzej) dobre ;)

Ad. 3. Responsywność deski - to działania deski które są odpowiedzią na działanie ridera. Czyli szybkość reakcji, szybkość zmiany krawędzi, łatwość z jaką przychodzą wszelkie manewry, sterowanie. Nie ma skali responsywności, takie rzeczy czujesz w jeździe, widzisz na filmach.


ok to rozumiem... znaczy to, że to nie jest cecha deski tylko subiektywne odczucie ridera. czyli coś co nie opisuje sprzętu.

nie będę się wyzłośliwiał, bo nie taki mój cel, że w pkt. 4 odbierasz możliwość podnoszenia swoich umiejętności zaawansowanym:

Tak jest, Stroke to nie jest deska dla zaawansowanych, to jest deska dla początkujących i dla tych którzy chcą podnosić swoje umiejętności.


ale cieszę się, że jak piszesz:

Poziome jeżdżącego ma średnie znaczenie, Stroke to deska "up to you" czyli jeśli uczysz się techniki jazdy, masz ułatwione zadanie. Wszystko zależy od ciebie, deska w niczym nie przeszkadza, niczego nie blokuje. Co nie jest standardem, że tak powiem :)

, dla stworzenia recenzji przez kogokolwiek, nie ma znaczenia jego poziom jazdy, tylko jego opinia, co kilkukrotnie wydawało się nieoczywiste w twoich postach.

pzdr

Użytkownik praxx edytował ten post 09 December 2014 - 13:15

  • kortek likes this
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 16:24

Nie widzę powodów do kłótni :)
Volkl Stroke i Shine nigdy nie było na stronie Volkla, te deski są dostępne tylko w wybranych krajach, w tym przypadku w Rosji, Austrii i w Polsce.


Dziwne trochę, ponieważ w dzisiejszych czasach da się ustawić konkretnych odbiorców danej treści, a po Twoim opisie desce niczego nie brakuje więc dlatego moje pytanie :)

#8 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2014 - 16:41

Dziwne trochę, ponieważ w dzisiejszych czasach da się ustawić konkretnych odbiorców danej treści, a po Twoim opisie desce niczego nie brakuje więc dlatego moje pytanie :)

czwarta linijka targetuje.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#9 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 17:20

czwarta linijka targetuje.


No tak deska dla początkujących, większość firm takie posiada i nie ma tu czego ukrywać :)

#10 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 Postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 December 2014 - 19:19

No tak deska dla początkujących, większość firm takie posiada i nie ma tu czego ukrywać :)

Jestem ostatnią osobą do ukrywania czegokolwiek :)
Jeżdżę-piszę. Czytasz-widzisz. Proste zasady. Nagranie filmiku w obecnych czasach nie stanowi problemu.
Stąd filmik do recenzji, stąd realny opis a nie wyssane z palca bzdury w opisie których w necie jest mnóstwo :)

#11 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 22:53

w sumie tylko to mnie interesowało więc dzięki za info :)